Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Czym zastapić Composite Developments Blue Rapid 2,7 m 7-28 g?

blank cd

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:55

Chodzilo mi o Phenixa Black Chrome BCX 88MH bardzo ciekawie sie ta pozycja zapowiada . Bardzo chetnie bym zweryfikowal ten blank 😊 Czy moze ktos z kolegow ma i lowi tym phenixem? Przerobilem 2 phenixy i wydawaly mi sie "Suche" jak wyglada tenat z tyb Black Chrome ? Nie jest on "Suchy" podatny na urazy?

#22 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:56

Artur . Mowa o BCX88MH o którym wspominałeś wyżej

Tak Rafał ,porównałem trzy topowe blanki pod sandacza ,Black Choma ,Elitę oraz M1 i widzę że opisałeś bardzo podobnie tego Chroma jak ja :) Jak ktoś szuka kija pod sandacza a wcześniej miał B.R to myślę że chyba jest to pozycja najbliższa do nowozelandczyka



#23 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:59

Chodzilo mi o Phenixa Black Chrome BCX 88MH bardzo ciekawie sie ta pozycja zapowiada . Bardzo chetnie bym zweryfikowal ten blank Czy moze ktos z kolegow ma i lowi tym phenixem? Przerobilem 2 phenixy i wydawaly mi sie "Suche" jak wyglada tenat z tyb Black Chrome ? Nie jest on "Suchy" podatny na urazy?

Jest dużo mniej suchy jak TXy , prawdziwa sprężyna w ręku , resor, szpada ,kozak itp,itd :) nie zauważyłem aby był podatny na urazy ,w każdym bądź razie u mnie jest nadal w dwóch kawałkach :)



#24 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 09 styczeń 2017 - 17:02

Tak Rafał ,porównałem trzy topowe blanki pod sandacza ,Black Choma ,Elitę oraz M1 i widzę że opisałeś bardzo podobnie tego Chroma jak ja :) Jak ktoś szuka kija pod sandacza a wcześniej miał B.R to myślę że chyba jest to pozycja najbliższa do nowozelandczyka

Mi się wydaje ,że nawet BCX jest bardziej odpowiedni pod sandała od B.R. Ale trzeba pamiętać ,że to dość specjalistyczny blank. Ostre mniej lub bardziej jigowanie i  ewentualnie DS i na tym koniec . To nie jest blank uniwersalny czego nie można powiedzieć o BR czy Elitce. Zależy więc do czego ma być używany. Jeżeli tylko i wyłącznie sandacz z opadingu to niczego innego bym nie szukał.


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 09 styczeń 2017 - 17:03

  • mrWhite7 lubi to

#25 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 styczeń 2017 - 17:05

Mam takie same odczucia jak ty ,dlatego też napisałem wcześniej że M1 oraz Elitka są bardziej uniwersalne a B.R to sandaczowa bardzo szybka i sprężysta rakieta . 



#26 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 styczeń 2017 - 17:16

Z tego grona to Elitka najbardziej uniewrsalna  ;) no i w razie wpadki,- najłatwiejsza do sprzedaży.

Ale co tak na prawdę wpadło mi do głowy czytając ten wątek,- rozmowa pod koniec roku ze Zbyszkiem Kawalcem w której wspominał mi o jakimś rewelacyjnym blanku od Krzyśka Zielińskiego właśnie uncjówce 2,7 m czyli dokładnie to czego szukasz. Jeśli mnie starcza pamięć nie myli chodziło o jakiegoś nowego Kraaga.



#27 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 910 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 09 styczeń 2017 - 20:16

Jest jeszcze CD EXT Nano długości 8'6" w modelu MH lub H, w zależności od gramatur przynęt, których najczęściej używasz, a który spełni Twoje założenia doskonale. U nas mocno niedoceniany, traktowany tak trochę po macoszemu, a niesłusznie. To bardzo szybkie, świetnie zbalansowane blanki, które czułością, w mojej ocenie, przewyższają Elitkę. No i cenowo jeszcze parę stówek na porządne uzbrojenie zostanie Ci w kieszeni.



#28 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 styczeń 2017 - 20:21

Powiem szczerze ze z "opowiesci" najbardziej ciekawi mnie Phenix Black Chrome BCX 88MH ale wiadomosci w sieci jak na lekarstwo. Moze ktos ze stolicy lub okolic posiada kij na tym blanku zeby dal "Pomacać"😀

#29 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 09 styczeń 2017 - 20:27

Kamil, 

 

powiem Ci tak, idź do dobrej pracowni. Poproś o blanki w parametrach jakie Cię interesują. Najlepiej niech Ci nie mówią, który jest jakiego producenta. Weź do ręki, pomachaj, pognij i samo wyjdzie co Ci potrzebne.  



#30 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 styczeń 2017 - 20:54

Nie bylo by w tym problemu tyle ze w warszawie FC ogranicza sie sie do MHX,BATSON,CD i tyle a innych warszawskich nie znam 😊

#31 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 09 styczeń 2017 - 21:20

Aha...

 

poważnie?

 

W Warszawie nie ma gdzie pomacać Talona, Lamiglasa czy StC? 

Normalnie nie wierzę. 



#32 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 styczeń 2017 - 21:28

Dostepne blanki

CD
Batson
Mhx
Nfc
Cosinus
Talon

Niestety brak

Phenix
St.croix
Matagi

Niby sporo ale nic konkretnego 😊 na razie nie mam parcia bo do czerwca jeszcze troche a u lowic jeszcze jest czym 😊

#33 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 09 styczeń 2017 - 21:46

hmmm... jutro zadzwonię do Michała i z ciekawości zapytam, które z proponowanych przez kolegów ma u siebie, na teraz.   



#34 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 styczeń 2017 - 22:11

cos tam z phenixa stoi w centum wedkarstwa na wybrzeżu , z tego co wiem to i m1 i black chrome wychodzą na sklepowe pułk, 

 

 

z opisu i typowo pod gumy to chyba nie ma czym zastąpić tego back chrome, troszeczke bardziej uniwersalny będzie m1 ale tez chyba minimalnie  mocniejszy niż potrzeba.



#35 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 styczeń 2017 - 22:16

Uniwersalek to ja mam w tej chwili Blue Rapid 1 oz 😀 Ja potrzebuje typowo pod gume wiec to juz chyba kij specjalustyczny 😊

#36 OFFLINE   darek3523

darek3523

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 420 postów
  • LokalizacjaPlock

Napisano 09 styczeń 2017 - 22:17

Jeśli chcesz coś wiedzieć na temat Black Chroma napisz do Thora13 - ma to cudeńko i łowi. Jego opis wędki i kilka fotek w wątku :

http://jerkbait.pl/t...6#entry1991869 



#37 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 styczeń 2017 - 22:21

Jeśli chcesz coś wiedzieć na temat Black Chroma napisz do Thora13 - ma to cudeńko i łowi. Jego opis wędki i kilka fotek w wątku :
http://jerkbait.pl/t...6#entry1991869


Dzieku Darku za namiary juz napisalem wiadomosc 😊

#38 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 10 styczeń 2017 - 08:24

Witam

 

jeśli  w grę wchodzą  główki 20-25 g plus guma   to  Matagi Super Seabassa 260 cm /   20 lbs / 28 g  którego mam -  niespecjalnie  polecam . Do tego  przynajmniej  u mnie  służy M1  sp 86 MH ........

 

i tak główki ca 10-17 g plus ES 4"  Matagi    ,    główki 17-25 g  to     M1 .  W tym  przypadku  opisy są  nieco  mylące  Phenix mimo 17 lbs   jest mocniejszy górą  i to daje możliwość  zastosowania  główek  > 20 g .

 

Matagi  jest bardziej finezyjny   całościowo  , a przede wszystkim znacznie  szczytem ,  co daję  dodatkowe  możliwości  współpracy  z woblerami sandaczowymi - czy przy    DS , natomiast  ten finezyjny szczyt siądzie  przy 20g +

 

tzn przy podbiciu gumy / agresywnie pod kontrolą  . Woblery bezsterowe  / wąskie blachy  morskie/ trociowe  /  przy małym oporze w wodzie pociągnie ca max  20/22 g . Z tego co pisałeś  wybór  pomiędzy  M1 MH/  BCH MH/Elitka  MH/

 

wydaję się  sensowny  .........

 

Pozdrawiam

 

Maciej



#39 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 10 styczeń 2017 - 10:15

Dostepne blanki

CD
Batson
Mhx
Nfc
Cosinus
Talon

Niestety brak

Phenix
St.croix
Matagi

Niby sporo ale nic konkretnego na razie nie mam parcia bo do czerwca jeszcze troche a u lowic jeszcze jest czym

A matagi są :) Zle szukałeś :)

 

A tak serio ...czym zastąpić ? Drugim BR :) Albo SP982MH 17lb a kijek ? Piękniusi !! POmacaj sobie na wybrzeżu jest gotowy kij od Łukasza Masiaka tam do sprzedania - cena  ? Hmm trochę sporo bo ok 1200zeta ,...ale jak Cię stać  :)


  • darek3523 lubi to

#40 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 10 styczeń 2017 - 11:24

Poszukam kogos na wymiane na Black Chroma lub Elitke za tego Blue rapida mojego a jak nikt nic to Rapid zostaje i nie bede wymyslal 😊 Procz tej Elitki lub Phenixa Black Chrome BCX 88MH chyba nie ma czym innym sensownym zastapic tego BR wiec jak to nie przejdzie to BR zostaje i tyle 😊😀





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, cd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych