Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Egipcjańskie wieści :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 wrzesień 2005 - 21:25

Dzisiaj dostałem SMS'a od Rognis'a. Są pierwsze ryby złowione na Salmo - barrakuda 79cm, jackfish 51cm i giant caranx 102 cm.

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   Andrzej

Andrzej

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaZielonka k/ Warszawy

Napisano 16 wrzesień 2005 - 21:35

:huh:
Bajecznie!

Szkoda, że jak tam byłem to wędek nie zabrałem!!!



#3 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 16 wrzesień 2005 - 23:44

Super!!! :D

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 wrzesień 2005 - 12:57

fiu fiu

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2005 - 10:35

Wow!

Giant caranx 102 cm to musialo być ładne bydle !!!
Mysle ze po takich morskich lowach wedkowanie srodladowe, a nawet szkierowe, @rognis bedzie juz traktowal z lekka poblazliwoscia, he he
Piekna przygoda!
Pozdrawiam

#6 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2415 postów

Napisano 19 wrzesień 2005 - 10:51

Ryby oceaniczne maja nieporównywalna sile do sródladowych. Zeby oderwac metrowego trewala od dna trzeba miec sporo sily, a lowi sie na sprzet POTWORNY.


#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 wrzesień 2005 - 10:18

Rybka Rognis'a walczyła prawie godzinę :D
Takie mam wieści z Egiptu.

Pozdrawiam
Remek


#8 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 21 wrzesień 2005 - 20:13

Remku, a wiesz może w której części Egiptu Rognis gania te swoje rybki?!?

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 wrzesień 2005 - 21:33

Baloo, jutro sam odpowie bo podobnie jak Ty jest już w Polsce. Z tego co mówił jutro odpali kompa i wejdzie na forum :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2005 - 08:06

@Seba

czekamyyyy !!! :o

#11 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2005 - 15:47

Cześć wszystkim.
Jestem już w kraju, niestety...

Urlop spędziłem w Sharm El Sheikh, nad Morzem Czerwonym. Było bajecznie i cudownie.
Ale co ja wam będę pisał o swoim wypoczynku... :mellow:


Chciałem napisać o mojej wyprawie wędkarskiej, którą mimo wielu przeciwności udało mi się zorganizować.

Muszę się przeznać (z wielkim bólem), że wyprawa była zorganizowna całkowicie nielegalnie Embarassed
Wstyd mi za to ale nie byłem w stanie powstrzymać się.
Za złamanie prawa wodnego można tam nawet pójść do więzienia, nie mówiąc już o karze pieniężnej.
Jednak mimo całkowitego zakazu łowienia na rafach w promieniu około 20km od Naama Bay przekonałem dwóch właścicieli wielkiej łodzi motorowej do wypłynięcia. Kosztowało mnie to 200 USD i pokrycie wszelkich ewentualnych kar!
Warunkiem arabów, którzy zabrali mnie na swoją łódź był całkowity zakaz udokumentowania wyprawy (widać było że obawiają się aby nie rozniosło się to gdzieś dalej).
Więc zdjęć niestety nie zobaczycie, czego osobiście bardzo żałuję ponieważ ryby zrobiły na mnie OGROMNE wrażenie.

Caranxa zaliczam do swojego życiowego rekordu ponieważ żadna ryba słodkowodna, którą złowiłem do tej pory nie walczyła nawet w 50% podobnie do tej.

W Naama Bay można zorganizować legalnie wyprawy wędkarskie ale koszty dla mnie były zbyt wysokie. Niestety jako jedyny byłem zainteresowany wypłynięciem w morze na ryby.
Na pełnym morzu, zdala od raf można łowić do woli i nie jest to zakazane. Koszty takiej wyprawy to około 450-1000 USD (co można rozbić na około 6 osóB). W cenę wliczone jest: łódź, cały dzień łowienia, przewodnik, sprzęt oraz dość solidny lunch. Cena zalezy od wielkości statku oraz od odległości rejsu.

Wracam jednak do mojego wypadu.
Łowiliśmy od godziny 15 do około 21 w trollingu.
Terenem łowieckim były okolice Tiran Island. Obławialiśmy stoki rafy i głębokości od około 5 do 30 metrów.
Wybór godzin łowienia był spowodowany dużą ilością statków, które zawożą nurków w te okolice i mniej więcej o 15 powoli zaczynają spływać do portów.

Tak jak już napisał @Remas, udało mi się złowić trzy ryby.
Były to:
- 79 cm Great Barracuda (maxymalny rozmiar około 2 metrów)
- 51 cm Jackfish (ryba z rodziny Caranx - maxymalny rozmiar około 80 centymetrów)
- 102 cm Giant Trevelly (ryba z rodziny Caranx - maxymalny rozmiar około 1,8 metra).

Teraz krótko o sprzęcie.
Miałem do dyspozycji 3 zestawy. Pierwszy był zabrany przeze mnie z domu i w porównaniu do zestawów, które dostałem od arabów był śmiesznie delikatny. Jednak zaciąłem na niego dwie barracudy i jedną udało mi się wyholować. Mój zestaw to: wędka Rozemejer JerkIt 2,13m, c.w. 100g, multik C3 z plecionką PP 50lb i z przyponem z fluorocarbonu 70lb.
Na tą wędkę założyłem Slidera 10 S w kolorze RGS. Jerk pracował około 80 metrów za łodzią, niestety nie wiem na jakiej głębokości. Pierwsza Barracuda uderzyła bardzo agresywnie. Wystarczyło tylko wyjąć kij z uchwytu i zacząć hol.
Od razu powiem, że żaden szczupak nie potrafi tak ostro walczyć, najtrudniejsze chwile były kiedy rybę podholowałem do łodzi. Parę wyskoków z wody i arab sprawnie podebrał rybę osęką za dolną szczękę. Ryba po szybkim zmierzeniu trafiła do wody.

Drugą barracudę zaciąłem około 10 minut później, była zdecydowanie większa i silniejsza. Niestety ucięła tego samego Slidera wraz z metrowym 70lb fluorocarbonem. Szok!
Na ten zestaw już nie miałem brania, może zdecydował kolor Slidera, bo później ze względu na brak innych założyłem kolor GT.
Slider po jednej barracudzie wyglądał co najmniej tak jakby zaatakowało go ze 100 szczupaków. Wygięty przedni drut do mocowania, a morskie kotwice VMC były z dwoma rozprostowanymi grotami.

Następne zestawy wyglądały podobnie do siebie. Były to dość stare niezidentyfikowane szklane wędziska, około 2,4m z wielkimi jak dla mnie, starymi multiplikatorami morskimi (było na nich napisane Sigma X, może ktoś skojarzy), z nawiniętą żyłką około 80lb i grubymi przyponami stalowymi.
Na jednym z wędzisk były założone arabskie wahadłówki, na które zresztą nie mieliśmy nawet brania, a na drugą co pół godziny zmieniałem wobler z Whitefisha 13 SX w kolorze SMM na Whitefisha 18 F w tym samym kolorze. Te przynęty ciągneliśmy około 120 metrów za łodzią, więc też nie jestem w stanie określić na jakiej głebokości.
Pierwszą rybą złowioną na ten potężny zestaw był Jackfish, który wziął na W 13 SX. Jeżeli chodzi o ten gatunek to rybka była całkiem duża ale na tym zestawie nie miała żadnych szans. Hol był bardzo szybki i zdecydowany. Ryba podebrana osęką trafiła do arabskiej lodówy. :(

Kolejna i największa ryba wzięła około godziny 19.30 na W 18 F i był to Giant Travelly (Caranx). Ryba walczyła prawie godzinę. Pierwszy raz w życiu poczułem taki power ryby. Ogromna siła i ogromna prędkość. Według mnie ryba odjeżdżała na około 100 metrów i biorąc pod uwagę fakt, że przynęta była ponad 100m za łodzią było to niesamowite doświadczenie.
Dzięki pomocy i oczywiście wiedzy jednego z arabów udało się zakończyć hol sukcesem. Podczas holu zostałem przypięty do specjalnej uprzęży.
Ryba podebrana osęką za dolną szczękę, trafiła do łodzi. Po szybkim zmierzeniu wpuściliśmy ją z powrotem do morza. Rana po osęce nie wydawała się na tyle poważna aby ryba miała nie przeżyć.
Ogólnie hol tej ryby był dla mnie wielkim szokiem i zapamiętam go na całe życie. Ryba miała 102 cm, a na wysokość około 60cm. Jest to jedna z najszybszych ryb jakie występują w Red Sea.

Po tym holu nie było mowy o dalszym łowieniu. :mellow:
To chyba tyle.

Większość urlopowego czasu spędziłem na nurkowaniu i to co widziałem na własne oczy zapiera dech w piersiach i nie da się tego opisać. Widziałem potężne ryby, caranxy, barrakudy, wielkie mureny, skrzydlice, żerujące finbarrakudy, tuńczyki, żółwie morskie, udało mi się zobaczyć stado delfinów i ponad 200 różnych innych gatunków ryb żyjących w Morzu Czerwonym. :mellow:

#12 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 22 wrzesień 2005 - 16:25

Zazdroszczę Ci tych wrażeń i przeżyć.
Gratuluję

#13 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 22 wrzesień 2005 - 16:28

Fanststyczna przygoda. Szkoda, że nie ma zdjęć. Gratuluje fantastycznych ryb i życzę jeszcze większych i szybszych w przyszłości.

#14 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 wrzesień 2005 - 16:33

nic tylko pozazdroscic..
problem w tym ze po takich lowach rodzime szczubelki to popierdółka

jeszcze raz gratuluje

#15 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2005 - 17:18

Wow - gratulacje!!! - a jak Arabowie - byli pod wrażeniem skuteczności Salmiaków?

Poszukałem na sieci tego Giant Trevelly i znalazłem pod adresem:
http://aussiefly.com...lonwinners4.htm
Siódme zdjęcie od góry w lewej kolumnie - mam nadzieję, że to taka rybka :huh: :o???

#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 wrzesień 2005 - 18:51

nice fishee ;D

#17 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 22 wrzesień 2005 - 19:20

Ładnie, ładnie...weź Seba fotki na zlot, chętnie pooglądam.
Pzdr

#18 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 22 wrzesień 2005 - 21:41

Jak to przeczytałem to pojawiło sie te znajome uczucie:podniecenie ,dreszczyk.Oj, musiałbyc piękny hol tego caranksa.
Buri chyba nieuważnie czytałeś-niestety zdjęć niet <_< :( :mellow:


#19 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 22 wrzesień 2005 - 21:46

Chyba chodziło o internetowe publikowanie? Myślę, że Sebek osobiście nam pokaże te co lepsze :D

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 wrzesień 2005 - 07:07

Bartku, podczas wyprawy nie wolno robić zdjęć ...

Pozdrawiam
Remek





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych