Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowy dział


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 styczeń 2017 - 22:44

Zauważam potrzebę poszerzenia działów tematycznych o jeden dział nieprzypisany do już istniejących. Albo zniesienia istniejących. Fishing community ma zdecydowanie zbyt wąskie ramy tematyczne stanowiące coraz bardziej kłopot zarówno dla bardzo nowoczesnych, liberalnych ale i stronniczych moderatorów, jak i tradycyjnie zorientowanych użytkowników. Nowy dział uwolniłby istniejące zakładki od naporu wersji alternatywnych, które mogłyby dużo śmielej rozwinąć w nim swoje skrzydła. Znaleźliby w nim bezpieczną przystań wszyscy łowiący nieakceptujący obecnego podziału, ignorujący go, albo kompletnie się w nim nie mieszczący z osobistymi wizjami. Przyprawianie działu flyfishingu spławikową przepływanką albo metodą żyłkową jest równe niefortunne jak np ozdobienie działu spinning przez miłośników szarpaka albo spinningowania rosówką, castingu zaś gruntowym surfcastingiem. Byłoby to rozwiązanie szanujące odrębność poglądów, zakładający przyjazne współistnienie różnych gatunków, oraz wojujących mniejszości.. :) 

I zakładkę edukacyjną, zawierającą najprostsze wykładnie, treści oraz znaczenia..         



#2 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 07 styczeń 2017 - 23:07

Jestem za.

Sławek ze wszech miar zasługuje na swój własny, osobisty, przypisany wyłącznie dla siebie dział. Może nawet na własny portal? :rolleyes:



#3 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 styczeń 2017 - 23:10

Janusz - jak Cię coś przerasta, dorośnij.. :)



#4 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 07 styczeń 2017 - 23:18

Ja proponuje dodanie działu dla całkowicie nowych, w którym do woli będą mogli pytać o:

 

- mikado kamisori,

- ultralajty,

- załbery i red coś tam,

- x-fasty ale o progresywnym ugięciu i doskonałej pracy pod rybą,

- sandacze na letko.

 

Wyważenie zestawu kołowrotkiem, mikado inazuma, łożyska EZO to już dla bardziej PRO, takich ze dwa tygodnie stażu czytania.

 

Pozdrawiam gorąco w te zimowe dni.



#5 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 07 styczeń 2017 - 23:26

Janusz - jak Cię coś przerasta, dorośnij.. :)

Nie ja marudzę o nowy dział... :rolleyes:


  • la-bazooka lubi to

#6 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 styczeń 2017 - 23:32

Zauważam potrzebę poszerzenia działów tematycznych o jeden dział nieprzypisany do już istniejących. Albo zniesienia istniejących. Fishing community ma zdecydowanie zbyt wąskie ramy tematyczne stanowiące coraz bardziej kłopot zarówno dla bardzo nowoczesnych, liberalnych ale i stronniczych moderatorów, jak i tradycyjnie zorientowanych użytkowników. Nowy dział uwolniłby istniejące zakładki od naporu wersji alternatywnych, które mogłyby dużo śmielej rozwinąć w nim swoje skrzydła. Znaleźliby w nim bezpieczną przystań wszyscy łowiący nieakceptujący obecnego podziału, ignorujący go, albo kompletnie się w nim nie mieszczący z osobistymi wizjami. Przyprawianie działu flyfishingu spławikową przepływanką albo metodą żyłkową jest równe niefortunne jak np ozdobienie działu spinning przez miłośników szarpaka albo spinningowania rosówką, castingu zaś gruntowym surfcastingiem. Byłoby to rozwiązanie szanujące odrębność poglądów, zakładający przyjazne współistnienie różnych gatunków, oraz wojujących mniejszości.. :)

I zakładkę edukacyjną, zawierającą najprostsze wykładnie, treści oraz znaczenia..         

No dobra, chwilka. 

Sławku, czytam. Wiesz , że czytam Twoje teksty ze szczególną uwagą. A już w sobotę ok 23;30 to już ze wzmożoną uwagą. 

No i staram się zrozumieć (jak zwykle). Jednym więc zdaniem mógłbyś nazwać ten "nowy dział"? 

Bo, popraw mnie jeśli się mylę w rozumowaniu (po tym czytaniu uważnym) miałby to być taki dział ... ch..u-móju?



#7 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 07 styczeń 2017 - 23:41

Moja żona ostatnio zauważyła, że szpara pomiędzy płytkami na ścianie w kuchni, a blatem się powiększyła do rozmiaru niedopuszczalnego. 

 

Jako, że staram się nie być pi..dą, to kupiłem w markecie sylikon co by szparę załatać. 

 

Niemniej dziś postanowiłem zrobić to dobrze. Usunąłem maskownicę na dole szafek, następnie przez dwie godziny mozolnie podnosiłem szafki korzystając z klucza francuskiego, poziomicy i możliwości jakie dają te cudowne nóżki szafek. 

 

Szpary już nie ma. :) 

 

Śnieg spadł w Poznaniu. Wyszedłem właśnie na papierosa i dreptałem w kółko tylko po to by słuchać jak skrzypi pod nogami. 

 

Jest dobrze. :) 



#8 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 styczeń 2017 - 23:50

A próbowałeś wracać po własnych śladach? To ciekawe czy skrzypienie powrotne wzbudzało w Tobie takie same emocje? Ja zawsze mam wątpliwości :rolleyes:


Użytkownik BOB1 edytował ten post 07 styczeń 2017 - 23:50

  • tibhar lubi to

#9 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 07 styczeń 2017 - 23:56

Nie. 

 

Wyobraźnia podpowiada mi, że jak wracasz to skrzypi inaczej. 

 

Wracając wszystko "skrzypi" inaczej. :)


  • BOB lubi to

#10 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 styczeń 2017 - 00:04



#11 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 08 styczeń 2017 - 00:04

To dobrze, że mamy taki dział, gdzie można sobie szczerze pogadać o sprawach przekraczających zwykłe horyzonty postrzegania :)


  • Remicki lubi to

#12 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 08 styczeń 2017 - 00:04

Całe szczęście,że za 9 miesięcy wiosna,a ja wczoraj zbierałem maliny i gdyby nie sąsiad nie zdążył bym z obiadem.Szpary między płytkami a ścianą zlikwidowałem już dawno,i nie było by to zbyt skomplikowane gdyby nie cieknąca spłuczka w łazience...

Naprawdę nic nie paliłem i idę już spać,bo mi też się udziela!


  • Krzysiu lubi to

#13 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 08 styczeń 2017 - 00:22

Całe szczęście,że za 9 miesięcy wiosna

Ja bym tego psychicznie nie wytrzymał .


  • cristovo i cyprys19 lubią to

#14 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 00:38

Zauważam potrzebę poszerzenia działów tematycznych o jeden dział nieprzypisany do już istniejących. Albo zniesienia istniejących. Fishing community ma zdecydowanie zbyt wąskie ramy tematyczne stanowiące coraz bardziej kłopot zarówno dla bardzo nowoczesnych, liberalnych ale i stronniczych moderatorów, jak i tradycyjnie zorientowanych użytkowników. Nowy dział uwolniłby istniejące zakładki od naporu wersji alternatywnych, które mogłyby dużo śmielej rozwinąć w nim swoje skrzydła. Znaleźliby w nim bezpieczną przystań wszyscy łowiący nieakceptujący obecnego podziału, ignorujący go, albo kompletnie się w nim nie mieszczący z osobistymi wizjami. Przyprawianie działu flyfishingu spławikową przepływanką albo metodą żyłkową jest równe niefortunne jak np ozdobienie działu spinning przez miłośników szarpaka albo spinningowania rosówką, castingu zaś gruntowym surfcastingiem. Byłoby to rozwiązanie szanujące odrębność poglądów, zakładający przyjazne współistnienie różnych gatunków, oraz wojujących mniejszości.. :)

I zakładkę edukacyjną, zawierającą najprostsze wykładnie, treści oraz znaczenia..         

To, że w każdym dziale pojawi się po kilka "alternatywnych" tematów (na kilkaset) nie mieszczących się w "ortodoksyjnych ramach" to chyba nie powód, żeby zakładać kolejny dział pod tytułem mydło i powidło. Została stworzona poczekalnia i może spełniać pewne funkcje tego co wskazujesz. Idąc tropem przekolorowanych przykładów które podałeś to i ulralajt z nimfą lub mormyszką na końcu linki też nie miałby racji bytu w dziale spinning.


Użytkownik dreadknight edytował ten post 08 styczeń 2017 - 00:39


#15 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 08 styczeń 2017 - 02:44

No dobra, chwilka. 

Sławku, czytam. Wiesz , że czytam Twoje teksty ze szczególną uwagą. A już w sobotę ok 23;30 to już ze wzmożoną uwagą. 

No i staram się zrozumieć (jak zwykle). Jednym więc zdaniem mógłbyś nazwać ten "nowy dział"? 

Bo, popraw mnie jeśli się mylę w rozumowaniu (po tym czytaniu uważnym) miałby to być taki dział ... chuju-móju?

No dobra, jeśli rzeczywiście miałby to być dział "ch..u-móju" [ przepraszam za wulgaryzm, ale musiałem to zacytować, bo jak widać można tu używać takich zwrotów],  to nareszcie właściwe miejsce by znalazła "zakładka meblarska" z działu zwanego Baitcastingiem.



#16 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 styczeń 2017 - 08:39

O jak miło w ten zimny niedzielny poranek ,lubię z uśmiechem na twarzy wstawać z łóżka.



#17 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 styczeń 2017 - 08:59

Moje serce krwawi, poczułem się niekochany przez Janusza.. :)

 

Pomijając zupełnie zaprowadzany groch z kapustą , nowy dział tematyczny dotyczący różnych innych technik połowowych - nie cafe ani poczekalnia ani umawialnia - byłby nie tylko uhonorowaniem ambicji kolegów przedkładających ponad tradycyjny podział swoje własne interpretacje i style dowolne, ale byłby tez miejscem dla poszukujących inspiracji albo poszerzenia wiedzy o bogactwie form i mozliwości. Nie psując, nie dewastując tego co dobre, proste i oczywiste.. :)

Wędkarstwo morskie, surfcasting i baitcasting, tyrolska pałeczka, żyłeczka, kula wodna, kusza, float i drift bez ograniczeń, castingsport tudzież flysport, być może w przyszłości karpiarstwo.. Czemu rozrastający i przodujący portal miałby się ograniczać, albo na siłę kolanem upychać do jednego wora treści które są ze sobą sprzeczne ?

BOB'ie nazw jest bez liku - pozostałe, other, inaczej, tutti frutti .. itd etc..

 

dopisek..


Użytkownik Sławek Oppeln Bronikowski edytował ten post 08 styczeń 2017 - 09:02

  • R0BERT i Krzysiu lubią to

#18 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 08 styczeń 2017 - 09:00

A u mnie po wspaniałym wieczorze poranna niespodzianka brak wody , studnia zamarzła :-)

#19 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 09:08

Ale , ze Cyprys nie palił to w to nie uwierzę :)

Użytkownik Krzysiu edytował ten post 08 styczeń 2017 - 09:08

  • cyprys19 i eRKa lubią to

#20 ONLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 08 styczeń 2017 - 09:11

A u mnie po wspaniałym wieczorze poranna niespodzianka brak wody , studnia zamarzła :-)


A co było na kolację? Warmiński browar czy raczej wytrawne wino?
Arek, studnia czy rury doprowadzające?


Tapatalknięte ze srajfona




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych