Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
292 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 09:10

Alexspin bez obrazy ale to co napisałeś dla mnie ma się nijak do tematu poruszonego przezemnie. Po pierwsze przyłów to przyłów zdarza się i nie unikniemy tego. Ja piszę o celowym łapaniu okoni przed tarłem lub w trakcie a nie jako przyłów. Szczerze dla mnie regulamin PZW swoją drogą , a kodeks moralny (bo tym w durzej mierze jest C&R) może być własnym dopełnieniem tego regulaminu. JB.PL to dosyc specyficzne forum gdzie duży nacisk kładzie się na dbanie o rybostan i ryby, a celowe łowienie w czasie tarła to chyba nie do końca godzi się z treściami promowanymi tutaj. Jest okres w którym nie możemy łapać szczupaków bo mają tarło . W tym samym prawie czasie odbywa je również okoń. Więć okoń w czasie tarła na spinning to chyba na wiekszości naszych wód stojących nie będzie przyłowem w tym okresie. Bo jakie ryby drapieżne możemy wtedy na naszych jeziorach łapać legalnie w tym okresie??? Zadko zdarzają się zbiorniki gdzie oprucz szczupaka,okonia,sandacza czasem suma występują w zbiornikach stojacych. Co do ortodoksyjnej odmiany C&R. Ja nie jestem zwolennikiem przerostu formy nad treścią i zabieram 3-4 drapieżniki w roku, albo wcale jeżeli mam ochote zjeść rybke i nie widzę w tym nic złego. Dalej utwierdzam się w tym, że wrzucanie fotek okoni w tym okresie na tym forum mija się z treściami promowanymi tutaj.


Użytkownik Anonymous edytował ten post 20 kwiecień 2017 - 09:16

  • adam 13 lubi to

#22 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 kwiecień 2017 - 09:48

Przedstawiliście wędkarzy którzy wypuszczają ryby jako osoby które nie mają żadnych zasad. (...)

Myślę, że źle zrozumiałeś mój wpis... :(

 

(...) Dalej utwierdzam się w tym, że wrzucanie fotek okoni w tym okresie na tym forum mija się z treściami promowanymi tutaj.

Nikt Cię nie zmusza, nie umieszczaj, ale również nie mieszaj z błotem tych, którzy umieszczają, bo nie robią niczego niedopuszczalnego (co do etyki nie będę się wypowiadał). Nie komentuję Twojego "zabierania" ryb, bo masz do tego prawo, Ty nie komentuj zamieszczania fotek, bo też jest to zgodne z prawem i zasadami tego Forum. ;)

 

(...) Dla mnie te całe okresy i zasady nijak mają się do rzeczywistości.

Popieram Cię w 100%. Dla czego tak się dzieje? Ponieważ te zasady, okresy i wymiary są tworzone "za biurkiem"... :angry:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 20 kwiecień 2017 - 09:49


#23 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 10:21

Nie mieszam nikogo z błotem tylko zwracam na pewien fakt uwage więc proszę nie spinaj się tak :) A co do okresów na papierze to też nie jestem zwolennikiem opierania sie tylko na regulaminie PZW bo poprostu każda woda rządzi się swoimi prawami, a druga sprawa zmiany klimatyczne jakich jeteśmy świadkami obecnie zmieniają cykle wiekszości gatunków ryb. 



#24 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 kwiecień 2017 - 11:05

Alexspin to akurat nie do Ciebie, bardziej do kolegów którzy uważają że ludzie którzy wypuszczają nie stosują się do regulaminów bo wypuszczają więc im wolno. 


  • Alexspin lubi to

#25 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 20 kwiecień 2017 - 11:07

Witam

Prośba do strażników moralności, którzy się co roku pojawiają w wątkach szczupakowych - zajmijcie się proszę łowieniem a nie "trollowaniem" po internetach.

A może zmieńcie profesje na np bierki wodne? Wtedy nikt nie ucierpi B)
Temat wałkowany co roku, więc wypowiadał się nie będę po raz kolejny. 

 

A teraz przejdźmy do rzeczy.

Kuba dziś wyjechał do kraju na operacje. Kilka dni temu padło pytanie, a może ostatnie łowienie szczupaków przed wyjazdem? Z chęcią, ale wiesz wyjeżdżam, rodzina, itp. Mówię jak chcesz, ale wiesz, meterki i te sprawy ;-) Chwilę później dostaje info, ok mam pół dnia.

Super!

 

Wędkowanie zaczęliśmy od niewielkiej zatoczki. Jak się okazało, ekstremalnie niski poziom wody na jeziorze (nie spotykany o tej porze roku) spowodował, że na tym miejscu było całe 20cm wody. Mówię, że ja nie mam szans tu połowić, ale próbuj muchówką. Zająłem się "gajdowaniem" i przemieszczaniem się po zatoce na wiosłach a Kuba wyprawiał te dwoje muchowe czary ze szczurem-poperem. Nadzieje były, że miedzy maluszkami, które atakowały muchę na pięć razy zanim się zaczepiły stoją jakieś mamuśki. Niestety nie było nam dane.

 

Po około godzinie niesamowitej frajdy udaliśmy się na miejscówkę ciut głębszą (1,1m) żebym i ja mógł sobie połowić. Na koniec zestawu zapinam Piranie Shallow i jazda. W drugim dryfie zaliczam branie w okolicy wystających z wody zeszłorocznych trzcinek i mówię do Kuby posyłaj tam muchę. Kilka poprowadzeń muchy i cisza więc rzuciłem tam po raz kolejny Piranię i baaam! Atomowe przy powierzchniowe branie, wspaniały hol i sesja zdjęciowa.

 

Załączony plik  00058.MTS.Still003.jpg   51,81 KB   37 Ilość pobrańZałączony plik  00059.MTS.Still003.jpg   56,19 KB   37 Ilość pobrańZałączony plik  00059.MTS.Still005.jpg   57,62 KB   36 Ilość pobrań

 

90-taczek zaliczony więc już jest dobrze  :rolleyes:  B)

2 kolejne dryfy nie zaowocowały żadnymi braniami więc zmieniłem przynętę na Slizzera. Jest to wyrób forumowego kolego Adaaash-a ( http://jerkbait.pl/t...ad-baits/page-2 ). Slizzer to jerk, którego z czystym sumieniem mogę polecić każdemu łowcy szczupaków. Branie miało miejsce niecały metr od pontonu. Szczupak pojawił się znikąd z misją atakuj. Bez zabawy w jakieś odprowadzenia czy coś  :rolleyes: Skok adrenaliny niesamowity, fajny hol i sesja zdjęciowa. Ryba ta była większa, nie mierzyliśmy jej żeby oszczędzić jej dodatkowego stresu  :o  ale mogła sięgnąć magicznej 3 cyfrowej liczby  :ph34r:

 

Załączony plik  00060.MTS.Still001.jpg   50,68 KB   37 Ilość pobrańZałączony plik  00060.MTS.Still004.jpg   62,63 KB   37 Ilość pobrańZałączony plik  00061.MTS.Still002.jpg   57,97 KB   36 Ilość pobrań

 

Byliśmy na wodzie może 2,5-3h także dzień jak najbardziej udany  :rolleyes:

Pozdr

M

 


Użytkownik Melanzyk edytował ten post 20 kwiecień 2017 - 11:37


#26 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 kwiecień 2017 - 14:19

Nie porównujmy ewidentnego łamania przepisów z łowieniem zgodnie z regulaminem. Temat był poruszany niejednokrotnie, dotyczy również jazi łowionych w marcu i kwietniu, majowych kleni, jesiennych sandaczy i szczupaków nabitych ikrą. Tak naprawdę ryby są w dużej części sezonu przed lub po tarle, więc z tych pół roku kiedy idzie coś wydłubać powinniśmy odjąć jeszcze 2. Nie bądźmy na siłę bardziej święci od Papieża. Wędkarstwo ogólnie nie jest humanitarnym hobby, jeśli ktoś na każdym kroku szuka powodu żeby się litować nad rybami powinien się zapisać do animalsów. Wydłużanie okresów ochronnych i wprowadzanie nowych nie spowoduje że ryb będzie więcej. Mamy i tak dość długie okresy ochronne w przypadku np. sandacza i szczupaka i co z tego jak w sezonie ryby są bite na potęgę i złowić sensowną sztukę w przeciętnym łowisku pozostaje w sferze science fiction.

Inna sprawa to celowe łowienie ryb na tarlisku, to już jest dziadostwo, tym bardziej że przeważnie się je wtedy podhacza.



#27 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 20 kwiecień 2017 - 20:18

Tak a'propos skróconego okresu ochronnego, przypominam o http://jerkbait.pl/t...a-z-jerkbaitpl/



#28 OFFLINE   deywed12

deywed12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPyskowice/Śląskie
  • Imię:Dawid

Napisano 21 kwiecień 2017 - 15:11

Dobra trochę przedawnione bo wróciłem z Irlandii 3 tygodnie temu ale zapomniałem Wam się tutaj pochwalić! 


Gumy Dragona robią robotę nie tylko w Polsce! :)
6c3ebcf9e9a5dc07med.jpg

77c3303fdb4b5befmed.jpg671482864bd1749bmed.jpgff0a5cc7183409e2med.jpg5ec981c7fc3bdd13med.jpg2211b58e9f5a106cmed.jpg7282c3f2951f4b89med.jpg



Dooobra koniec tego dobrego bo niektórzy się napatrzą i nie wytrzymają tych kilku dni :P


Użytkownik deywed12 edytował ten post 21 kwiecień 2017 - 15:14


#29 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 25 kwiecień 2017 - 11:16

Koledzy, otwarcie futerałów i zwolnienie kabłąków już za kilka dni w związku z czym życzę Wam pięknych, zdrowych rybek :).
Motywować nikogo nie trzeba ale podkręcić wolę walki mogę ;)

Mój początek sezonu na wyspach:


Wnikliwy obserwator zauważy co w pewnym momencie zrobilem z zestawem do odhaczania ;)

#30 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 26 kwiecień 2017 - 20:41

Pisząc "co zrobiłem z zestawem" miałem na myśli co się z nim stało. w 4.48 widać jak go pięknie odkładam na miejsce po odhaczeniu rybki. Jak kumpel z bellyboata złapał szczupaka to sie pyta o szczypce , ja szukam a tu klops, nie ma. Póżniej wróciłem na miejsce bo było tam jakieś max 80cm wody i wyjąłem. W sumie nic wielkiego ale się uśmiałem z własnej głupoty, przed przeglądaniem nagrań byłem przekonany że mi po prostu wpadły.

 

Kamerka jest na części statywu do aparatu, jedna noga plus element na który się montuje aparat http://jerkbait.pl/t...25#entry2141459


  • Mariano Mariano i Rodu lubią to

#31 OFFLINE   LeoAmator

LeoAmator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Adam

Napisano 26 kwiecień 2017 - 22:31

4. Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień. Nie dotyczy węgorza i jesiotra ostronosego.

 Panowie tak stoi w RAPR



#32 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 30 kwiecień 2017 - 10:29

*
Popularny

Będę pierwszy;)

Sezon rozpocząłem o 5:30, już w drugim rzucie na Big Bandita 18 cm od Strike Pro mam piękne branie i kilkadziesiąt sekund później wyjmuję rybę 85-90 cm. Ryba chuda, ale w bardzo dobrej kondycji. Jakieś 30 minut później doławiam nieco mniejszą rybę, ale grubszą. Tym razem skuteczny był swimbait 3D Trout 20 cm. Chwilę później doławiam rybę 70-75 cm na "zayaberke". I tyle był z brań, o 10:30 zwinąłem się do domu.

1_zpsa6hchufu.jpg

IMG_0325_zpsfhez9ea3.jpg

*Na koniec rodzynek, czyli jak zepsuć zdjęcie ładnej ryby :ph34r: :unsure:

IMG_0343_zpskgzksjtp.jpg



#33 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 30 kwiecień 2017 - 19:39

Sezon też rozpoczęty

Załączony plik  DSC_0844.JPG   69,42 KB   78 Ilość pobrań

 

Rybka oczywiście wróciła do wody

 

Załączony plik  DSC_0856.JPG   46,51 KB   73 Ilość pobrań



#34 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 01 maj 2017 - 12:19

Dużo spinek, ale jeden dał się sfotografować. Westin Shad teez 22cm rządził! ;)

IMG_0379_zpsdwxlam3r.jpg



#35 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 01 maj 2017 - 16:16

Sezon rozpoczęty :)

Pig Shad Jr. StrikePro

 

Załączony plik  1 (6).jpg   54,45 KB   66 Ilość pobrań

 

Załączony plik  1 (9).jpg   63,9 KB   66 Ilość pobrań



#36 OFFLINE   Trochim80

Trochim80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Przemysław
  • Nazwisko:Trochimowicz

Napisano 01 maj 2017 - 16:21

Dzisiaj miał być dzień kleniowo-jaziowy bo od dwóch tygodni czeka nowy kijek na test ale 

niestety po dotarciu nad wodę okazało się że na moim ulubionym odcinku Narwi jest co 

najmniej o pół metra za wysoka woda żebym w woderach doszedł do krawędzi zalanych traw 

więc powrót do domu na śniadanie :(

Po powrocie do domu zadzwonił szwagier zapytać o efekty kleniowe słysząc o niepowodzeniu zaczął 

mnie namawiać na "zębate" i chociaż od dawna to nie moja bajka pojechałem.

I nie żałuję :D

Pomiędzy trzema maluchami wyskoczył taki 85cio centymetrowy "kabanek" a na kiju okoniowym do 15g 

dał mi niezle popalić wśród zalanych traw ;)

Załączony plik  20170501_131029.jpg   78,68 KB   73 Ilość pobrań

Przynęta to 10cm canibal na 4g główce a łowisko to starorzecze Narwi

 

Oczywiście 

Catch & Release :D 

Użytkownik Trochim80 edytował ten post 01 maj 2017 - 16:24


#37 OFFLINE   Usak

Usak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:U

Napisano 01 maj 2017 - 20:39

Z Racji tego ,że sezon się rozpoczął zacznę od dzisiejszego strzała ,który wyrwał mnie z kapciochów... ;)
Załączony plik  DSC_3162.jpg   68,18 KB   67 Ilość pobrań



#38 ONLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 02 maj 2017 - 09:38

Największy z siedmiu z 30 kwietnia. Brań niezaciętych ok 20.

Załączone pliki



#39 OFFLINE   Usak

Usak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:U

Napisano 02 maj 2017 - 12:30

Wiatr łeb urywa ,ale nie ma co sie poddawać;)

Załączony plik  received_120332000495199560.jpeg   79,19 KB   61 Ilość pobrań

#40 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 02 maj 2017 - 20:54

Dzisiejszy 94cm, zagryzł widocznego Shad Teeza 22cm prowadzonego nad podwodną łąką :ph34r:

IMG_0385_zpsbgjhvdzz.jpg






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych