Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8128 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 01 sierpień 2015 - 13:06

Zamówiłem właśnie tego swima. Zobaczymy kiedy dojdzie i jak będzie pracował. Ryzyko niewielkie (11 zł.) - w razie czego będzie breloczek do kluczy ;-)
http://www.aliexpres...2041961798.html

Użytkownik Gadda edytował ten post 02 sierpień 2015 - 10:58

  • DresiQ lubi to

#42 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 04 sierpień 2015 - 20:28

Jakie macie doswiadczenia z platnosciami na tym portalu? Ja zaplacilem karta kredytowa, a po 3 dniach, z wyciągu on line, dowiedzialem się, że Visa skasowala mnie po ponad 4 PLN za 1$...

#43 OFFLINE   BartoszS

BartoszS

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 04 sierpień 2015 - 22:04

Nic dziwnego że Cię tyle skasowali, idzie tutaj podwójne przewalutowanie. Pierwszy raz ze złotówek na euro a potem z euro na dolary. Uprzedzam pytanie...nie wiem dlaczego tak.

Ja do zakupów na aliexpress właśnie założyłem kartę przedpłaconą. Z głównego konta wolę nie korzystać, z chińczykami to różnie bywa a potem tylko problemy z odzyskaniem kasy.

Użytkownik Manniek66 edytował ten post 04 sierpień 2015 - 22:05


#44 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 04 sierpień 2015 - 22:29

A ta kartę przedplacona to masz w $, czy w zlotowkach? Bo jak w złotych to nie widzę różnicy. Kilka razy placilem juz Visa za internetowe zakupy z zagranicy i przeliczali mi po bankowym kursie sprzedaży...

Użytkownik Gadda edytował ten post 04 sierpień 2015 - 22:31


#45 OFFLINE   pjuro

pjuro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Lokalizacjapomorskie
  • Imię:Piotr

Napisano 04 sierpień 2015 - 23:15

Witam

Robiłem kilkadziesiąt transakcji  na aliexpresie. Nigdy nie było problemu. Towar czasami potrafił dotrzeć  w tydzień. Zdarzył się przypadek,że towar był fabrycznie uszkodzony, ubytek lakieru. Po korespondencji mailowej i wysłaniu zdjęcia, Chińczyk zaproponował dwa rozwiązania. Albo zostawiam sobie  towar w stanie uszkodzonym i zwraca mi 20$ (koszt towaru 49$), albo wysyłam zdjęcie pokazujące, że towar zniszczyłem i przysyła mi nowy lub zwrot pieniędzy. Wybrałem opcję pierwszą, bo uszkodzenie nie miało wpływu na użyteczność towaru i po dwóch dniach miałem 20$ na koncie. Zakupy robiłem do 100$ i nigdy nie płaciłem żadnych podatków.

Czytałem artykuł w prasie, że Chińczycy mają duże parcie na handel z Europą i starają się jak mogą, aby  jak najlepiej wypaść w kontaktach handlowych i zdobyć wiarygodność.

Jeżeli chodzi o płatności  to warto sobie założyć  bezpłatne konto dewizowe, kupować walutę w kantorach internetowych, gdzie kursy są bardziej atrakcyjne niż w kantorach stacjonarnych, a i przyda się do rozliczeń na innych portalach zagranicznych.

I problem przewalutowania i opłat z głowy :)


  • Pasta lubi to

#46 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 05 sierpień 2015 - 08:31

Ja min mam konto w mBanku.

Poniżej link do ich strony z kalkulatorem płatności i opisem jakie karty oferują w jakich walutach.

https://www.mbank.pl...liczeniowe.html

 

Każda karta debetowa czy kredytowa ma przypisana walutę rozliczeniową. I dlatego jak gdzieś na świecie się płaci, to z karty przeliczają z twojej lokalnej waluty na Euro lub $ (zależy w czym jest rozliczana karta) a później z E lub $ na walutę lokalna gdzie płaciłeś.

Wynika to z tego, że E jak i $ (jako tzw. waluty twarde)  sa akceptowane na całym świecie, każda waluta, bank, operator kart ma uzgadniany kurs do E i $. Z punktu widzenia bankowości światowej .. ma to sens.

 

Jak się robi dużo zakupów w $ to warto założyć darmowe konto w mBanku, nie brać zwykłej karty debetowej tylko ekartę (wirtualną).

Można wybrać czy się chce kartę rozliczana w E czy w $ i odpada jedno przewalutowanie.

Poza tym, nie wiem jak teraz, ale kiedyś można było założyć rachunek walutowy w mBank, podpiąć do niego tą kartę, a walutę kupować w kantorach internetowych.

I wtedy wychodziło w ogóle bez przewalutowania.

 

Ewentualnie można zrobić tak jak ja ostatnio.

Założyłem konto w CitiHandlowy, i jak wyjeżdżam to tylko zaznaczam na stornie żeby kartę rozliczali mi w walucie z danego konta walutowego  (wybieram czy chce E, $ czy GBP) i po 3 minutach karta rozliczana jest w danej walucie wg kursu bankowego.

Ważne żeby mieć te walutę na koncie walutowym J

 

https://www.online.c..._walutowego.htm

 

Generalnie w Internecie jest masę porad jak uniknąć podwójnego przewalutowania, i jak zapewnić bezpieczeństwo transakcjom walutowym.



#47 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 05 sierpień 2015 - 09:07

Jest tutaj pewna nieścisłość - to nie karty kredytowe mają przypisaną walutę rozliczeniową tylko systemy rozliczeń.

najbardziej popularne:

Visa - dolar US, Mastercard - Euro

Przykładowo w stanach lepiej płacić Visą a w Europie Mastercard.

 

różnice w płatnościach (kwotowo) pomiędzy poszczególnymi bankami polegają na tym, że mają one różne kursy walut.

 

a najtaniej (najlepiej?) płacić bezpośrednio w walucie (tak jak opisał to Archanioł)



#48 OFFLINE   BartoszS

BartoszS

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 05 sierpień 2015 - 09:16

A ta kartę przedplacona to masz w $, czy w zlotowkach? Bo jak w złotych to nie widzę różnicy. Kilka razy placilem juz Visa za internetowe zakupy z zagranicy i przeliczali mi po bankowym kursie sprzedaży...


Tu nie chodzi o walutę, kartę przedpłaconą "ładuje" sobie daną kwotę i nie ma opcji, że przez "przypadek" zamiast 20 ściągnie 200$.

#49 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 05 sierpień 2015 - 09:26

]Każda karta debetowa czy kredytowa ma przypisana walutę rozliczeniową. I dlatego jak gdzieś na świecie się płaci, to z karty przeliczają z twojej lokalnej waluty na Euro lub $ (zależy w czym jest rozliczana karta) a później z E lub $ na walutę lokalna gdzie płaciłeś.[/size][/font][/color]

Nie do końca prawda - są już w Polsce banki, w których w umowie karty zagwarantowane jest przewalutowanie, niezaleznie od kraju w którym dokonywana jest transakcja, bezpośrednio z waluty transakcji na walutę rachunku :)i dotyczy to zarówno kart Visa jak i MC :)

Użytkownik olo86 edytował ten post 05 sierpień 2015 - 09:27


#50 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 05 sierpień 2015 - 16:18

Bander, Olo86 - to poprostu podjacie takie banki/konta/karty i koszty związane z ich utrzymaniem i bedzie po porblemie.

Sam bardzo chętnie się dowiem gdzie teraz można zaoszczędzić na przewalutowywaniu.



#51 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 05 sierpień 2015 - 17:54

Ja korzystam z karty Prepaid MasterCard. Wpłacam złotówki, płacę na Ali w euro, bank przelicza po kursie dnia w którym robię zakupy. Nie ma żadnej opłaty za przewalutowanie. Koszt karty jest jednorazowy i kosztuje ok. 20 złotych w zależności od banku w jakim kupimy.



#52 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 05 sierpień 2015 - 18:31

Pekao - karta wielowalutowa - mozna miec jedną kartę do wielu rachunków- PLN, USD, EUR - konto w pln bezpłatne przy wpływach 500 pln m-c, konta walutowe w standardzie płatne ok 1 USD/EUR m-cznie (ale może być też darmowe).Karta obciąża rachunek w walucie transakcji, a jeśli nie ma tam środków, obciąża rach w pln - bez pośredniego przewalutowania. Kredytówki i prepaidówki w pekao też przeliczają bezpośrednio na pln z waluty transakcji.

Cośtam w BZ WBK też widziałem, ale to musiałbym w starej umowie poszukać.
I z czasów pracy w Aliorze pamietam, że też mieli jakąś taką kartę, ale to już stare dzieje, więc może być nieaktualne.

#53 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:34

A jak wygląda tam płatność PayPal?

#54 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:53

Bander, Olo86 - to poprostu podjacie takie banki/konta/karty i koszty związane z ich utrzymaniem i bedzie po porblemie.

Sam bardzo chętnie się dowiem gdzie teraz można zaoszczędzić na przewalutowywaniu.

To nie takie proste - nie dość, że oferta zmienia się jak w kalejdoskopie to jeszcze banków jak nasr....ł - o kontach i kartach nie wspominając. Na dokładkę każdy ma swoje własne preferencje.

Jak chcesz zakupić walutę to kupuj przez internet w kantorach internetowych.



#55 OFFLINE   pjuro

pjuro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Lokalizacjapomorskie
  • Imię:Piotr

Napisano 05 sierpień 2015 - 21:08

Jestem tego samego zdania.
Lepiej założyć bezpłatne konto walutowe i kupować obcą walutę w kantorach internetowych,
gdzie są najlepsze kursy, a nie po kursie danego banku bo wychodzi to najdrożej.

#56 OFFLINE   pacek222

pacek222

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Grzegorz

Napisano 05 sierpień 2015 - 21:56

Ja skorzystałem z ich opcji płatności i policzyło mi po kursie NBP odrazu do zapłaty w złotówkach to poco kombinować z kontem walutowym

#57 OFFLINE   pjuro

pjuro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Lokalizacjapomorskie
  • Imię:Piotr

Napisano 05 sierpień 2015 - 22:00

Kurs bankowy jest zawsze wyższy niż kurs kantorowy.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

#58 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 11 sierpień 2015 - 18:09

Wczoraj dokonałem swojego pierwszego zakupu na aliexpress. Płaciłem kartą VISA z PKO Inteligo - policzyło mi ~3,91 za dolara więc nie ma tragedii przy średnim kursie 3,80.



#59 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 11 sierpień 2015 - 20:29

Robię zakupy na eBay z Chin, kupuje tam elektronikę, a właściwie części elektroniczne. (patrz arduino - dla zainteresowanych). Są to podróbki, legalne i działają sprawnie. 

Ale nie o tym chciałem napisać.

Płacę z konta PayPal. Dziś też.

Można na koncie mieć portfele w różnych walutach. Zakupy robiłem w dolarach, miałem za mało na koncie dolarowym więc system podał że zciągnie z portfela złotówkowego w przeliczniku 3,98 zł za 1 $. Cofnąłem się z transakcją i sam sobie przewalutowałem z portfela złotówkowego na dolarowy - w tym momencie przelicznik był 3,85 zł za 1 $. Można więc zaoszczędzić. Na konto PayPal można robić normalne doładowania z konta lub z karty, można tą kartę dopisać do konta, jak podczas transakcji braknie na koncie to zciągną z karty (ale z kiepskim przelicznikiem). Kartę mam założoną wirtualną do płatności tylko w internecie i doładowuje ją tylko jeśli robię zakupy, nie ryzykuję strat że ktoś mi zciągnie nieuprawniony (płatności do stanu salda). PayPal twierdzi iż gwarantuje płatności, nie miałem dotychczas problemów z zakupami, więc nie powiem jak to się sprawdza w realu.


  • adis lubi to

#60 OFFLINE   Szymon3069

Szymon3069

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Szymon

Napisano 13 sierpień 2015 - 08:53

Hej!

Dzisiaj odebrałem swoją aparaturę ;) zapakowana elegancko wszystko to co miało być ok ;) nie było żadnego Vat'u ani Cła!

Szła do mnie równe 16 dni ;)

POLECAM! 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych