Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
411 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 13 luty 2017 - 10:10

Gdy były "normalne" zimy i pstrągów było bardzo dużo na Roztoczu to dobre wyniki były przeważnie w pierwsze dni odwilży. Po 2-3 dniach woda się ochładzała przez roztapiający śnieg i znów była lipa. Tak więc trzeba się szykować na środę-czwartek bo przyjdzie odwilż i będzie większa szansa na lepsze wyniki.


  • Guzu i spinnerman lubią to

#62 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 14 luty 2017 - 11:11

Żeby od tematu nie odbiegać za bardzo ... byłem w tym roku dwa razy na nołkilach nad BP i na Warcie.

Warunki do łowienia świetne, ale bez kontaktu z rybą - jak i niemal wszyscy z którymi się pogada w tym temacie. Trzeba po prostu poczekać i połowić na razie pod lodem ...

Pozdrawiam.

PS. Pit ... robicie jako stowarzyszenie kapitalną robotę ... tak samo jak klub częstochowski na swoich wodach ... jest mnóstwo ludzi, którzy jednak takie rzeczy doceniają, nawet jeżeli nie mają okazji wziąć udziału bezpośrednio w konkretnych działaniach   ;)


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 19 luty 2017 - 20:15

  • Zielony lubi to

#63 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 14 luty 2017 - 11:47

Na Białej Przemszy byłem w tym roku tylko raz, kontakt miałem, ale do łowienia jeszcze daleko. Korzystam z tego, że mamy w końcu zimę i można łowić z tafli. Poprzednie sezony były zgoła inne. Ale tego co było i tak już nigdy nie będzie. Choćby było nie wiem jak zajebiście, będzie inaczej. Życie...

 

Przy okazji - 0,12 na Białą Przemszę to rzeczywiście za delikatnie. Dla mnie standardem jest 0,18 na muchówce. Czasem schodzę do 0,16 jak płynie czysta woda i brania są słabsze. Po pierwsze ze względu na trącenie wody (stałe), po drugie ze względu na czepliwość rzeki (pod i nad wodą), po trzecie zaś, bo ryby są silne, nawet te nierekordowe ;)

 

Wodom cześć :)



#64 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 14 luty 2017 - 12:30

Witam.

Ten pierwszy raz w zeszłym roku byłem jak woda była wręcz krystaliczna - na 0,15 (skoczek) nie miałem ani jednego walnięcia, pomimo że zakładałem nawet już tą samą nimfę. Na wodzie gdzie łowię najczęściej 0,18 to mogę stosowac jak kawa z mlekiem płynie zamiast wody. I pewnie tak bym zapodał gdyby woda w BP była taka jak wcześniej na fimach oglądałem. Jak przyjechałem nad wodę to obraz z goła inny zobaczyłem  :)

Pozdrawiam.



#65 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 14 luty 2017 - 14:55

Dzisiaj, zrobiłem rekonesans nad "moją" pstrągową rzeczką. Warunki inne niż się spodziewałem na moim ulubionym odcinku sytuacja wygląda następująco; brak lodu na burtach, woda niska i mętna... Czasu miałem niewiele zaledwie trzy godzinki. Kilka "lepszych" miejsc obłowiłem bez efektu. Do tego w pierwszym rzucie straciłem pijawkę do testów jak się okazało na 30m żyłkę mogłem rwać w rękach... Na szczęście dalej była mocna. Spotkałem ofiarę prawdopodobnie wydry. Pięknego pstrąga tęczowego.
1cdcb15fd947d.jpg
336a72b423773.jpg
  • jerzy6, strumien i iNSaNeMaN lubią to

#66 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 15 luty 2017 - 19:14

Witam.

Pogoda do tej pory nie rozpieszczała i ryb i nas - wędkarzy.

Z przyrodniczego punktu widzenia powiem Wam że takie zimy jak obecna tylko pozytywnie kształtują procesy zachodzące w przyrodzie. Bo przez kilka ostatnich lat mocno się w niej pokiełbasiło.

Życzył bym sobie i nam wszystkim takich zim następnych kilku z kolei.

Zaczyna się przedwiośnie w kalendarzu fenologicznym. Coś, co jest klasyfikowane i systematyzowane w naszejszeroości i długości geograficznej tylko przez przyrodników, biologów, botaników i zoologów.

Z jednej strony można sobie zdawać sprawę że nie ma sensu jeszcze przez jakiś czas (właśnie ... jaki ?) wbierać się na kropki, a z drugiej strony - każdego ciągnie już nad wodę.

Niedługo weekend - jeżeli nie ma co pokazywać na razie na zdjęciach, to może wrto posnuć plany na najbliższą wyprawę ... ?

Pozdrawiam.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 15 luty 2017 - 20:51

  • tlok, Rodu i Greku35 lubią to

#67 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 15 luty 2017 - 20:49

Chłopaki nic nie chce mówić ale czytanie Jerka staje się co raz trudniejsze. Przyzwyczajony do Jerka sprzed roku, dwóch z nadzieją czekam na foty z rybami, na fajne kropki i inne ryby w innych wątkach. A tu ciągle coś. A to pstrąg leży na trawie, a to mu zimno, a to za chudy, a to za gruby, a to za dużo kropek ma. Kiedyś tematy były wypchane rybami. Już wolałem gratki od ciągłych pretensji do garbatego że ma dzieci proste. Jeden lubi pomarańcze, drugi że mu nogi smierdzą. Nikomu się nie dogodzi. Stowarzyszenia, kluby nolkile allkile. Ludzie nie wystawiają ryb bo a nóż komuś na jerku coś się nie spodoba. Szukanie odpowiedniego kadru do Jerka robi więcej krzywd niż położenie na trawie dwie foty i pozamaiatane. a jak widzę, że łomatkoboska ktoś zrobił błont ortograficzny i jest 5 komentarzy, że dupa nie jest przez u z kreską jeno bez kreski scyzoryk się otwiera w kamizelce wędkarskiej. Zawsze wchodziłem na forum wyluzowac się od debilnej pracy, od stresu i jakoś poczuć gram ryb kiedy nie mogę ich łowić. Jak widzę te napinki, gryzienie się o byle co, o wszystko i nie daj Boże błąd ortograficzny to mam dość. Wiem wiem nie patrzę w forum za karę tylko z chęci. Tęsknię za tym co było kiedyś. pstrąg na trawie i 20 gratków. Było normalnie. Nie tak łatwo zabić rybę jak się wydaje teoretykom. Łowię te same ryby i mają się dobrze. Ach... Wchodzę na jerk się śmieje z utęsknieniem bo to jeszcze w miarę wyluzowany dział. Czasem przewinie się jakiś pretensjonalny ale jakoś leci. Sory za ten smutek ale nie da się tak żyć z kołkiem w d.... Peace

#68 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 15 luty 2017 - 20:57

Panowie, wspominki o Białej Przemszy i innych pstrągowych stowarzyszeniach i rzekach przeniosłem tutaj: http://jerkbait.pl/t...u-pstrągi-2017/

Proszę tam dalej dyskutować na te tematy.



#69 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 16 luty 2017 - 07:14

Chłopaki nic nie chce mówić ale czytanie Jerka staje się co raz trudniejsze. Przyzwyczajony do Jerka sprzed roku, dwóch z nadzieją czekam na foty z rybami, na fajne kropki i inne ryby w innych wątkach. A tu ciągle coś. A to pstrąg leży na trawie, a to mu zimno, a to za chudy, a to za gruby, a to za dużo kropek ma. Kiedyś tematy były wypchane rybami. Już wolałem gratki od ciągłych pretensji do garbatego że ma dzieci proste. Jeden lubi pomarańcze, drugi że mu nogi smierdzą. Nikomu się nie dogodzi. Stowarzyszenia, kluby nolkile allkile. Ludzie nie wystawiają ryb bo a nóż komuś na jerku coś się nie spodoba. Szukanie odpowiedniego kadru do Jerka robi więcej krzywd niż położenie na trawie dwie foty i pozamaiatane. a jak widzę, że łomatkoboska ktoś zrobił błont ortograficzny i jest 5 komentarzy, że dupa nie jest przez u z kreską jeno bez kreski scyzoryk się otwiera w kamizelce wędkarskiej. Zawsze wchodziłem na forum wyluzowac się od debilnej pracy, od stresu i jakoś poczuć gram ryb kiedy nie mogę ich łowić. Jak widzę te napinki, gryzienie się o byle co, o wszystko i nie daj Boże błąd ortograficzny to mam dość. Wiem wiem nie patrzę w forum za karę tylko z chęci. Tęsknię za tym co było kiedyś. pstrąg na trawie i 20 gratków. Było normalnie. Nie tak łatwo zabić rybę jak się wydaje teoretykom. Łowię te same ryby i mają się dobrze. Ach... Wchodzę na jerk się śmieje z utęsknieniem bo to jeszcze w miarę wyluzowany dział. Czasem przewinie się jakiś pretensjonalny ale jakoś leci. Sory za ten smutek ale nie da się tak żyć z kołkiem w d.... Peace


Dla tych co starają się zachować minimum zasad wynikających z ortografii, czytanie treści zamieszczonych na Jerku przez tych co mają na to wy..bane też trudne. Jeżeli są narzędzia aby uniknąć błędów, to dlaczego z nich nie korzystać? Bycie gramotnym w ojczystym języku zgodnie z obowiązującymi zasadami, to takie minimum minimum do którego powinniśmy dążyć.

#70 OFFLINE   White Fish

White Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdzie się da...
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 luty 2017 - 19:28

Ostatnio odlałem sobie kilkanaście gumek, coś w rodzaju pijawki. Okazały się łowne. Pewnie też i wiara we własną przynętę była źródłem radości. Nie mierzony, C&R.

Odpasiony i bardzo silny kropas. Gwałtowne branie i od razu dwie świece, taniec na ogonie :) Pewnie z braku ostrej zimy, ryby są w dobrej kondycji.

 

S2650009_zpsdfdhfdmk.jpg



#71 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 16 luty 2017 - 20:18

U mnie biora ;)
Załączony plik  IMG_20170216_181339.JPG   56,08 KB   46 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20170216_201451.JPG   82,85 KB   43 Ilość pobrań

#72 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 17 luty 2017 - 16:57

Roztoczanskie 47 cm z dzisiejszego ranka.

20170217_085118_zpsrbryrwd8_edit_1487324

#73 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 18 luty 2017 - 16:49

Rzeka dziś znów obdarzyła. Nowe PB - blisko 53 cm, skusił się na Mepps Aglia mosiądz nr 2. Jedno jedyne branie przez 6 godzin łowienia.

 

Załączone pliki



#74 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 18 luty 2017 - 18:22

Ładny ! Dał popalić ?

Użytkownik iNSaNeMaN edytował ten post 18 luty 2017 - 18:23


#75 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 18 luty 2017 - 19:04

Ładny ! Dał popalić ?


Pierwsze chwile był dość spokojny choć mocno murował. Kilka krótkich odjazdów potem jednak było, nawet jedna świeca na ogonie. Wziął w miejscu niezbyt głębokim z dość spokojnym nurtem więc było trochę łatwiej. Stopera nie włączałem ale myślę, że w ciagu niespełna minuty był w podbieraku (ledwo się zmieścił).

#76 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisano 18 luty 2017 - 22:08

Mój trzeci w tym sezonie wypad za kropkmi wreszcie zaowocował rybą. Porządne 4 z przodu. Łeb jeszcze w barwach godowych, a chuda reszta "wybielona". Mam nadzieję, że w kwietniu-maju lub sierpniu pozwoli się jeszcze raz sfotografować.

Połakomił się na meppsa aglię #2 "narodowca"; kijek PacBay Tradition do 11 g, młynek shimano sedona 1000 z dragiem, żyłko mono 0,18 mm.

 

 

f5a70d433aa651acmed.jpg



#77 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 19 luty 2017 - 11:27

Live z nad wody ^^
Załączony plik  IMG_20170219_112310.JPG   86,21 KB   40 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20170219_111947.jpg   83,07 KB   39 Ilość pobrań
Robia sie grube !

#78 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 19 luty 2017 - 19:39

W ciagu dnia byly jeszcze dwa brania z tego jedna ryba spadła , a juz po ciemku bonus i trafia sie kabanek ^^
Załączony plik  IMG_20170219_181943.JPG   48,7 KB   38 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20170219_172711.jpg   112,34 KB   37 Ilość pobrań
Ryba wzięła na Phoenix Trout Worm w kolorze różowym , branie bardzo bardzo delikatne zaraz po musnieciu dna

#79 OFFLINE   SALMO TRUTTAK

SALMO TRUTTAK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:J
  • Nazwisko:K

Napisano 19 luty 2017 - 19:53

Wczoraj 37.

Dzisiaj 47.

 

A jutro do pracy :)  , Zdjęcia  na śniegu, a nie na tle rzeki bo niestety licho  nie śpi.


Użytkownik lukomat edytował ten post 19 luty 2017 - 20:47
Zdjecia niezgodne z regulaminem

  • rrthc i iNSaNeMaN lubią to

#80 OFFLINE   Tomus

Tomus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Janik

Napisano 22 luty 2017 - 17:08

*
Popularny

Taki kolorowy potoczek ;) z niedawno "skanalizowanej" rzeczki :(. Możecie już sobie tylko wyobrazić jak wyglądała wcześniej w tym klimacie ...

DSC07750.jpg


Użytkownik Tomus edytował ten post 22 luty 2017 - 17:20





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych