Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7967 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 26 czerwiec 2017 - 21:03

Nic nie sądzę bo nic mnie to nie obchodzi ... :) ... skoro wyglądają jak z many i pływają jak one oraz rozciągają się jak one ... to po co przeplacac :) a czy roz puszczają inne gumy to wyjdę w praniu :)
  • Lepton lubi to

#662 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 czerwiec 2017 - 21:32

https://pl.aliexpres...1d-bd4de9e6bd95

 

Koledzy takie coś znalazłem. Wyglądają nawet, nawet. wydają się podobne do robinsona. Czy ktoś może je używał?



#663 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 29 czerwiec 2017 - 13:59

Ostatnio kupiłem taki spin:

https://www.aliexpre...0608.0.0.JFei5e

oraz z tej oferty obie wersje:

https://www.aliexpre...0608.0.0.VtiVK0

 

Ogólnie polecam, ale tylko jako dawca blanku i (jeśli się komuś podoba) rękojeści. Bo blanki są naprawdę fajnymi XUL, nie wklejkami. Problem w tym, że uzbrojenie jest tak idiotyczne i ciężkie, że w tej opcji to po prostu nie nadają się do użycia. I nie mówię tego, dlatego, że mi generalnie żadne uzbrojenie poza własnym nie pasuje. Tylko z punktu widzenia zwykłego wędkarza. Uzbrojenie jest tak złe, że mam wrażenie, że waga samych przelotek i lakieru przekracza już ciężar wyrzutu tego blanku.

W każdym razie, za 25$ z wysyłką to samego blanku UL się nie kupi, więc siłą rzeczy zakup polecam.

Jak je przerobię to się pochwalę i opiszę coś więcej (jeśli będzie taka potrzeba?).


  • GregorS lubi to

#664 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 14:45

Ostatnio kupiłem taki spin:

https://www.aliexpre...0608.0.0.JFei5e

oraz z tej oferty obie wersje:

https://www.aliexpre...0608.0.0.VtiVK0

 

Ogólnie polecam, ale tylko jako dawca blanku i (jeśli się komuś podoba) rękojeści. Bo blanki są naprawdę fajnymi XUL, nie wklejkami. Problem w tym, że uzbrojenie jest tak idiotyczne i ciężkie, że w tej opcji to po prostu nie nadają się do użycia. I nie mówię tego, dlatego, że mi generalnie żadne uzbrojenie poza własnym nie pasuje. Tylko z punktu widzenia zwykłego wędkarza. Uzbrojenie jest tak złe, że mam wrażenie, że waga samych przelotek i lakieru przekracza już ciężar wyrzutu tego blanku.

W każdym razie, za 25$ z wysyłką to samego blanku UL się nie kupi, więc siłą rzeczy zakup polecam.

Jak je przerobię to się pochwalę i opiszę coś więcej (jeśli będzie taka potrzeba?).

Chętnie poczytamy / pooglądamy :D



#665 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 15:34

Chyba Cie troche poniosło Mekamil....mam takie kije z Ali....i nie przesadzaj...spoko kijki i można fajnie porzucać....za tą cenę nic lepszego nie mozna oczekiwać i raczej zmiana przelotek czy co tam jeszcze chcesz to nie zrobi z niego rakiety....polecam z czystym sumieniem.... polecam :)



#666 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 15:37

i raczej zmiana przelotek czy co tam jeszcze chcesz to nie zrobi z niego rakiety....


I tu się możesz niestety mylić :D
  • BOB, spini i coma lubią to

#667 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 29 czerwiec 2017 - 15:45

Chyba Cie troche poniosło Mekamil....mam takie kije z Ali....i nie przesadzaj...spoko kijki i można fajnie porzucać....za tą cenę nic lepszego nie mozna oczekiwać i raczej zmiana przelotek czy co tam jeszcze chcesz to nie zrobi z niego rakiety....polecam z czystym sumieniem.... polecam :)

 

I tu się możesz niestety mylić :D

Dokładnie,obcykani potrafią zrobić cuda z komercyjnych kijków.Wydawać by się mogło iż to zupełnie inne kije :rolleyes:


  • BOB lubi to

#668 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 czerwiec 2017 - 16:33

Dzisiejsze kije "muszą" być szybkie, koniecznością są też ultralekkie przelotki. Taka moda. 

Wędziska z powyższych linków nie spełniają tych kryteriów, co jednak nie znaczy, że do niczego się nie nadają. Właśnie dzięki "za dużym, za ciężkim" przelotkom bardzo dobrze ładują się pod własnym ciężarem, umożliwiając zarzut nielotom, czyli ekstremalnie lekkim przynętą. Ba, jest możliwość rzucenia samą agrafką ;) Sam noszę się z zamiarem przezbrojenia takiego kija, założę mu sukienkę typu Delta, ale jest to taka moja trochę fanaberia. Kaprys, nie potrzeba. Bo kij ma naprawdę niezłe właściwości, stosuję go do główek od 0,5 grama + gumka, popperów, niewielkich woblerków, oraz pod boczny trok. Próbowałem przeciążyć, zakładając na troka ciężarki rzędu 15-20 gramów. Rzuca się tym mało komfortowo (duże ugięcie), jednak kij wytrzymuje takie traktowanie bez jęknięcia. .

Ja nabyłem poniższy kij. W pierwszej wersji z jedną szczytówką, tak mi się spodobał, że kazałem sobie drugi, teraz już z dwiema szczytówkami :)

https://pl.aliexpres...1499446e6&tpp=1


  • Marcyś lubi to

#669 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 czerwiec 2017 - 16:40

Chyba Cie troche poniosło Mekamil....mam takie kije z Ali....i nie przesadzaj...spoko kijki i można fajnie porzucać....za tą cenę nic lepszego nie mozna oczekiwać i raczej zmiana przelotek czy co tam jeszcze chcesz to nie zrobi z niego rakiety....polecam z czystym sumieniem.... polecam :)

Mam w "swojej stajni" kijów, kultowy już Pinacle Vision. Kijek jest uważany za jeden z najlepszych klasyków castingowych w klasie średniej. Kij nowy, właściwie już nieosiągalny na rynku. Mnie się udało kupić nówkę (bez sensu sprzedałem kiedyś posiadany egzemplarz a więc kij znałem). Tego nowego nawet nie rozfoliowałem i od razu przekazałem Kamilowi do przezbrojenia (całkowitego, łącznie z uchwytem i usuwaniem lakieru). Kamil wykonał robotę, używając na prawdę średniej klasy przelotek, nici (tak się umawialiśmy). Uwierz mi, odebrałem zupełnie inną wędkę, która dostał takiej iskry, której zupełnie się nie spodziewałem. Po odbiorze, byłem pod takim wrażeniem, że zeszłoroczny , majowy wyjazd na Choczewo i Żarnowiec przełowiłem metodą twitching tyko tym kijkiem ... Steez za ponad tysiaka przeleżał sobie na burcie łodzi :P  :D


Użytkownik BOB1 edytował ten post 29 czerwiec 2017 - 16:41


#670 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 29 czerwiec 2017 - 16:48

Mylisz się, to, że ma za duże i ciężkie przelotki sprawia tylko tyle, że jest strasznie przeciążony. Przy lżejszym uzbrojeniu będzie się ładował tak samo dobrze, bo on już praktycznie jak muchowy jest.

 

 


Właśnie dzięki "za dużym, za ciężkim" przelotkom bardzo dobrze ładują się pod własnym ciężarem, umożliwiając zarzut nielotom, czyli ekstremalnie lekkim przynętą. Ba, jest możliwość rzucenia samą agrafką ;)

  • BOB lubi to

#671 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 czerwiec 2017 - 16:54

A tak poza wątkiem ...zadzwoń do mnie Kamilu bo mi się jakoś nie udaje :(



#672 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 29 czerwiec 2017 - 17:53

Dobra, wieczorkiem



#673 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 30 czerwiec 2017 - 09:26

własnie przyjechał moj TETON Z ALI ... w reali wyglada lepjej niz na foto ( fajna zabawka jak za takie pieniadze ) 

https://pl.aliexpres...0608.0.0.mBG8ti


Użytkownik radmac5 edytował ten post 30 czerwiec 2017 - 09:27

  • BOB lubi to

#674 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 30 czerwiec 2017 - 09:47

No właśnie, Teton jest znacznie lepiej uzbrojony. Sam BOBowi odradzałem przerabianie, bo niewiele by to zmieniło


  • BOB lubi to

#675 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 30 czerwiec 2017 - 11:27

własnie przyjechał moj TETON Z ALI ... w reali wyglada lepjej niz na foto ( fajna zabawka jak za takie pieniadze )
https://pl.aliexpres...0608.0.0.mBG8ti

Ale fajny. Następny zakup 😀

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#676 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 30 czerwiec 2017 - 12:12

Faktycznie, kijek jest zaskakująco fajny przede wszystkim w praktyce nad wodą ... tylko ten "salcesonowaty" uchwyt !!!  :(  :unsure:



#677 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 30 czerwiec 2017 - 12:16

Jak salceson? Przecież to pszczołę przypomina, gdzie mu do salcesonu😀 Radmac5, to korek jest czy jakieś tworzywo?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik RedJin edytował ten post 30 czerwiec 2017 - 12:17


#678 OFFLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 30 czerwiec 2017 - 12:38

A ja jeszcze zapytam płaciliście jakieś cło lub vat za tego Tetona ? 



#679 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 30 czerwiec 2017 - 12:48

korek - ale podłej jakosc ... ( co nie zmienia faktu ze całosc jest ok - stosunek ceny do jakosci ) 

cła nie było ani zadnych innych kosztów dodatkowych 


Użytkownik radmac5 edytował ten post 30 czerwiec 2017 - 12:49

  • Kosa lubi to

#680 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 30 czerwiec 2017 - 12:58

Ja swojego we wtorek dostałem :) Praca kija naprawdę świetna.

Teraz tylko pora dobrać się do garbów 40+ i zobaczymy co potrafi :)


Użytkownik tomasxt edytował ten post 30 czerwiec 2017 - 12:59





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 0 gości, 1 anonimowych


    Google (1)