Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lód w przelotkach? Radzimy sobie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 styczeń 2017 - 13:33

Push the button

#22 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 08 styczeń 2017 - 13:37

Push the button

 

Ale bezpośrednio na szpulę kołowrotka  ?

Czy na rozwiniętą linkę ?



#23 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 styczeń 2017 - 13:38

Na szpulę bo przestrzeń międzyzwojowa działa jak kapilary.
  • kaczor i Dapaj lubią to

#24 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 23:27

Pytanie odnosnie Silikon Spray CX80, jak sie ma śliska powierzchnia żyłki do wykonywanych węzłów? Czy węzeł na takiej powierzchni zaciska sie dobrze, czy żyłka sie ślizga? I jak reszta sprzętu znosi ten specyfik? Kołowrotek ok zapewne ale korek na wędce, ciuchy itp? (bo to zapewne całe łapy tym upaprane sa od żyłki i wszędzie sie przenosi...). Nie mówiąc juz o np zaciskaniu węzłów zębami... ;)
  • Alexspin lubi to

#25 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 styczeń 2017 - 23:33

Na wszystkie pytania odpowiedź została udzielona powyżej.



#26 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 23:45

A nieprawda, nic nie pisałeś o walorach smakowych...tyle, że nadaje się do kontaktu z art. spoż., a to nie to samo :rolleyes:


  • popper i Alexspin lubią to

#27 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 11 styczeń 2017 - 00:45

Temat przeniesiony z Pstrągi 2017. Garść porad, co robić, by łowić.



#28 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 11 styczeń 2017 - 07:16

Guciolucky, dzięki za podpowiedź, dziś się zaopatrzę w ten preparat. :)



#29 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 11 styczeń 2017 - 18:24

Nie mam korka na wędce, nie powiem jak cx80 działa nań
Ten silikon nie przeszkadza przy węzłach
Wpływa pozytywnie na żyłkę
To na pewno
Planuje używać nie tylko podczas mrozów
Psikalem rano - o 9, mrozek był do 12, nie poprawiłem a ewentualne czopki lodowe w przelotkach łatwo wypadały po chwilowym zamoczeniu szczytówki w wodzie
  • Kamil Z. lubi to

#30 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 11 styczeń 2017 - 19:25

Ostatnio stosuję wazelinę na przelotki i też fajnie daje radę. 4 godziny przy minus 6 i wietrze było spokój.



#31 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 11 styczeń 2017 - 19:39

Może być każdy silikon w sprayu. To jest przecież preparat do gumy i tworzyw. Jest na każdej stacji benzynowej. 

Myślę , że jednak wazelina może się póżniej kleić i mazać ,a silikon nie. Zapewne koledzy już te niektóre aspekty sprawdzili.



#32 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 styczeń 2017 - 19:40

Ja mam korek i nic mu się nie dzieje. Stosuję ten środek i nigdy się nie upaprałem ani niczego nie zniszczyłem. Stosuję CX80 również do uszczelek systemu bezramkowego w drzwiach aut SUBARU. Trzeba zrozumieć, że preparat ten odpycha od siebie wszelakie zło a nie przyciąga czy przylepia. Środek wzmaga śliskość więc, tak samo jak woda, spada i spływa z niego wszelki brud tylko szybciej niż przed smarowaniem. Nie wyobrażam sobie żeby nie używać go np. podczas łowienia w Odrze czy Wiśle gdzie zawiesina a w zasadzie roztwór koloidalny działa na żyłkę, przelotki i rolkę młynka jak pasta ścierna. Producenci żyłek piszą, że pokrywają silikonem ich powierzchnię ale z doświadczenia wiem, że sam robię to znacznie lepiej niż oni.

 

Wazelina biała też jest niezła z tym, że ma wiele wad. Klei się i lepi, spowalnia spadanie linek ze szpuli i przesuwanie się ich w przelotkach, niewygodnie się ją aplikuje (szczególnie na mrozie i wewnątrz ringów). Zbiera kurz, piasek i brud co docelowo powoduje niszczenie linek, komponentów i rolki. Trudno ją usunąć po zakończeniu łowienia.



#33 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6204 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 11 styczeń 2017 - 20:00

A testowałeś ten preparat na plecionki?


Na plecionki spray silikonowy działa znacznie gorzej kiedy jest mróz. Coś tam pomaga ale może na kilkanaśce rzutów i potem znowu porcelanki przymarzają. Za to jest bardzo dobry do zwiększania dystansów oddawanych rzutów w temperaturach pow. zera. Najlepiej zaaplikować spray w następujący sposób: zarzucamy przynętę "ile fabryka dała" i natrskujemy obficie plecionkę pozostałą na szpuli młynka, 15-20 obrotów i kolejny natrysk póki nie zwiniemy całej linki. Następnie natryskujemy na plecionkę z wierzchu szpuli i dajemy preparatowi c.a. 10 minut na wsiąknięcie. W ten sposób najefektywniej zwiększamy odległości rzutów a linka jest dłużej nasączona niż po natrysku wierzchu szpuli.

#34 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 styczeń 2017 - 20:04

Może być każdy silikon w sprayu. To jest przecież preparat do gumy i tworzyw. Jest na każdej stacji benzynowej. 

Myślę , że jednak wazelina może się póżniej kleić i mazać ,a silikon nie. Zapewne koledzy już te niektóre aspekty sprawdzili.

 

Ostrzegam przed tą radą, nie każdy silikon w sprayu nadaje się do stosowania w wodzie gdyż wiele z nich zawiera rozpuszczalniki niebezpieczne dla ryb i zwierząt wodnych i/lub nie posiada atestu do stosowania w przemyśle spożywczym. Testowałem kilka podobnych preparatów ale CX bije inne na głowę, długo trzyma się na linkach i ringach jest odpowiednio gęsty itd...


  • Lepton, cristovo i Alexspin lubią to

#35 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 02:45

To pewnie te cuda firmowe do pryskania plecionek sa po prostu takim smarem silikonowym 😉

#36 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 20:16

Wszyscy mają Mambę, mam i ja...dzięki, Kuba B)

 

Kilka spostrzeżeń:

- smak i zapach neutralne;

- lepiej nie psikać w pobliżu czegoś, czego nie chce się psiknąć, podczas psikania powstaje mgiełka, a mgiełki lecą gdzie chcą;

- penetracja po psiknięciu na szpulę super, widać znikający smar, aplikować można znaczną ilość;

- zupełnie nieklejące i nietłuste, po wytarciu szpuli chusteczką higieniczną nie widać na tej chusteczce za wiele tłustych plam;

- upaćkane ręce to można chyba o spodnie wytrzeć...a nawet przejechać po włosach :rolleyes:

 

Stosowałem na plecionki płyn Adrenta (w sumie chyba bez efektów), stosuję od niedawna Varivasa (tu będzie lepiej, ale zdania jeszcze nie mam ostatecznego), podejrzewam, że i CX80 się nada.

 

Kuba, pytanie do Ciebie, z góry dziękuję za odpowiedź - czy stosowałeś na przelotki CX80 silikon z tubki? Może forma pasty, na wzór wazeliny, byłaby wygodniejsza w tym przypadku? Tubki są niewielkie (ale małe nie są), kosztują 14 zł z ogonkiem, podejrzewam, że to ten sam smar, tyle że w nieco innym stanie skupienia ;)


  • coma i Alexspin lubią to

#37 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 styczeń 2017 - 21:29

Tubkowego nie miałem. Osobiście wolę psiukać niż mazać palcem, który mi się w ringi nie mieści :)
  • cristovo i Alexspin lubią to

#38 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 21:39

Eeee, ja to mam na zimę fajoskiego odkupnego starego Avida, ubranego przez kogoś w przelotki tak wielkie, że chyba nawet kciukiem mogę w szczytowej mazać B)


  • guciolucky lubi to

#39 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 styczeń 2017 - 22:45

No i jak w domu porcelana się nagrzeje to nie odda ciepła zanim wrócisz do domu ;)


  • Guzu i cristovo lubią to

#40 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 23:05

Ja tam myślę nad drucikiem łączącym stopki wszystkich przelotek z baterejką w dolniku, hahahaha :D


Użytkownik cristovo edytował ten post 12 styczeń 2017 - 23:06





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych