Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Styczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 07 styczeń 2017 - 00:00

Witam.

eee ... nikt jeszcze nie założył tematu ???

A w internecie można już pierwsze zdjęcia i filmy jak najbardziej zobaczyć ...  :D

To może znowu prowodyrem będę ...

Po składkowej tegorocznej paranoi (nie ma znaczków w okręgu katowickim na inne sąsiadujace okręgi i jeszce nie wiedzą nawet z jakimi okręgami będą porozumienia, w okręgu opolskim poinformowano mnie że nawet nie będą wysyłać do innych okręgów i jak ktoś chce tam połowić to trzeba osobiście przyjechać do Opola i wylegitymować się oraz wypełnić specjalnie przygotowany na ten rok formularz - inaczej nie sprzedadzą (sic!), w częstochowskim zapomnieli wysłać znaczków do Katowic - może wyślą w przyszłym tygodniu i skierowali mnie do najbliższego (70 km odemnie) ichniejszego koła, bielski stanął na zadania wysokosci trochę chociaż - pomimo że też nie wysłali do mojego okręgu to mogą mi osobiście przesłać wraz z rejestrem jak mi śpieszy na ryby na ichniejsze wody), kombinowałem gdzie by tu jechać podczas pierwszego długiego weekendu w kalendarzu.

Przy okazji przestudiowałem po raz kolejny gruntownie wszelkie regulaminy połowów i znalazłem niezłe rodzyny na sąsiadujacych niemal ze sobą wodach w temacie co i kiedy można łapać tudzież co, gdzie i kiedy ma okresy ochronne.

O ryby konkretnie mi chodzi ... jeszcze konkretniej o niektóre gatunki tych rybów, a już tak bardzo konkretnie o pstrąga, lipienia i towarzyszący im białoryb (głównie kleń, jaź, brzana, świnka).

Lektura warta głębszej analizy, po której można odnieść wrażenie że ryby na obszarze rozległym na godzinę jazdy samochodem mają całkiem odmienne zwyczaje zależne li tylko od woli urzędowej ...

Po tej głębszej analizie i konsultacjach z życzliwymi kolegami (pozdrawiam) oraz świadomości że żona z dziećmi by mi chyba "wór urwali" gdybym się na północ naszych rubieży chciał udać w tej chwili na ryby, wybór pierwszej tegorocznej miejscówki padł na pobliską "tajemniczą" dla mnie do tej pory rzeczkę.

Rzeczka nizinna - nigdy ryb z tłuszczowym nadlewem, w ciała korpusie, nie widziała ... no chyba że przed umiejscowieniem na niej olbrzymiego i nigdy nie zamarzającego "śląskiego morza" ... ale swój klimat posadająca.

Oj i to jaki klimat  :)

Pal licho jakieś ryby (bo tych oczywiście nie było), wędki, samo łowienie ... ot - zwykły spacer w takiej scenerii może człekowi akumulatory podładować do tego stopnia że z racji zaczynającego się własnie weekendu wróćić tam pewnikiem zapragnie. I to pomimmo słupka w termometrze lecacego dalej na łeb i na szyję w dół ...

Zachęcam kolegów z północy naszego pięknego kraju zwłaszcza, do uzewnętrzenienia się w stopniu chociaż minimalnym ...  ;)

Pozdrawiam.

PS. na minusie 13 było ... jutro ma być więcej ... wyzwanie kolejne  :P

Załączone pliki


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 07 styczeń 2017 - 00:08

  • Janusz Wałaszewski, Krzysiek Dmyszewicz, Pavko i 8 innych osób lubią to

#2 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 07 styczeń 2017 - 10:38

Jak co roku te same przepychanki o kasę sąsiadujących okręgów ...

Tak, znam owe kadry znad Rudej. Rzeka niewielka, ale niewątpliwie ma swój klimat wijąc się niestrudzenie na uboczu wielkich, śląskich miast. A ryby ....jeszcze są, choć jak  wszędzie bywało lepiej ...lat temu kilkanaście dawała mi całkiem zgrabne kleniska.



#3 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 07 styczeń 2017 - 17:46

Wczorajsza wizyta nad rzeką, wędek nie było ale i tak było fajnie. Inkubator przygotowany na obsadzenie zaoczkowaną ikrą :)

Załączone pliki

  • Załączony plik  inku.jpg   89,84 KB   24 Ilość pobrań
  • Załączony plik  BP.jpg   95,11 KB   24 Ilość pobrań


#4 ONLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 07 styczeń 2017 - 22:44

Zacząłem zanim przywaliło mrozem  :D były kontakty, dobre towarzystwo i pierwsze "moczenie" 2017  ;)

P1041000.jpg

Potem zimowo w różnych odsłonach :)

P1051008.jpg

 

P1051012.jpg

 

P1051018.jpg

Czekam na więcej i pozdrawiam "zamuszonych"



#5 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 07 styczeń 2017 - 23:18

Zacząłem zanim przywaliło mrozem  :D były kontakty, dobre towarzystwo i pierwsze "moczenie" 2017  ;)

 

Potem zimowo w różnych odsłonach :) Czekam na więcej i pozdrawiam "zamuszonych"

Zdjęcia po prostu extra !


  • szymanek69 lubi to

#6 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 styczeń 2017 - 08:23

Zdjęcia super ,kojarzą i się z porami roku pierwsze jesień ,drugie wiosnę ,trzecie zimę , czwarte gdyby nie śnieg i więcej zieleni lato.


  • szymanek69 lubi to

#7 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 08 styczeń 2017 - 08:39

Korzystając z temperatury w okolicach zera stopni byłem i ja nad wodą drugiego stycznia. Miały być płocie albo karasie na wodzie stojącej a zameldował się pstrąg i pasiasty okoń. Co ciekawe rybki brały na march brown uwiązany na haku nr 14

Załączone pliki


  • tlok, Maciek Rożniata, Krzysiek Dmyszewicz i 6 innych osób lubią to

#8 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 10 styczeń 2017 - 08:15

Moczenie w 2017 już zaliczone styczeń metoda żyłkową oraz streamer pierwsze kropki również zaliczone marzyło mi się połowić chociaż chwilę w zimowej scenerii no i mam spadł śnieg :) :lol: Oczywiście perła dolnośląskich rzek.

 

79f2576790fe1f36gen.jpg999702ba71e90dc6gen.jpg


  • Maciek Rożniata, Krzysiek Dmyszewicz, Pavko i 7 innych osób lubią to

#9 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 22 styczeń 2017 - 20:55

4 dzień ganiania za trocią niestety wciąż bez rezultatów, koledzy którzy mają więcej czasu w tygodniu łowią. Jeden ma już 5 srebrnych troci, z czego jedna całkiem przyzwoita jak na nasze warunki - 64cm. Druga podobnej wielkości mu spadła. Ciężkie życie trociarza, ale w końcu cierpliwość zostanie wynagrodzona ;)


  • Zielony i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#10 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 22 styczeń 2017 - 21:19

Witam.

Trochę ten muchowy (i nie tylko) początek roku na północy naszego kraju może budzić zazdrość wśród mieszkających na południu ...  :D

Pozdawiam.



#11 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 22 styczeń 2017 - 21:43

Dzisiaj odwiedziłem Łupawę . Na streamerki- imitacje pijawki trafiłem kilka pstrążków wychudzonych, oblepionych pijawkami w słabej kondycji. Jednak trzeba im dać spokój jeszcze jakiś czas. Kolorowym akcentem był polujący zimorodek.


  • tlok, Maciek Rożniata, Pluszszcz i 1 inna osoba lubią to

#12 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 22 styczeń 2017 - 22:04

Dzisiejsze 3 godziny skakania nad jedną z rzek będącą dopływem królowej zakończone spięciem jednego srebra 60+. W sumie to i tak super, biorąc pod uwagę co zrobili faziarze :(



#13 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 22 styczeń 2017 - 22:09

Witam.

Co to są "faziarze" ?

O jakiś prąd chodzi ?

Pozdrawiam.



#14 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 22 styczeń 2017 - 22:21

To ci co w drugiej FAZIE księżyca łowią kolację i zagrychę.


  • mnietek lubi to

#15 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 23 styczeń 2017 - 07:34

Oni nawet i w pierwszej fazie pracują :angry:



#16 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 23 styczeń 2017 - 07:49

Witam.

Styczeń to na wielu wodach pstrągowych regulaminowy sezon martwy. Dla wielu też z przekonania, podobnie jak i luty.

Im mniej i rzadziej spotykanych wędkarzy nad wodą, tym większe pole do działań o których piszecie. Czy prąd, czy też zwykłe żyłki poprzywiązywane do patyków na brzegu - na jedno wychodzi.

Im bardziej pusto na brzegach rzek, tym bardziej pusta woda w rzece. Prosta zależność.

Może warto dlatego w styczniu warto pojechać (tam gdzie można) nawet i na wychudzonego kropka ... ?

Mam na większości rzek gdzie łowię, okres ochronny lipienia od początku grudnia. Czy jest to dobre czy też nie - nie mnie tu rozstrzygać. W każdym bądź razie woda zaczyna być martwa od tego momentu. Nikt już na nią nie jeździ pomimo że lipienie tam są i to wcale zadowalające przeciętnego chętnego do ich połowenia. I połowić by je można bez żadnego (z biologicznego i etycznego punktu widzenia) problemu.

A święta tuż tuż i ryba by się "przydała" każdemu. Nad wodą pustki - całymi dniami żywej duszy nie uświadczysz. Ryby w wielu miejscach również ...

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 23 styczeń 2017 - 07:50

  • trout master i Bułka lubią to

#17 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 23 styczeń 2017 - 08:07

No niestety najczęściej tak to wygląda jak kolega przedstawił. Wielokrotnie powtarzałęm u siebie w okręgu, że sensowniejszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie w okresie ochronnym zasady "złów i wypuść". Wówczas przynajmniej w dzień ograniczylibyśmy ten proceder, ale cóż, jeszcze wiele wody upłynie zanim zmienimy coś w tym temacie. 

Pozdrawiam



#18 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4353 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 23 styczeń 2017 - 09:04

Oni nawet i w pierwszej fazie pracują :angry:


"§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."

Gdyby im przysrał z konkretnego paragrafu to wielu odechciałoby sie zabawy w ten sposób. Ale w tym kraju jak na razie jest jak jest. Dopóki nikt tego nie bedzie chciał zmienić (opiekun wody) dopóty bedą korzystać. :( :( :(

#19 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 23 styczeń 2017 - 09:24

Ma kolega rację, ale wiele bym podał przykładów jak wygląda to w rzeczywistości... możemy podyskutować na priv-ie ;) Nie zaśmiecajmy tymczasem głównego wątku STYCZEŃ



#20 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 25 styczeń 2017 - 20:41

Dzisiaj odwiedziny nowego odcinka " no kill " na Łupawie , bardziej zapoznawczo niż z zamiarem kłucia. Rybki nie bardzo dopisały, za to milion kalorii chyba spaliłem. Kilka fotek :

 

7217237_WP_20170125_005.jpg

 

7217238_WP_20170125_002.jpg

7217239_WP_20170125_004.jpg

7217242_WP_20170125_006.jpg

7217245_WP_20170125_011.jpg

7217234_WP_20170125_003.jpg


Użytkownik Hansolo edytował ten post 25 styczeń 2017 - 20:44





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych