Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zawody spiningowe w Kołach, Klubach i inne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 styczeń 2017 - 22:57

Nawet okręgi nie mają tylu sędziów aby zapewnić takie warunki .Tzn maja ale do spławika bo na spiningowe nie chcą jeżdzić a jak pojadą to aby się nachlać i leżeć .Jeszcze większość zawodników ich broni bo trzęsą portkami że się obrażą i nie będzie komu sędziować .

 

Nie prawda. W moim okręgu nie ma z tym problemu.  :) Sędziowie dają radę, brykają po krzakach, aż miło popatrzeć.  :D Żaden zawodnik nie czeka dłużej niż pięć minut na zmierzenie ryby. 



#82 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 17 styczeń 2017 - 22:01

Ilu zawodników startuje u was w zawodach, i ilu zawodników przypada na jednego sędziego. Napisz coś więcej, zawody na rzece, stawie, dostęp do wody itp. Twoje wskazówki byłyby bardzo cenne. :)



#83 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 styczeń 2017 - 11:32

Zwykle startuje około 30-35 zawodników, zawody spinningowe zawsze organizowane są na rzece. Zwykle sędziuje 5-6 sędziów, czyli przypada 6-7 zawodników na jednego sędziego. Zdarza się, że część sędziów jest na łodziach, zawsze zawodnicy mają numery telefonów do sędziów, na wszelki wypadek. Łowisko jest sprawdzane przed zawodami i po wizji podejmowane są decyzje, co do ilości sędziów i sposobu ich pracy.


  • ag53 lubi to

#84 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 18 styczeń 2017 - 13:50

O takie wypowiedzi mi chodziło.



#85 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 18 styczeń 2017 - 15:38

Panowie, tak jak kilkukrotnie przewijało się w tym wątku, PODSTAWA TO ROZSĄDNE PODEJŚCIE. W moim kole od dobrych kilku lat zawody spinningowe z brzegu są organizowane z obsadą jednego max dwóch sędziów. Obszar zawodów to kilka dobrych km np. Wisły a zawodników około 20-kilku. Sędzia jest porostu wyposażany w rower. Wszyscy zapisują jego nr tel. Jak złowią rybę to umieszczają ją w siatce i dzwonią. Sędzia podjeżdża, mierzy i wypuszcza. Dobrze to funkcjonuje i wymaga tylko odrobiny dobrych chęci (oraz sędziego, który nie jest 70-letnim emerytem z zaawansowaną chorobą wieńcową...).
  • ag53 i eRKa lubią to

#86 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 18 styczeń 2017 - 21:40

Popieram  takie merytoryczne podejście do dyskutowanego tematu, pokazujmy jak organizujemy zawody u siepie. Podpowiadajmy innym rozwiązania nie tylko związane z sędziowaniem lecz także z całą organizacją zawodów. Wspólne wytykanie nieprawidłowości na zawodach, nie prowadzi do niczego. /tym bardziej jeśli jest się członkiem OKS i członkiem ZO i ma wpływ na decyzje Kapitanatu/



#87 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 20 styczeń 2017 - 10:01

W dniu 16.01.2017 wysłałem do ZG PZW wydziału sportu, zapytanie o sposób sędziowania zawodów towarzyskich na szczeblu koła lub klubu. Oraz interpretacje przepisów ZOSW /miarki+zdjęcia, worki/ czy są dopuszczalne. Zobaczymy co odpowiedzą, czy w ogóle odpowiedzą? 



#88 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 20 styczeń 2017 - 20:43

Odpiszą nie odpiszą, i tak będę drążył ten temat. :)



#89 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 21 styczeń 2017 - 18:17

Za "worki" nikt nie "udupi" żadnego prezesa.... Zawody organizuje Zarząd danego koła (nie prezes, nie kapitan sportowy, nie Pan Iksiński....) ale on jest odpowiedzialny tylko za przygotowanie zawodów od strony organizacyjnej (np. terenu). Za przeprowadzenie zawodów zgodnie z ZOWSK odpowiada sędzia główny. NIKT INNY....  Co najwyżej on może odpowiadać za dopuszczenie metody, która nie jest zgodna z zasadami sportu, etyki itp.. To on ma ostateczne słowo odnośnie przebiegu zawodów.

Swoją drogą ciekaw jestem odpowiedzi na to pismo. Podobne pytanie zadałem ostatnio na spotkaniu sędziów OM PZW. Chodziło o zdjęcia z zawodów publikowane na stronach niektórych kół, na których widać było zawodników prężących pierś z ewidentnie "zberetowanymi" szczupakami na zakończeniu zawodów tuż obok stanowiska sędziowskiego. Na jednym z nich nawet ryba była zapięta na agrafce. Dostałem odpowiedź, że jeżeli dostaną informację o czymś takim to będą  wzywać sędziego tych zawodów i wyciągać konsekwencje.



#90 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 21 styczeń 2017 - 21:55

W dniu 16.01 wysłałem pismo do ZG PZW wydziału sportu z zapytaniem o interpretację przepisów do dnia dzisiejszego brak odpowiedzi. :( 



#91 OFFLINE   noen

noen

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjadalsze okolice Tarnowa
  • Imię:Konrad

Napisano 24 styczeń 2017 - 13:11

Andrzeju, bardzo dobra decyzja z wysłaniem pisma. najważniejsze jest to żeby działać a nie siedzieć bezczynnie i później żałować że można było coś zrobić a nic się nie zrobiło ;) my będziemy uparcie trwali przy swoim :P może już nie spotkamy się na zawodach azotów ale z pewnością zobaczymy się na zawodach/spotkaniach Klubu Przyjaciół Białej Tarnowskiej. najważniejsze żeby powstawały kluby takie jak ten, zrzeszające ludzi z pasją i dbających z zaangażowaniem o wody. tylko kluby tworzą alternatywę dla tej padaki z którą na co dzień spotykamy się w PZW



#92 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 24 styczeń 2017 - 13:21

Nie wiem na pewno, jaki jest termin na odpowiedź na pisma. To co znalazłem to do 30 dni, ale do organów państwowych, PZW jest stowarzyszeniem i nie wiem czy te przepisy go obejmują. Może znowu znajdą jakąś furtkę. :angry: Poczekam jeszcze trochę i napiszę pismo do naszego okręgu.



#93 OFFLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 24 styczeń 2017 - 19:44

Moim zdaniem to wszystkie 3 kluby tj.Zebaty,Rapa i KPBT powinny walic w okreg odn.traktowania
ryb na zawodach.

#94 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 24 styczeń 2017 - 20:49

Nie wiem na pewno, jaki jest termin na odpowiedź na pisma. To co znalazłem to do 30 dni, ale do organów państwowych, PZW jest stowarzyszeniem i nie wiem czy te przepisy go obejmują. Może znowu znajdą jakąś furtkę. :angry: Poczekam jeszcze trochę i napiszę pismo do naszego okręgu.

 

Zgodnie ze statutem 30 dni, ale obserwując działania ZG ......  :ph34r:



#95 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 24 styczeń 2017 - 21:19

Dzięki, za informację. Poczekam jeszcze trochę. Lecz muszę zdążyć przed pierwszymi zawodami spiningowymi.  :)



#96 OFFLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 25 styczeń 2017 - 19:40

Myslales o jakis terminach
naszych zawodow?
Bo ja myslalem i wymyslilem ...
He he hi hi ...

#97 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 25 styczeń 2017 - 20:50

Nie wiem na pewno, jaki jest termin na odpowiedź na pisma. To co znalazłem to do 30 dni, ale do organów państwowych, PZW jest stowarzyszeniem i nie wiem czy te przepisy go obejmują. Może znowu znajdą jakąś furtkę. :angry: Poczekam jeszcze trochę i napiszę pismo do naszego okręgu.

O dziwo dzisiaj dostałem odpowiedź na moje pismo, przytaczam je w całości.

 

Szanowny Kolego!

Wszystkie zawody sportowe (mistrzowskie i eliminacyjne) muszą odbywać się zgodnie z ZOSW.

Zawody towarzyskie mogą odbywać się według zasad ustalonych przez organizatora, ale muszą być zgodne z:

Ustawą o rybactwie, Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb oraz Uchwałami i Regulaminami Zarządu Okręgu obowiązującymi na terenie okręgu i na danym akwenie.

 

Lech Gorczyński.

Przewodniczący GKS

 

Jak widać z powyższego, lakoniczna odpowiedź, nie wnosząca nic nowego do tematu. :(

Piszę do okręgu PZW Tarnów z takim samym zapytaniem jak do ZG PZW.

Może któryś z kolegów napisze do swojego okręgu z takim samym zapytaniem jak moje, porównamy odpowiedzi.



#98 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 25 styczeń 2017 - 20:54

Andrzeju, czego spodziewałeś się w odpowiedzi?



#99 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:13

możesz zrobić jeszcze jedno, ustal kto jest organizatorem i odpowiada osobiście za zawody, nawet jak jest to kilka osób i w zależności od czy to władze koła czy okręgu zgłoś sprawę do rzecznika dyscypliny albo w okręgu jeśli to ktoś z władz koła lub tego przy ZG jeśli to ludzie z okręgu. Musisz wiedzieć tylko które przepisy w wskazanych przez GKS aktów prawnych zostały naruszone, inna sprawa, że jeśli naruszono Ustawę o ochronie zwierząt a konkretnie art 6 ust 2 pkt 6 i 10 to wtedy zgłaszasz sprawę na policję, choć pewnie u nas stwierdzą znikomą szkodliwość, ale jak zainteresujesz jakiś działaczy społecznych to oni Cie wspomogą, choć zapewne uważają nas wędkarzy i tak za tych co męczą zwierzęta


  • noen lubi to

#100 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:16

Jedno pismo poszło, poszło i następne. Ja jestem "upierdliwy" i jak coś zacząłem to doprowadzę to do końca. Nie pomoże jedno to będzie następne i następne. W końcu będą mnie mieli dość i coś się zacznie dziać. Ciekaw jestem czy ktoś napisze do swojego okręgu.


  • obcy91, piotrmr i czis lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych