Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Buty na brzegowe wędrówki

buty

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
330 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 19 styczeń 2022 - 21:05

nie ma szans:( aktualnie używam staroci z bundeswery - tak lata 80-te... z nowszych model bd 2000 - też już niemal niedostępny...

z aktualnie dostępnych poszukaj w meindlu lub hangwagu butów bez goretexu ze skórzaną wyściółką w całym bucie...

mam takie: https://hunt-fish.eu...ej-budowie/1333

i jak dla mnie na lato są lekko za ciepłe:) ale przynajmniej nie śmierdzą nawet jak skarpety można wykręcać... niestety miękka, super dopasowująca się cholewka ogranicza ruch powietrza w bucie i utrudnia usówanie wilgoci- coś za coś... no i cena jest mało zachęcajaca...

podobne ale szerzej dostępne są te https://hunt-fish.eu...trekkingowe/646 - jak dobrze poszukać w tym modelu jest szansa na promocje:)

osobiście uważam, że lepsze na lato są starocie z pojedynczą warstwą grubej skóry... dla mnie kluczem jest podeszwa przyszyta, a nie z natrysku...

każdy z tych butów sprawdzi się przy letnim pstrągowaniu jeśli nie wchodzimy do wody...

 

próbowałem też polskich opinaczy do pracy - wytrzymuja jeden sezon a są znacznie gorszej jakości... nie polecam:(


Użytkownik czarny1 edytował ten post 19 styczeń 2022 - 21:07

  • Rodu lubi to

#202 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 19 styczeń 2022 - 21:53

nie ma szans:( aktualnie używam staroci z bundeswery - tak lata 80-te... z nowszych model bd 2000 - też już niemal niedostępny...

z aktualnie dostępnych poszukaj w meindlu lub hangwagu butów bez goretexu ze skórzaną wyściółką w całym bucie...

mam takie: https://hunt-fish.eu...ej-budowie/1333

i jak dla mnie na lato są lekko za ciepłe:) ale przynajmniej nie śmierdzą nawet jak skarpety można wykręcać... niestety miękka, super dopasowująca się cholewka ogranicza ruch powietrza w bucie i utrudnia usówanie wilgoci- coś za coś... no i cena jest mało zachęcajaca...

podobne ale szerzej dostępne są te https://hunt-fish.eu...trekkingowe/646 - jak dobrze poszukać w tym modelu jest szansa na promocje:)

osobiście uważam, że lepsze na lato są starocie z pojedynczą warstwą grubej skóry... dla mnie kluczem jest podeszwa przyszyta, a nie z natrysku...

każdy z tych butów sprawdzi się przy letnim pstrągowaniu jeśli nie wchodzimy do wody...

 

próbowałem też polskich opinaczy do pracy - wytrzymuja jeden sezon a są znacznie gorszej jakości... nie polecam:(

Dzięki-czyli te z linku poniżej się nie nadają?

https://allegro.pl/o...-42-10435438932



#203 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 19 styczeń 2022 - 22:03

nie ma szans:( aktualnie używam staroci z bundeswery - tak lata 80-te... z nowszych model bd 2000 - też już niemal niedostępny...
z aktualnie dostępnych poszukaj w meindlu lub hangwagu butów bez goretexu ze skórzaną wyściółką w całym bucie...
mam takie: https://hunt-fish.eu...ej-budowie/1333
i jak dla mnie na lato są lekko za ciepłe:) ale przynajmniej nie śmierdzą nawet jak skarpety można wykręcać... niestety miękka, super dopasowująca się cholewka ogranicza ruch powietrza w bucie i utrudnia usówanie wilgoci- coś za coś... no i cena jest mało zachęcajaca...
podobne ale szerzej dostępne są te https://hunt-fish.eu...trekkingowe/646 - jak dobrze poszukać w tym modelu jest szansa na promocje:)
osobiście uważam, że lepsze na lato są starocie z pojedynczą warstwą grubej skóry... dla mnie kluczem jest podeszwa przyszyta, a nie z natrysku...
każdy z tych butów sprawdzi się przy letnim pstrągowaniu jeśli nie wchodzimy do wody...

próbowałem też polskich opinaczy do pracy - wytrzymuja jeden sezon a są znacznie gorszej jakości... nie polecam:(


A co sądzisz o takich :

https://m.olx.pl/d/o...son=observed_ad

#204 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 19 styczeń 2022 - 22:11

nie mam pojęcia - to współczesna podróba, może nawet być warta uwagi... ja bym kupił, dokładnie obejżał i albo odesłał albo zostawił zależnie od wyniku oględzin... jeśli producent nie oszczędzał na materiale to warto... ja raczej szukam używek, bo nigdy nie wiadomo co jest warta kopia... nowszej wersji 2005 nie polecam - musiałem wracać kiedyś kilka kilometrów przez nadrzeczne bagna z częściowo oderwaną podeszwą, a buty były nowe!

 

ps. dopóki były całe byłem bardzo zadowolony...


Użytkownik czarny1 edytował ten post 19 styczeń 2022 - 22:13


#205 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 20 styczeń 2022 - 09:19

na lato polecam takie , mam od dwóch lat super spraw gruba podeszwa osłona piet i palców 

kupione w decathlonie

https://wwd.sneakerz...y-myśliwskie_p5

 

 

to nie ma nic wspólnego z tym o czym piszę :) skóra z zewnątrz a w środku jakaś szmata... po upalnym dniu muszą śmierdzieć nieludzko wewnątrz, a stopie taki klimat też kiepsko służy... w skórze nie ma z tym problemu... 

tam nie ma żadnej skóry z zewnątrz tylko płótno jak w trampkach , wiec jest przewiewne


  • theslut lubi to

#206 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 20 styczeń 2022 - 10:44

tam nie ma żadnej skóry z zewnątrz tylko płótno jak w trampkach , wiec jest przewiewne

mój błąd - to ten kolor wprowadza w błąd:)

jeśli tylko w środku nie ma wyściółki (jest tylko warstwa płótna jak w tenisówkach) to mogą być nawet bardzo ciekawe... tyle, że też chyba niedostępne:(



#207 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 20 styczeń 2022 - 11:42

w sezonie letnim pewnie znów będą w ofercie , marka dectlonowska



#208 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2648 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 25 styczeń 2022 - 09:21

brzeg rzeki możesz niemal zawsze traktować jako teren górski, opaski jako zdecydowanie kamienisty:) a jak chcesz na lato to poszukaj butów w 100% ze skóry (poza podeszwą) - noga się prawie nie poci... goretex to faktycznie tylko na zimę :(

Uwielbiam takie internetowe mądrości.
Gore-texu jest kilka rodzajów i to tylko membrana, którą można zastosować w obuwiu letnim, przejściowym i zimowym.
A tak jak już wyżej wspomniano, buty nie muszą być wysokie, żeby dobrze trzymać stopę.
Już kiedyś wklejałem, ale warto posłuchać kogoś kto w butach chodzi, a nie tylko je ma.

https://youtu.be/pMWM4FRB3Yg

#209 OFFLINE   fiskebo

fiskebo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 25 styczeń 2022 - 11:24

Rozchodziłem kilka par butów ze średniej i wysokiej półki cenowej. Skarpy, salewy, merrele. Myśle że bdb ofertę maja buty marki Demar. Oczywiście te powyżej 300 zeta Szczerze polecam! Ich podeszwa z dość płytkim bieżnikiem jest o wiele lepiej przyczepna i nie ślizga się jak wiele renomowanych produktów.



#210 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 25 styczeń 2022 - 12:42

Uwielbiam takie internetowe mądrości.
Gore-texu jest kilka rodzajów i to tylko membrana, którą można zastosować w obuwiu letnim, przejściowym i zimowym.
 

rozumiem, że analogicznie uwielbiasz chodzić w kurtkach z gtx kiedy jest ciepło? i wcale się nie pocisz? jeśli tak to gratuluję :)

każda membrana jest przeszkodą  dla pary wodnej i należy ją traktować jako zło konieczne... dlatego obecnie kurtki robi się cienkie i lekkie - nosisz je w plecaku i zakładasz tylko podczas deszczu... a zasada działania gtx w butach jest identyczna... a dobrze zaipregnowana skóra wcale łatwo nie przemaka...

do tego przepuszczalność membrany ściśle zależy od różnicy temperatur po obu stronach - przy >30 stopni lepiej już nosić gumowce:)

 

co do trzymania stopy to masz rację, ale niski but w żaden sposób nie zabezpieczy kostki:) a jak chodzisz po kamiennych opaskach to właśnie kostka jest najbardziej narażona...

 

wszystko jest kwestią pewnego kompromisu:

niski - ryzykujesz kontuzję

wysoki - gorąco

z gtx - pot nie paruje i masz mokro (w lecie)

bez gtx - może przemakać 

i teraz sam wybierz to, co dla ciebie ważniejsze...

 

ps. w górach z zasady jest wyraźnie chłodniej niż nad wodą... to kolejny argument przeciw gtx na rybach:)


Użytkownik czarny1 edytował ten post 25 styczeń 2022 - 12:45

  • Biesan i marek3miasto lubią to

#211 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2648 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 25 styczeń 2022 - 13:50

I nadal wypisujesz jakieś niestworzone historie.
Uważasz że gruba skóra lepiej odprowadza wilgoć niż Gore-Tex?

#212 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 25 styczeń 2022 - 15:45

I nadal wypisujesz jakieś niestworzone historie.
Uważasz że gruba skóra lepiej odprowadza wilgoć niż Gore-Tex?

Nawet jak do środka napakujesz gazet, to też nie  :P  :lol:



#213 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 26 styczeń 2022 - 12:16

I nadal wypisujesz jakieś niestworzone historie.
Uważasz że gruba skóra lepiej odprowadza wilgoć niż Gore-Tex?

na pewno lepiej niż gruba skóra + goretex... gtx to ten element między skórą a skarpetką:) czyli po prostu dodatkowa  warstwa w bucie... 

i gwarantuję, że przepuszcza zdecydowanie mniej wilgoci niż kiedy tej warstwy nie ma:) 


  • Piotr O. i marek3miasto lubią to

#214 OFFLINE   marek3miasto

marek3miasto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaSzwecja Västra Götaland
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Zio

Napisano 07 luty 2022 - 17:29

Włączę sie trochę do tej dyskusji o butach . Buty skórzane zawsze będę lepsze od butów z membrana . Buty z membrana sa świetne na jednodniowych wycieczkach, przemoczone schną bardzo długo . Dobre buty skórzane, odpowiednio zaimpregnowane sa naprawdę nieprzemakalne , prawie jak kalosze .. poza wędkowaniem od początku lat 90 do dzisiaj zdarlem duża ilość butów i dzisiaj na wilgotne warunki najbardziej lubię skórzane buty, z jednego kawałka skory . Zaimpregnowane naturalnym woskiem czy lepiej mówiąc smarowidlem z naturalnych składników . Buty nie przemykają nawet do kilku dni łażenia w mokrych skandynawskich gorach , nawet można rzekę przejść , wylać wodę z butów , założyć suche skarpety i cisnąć dalej . Używam butów firmy Lundhags . Polecam poszeprac po Youtube …kluczowe sa dwie pary wełnianych skarpet ( cienkie + grube) żadnych odparzeń , odcisków i problemow z wilgocią


Wysłane faxem
  • Biesan lubi to

#215 OFFLINE   marek3miasto

marek3miasto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaSzwecja Västra Götaland
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Zio

Napisano 07 luty 2022 - 17:41

na pewno lepiej niż gruba skóra + goretex... gtx to ten element między skórą a skarpetką:) czyli po prostu dodatkowa warstwa w bucie...
i gwarantuję, że przepuszcza zdecydowanie mniej wilgoci niż kiedy tej warstwy nie ma:)


Gore-tex w butach skórzanych to samo zło , tak jak kolega pisze , dodatkowa warstwa , całkowicie zbędna !!!


Wysłane faxem

#216 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 15 luty 2022 - 18:18



#217 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2648 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 16 luty 2022 - 13:54

Patrz jak to Koreańce sie nie znajo i pod skórę gore pchajo...

Użytkownik Artech edytował ten post 16 luty 2022 - 13:56


#218 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 16 luty 2022 - 18:32

Do mnie dzisiaj takie cichobiegi dotarły. Zobaczymy jak się sprawdzą.

Załączony plik  9FCCFDFF-DE6E-4898-A92C-C6A961E3E967.jpeg   31,3 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  3B5B8AA8-06C9-4FD7-8415-18AF2C1CD2DE.jpeg   77,36 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  7CFF9D6F-1388-429A-87AA-57CC458418B7.jpeg   106,2 KB   22 Ilość pobrań

Użytkownik coma edytował ten post 16 luty 2022 - 18:36

  • Artech i HaDe lubią to

#219 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 16 luty 2022 - 19:17

Patrz jak to Koreańce sie nie znajo i pod skórę gore pchajo...

produkuje się to co się sprzeda... a teraz moda na goretex:(



#220 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 16 luty 2022 - 19:26

Salewa fajne buty, byle nie z podeszwą Michelin. Po roku się zdarła na piętach, niczym w F1😁





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych