Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trocie 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 02 styczeń 2017 - 15:27

Watek zaczal sie mala czkawka, wiec w ramach przypomnienia wrzucam link do regulaminu:

 

http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/

 

Wersja dla leniwych: prosimy nie wstawiac fotek keltow oraz martwych ryb.



#2 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 02 styczeń 2017 - 16:20

Dlaczego miałby umierać, zdjęć keltów nie wstawiamy i tyle. A, że łowi się teraz nie tylko kelty widać na fotce, ryba złowiona wczoraj przez mojego kolegę, nie jest to typowe srebro ale kelt to też nie jest. Złowiona na odcinku miejskim w Kołobrzegu, mierzona bez wyjmowania z podbieraka (ok 70 cm) i oczywiście wypuszczona  :)

przynęta - wirówka HRT typu long 3

 

Załączony plik  _20170101_140931.JPG   62,75 KB   94 Ilość pobrań

 



#3 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 02 styczeń 2017 - 19:41

Stalogłowy-to nie tęczowy,hodowlany mutant.

Wędrowiec czyli coś wspólnego z troćką ma. :)

Kelt stalówki ?raczej nie bo chyba się nie wyciera(czy może coś się zmieniło?! ;) ).


Użytkownik darek1 edytował ten post 02 styczeń 2017 - 20:06

  • Paweł Bugajski lubi to

#4 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 02 styczeń 2017 - 20:58

Ichtiologów tu co niemiara  ;) na podstawie zdjęcia z komórki, na którym nie wiele widać i które fałszuje balans bieli nie pokusiłbym się o tak daleko idące wnioski, co tak na marginesie, dla mnie i mojego kolegi nie ma znaczenia  :P

Gdybyście widzieli głowę ryby nie byłoby wątpliwości, nie wszystkie trocie przystępują do tarła w danym roku i nie wyglądają jak wstępujące srebrniaki jeśli nie są keltami. Takie ryby bardzo często wchodzą do odcinków przyujściowych przy każdym gwałtownym podwyższeniu stanu wody.

 

Co do otwarcia, wątek otworzył Łukasz, natomiast "prawdziwym" otwierającym będzie osoba, która wstawi złowioną rybę.


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 02 styczeń 2017 - 21:02


#5 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 02 styczeń 2017 - 21:15

Smutno tu jakoś bez fotek troci :( Zawsze po  nowym roku zaglądam do tego tematu by nacieszyć oko i zmotywować się do wyjazdu na Pomorze.Kelty też potrafią pięknie wyglądać . :) Przynajmniej tak  działają na moją wyobrażnię. :) Pstrągi teraz to też wszystko keltopodobe  chudziny ,przynajmniej do końca marca.Pewnie administratorzy dobrze przemyśleli sprawę i oczywiście szanuje ich decyzję ale brakuje  mi tych fotek pięknych choć chudych ryb i szczęśliwych twarzy ich łowców szczególnie w taki wieczór jak dzisiaj .Za oknem zadyma śnieżna taka że nic  nie widać na kilkanaście metrów. :)



#6 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 02 styczeń 2017 - 21:40

Janusz Widel i Robas, Stremer, kamyk30 i reszta niezadowolonych forumowiczow... kelty walkowalismy w zeszlym roku i dwa lata temu i w poprzednich latach. Jesli uwazacie, ze temat jeszcze nie zostal wyczerpany to zapraszam to ksiegi skarg i zazalen, czyli tu http://jerkbait.pl/f...mat-jerkbaitpl/

Trocie 2017 zostal otwarty wczoraj i zaczal sie wspomniana czkawka, dlatego tez zostal wyczyszczony i w ramach przyponienia wrzucilem link do regulaminu, aby uniknac kolejnych nieporozumien/prowokacji i bynajmniej nie czerpie z tego dzikiej satysfakcji, ze moj post otwiera watek.Kolejne komentarze nie zwiazane z tematem watku, beda kasowane.



#7 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 08 styczeń 2017 - 13:56

Co prawda na razie rybki nie złowiłem , ale........................ to początek sezonu ;) :) , a te widoki :rolleyes: :whistling: .
.....I w kilka dni od lata do zimy - wszystkie pory roku , codziennie inna :) .
Załączony plik  TROCIE 2017 010.jpg   82,04 KB   55 Ilość pobrańZałączony plik  TROCIE 2017 016.jpg   79,51 KB   51 Ilość pobrańZałączony plik  TROCIE 2017 032.jpg   45,96 KB   51 Ilość pobrańZałączony plik  TROCIE 2017 044.jpg   89,04 KB   51 Ilość pobrańZałączony plik  TROCIE 2017 048.jpg   88,07 KB   56 Ilość pobrańZałączony plik  TROCIE 2017 036.jpg   34,18 KB   54 Ilość pobrań

 


To akurat Parsęta.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 01 sierpień 2017 - 09:09


#8 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 08 styczeń 2017 - 16:56

To akurat Parsęta. 

Wygląda na odcinek powyżej Pyszki 


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 08 styczeń 2017 - 16:57


#9 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 08 styczeń 2017 - 17:42

Widać wprawne oko bywalca  ;)  :)



#10 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 08 styczeń 2017 - 20:09

Widać wprawne oko bywalca  ;)  :)

 

W rzeczy samej, w miejscu gdzie kończy się tło 2 fotki, złowiłem przed laty swojego jedynego z rzeki łososia (trolling w morzu się nie liczy). Tegoroczny parodniowy, przed kilku dniami pobyt, zaowocował jednym małym srebrem, parę brań mniej zdecydowanych, niewykorzystanych. I jedna niewielka palia na dodatek, widać uciekają ze stawów, kolega także 1 zaliczył.

Od kilkunastu lat niezwłocznie po Nowym Roku, melduję się nad Parsętą. Wyniki niezmienne od początku trociowania, 1-2ryby w ciągu 2-3 dni łowienia, szału nigdy nie miałem ale zawsze coś. Jeżdżę tam dla widoków i miłego towarzystwa. Mnie takie pobyty bardzo cieszą.



#11 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 09 styczeń 2017 - 00:04

Coś nie posypało rybkami na Pomorzu ... :wacko: Parsęta darzyła ale tylko jeden dzień :(

 

Ten dzień mnie właśnie ominął, a ostatni spacer nad rzeką to już była nieustępliwość spinningisty. Wysoka woda, śnieg z deszczem, wichura łamiąca drzewa i apatyczne trocie-jedno delikatne puknięcie, prawdopodobnie zamkniętym pyskiem i stawowa uciekinierka palia.

Ale i tak było fajnie, nie narzekam :) .



#12 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 09 styczeń 2017 - 09:12

Nie było tak źle , ale i nie było też tak dobrze , żeby nie mogło być lepiej  ;)  ;) , jeszcze dużo brakuje do zapowiadanego polskiego MORRUM.

Ja co prawda nie złowiłem rybki , ale kompan miał więcej szczęścia - zaliczył srebrniaka 73 i kelta 64cm.

Widziałem też 2 naprawdę dorodne sreberka powyżej 80cm - szkoda tylko , że nie moje  :(

Nic to, trzeba chyba zorganizować dogrywkę w niedługim czasie i wziąć odwet  ;)  :rolleyes: .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 09 styczeń 2017 - 09:21

  • jersey, Robas i Rajfel lubią to

#13 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2017 - 18:36

A słyszeliście ze w tym roku sezon na trocie zacznie się na 90% już 16 grudnia i to dzięki naszemu kochanemu pzw powodem jest między innymi to że troci mamy coraz więcej projekt został zawieszony na stronie RPL 23 grudnia kolejny absurd po tłumaczeniu odłowów sieciami na zegrzu ze białorybu jest za dużo .Ciekawe co oni tam biorą lub piją na twardej ze takie jazdy mają

#14 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 24 styczeń 2017 - 18:03

Nie do końca dla tego  ;) .

W tym roku ryby weszły na kolejny ciąg (tarłowy??? :blink: ) praktycznie przed rozpoczęciem sezonu. W tamtym roku na co niektórych rzekach ponoć było tak samo. 

To właśnie jest prawdziwą przyczyną, aby sezon przesunąć o 2(dwa) tygodnie.

Trzeba dać tym spóźnialskim szansę na możliwość wytarcia się.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 24 styczeń 2017 - 18:04


#15 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 31 styczeń 2017 - 12:11

Ryb nie ma, wiadomo. To może chociaż to?  :lol:

 

Trocie na boczny trok

 

http://wmh.pl/article/6991


  • Miru lubi to

#16 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 31 styczeń 2017 - 12:46

Witam,tu troszkę też o muszce na bocznym troku http://www.wedkarz.p...pp/article/3715 i tutaj http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/1065



#17 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 25 marzec 2017 - 16:53

 Dzisiejsze 81cm - C&R :)

Załączone pliki



#18 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 15 maj 2017 - 11:50

Zgodnie z wieloletnią tradycją, majówka była w Szwecji. Pogoda piękna, czyste niebo, słońce, dość ciepło. Z rybami szaleństwa nie było (za ładna pogoda :wacko: ), ale coś się jednak uwiesiło :) .

 

Już pierwszego dnia 68 cm bałtyckiego srebra B)

Załączony plik  IMG_3628.JPG   147,78 KB   20 Ilość pobrań

Dwa dni później śliczna, spasiona 64cm :wub:

Załączony plik  IMG_3663.JPG   114,82 KB   21 Ilość pobrań

 

Batson XST1144F w nowym (moim) wydaniu sprawdzał się znakomicie. Dodam jeszcze, że bez kija do brodzenia (Jaxon) zapewne nie tylko nurkowanie bym uskutecznił ale i pewnie bym się obił, albo gorzej. Widok brzegu (w wodzie tak samo) mówi sam za siebie.



#19 OFFLINE   kowalek87

kowalek87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaLubin/Fjellhamar
  • Imię:Piotr

Napisano 20 maj 2017 - 21:25

Końcówka maja to już chyba koniec i tak długiego jak dla mnie sezonu na morskie trocie. Nie wykluczam jeszcze skusić jakiejś trotki w fiordzie, ale zaczął się sezon na rzece, tak więc trzeba będzie po raz kolejny spróbować swoich sił z łososiami. Zaczynając od początku roku nie było łatwo ze względu na dość srogą zimę w Norwegii. Niejednokrotnie łowienie było niemożliwe, ponieważ tafla wody została skuta lodem. W przerwach między mrozami czasami udawało się połowić, chociaż nie wszędzie. Temperatura w tym okresie (styczeń-luty) wahała się w okolicy 1-2 st. Jedyną skuteczną metodą okazało się spidolino, którego nie darzę jednak zbyt wielkim szacunkiem. Taki boczny trok na trociach...ale jak się nie ma co się lubi... Nie było okazów w tym okresie, co wydaje mi się nie jest przypadkiem.

W marcu, a właściwie pod jego koniec przyjechał do mnie mój ojciec, który w tym roku zaczął swoją przygodę z trociami i to nie byle jak, bo ponad 70-cio cm srebrniakiem z Regi. Wiedziałem jednak, że wiąże duże nadzieje z przyjazdu do mnie, dlatego musiałem się postarać w roli "przewodnika" :) Woda w tym okresie miała 4-6 stopni. Już pierwszego dnia złowił 3 trocie w tym rybę 68cm. Nie wiem kto bardziej się cieszył ja czy on, w każdym bądź razie kamień spadł mi z serca i mogłem wziąć się spokojnie za łowienie. Następnego dnia z rana szczęście uśmiechnęło się do mnie i na snapsa z opadu przywaliła nowa życiówka długa na 86 cm. :D Co ciekawe było to dokładnie w dzień, w którym kolega 2 posty wyżej trafił swoją 80-kę. Chyba był to dzień na grubą troć. W kolejnych dniach meldowały się kolejne trocie, raz mniejsze, raz większe... Ojciec pojechał do domu z dziewięcioma rybami na koncie (4 wypady), a ja łowiłem dalej. Nie zawsze było kolorowo, a najgorsze warunki to flauta i pogodny dzień. Samo słońce nie przeszkadzało pod warunkiem, że była fala. Szkoda, że w tym roku wątek o moim zdaniem jednych z najpiękniejszych ryb praktycznie umarł i trzeba go ratować pojedynczymi rybami z zagranicy.

P.S. Zdjęcia pozwoliłem sobie nieco wyciąć, żeby nie zdradzać okolicy...takie czasy :(

Pozdrawiam!!!

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA"          :good:

Załączone pliki


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 20 maj 2017 - 22:35


#20 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 01 sierpień 2017 - 06:44

kilka dni chodzenia nad pomorską rzeką   zaowocowało oto takim Samczykiem.

 

Załączony plik  20562074_1845872312343091_1481178285_n.jpg   136,37 KB   16 Ilość pobrań






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych