Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird Solix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
330 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 wrzesień 2021 - 14:36

Maciek przestań.... Jeszcze długo będą pracować na jakość obrazowania zbliżoną do Solixów. Być może brak drugiego portu dyskwalifikuje w niektórych zastosowaniach ale jakość obrazowania z pewnością to rekompensuje. A Garmin, no cóż miałem wątpliwą przyjemność używać jakiegoś UHD w Norwegii, porażka. Twój Simrad działał ale żeby było wow to chyba nie...

Krzysztof, jak widziałeś - napisałem to z ironią... Apexy już są osiągalne, choć nie u nas i w cenie kosmos.  UHD nie jest żadnym szałem i nigdy nie był- w rozmiarach do 9 cali, chyba że do livescope ale to żadna tajemnica i regularnie powtarzam to i u siebie na blogu i na grupie gdzie piszemy. A Simrad to Simrad Matryca Lowrance, flaki na poziomie hds Live. Zrobi co trzeba, zależnie od przetwornika, ale to przecież wiesz sam najlepiej. 

Co do jakości obrazowania, powiem ci, że to co nowe wyszło od Garmina jest dużo lepsze niż kiedykolwiek, testowałem GT56, ekrany 1223, 923 i powiem ,że krzywdy nie ma vs. HB a zasięgowo w mega jest lepiej. Także branża idzie do przodu i nie ma już zdecydowanego faworyta ani w SI- Garmin daje to samo na dobrym ekranie, ani w materii Live- bo wyszły nowe sprzety i od HB i od Navico. Przełomu nie ma, bo testowałem równolegle Livescope I ActiveTargeta, ale jest wybór. Także spokojnie, niepokonanych nie ma w żadnej branży zabawek wędkarskich. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 14 wrzesień 2021 - 15:12


#282 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 wrzesień 2021 - 17:24

Reasumując, siec bez kosmosu cenowego = moduł dodatkowy i tyle. Apexy to grube siano , dla pasjonatów badz ludzi zamożnych. 2x solix w sieci z dodatkowym urządzeniem.musi mieć moduł. O obrazowaniach są inne watki

#283 OFFLINE   nodan

nodan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaWIsła-Grudziądz
  • Imię:Daniel

Napisano 19 wrzesień 2021 - 17:29

Koledzy Mam Solixa G2 i chciałbym na chwilę podłączyć inny przetwornik do mojego ekranu.Jestem z Grudziądza, jest ktoś +100km, abym podjechał na chwilę coś sprawdzić?



#284 OFFLINE   TTTom

TTTom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Tomasz

Napisano 20 wrzesień 2021 - 10:45

Zapraszam serdecznie. 



#285 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 01 październik 2021 - 14:18

Pojawiły się aktualizacje, dodają Live i poprawiają inne niedoskonałości.

Jest tego trochę.



#286 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 październik 2021 - 12:02

Pojawiły się aktualizacje, dodają Live i poprawiają inne niedoskonałości.

Jest tego trochę.

Piotr, masz może soft z serii 3.9.xxx do solixa 10tki? Chcę upnąć do 4.020 a tam piszą  , że bez 3.9xx nie pojedziemy 



#287 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 30 październik 2021 - 18:21

Nie wiem czy mam, jestem na wyjeździe. Jak wrócę sprawdzę.

#288 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 październik 2021 - 18:43

Nie wiem czy mam, jestem na wyjeździe. Jak wrócę sprawdzę.

spoko, w USA mnie naprostowali, są w paczce z softem 4020



#289 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 kwiecień 2022 - 05:37

Kolejny, "forumowy" materiał- mapowanie live w Humminbirdach na przykładzie Solixa G3 od usera @ Siarq


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 09 kwiecień 2022 - 05:38

  • wiwaldi1970 i Kaczy 85 lubią to

#290 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 kwiecień 2022 - 06:07

Kolejny, "forumowy" materiał- mapowanie live w Humminbirdach na przykładzie Solixa G3 od usera @ Siarq

 

Musiałbym to w końcu zrobić na moim ukochanym jeziorze. Ale lenistwo przeze mnie przemawia :)


Użytkownik kruz edytował ten post 09 kwiecień 2022 - 06:08


#291 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 kwiecień 2022 - 06:10

Musiałbym to w końcu zrobić na moim ukochanym jeziorze. Ale lenistwo przeze mnie przemawia :)

Strukturka w 455 KHz bardzo ładnie się prezentuje w Solixie , to szybka robota- 40m na stronę lub nawet więcej jak duża woda i płyniesz przed siebie ;) 



#292 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 kwiecień 2022 - 06:16

Jak będę na miejscu w czerwcu przez dwa tygodnie to możesz się spodziewać telefonów ode mnie :)

Ja Ci poopowiadam jak jest pięknie a Ty mnie będziesz szkolił i mówił co mam robić :P



#293 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 kwiecień 2022 - 06:24

Jak będę na miejscu w czerwcu przez dwa tygodnie to możesz się spodziewać telefonów ode mnie :)

Ja Ci poopowiadam jak jest pięknie a Ty mnie będziesz szkolił i mówił co mam robić :P

Nie ma problemu Krzychu. 



#294 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 28 czerwiec 2022 - 16:10

Witam! Miał ktoś problem z nieszczelnością i uszkodzeniem dotyku/ekranu na skutek wilgoci w Solixie?



#295 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 czerwiec 2022 - 18:07

Witam! Miał ktoś problem z nieszczelnością i uszkodzeniem dotyku/ekranu na skutek wilgoci w Solixie?

a nie zalało c czasem slotów na kartę?



#296 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 28 czerwiec 2022 - 19:09

Nie, echo było użytkowane w deszczu- sloty były zamknięte. Na drugi dzień pojawiło się zaparowanie ekranu, przestał działać dotyk, później dotyk sie naprawił, a kolejnego dnia wyświetlacz zdechł ;)



#297 OFFLINE   Szczepano316

Szczepano316

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 10 lipiec 2022 - 17:14

Dzień Dobry,

Jest ktoś w stanie mi pomóc? Pacjent to SOLIX 15 SI G1. Po włączeniu symulatora straciłem wszystkie waypoint'sy, Mapy które zrobiłem zostały.

Jest jakaś opcja odzyskania tych danych, nie robiłem nigdy kopii zapsaowej :/.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam



#298 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 lipiec 2022 - 17:42

Dzień Dobry,

Jest ktoś w stanie mi pomóc? Pacjent to SOLIX 15 SI G1. Po włączeniu symulatora straciłem wszystkie waypoint'sy, Mapy które zrobiłem zostały.

Jest jakaś opcja odzyskania tych danych, nie robiłem nigdy kopii zapsaowej :/.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Obawiam sie, że nie ma na to sposobu- sprawdź  w menu śladów itp. Map nie ruszła symulacja, bo są zapisane na karcie. Waypointy, drogi i szlaki są domyślnie w pamięci urządzenia i stąd problem. 



#299 OFFLINE   Szczepano316

Szczepano316

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 10 lipiec 2022 - 18:04

Obawiam sie, że nie ma na to sposobu- sprawdź  w menu śladów itp. Map nie ruszła symulacja, bo są zapisane na karcie. Waypointy, drogi i szlaki są domyślnie w pamięci urządzenia i stąd problem. 

Dzięki za odpowiedź, tak myślałem że tak będzie. Mam jeszcze jedno pytanie: Czy Mega Live i 360 powinno być widoczne w opcjach widoków po aktualizacjach? Czy dopiero jak podepnę dany sonar? Zrobiłem aktualizację i chciałem zobaczyć jak wyglądają opcje w 360 i ML ( zastanawiam się nad zakupem ML). Dlatego włączyłem symulację :/ Na symulatorze po aktualizacjach pojawiło mi się 360 i ML a po wyłączeniu nie ma śladu w opcjach nt. 360 i Mega Live. Czy to normalne?



#300 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 lipiec 2022 - 18:15

Dzięki za odpowiedź, tak myślałem że tak będzie. Mam jeszcze jedno pytanie: Czy Mega Live i 360 powinno być widoczne w opcjach widoków po aktualizacjach? Czy dopiero jak podepnę dany sonar? Zrobiłem aktualizację i chciałem zobaczyć jak wyglądają opcje w 360 i ML ( zastanawiam się nad zakupem ML). Dlatego włączyłem symulację :/ Na symulatorze po aktualizacjach pojawiło mi się 360 i ML a po wyłączeniu nie ma śladu w opcjach nt. 360 i Mega Live. Czy to normalne?

Tak, to normalne- choć z ML nie pływałem, to z 360 tak i ten widok - do wyboru pojawia się dopiero po wpięciu w ekran przetwornika 360. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych