Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zawody spiningowe w Kołach, Klubach i inne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   este

este

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNad wodą koło Piotrkowa Tryb.
  • Imię:Sławek

Napisano 15 październik 2017 - 21:56

Radzę.
 
Romek zostań prezydentem. :)


Prezydentem może zostać sprawnie parafujący mańkut, to może i Roman ;-)

#202 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2262 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 październik 2017 - 12:38

Jeżeli chcesz dokładnie wiedzieć ile dostaje sędzia za zawody to wejdź na stronkę swojego okręgu.
Oni to ustalają uchwałą i podają do wiadomości.
To u Was się dopłaca do zawodów?
W okręgu skierniewickim ani na szczeblu kół ani na okręgówce nic nie płaciłem, nawet zupe dawali a dodatkowo delegacje za okręgówke wypłacali.....

Użytkownik przemo_w edytował ten post 16 październik 2017 - 12:44


#203 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 16 październik 2017 - 16:57

Tak.Tylko nie dopłaca a wpłaca wpisowe.

 

Oczywiście - mistrz koła jeśli zechce jechać na okręgowe zawody może liczyć na dotację z koła - łącznie z delegacją.Podobnie mistrz okręgu dostaje pieniążki na mistrzostwa Polski.

I nie tylko u nas tak jest.W siedleckim podobnie jak zerknąłem....

 

A za prezydenta dziękuję:) To nie moja bajka...



#204 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2262 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 październik 2017 - 18:14

Nigdy ani w kole ani w okręgowych nie wpłacaliśmy wpisowego...
Może koło za nas jako team ( bo zawsze trzech jedzie na okręgowe) wpłaca...nie wiem.

#205 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 październik 2017 - 18:31

No dobrze, ale pomijając poronione domysły i tradycyjne w wędkarskim świecie fake newsy na boku, zapytam - cóż złego jest w tym, jeśli organizator ma zamiar albo potrzebę  zarobić na imprezie typu MP ?



#206 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 16 październik 2017 - 18:49

To niech organizator zarabia... na zdrowie.Niech organizuje imprezy komercyjne.

 

Lecz czy to właściwe,żeby zarabiać na swoich członkach?

 

Organizatorzy są zazwyczaj na etatach, sport jest wpisany w działalność PZW. Mylę się?



#207 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6251 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 październik 2017 - 19:24

Eeech, ostatni raz zabieram głos na temat pieniędzy przeznaczanych na zawody.

1) Żaden organizator nie jest na etacie

2) Sędzia inkasuje dietę w kwocie 45-170 zł za dzień sędziowania, w zależności od rangi imprezy i okręgu, który ją organizuje

3) Sędzia ma prawo do zwrotu kosztów dojazdu

4) Organizator pokrywa koszty posiłku na imprezie i nagród dla zwycięzców

5) Uczestnik zawodów okręgowych otrzymuje wsparcie z koła w postaci opłaconego wpisowego, zwrotu kosztów dojazdu i ewentualnie noclegu

 

W Kole:

[30 uczestników x 15 zł jedzonko + 5 sędziów x (70 dieta + 150 delegacja + 15 posiłek) + 3 puchary x 50 + 5 dyplomów x 10 - 30 x 10 wpisowego] x 4 imprezy = 6100

W okręgu 10 kół robi wszystkie cztery imprezy: podlodowe, spławikowe, spinningowe, feederowe. Pozostałych 20 robi 2 imprezy, razem daje to 120 tys. zł. Zakładając, że część imprez odbywa się nie do końca regulaminowo, inaczej ogarnia się temat sędziów, to jestem pewien że tylko w kołach wydaje się około 70-80 tys. zł rocznie na sport.

Budżet Kapitanatu Sportowego okręgu to minimum 50 tysięcy.

 

I to dla około 1% członków. Mit? Warto? Trzeba? Dlaczego mam finansować czyjeś "całe życie"? Ja chcę pojechać na fajną, towarzyską imprezę i poznać osobiście jak największą liczbę członków mojego koła. Chcę, żeby nie zabrakło pieniędzy na kamizelki dla Kolegów z SSR i na worki i rękawiczki przy sprzątaniu mojej rzeczki. Chcę, żeby szkółka wędkarska dla dzieciaków miała na wędki i wyjazdy.

 

Inaczej postrzegam zadania tego związku, może dlatego nie możemy się zrozumieć.


  • Darek P i przemo_w lubią to

#208 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 16 październik 2017 - 20:56

No można tak,lecz można i tak:

 

30 uczestników x 10 = 300 - wpływy

 

Wydatki - 2 miejscowych sędziów - więc i delegacji nie ma - 2x50

 

Zimne napoje - 60?

 

Puchary 3 x 40 =120

 

Nagrody - ok 300 - to taki max.

 

Razem - 580

 

280 koszt zawodów spławikowych w moim kole.

 

Na okręgowe nie ma chętnych więc i i kosztów brak.

 

Gdy pisałem o organizatorach na etacie - ZO zatrudnia ludzi? Zatrudnia.Więc nie są na etacie?

 

Koło liczy ok 150 członków - więc to nie 1% lecz 20 a to już chyba znaczący procent?

 

A odnośnie sędziów..

 

Na spinningowych okręgowych - było owszem pięciu - tylko ja się pytam po co????

 

Dwóch by nie wystarczyło???? Wymóg regulaminowy??

Przecież i tak tylko ci dwaj pływali i mierzyli.

Z łatwością ogarnęli by i pozostałe czynności.

 

Itp itd...

 

Można koszty generować i pisać,że dla 1% nie warto....

 

Zajrzałem w zawody w Twoim okręgu - spinningowe - też wpisowe było ...



#209 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6251 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 październik 2017 - 21:19

Cały okręg siedlecki ma 3 etaty, w tym dwie połówki, chcesz księgową wysłać do organizacji zawodów, kasjerkę, magazyniera znaków czy dyrektora biura?

 

Gdzieś napisałem, że nie było wpisowego?

 

Moje koło liczy 550 członków, a tylko kilku chce cokolwiek robić. Na większości zawodów jest kilkunastu, dwudziestu, zawsze tych samych. OK, to 4-5%, trzeba na nich wydać 45% budżetu?

 

Chyba nie dogadamy się.

 

Wolę wydać 20% budżetu na Wigilię dla członków koła, tam przychodzi 10% członków.



#210 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 16 październik 2017 - 21:36

Tylko co ma wspólnego Wigilia z wędkarstwem?


  • oland lubi to

#211 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6251 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 październik 2017 - 21:43

:clappinghands: :whistling: :whistling: :blush: :ph34r: :wub:



#212 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6251 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 październik 2017 - 21:45

Tyle samo co wędka z żurawiem, albo z żubrem, tudzież z bobrem i ogniskiem, albo wschodem słońca. :wacko:



#213 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 17 październik 2017 - 13:42

Panowie wędkarze, wątek został utworzony z myślą o tym by, chwalić się swoimi osiągnięciami w zakresie ochrony ryb. Wspólnie starać się pokazywać dobrze działające koła i kluby w zakresie organizacji zawodów wędkarskich. A tu widzę, że niektórzy koledzy naskakują na siebie, nie tędy droga do poprawy działalności  PZW .



#214 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 październik 2017 - 14:23

A jak to jest u Ciebie?

Dokłada PZW do zawodów?



#215 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 17 październik 2017 - 16:59

W towarzyskich zawodach klubowych, zawodnicy z poza klubu  wpisowe 15zł /posiłek/ czy PZW dopłaca do zawodów dowiem się od prezesa podczas następnych zawodów. Klub zawsze stara się pozyskać sponsorów.


  • *Hektor* i eRKa lubią to

#216 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 17 październik 2017 - 17:20

W dniu 15.10 odbył się Spinningowy Puchar Koła Azoty Tarnów. Dokumentowanie złowionych ryb ponownie za pomocą zrobionego zdjęcia na miarce /miarki udostępniły Koło Przyjaciół Białej Tarnowskiej i Klub Spinningowy Zębaty Bochnia/. Zawodnicy sami wpisywali w kartach startowych gatunek i wymiar złowionych ryby, komisja weryfikowała wyniki na podstawie zrobionych zdjęć. Pomimo znacznej /jak na nasze warunki/ liczby uczestników 41, i ilości złowionych ryb 106szt /16 szczupaków, 2 klenie 88 okonie/ wyniki były gotowe w bardzo szybkim tempie. Terenem zawodów były, wyrobisko pożwirowe Komorów /90ha/ i rzeka Dunajec bez ograniczenia. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała 3 osobowa komisja sędziowska, oraz sędzia stacjonarny w terenie, sędzia mobilny /przemieszczał się po terenie zawodów/. Z organizacji i przebiegu zawodów zadowoleni byli uczestnicy jak i organizatorzy. Jak widać można zmienić zasady rozgrywania zawodów, wytrwałość do dążenia do wybranego celu i zrozumienie zarządu klubu jest tego podstawą.


  • *Hektor*, bartsiedlce i lysy69 lubią to

#217 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 18 październik 2017 - 15:10

W dniu 15.10 odbył się Spinningowy Puchar Koła Azoty Tarnów. Dokumentowanie złowionych ryb ponownie za pomocą zrobionego zdjęcia na miarce /miarki udostępniły Koło Przyjaciół Białej Tarnowskiej i Klub Spinningowy Zębaty Bochnia/. Zawodnicy sami wpisywali w kartach startowych gatunek i wymiar złowionych ryby, komisja weryfikowała wyniki na podstawie zrobionych zdjęć. Pomimo znacznej /jak na nasze warunki/ liczby uczestników 41, i ilości złowionych ryb 106szt /16 szczupaków, 2 klenie 88 okonie/ wyniki były gotowe w bardzo szybkim tempie. Terenem zawodów były, wyrobisko pożwirowe Komorów /90ha/ i rzeka Dunajec bez ograniczenia. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała 3 osobowa komisja sędziowska, oraz sędzia stacjonarny w terenie, sędzia mobilny /przemieszczał się po terenie zawodów/. Z organizacji i przebiegu zawodów zadowoleni byli uczestnicy jak i organizatorzy. Jak widać można zmienić zasady rozgrywania zawodów, wytrwałość do dążenia do wybranego celu i zrozumienie zarządu klubu jest tego podstawą.

Witam, Andrzeju, jako Klub Przyjaciół Białej Tarnowskiej zawsze chętnie udzielimy miarek dla Koła i cieszy nas bardzo że w końcu zmiany na lepsze można zaobserwować podczas zawodów Koła Azoty. Jeżeli ten fakt wyeliminuje całkowicie patologie związane z workami i męczeniem ryb w 40 stopniowym upale to ja Ci gwarantuje że jako Klub zakupimy taką ilość miarek iż bez problemu będzie można organizować zawody z dowolną liczbą zawodników. Jako Klub zawitaliśmy tylko na jedne zawody rozgrywane w Gromniku a to z racji ogromu obowiązków związanych z działalnością Klubu na rzecz Białej Tarnowskiej. W przyszłym roku mam nadzieję iż uda nam się regularnie bywać na zawodach Koła Azoty tak towarzysko jak i kontrolnie ;)  


  • czis i ag53 lubią to

#218 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 27 październik 2017 - 16:49

Bartek. Skąd Ty bierzesz te cyfry? Jakoś to mi nie gra z rzeczywistością na moim podlaskim podwórku. 

A wydawanie kasy np. na wigilię tylko dla tego że na nią przyjdzie o 2% więcej członków koła niż na zawody hmyy no niestety prawda jest taka że więcej z nas pije niż walczy o wyniki. 
Pojawiło się w temacie sporo skrajności nie bardzo rozumiem dla czego. Na prawdę zorganizowanie dobrych zawodów zgodnie z przyjętymi zasadami, z dobrym cateringiem i nagrodami to nie jest problem. Trzeba tylko chcieć i swoją chęcią zarażać innych.



#219 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 27 październik 2017 - 18:41

.................. Na prawdę zorganizowanie dobrych zawodów zgodnie z przyjętymi zasadami, z dobrym cateringiem i nagrodami to nie jest problem. Trzeba tylko chcieć i swoją chęcią zarażać innych.

 

Zgadzam się, zorganizowanie udany zawodów nie jest trudne, mam to na przykładzie Koła Azoty Tarnów. Catering zawsze jest udany, nagród i sponsorów sporo, były problemy z dokumentacją złowionych ryb, ale teraz wszystko jest w porządku. Tylko trochę dobrej woli ze strony organizatorów a wszystko może być ok. :)
 


  • eRKa lubi to

#220 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 30 październik 2017 - 19:21

A jak to jest u Ciebie?

Dokłada PZW do zawodów?

 

Rozmawiałem z prezesem naszego koła, Zarząd Okręgu nie dokłada do zawodów organizowanych przez koło. Na ostatnim posiedzeniu Okręgu wnioskowano, aby znieś tz. jednodniowe opłaty dla uczestników zawodów z innych okręgów, zawody rozgrywane są na żywej rybie,uczestnicy nie zabierają ich z łowiska.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych