Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój pierwszy raz z castem- w dodatku na lekko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 08 styczeń 2017 - 23:01

Wychodzę bo moja nie przestaje.

#22 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 08 styczeń 2017 - 23:06

TWS teoretycznie wydłuża rzuty( w czasie mrozów, tak jak teraz wolę tradycyjny wodzik w zillionie bo TWS zamarza i nie da się łowić :) ),a SV(stres versitatle free) ułatwia, czyli ogranicza ilość bród podczas rzucania.

A kol. Rafał Nosowski ma rację, po zmianie szpulki na avail, i wymianie łożysk trzeba na nowo uczyć się multiplikatora bo szpulka szaleje.

Uczyłem się rzutów castingiem, zanim wprowadzono SV, i bardziej ufam swojemu kciukowi, niż takim nowinkom.

zaznaczam że łowię również na casta w nocy. Po prostu kwestia poznania i wyczucia posiadanego sprzętu.



#23 OFFLINE   Castpol

Castpol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaPT
  • Imię:Paweł

Napisano 08 styczeń 2017 - 23:34

TWS teoretycznie wydłuża rzuty( w czasie mrozów, tak jak teraz wolę tradycyjny wodzik w zillionie bo TWS zamarza i nie da się łowić :) ),a SV(stres versitatle free) ułatwia, czyli ogranicza ilość bród podczas rzucania.

A kol. Rafał Nosowski ma rację, po zmianie szpulki na avail, i wymianie łożysk trzeba na nowo uczyć się multiplikatora bo szpulka szaleje.

Uczyłem się rzutów castingiem, zanim wprowadzono SV, i bardziej ufam swojemu kciukowi, niż takim nowinkom.

zaznaczam że łowię również na casta w nocy. Po prostu kwestia poznania i wyczucia posiadanego sprzętu.

 

Zaczynałem bardo dawno i uczyłem się na własnych błędach dla tego twierdzę ze z TWS jest łatwiej. Nie zaprzeczam że po wymianie łożysk na ceramiczne trzeba się bardzie pilnować bo szpula kręci się jak oszalała.



#24 ONLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 10 styczeń 2017 - 14:23

Jak SV ułatwia rzuty to widocznie ze mną coś nie tak :) Bawię się castem dopiero rok,zaczynałem od Steeza SV i dokupiłem CC 201.Oba rzuca się świetnie ale troszkę wiaterku i na steezie SV zaczyna się wszystko piepszyc.Kombinowalem z przeróżnymi ustawieniami,bywało super ale i tak co "21" raz był odstrzal .Sprawa całkiem inaczej się ma z CC 201 bo przy jednym ustawieniu lata wszystko czy to założę 15g czy 50g CC nie zrobiła mi żadnej brody.Lekkość zestawu jak i operowanie nim na korzyść casta ale jednak do tych 10-15g zostanie korba i bezstresowe rzucanie stałoszpulowcem :)
  • Rafał.N lubi to

#25 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 10 styczeń 2017 - 14:58

Jak SV ułatwia rzuty to widocznie ze mną coś nie tak :) Bawię się castem dopiero rok,zaczynałem od Steeza SV i dokupiłem CC 201.Oba rzuca się świetnie ale troszkę wiaterku i na steezie SV zaczyna się wszystko piepszyc.Kombinowalem z przeróżnymi ustawieniami,bywało super ale i tak co "21" raz był odstrzal .Sprawa całkiem inaczej się ma z CC 201 bo przy jednym ustawieniu lata wszystko czy to założę 15g czy 50g CC nie zrobiła mi żadnej brody.Lekkość zestawu jak i operowanie nim na korzyść casta ale jednak do tych 10-15g zostanie korba i bezstresowe rzucanie stałoszpulowcem :)



Zgodzę się ale ja lubię cierpieć. :-)
  • Rafał.N lubi to

#26 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 10 styczeń 2017 - 20:00

Ja swego czasu z CC101 rzucałem 3g wobkiem o skupionej masie

#27 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 10 styczeń 2017 - 20:09

Ja swego czasu z CC101 rzucałem 3g wobkiem o skupionej masie


Pewno moją :-)

#28 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 11 styczeń 2017 - 08:34

Możliwe, że gdzieś tu krąży...

#29 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:03

Nie krąży ,CC 101 to mój pierwszy multik i go nie sprzedam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych