Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
292 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 03 maj 2017 - 14:07

Dzisiejszy stykowiec, zagryzł widocznego 3D trouta. Fajne branie na blacie 3m.

IMG_0437_zpslo9pan5a.jpg
IMG_0428_zps2etdnxqq.jpg



#42 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 03 maj 2017 - 19:34

Dzisiejszym rozpoczęciem sezonu bardzo wysoko zwiesiłem sobie poprzeczkę. Nowy PB na własnoręcznie wykonaną muchę.

Ryba z rzeki, przetestowała kijek w 7 klasie AFTM.

 

 

Załączony plik  IMG_1477.JPG   103,27 KB   85 Ilość pobrań

 

 

Zdjęcie mało pamiątkowe ale chodziło aby ryba była jak najkrócej poza wodą.



#43 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 maj 2017 - 19:56

Dzisiejszy wyjazd rozpoczyna się od niesmaku zresztą nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz.Po godz.7 jesteśmy nad wodą i przecieramy z kolegą oczy ze zdumienia, jak w Tesco przed świętami tłok ,zamieszanie ogólny szał ,łodzi jak na regatach.Widzę samochód kolegi stojący na parkingu, myślę zadzwonię aby mieć jakieś wiadomości ,czy dzieje się coś ciekawego ,kolega odbiera i informuje Mnie że właśnie przed chwilą został złowiony szczupak 107 i oczywiście jedzie na patelnię. Odechciało Mi się wypływać na brzegu wszędzie łuski ,widok nieciekawy. Ale jednak wypływamy ,koncentracja jednostk pływających w miejscu w którym został złowiony szczupak na gęsto,środek jeziora wolny .Postanawiamy być z dala od tego całego zamieszania .Ponton swobodnie dryfuje, przy piątym rzucie sliderem 10 lekkie uderzenie po chwili ponownie czekam zdeterminowany na trzecie jest natychmiastowe zacięcie i zaczyna się ,rybek chce pokazać kto jest górą ,trzyma się dna ,po chwili nagły zwrot w stronę pontonu ,wychodzi bliżej powierzchni kolega przez chwilę zobaczył szczupaka ,oznajmia Mi że chyba matrówka, szczupak też go zobaczył i natychmiast odjechał na kilkanaście metrów ,piękna melodia hamulca, kijek fajnie amortyzuje ucieczkę ryby .Zawracam przeciwnika ,który opływa ponton, jeszcze dwa krutkie dojazdy i pajk ląduje w podbieraku.I chwila pomiaru czy będzie 1 z przodu ,JEST nawet trzy mm więcej.Niestety kolega robił zdjęcie swoim tel.i średnio to wyszło ,gdybym wiedział że tak wyjdzie to zrobił bym swoim.Tak czy inaczej ryba wraca do wody ,przy wielkiem zdziwieniu co niektórych
20170503_074754.jpgimage hosting sitecertificity.com
Ryba w świetnej kondycji odpływa ,krew widoczna na zdjęciu jest w miejscu w którym wbiła się kotwica slidera, na zewnątrz także myślę że do następnego spotkania ślad po urazie zginie.
Jeszcze łowimy kilka małych szczupaczków i pogoda zmienia ,wychodzi słońce i można spływać .Wielką frajdę miałem łowić taką rybę i nie mniejszą jak ją wypuszczałem.

 

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA" I "MAJÓWKA Z JERKBAIT"        :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 08 maj 2017 - 09:25


#44 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 03 maj 2017 - 20:40

Dzisiejszym rozpoczęciem sezonu bardzo wysoko zwiesiłem sobie poprzeczkę. Nowy PB na własnoręcznie wykonaną muchę.
Ryba z rzeki, przetestowała kijek ...


Zdjęcie mało pamiątkowe ale chodziło aby ryba była jak najkrócej poza wodą.

Ile mierzy ten kaban?

#45 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 03 maj 2017 - 20:58

Ile mierzy ten kaban?

104   :D


  • BOB i pawello lubią to

#46 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 maj 2017 - 10:57

Znacie zatoke dopływ odry - Bielinek? Znajomy mial 120cm 20kg i 9 szt ponad 90cm w dwa dni. Są w polsce wody z rybami :) dla niedowiarków mam jakieś zdjęcia :) mi osobiście żal dupe ściska jak pomyśle o moich sukcesach typu 80cm....
  • SID lubi to

#47 OFFLINE   Dedo

Dedo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNad brzegiem rzeki

Napisano 04 maj 2017 - 15:33

3 cm do szczęścia!

Załączone pliki



#48 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 maj 2017 - 19:44

https://m.facebook.c...ype=3&source=54

Chyba nie widziałem grubszej ryby, ale po pierwsze to szczupak sprzed tarła, a po drugie nawet jej do 20 jeszcze brakuje...

#49 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 04 maj 2017 - 19:50

Dla porównania 185cm i 96 kg wymiary łowcy :)

Załączone pliki



#50 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 maj 2017 - 20:18

Kiedyś byli tacy, co miewali metrowki po 10 kg. Bo grube ;)
Teraz, w obliczu inflacji liczb i większej świadomości wędkarzy jak wygląda metrowka (choćby szwedzka), jest historia o 20 kilowcach ? :)
Nie musi mnie nikt przekonywać, bo mnie nikt nie przekona, że szczupaki o jakich tu mowa mogą mieć 20 kg.
Z Belinka ? Na super diecie leszczowo- plociowej zbudować 20 kg masy ? ;)

Masywne 123 sam złapałem, 118, 116 itd też, więc nikt mi nie musi opowiadac jak wygląda świat.

@Janusz

Awatar się opatrzy i będzie ok :) zobaczysz ;)

Poniżej niechude 123 przy brzuchu :)

Załączony plik  123 002a.JPG   60,98 KB   64 Ilość pobrań

Użytkownik Guzu edytował ten post 04 maj 2017 - 20:31


#51 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 maj 2017 - 21:19

Ponizej ryba z 23 maja 2012. Zlowiona w jeziorze z duza populacja wielkich pstragow, takze pokarm najwyzszej jakosci. Nabita ikra 123cm Pani o wadze 16,1kg. Pogoda zeswirowala tego roku i tarlo przerwaly przymrozki. Do 20kg jej sporo brakuje.

Załączony plik  FB_IMG_1493927011179.jpg   58,85 KB   65 Ilość pobrań

Ryba przewieziona ok 1km do zacisznej czesci zatoki na sesje zdjeciowa. 6dni pozniej zlowiona w dokladnie tym samym miejscu. W miedzyczasie odbyla tarlo i waga spadla do bodajze 14,7kg. Wtedy tez jej sporo brakowalo do 20 kg :)

Podsumowujac, w rybe 120cm 20kg nie uwierze dopoki nie zobacze :)

Pozdr
M



#52 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 maj 2017 - 21:52

W metrowki 10kg ja wierze. Zlowilem lata temu rybe 98cm ktora zahaczyla 10kg. Bylo to na trupa z brzegu. Niestety zdjecia nie potrafilem odnalezc jakis czas temu. Ryba wygladala jakby ja przecial na pol, wycial 10cm ciala i skleil :)

Standardowa metrowka (nie za gruba, nie za chuda 100-102cm) w Irlandii wazy ok 7kg.

Pozdr
M
  • BOB lubi to

#53 OFFLINE   yakoto

yakoto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Jarek

Napisano 05 maj 2017 - 07:49

3 maja 2 szczupaki na gumki.Najpierw 93 cm, później 110 cm-nowy PB.

Załączone pliki



#54 OFFLINE   Robgsxr

Robgsxr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaŚWinoujscie
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Deja

Napisano 05 maj 2017 - 08:09

Witam miałem przyjemność złowić rybę ponad 125 cm w 2014 r. Pod wpływem emocji bo wagi nie miałem, byłem przekonany że ryba mogła dochodzić do 20kg. Z biegiem czasu stwierdzam że 20 kg  raczej na pewno nie miała . Ryba złapana w lutym na pomorzu zachodnim  więc ikrą na pewno naładowana . W dodatku rozmawiałem z holendrami na jej temat którzy łapali 130tki . Pierwsze pytanie jakie zadali to czy ryba z rzeki czy z jeziora i jaki pokarm . Ryby z rzeki o tych samych wymiarach są podobno cięższe ze względu na walkę z nurtem i umięśnienie . Moja ryba złapana w sumie w rzece o zmiennym nurcie . Nie jest to typowa rzeka szybkiego nurtu tylko wielkie starorzecze połączone z morzem . Dieta to duże leszcze , płocie i dużo śledzia . Kilka dni wcześniej załapałem 110 i ona masę co do rozmiarów miała nieproporcjonalną  była przegrubaśna  pewnie tuż przed tarłem i miała grubo ponad dychę . Teraz już mam inne podejście waga jest , torba IKEA  jest , mata karpiowa jest więc może dojdę  łowiąc i spisując dane ile faktycznie mogła mieć moja największa maciorka .

Załączony plik  1546424_271314823043870_1953610004_n.jpg   59,77 KB   56 Ilość pobrań

Do paszczy po otwarciu śmiało można było schować ludzką głowę. 



#55 OFFLINE   jedrekCF

jedrekCF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów

Napisano 05 maj 2017 - 10:51

Głupio tak wstawiać rybę z niecałymi 80 centymetrami na karku, gdy powyżej takie lochy, ale co mi tam :)

Załączone pliki



#56 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 05 maj 2017 - 20:34

Co do rozmiarów, taka swieżynke z neta właśnie trafiłem... 

ważenie masakra... ale ! WYPUSZCZONY :D 


  • analityk i tebe lubią to

#57 OFFLINE   yakoto

yakoto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Jarek

Napisano 05 maj 2017 - 20:50

Dobra passa trwa. Dobry fotograf, dobra woda = piękna ryba 103cm. Przemo dzięki.😀

Załączone pliki



#58 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 06 maj 2017 - 13:35

3 maja wyskoczyliśmy na Polesie. Wiosna późna bardzo w tym roku wiec nad wodą zameldowaliśmy sie ok 12.00. Cały zbiornik był dla nas z wyjątkiem jednej zatoki okupowanej przez dwóch karpiarzy. Niska woda nie przeszkadzała w łowieniu. Wynik cztery szczupaki, największe 86cm i 80cm.

https://youtu.be/yKKiVAraf4I

https://youtu.be/QxDUphlsiR0



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#59 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 maj 2017 - 21:06

Moje dzisiejsze pistolety

 

Załączony plik  20170506_152221.jpg   388,5 KB   54 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20170506_164634.jpg   294,02 KB   54 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20170506_172550.jpg   165,4 KB   56 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20170506_152413.jpg   261,04 KB   56 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20170506_172723.jpg   323,68 KB   54 Ilość pobrań

 

Ogólnie 9 wymiarowych jeden na blachę od Boba, a reszta na real eel 15-20 i 30cm



#60 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 maj 2017 - 01:32

Tak, jak trafia ZDROWA do wody, jest ok.

Pawle,
Tu nawet nie chodzi o (bezsensowne skądinąd) dodatkowe kłucie ryby. Tak masywnych szczupaków nie powinno się podnosić w pionie bez podtrzymywania drugą ręką: ani chwytem za żuchwę, ani gripem, ani tym bardziej cienkim hakiem. Może wtedy dojść do uszkodzeń wewnętrznych, których nie zobaczysz, a nawet przecięcia żuchwy. W C&R nie chodzi wyłącznie o wypuszczenie ryby, tylko o wszystko co się z nią dzieje pomiędzy zacięciem, a zwróceniem jej wolności. Ważny jest hol, podebranie, odhaczenie, sposób mierzenia, ważenia, fotografowania, a nawet samego wypuszczenia. No chyba że decydujemy się na odhaczenie ryby w wodzie, wtedy proces jest skrócony do minimum. Fakt, że ryba wraca do wody jest oczywiście b. ważny, ale pomijanie znaczenia wszystkiego, co się dzieje z rybą poza wodą, jest bezmyślnością.

Z twoich wypowiedzi wnioskuję, że powinieneś wnikliwiej zapoznać się z zasobami forum, których jest w tym obszarze pod dostatkiem. Bo póki co nie bardzo widzę tu miejsce na dyskusję :) Naszą rolą jest minimalizować nagatywne skutki złowienia ryby i jej przetrzymywania poza wodą. Czy wędkarze z filmu tak pistąpili? Z pewnością nie. Mimo to cieszę się, że ją wypuścili, bo to krok w dobrą stronę :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych