Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rok z Abu Revo LT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1591 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 07 styczeń 2017 - 11:52

Tak się własnie zastanawiam czy np. daiwa tatula CT z tuningową lekką szpula 10g. nie rzuci tak samo lekkim wabikiem 3-4g. z racji na TW?



#22 OFFLINE   about

about

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów

Napisano 07 styczeń 2017 - 12:53

tez sie zastanawialem, dlatego zamowilem szpulke na alie i teraz czekam az przyjdzie, a temperatura bedzie nieco bardziej korzystna (aktualnie -22)


  • woblerek48 lubi to

#23 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 07 styczeń 2017 - 13:22

Witam Mój LT po pierwszym sezonie sprawuje się bardzo pozytywnie z kijkiem na blanku GAWAS JAPAN CONQUER GB120X-J  do 25g.Moje motto to było tylko pod jerki max 20g ale nie byłem bardzo zorientowany że można będzie łowić tak lekko od 4g.Plecionka 0.10 DRAGONA chyba HM też pozytywnie.Okazów rybek nie było ale najważniejsze że zestaw się sprawdza w każdych warunkach .Kijek został zaprojektowany i zrobiony w Pracownia Roztocze Piotr Mołdoch Zamościu.LT po sezonie został przesmarowany przez kolegę z naszego forum ENDRIU polecam serwisanta multików.

Załączone pliki


Użytkownik woblerek48 edytował ten post 07 styczeń 2017 - 13:25

  • biker1 lubi to

#24 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:43

Też myślę o revo LT do kleni i pstrągów,można dokupić fajną szpulkę 6g. na alli,a co do twojej ryby na zdjęciu to nie sej tylko rdzawiec (polock).


Faktycznie to mógł być rdzewiec :)
Dopiero teraz po "wygooglowaniu" to wiem.
Dzięki za poprawkę:)

#25 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:47

Tak się własnie zastanawiam czy np. daiwa tatula CT z tuningową lekką szpula 10g. nie rzuci tak samo lekkim wabikiem 3-4g. z racji na TW?

Mialem kiedyś tatule 103 i ergonomia i waga na plus dla revo. Czy dalej rzuci? Nie wiem, natomiast wiem ze revo rzuca wystarczajaco na oryginalnej szpoli plus łożyska air z Hg studio.
  • biker1 lubi to

#26 OFFLINE   Castpol

Castpol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaPT
  • Imię:Paweł

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:56

Tak się własnie zastanawiam czy np. daiwa tatula CT z tuningową lekką szpula 10g. nie rzuci tak samo lekkim wabikiem 3-4g. z racji na TW?

Myślę że da radę, do tego odpowiedni kij. Uważam że każdy multiplikator z systemem TW po delikatnym tuningu będzie dobry do UL może nie na stałe ale jeżeli sytuacja tego będzie wymagała to dlaczego nie, i nie zawsze trzeba wymieniać szpulę.


  • Wobi lubi to

#27 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 07 styczeń 2017 - 15:07

Jest jeszcze pewnie kilka osób na forum które podzielą się swoją opinią na tenam Abu Revo LT :)

Zapraszamy



#28 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 07 styczeń 2017 - 15:45

Mojego Revo LT używam z kijkiem ABU Hornet stinger do 1/2oz (14 gr).

Łowię tym zestawem przeważnie na jigi i gumki w gramaturze od 4 do 10 gr.

Łowię wyłącznie na żyłkę.

Do przynet lżejszych i mniej lotnych używam zestawu z Daiwą SS Air.

Revo to dobry multiplikator w dobrej cenie względem oczekiwań i jakości.


  • biker1 lubi to

#29 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 styczeń 2017 - 16:36

Tak się własnie zastanawiam czy np. daiwa tatula CT z tuningową lekką szpula 10g. nie rzuci tak samo lekkim wabikiem 3-4g. z racji na TW?

Z odpowiednim kijem na pewno rzuci.W ramach wygłupów o których pisałem wcześniej popróbowałem ostatnio.Chińczyk Teton 8lb,CT Type R(jeszcze ze standardową szpulą,ta lekka z Ali jedzie chyba przez Bagdad :angry: ),Power Pro od Psulka 8lb. i Baryłka Tapsa(ok.4gr.).Przy moich naprawdę jeszcze mizernych umiejętnościach technicznych leci powtarzalnie 20-23 metry.Poprawkę trzeba wziąć na to że Tapsowa Baryłka to naprawdę lotny woblerek.Nikogo broń Boże nie namawiam aby sprzedawać w te pędy swoje T3 czy SS Air ale jak kto nie chce czy nie może wydać kupę waluty na multi UL to CT Type R,zwłaszcza ze szpulką lżejszą ok.6-7g. od standardowej może być świetnym,relatywnie tanim sprzętem do UL.Nie jest nim oczywiście stricte choćby ze względu na wagę własną ale coś za coś.Mnie tam się papa cieszy jak tym rzucam a wraz z postępami technicznymi będzie uważam jeszcze lepiej :) .


  • proraf i biker1 lubią to

#30 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 07 styczeń 2017 - 16:56

mozna by powiedzieć ze tatula CT typ R z lekką szpulą spokojnie obsłuzy przynęty z zakresu od 5g?

wydaje mi się że jednak jest różnica w średnicach szpul pomiędzy Abu Revo LT a Tatulą CT R i tatulą będzie cięzko rzucić 5g



#31 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1591 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 07 styczeń 2017 - 17:16

mozna by powiedzieć ze tatula CT typ R z lekką szpulą spokojnie obsłuzy przynęty z zakresu od 5g?

wydaje mi się że jednak jest różnica w średnicach szpul pomiędzy Abu Revo LT a Tatulą CT R i tatulą będzie cięzko rzucić 5g

Ciężko nie będzie bo zwykłą tatulą 103SHL z lekką szpulą (12,8g.) da się już rzucić 4g. na odległość 20m. Ja już zamówiłem CT R-type.i lekką szpulkę,wtedy zobaczę.Jeżeli nie będzie ok to pomyślę nad revo LT i lekką szpulką z alli. Co zaś do masy multika to mi pasuje 200g. tatuli bo łowię szklakiem 10lb.i akurat zestaw jest idealnie wyważony.


  • biker1 i dudi82 lubią to

#32 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 07 styczeń 2017 - 17:23

Biker1, wyślij opis do bazy multiplikatorów, bo go chyba tam nie ma. Też mam miłe wspomnienia z użytkowania tego młynka.


  • biker1 lubi to

#33 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 styczeń 2017 - 17:27

mozna by powiedzieć ze tatula CT typ R z lekką szpulą spokojnie obsłuzy przynęty z zakresu od 5g?

wydaje mi się że jednak jest różnica w średnicach szpul pomiędzy Abu Revo LT a Tatulą CT R i tatulą będzie cięzko rzucić 5g

Wrypaliśmy się trochę koledze w wątek,trzeba by o tym pisać w wątku o Tatuli(może mod przeniesie?).Na szybko-z lekką szpulą nie wiem bo jeszcze mi nie dojechała i zależy jakie to będzie 5g.Lotny wobek 5g. czy 4g+najmniejszy Keitech bardzo dobrze leci nawet na standardowej szpuli.Z lżejszą może byc chyba tylko lepiej(pytanie o ile?).

 

Ciężko nie będzie bo zwykłą tatulą 103SHL z lekką szpulą (12,8g.) da się już rzucić 4g. na odległość 20m. Ja już zamówiłem CT R-type.i lekką szpulkę,wtedy zobaczę.Jeżeli nie będzie ok to pomyślę nad revo LT i lekką szpulką z alli. Co zaś do masy multika to mi pasuje 200g. tatuli bo łowię szklakiem 10lb.i akurat zestaw jest idealnie wyważony.

Mnie też ta waga kompletnie nie przeszkadza :) .



#34 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 07 styczeń 2017 - 17:27

Chciałem tam dać ale nie mam dostepu :(

Jeszcze zeskanuję rozpiskę części Abu ale to później



#35 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 07 styczeń 2017 - 19:27

teraz w ogule wychodzi nowe revo lt7, mozna powiedziec ze nastepca revoLT-a , bylo juz o tym wpomiane w baitcastingowych nowosciach, cenowo tez dobrze to wyglada. Mozna zerknąć tu http://www.purefishi...evo/post_2.html

jeszcze lzejsza szpolka, napewno wystartuje komfortowo od 3 gr - tak mysle :)


Użytkownik hose4ras edytował ten post 07 styczeń 2017 - 19:31


#36 OFFLINE   PETEREK

PETEREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjapo stronie Pragi....
  • Imię:Piotr

Napisano 07 styczeń 2017 - 19:29

tak fajny multiplikator do lekkiego łowienia że mam dwie sztuki - jedna Japan a drugi Korea.... w środku żadnych różnic nie dostrzegłem a i zbytnio nie przyglądałem się skoro wszystko działa i jest ok. Na jednym jest płytka szpulka z Varivasem 0,10 na drugim standardowa szpulka z żyłką Trabucco 0,23 - nie pamiętam jej nazwy lub symbolu ale przeznaczona jest do metody do odległościowej - wyjątkowo miękka i ładnie się układa - obawiałem się połączenia moich umiejętności i żyłki ze względu na "puchnięcie" ale ten układ jest wyjątkowo ok i żadnych problemów..Pierwszy pracuje z FX802-1X a drugi z Pioneerem SHX (oba kijki zrobione przez Bartka Burskiego:)



#37 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 07 styczeń 2017 - 19:33

tak fajny multiplikator do lekkiego łowienia że mam dwie sztuki - jedna Japan a drugi Korea.... w środku żadnych różnic nie dostrzegłem a i zbytnio nie przyglądałem się skoro wszystko działa i jest ok. Na jednym jest płytka szpulka z Varivasem 0,10 na drugim standardowa szpulka z żyłką Trabucco 0,23 - nie pamiętam jej nazwy lub symbolu ale przeznaczona jest do metody do odległościowej - wyjątkowo miękka i ładnie się układa - obawiałem się połączenia moich umiejętności i żyłki ze względu na "puchnięcie" ale ten układ jest wyjątkowo ok i żadnych problemów..Pierwszy pracuje z FX802-1X a drugi z Pioneerem SHX (oba kijki zrobione przez Bartka Burskiego:)

 

o jakim mlynku piszesz?? revo?? one byly Japan??


Użytkownik hose4ras edytował ten post 07 styczeń 2017 - 20:06


#38 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 07 styczeń 2017 - 20:25

Abu Revo LT7 wydaje się być jak to MEME opisywał Tatule 100HSL i Tatule R, zacytuję

" to jest jak golf i golf po lifcie - ciutkę lepszy" :)

 

nie wiem czy dokładnie tak to napisał ale zamysł ten sam 


  • Meme lubi to

#39 OFFLINE   PETEREK

PETEREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjapo stronie Pragi....
  • Imię:Piotr

Napisano 08 styczeń 2017 - 17:22

SORKI WIELKIE !!! kolega "hose4ras" ma rację !! pop...ły mi się pudełka i rzeczywiście oba są made in Korea !!! - sorki raz jeszcze za wprowadzenie w błąd !!! a przy okazji sprawdzania i przewalania pudełek w regale znalazłem też wspomnianą żyłkę i jest to Trabucco XPS MATCH SINKING CERAMIC POWER.


Użytkownik PETEREK edytował ten post 08 styczeń 2017 - 17:28

  • biker1 lubi to

#40 OFFLINE   bartuch5473

bartuch5473

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 317 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 19 styczeń 2017 - 17:35

Czesc witam
Panowie oryginalna szpula z pletka wazy nie cale 12 g. Znalazlem na ali szpulke wazaca nie cale 8 z lozyskiem. Bedzie jakakolwiek roznica? Oplaca sie wydac te 50$? Czy bez wymiany lozysk sie nie oplaca? Podpowiecie? Ewentualne linki do lozysk mile widziane.
Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych