Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Moje maszynki - rodbuilding

tech-rb warsztat narzędzia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 20 lipiec 2006 - 19:08

Witam wszystkich majsterkowiczów i nie tylko.
A oto fotki maszynek na których montuje swoje kijaszki.
Pierwsza maszynka słuzy mi do robienia omotek.
Deske z otworami montuje do stołu.



Jeśli macie jakieś pytania odnośnie maszynek,słuze pomocą.
Moge zrobić fotki detali w zblizeniu.

Pozdrawiam PIETRUS


 

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 lipiec 2006 - 22:03

Piotrek,
bardzo fajnie ze poruszyles ten temat. Ja mam pytanie jesi mozna. Chodzi mi o silniczek potrzbny do obracania kija przy suszeniu omotek. Jak sobie z tym radzisz?

pozdrawiam

#3 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 20 lipiec 2006 - 22:16

Najpierw radziłem sobie tak że wykorzystałem jakiś stary opiekacz do kurczaków :mellow: Miał jakies 3 obr. na min.
I nie powiem ale dawałem sobie nieźle rade.
Teraz robie na maszynce kupiona u Pana Irka Matuszewskiego

Maszynka ta ma 5 obrotów na min i w zupełności mi wystarcza.

Załączone pliki



#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 lipiec 2006 - 22:18

@Piotrek,

czy w sumie zainwestowałeś tylko w tą maszynkę a resztę zmajstrowałeś sobie sam?

Pozdrawiam

#5 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 20 lipiec 2006 - 22:29

Dokładnie tak. Trzeba sobie jakoś w życiu radzić.

Pozdro.

#6 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 25 lipiec 2006 - 09:13

Witam
Ja używam silniczka wykorzystywanego w grill-owaniu. Jest na jedną baterię R-20, która z powodzeniem wystarczy na jeden cykl lakierowania, silniczek robi około 7 obrotów na minutę. Jego podstawowa zaleta to cena - 12 pln. Zrobiłem już tym ustrojstwem 3 wędki i póki co nie szukam niczego innego.
Pzdr.
Tarło$

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 lipiec 2006 - 09:17

@Tarlos

super info, czy moglbys zamiescic jakis link, do miejsca w ktorym taki silniczek mozna kupic albo zobaczyc jak wyglada?

Pozdrwiam

#8 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 25 lipiec 2006 - 09:33

Silniczek można kupić w marketach na stoisku z grill-ami.
Nie wiem jak zmiejszyć zdjęcia moje najmniejsze mają po 140 kb i nie mogę ich dołączyć do postu.
Tarło$

  • micholek77 lubi to

#9 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 25 lipiec 2006 - 09:54

Najprościej zdjęcia zmniejszyć w paincie poprzez procentową zmianę wymiarów w menu OBRAZ/ROZCIĄGNIJ/POCHYL. Są oczywiście też bardziej profesjonalne sposoby ale na ten użytek uważam że wystarczy.

#10 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 25 lipiec 2006 - 10:25

Chyba się udało.

Tak właśnie wyglądamoje urządzenie do lakierowania omotek.
Pzdr.
TARŁO$

Załączone pliki



#11 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 25 lipiec 2006 - 10:29

i jeszcze jedno

Załączone pliki



#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 lipiec 2006 - 11:35

@Tarlos

bardzo fajnie, a mógłbyś sfotografować i załączyć całą swoją wrapping machine do suszenia omotek, z zamontowanym silniczkiem etc. Tylko , jedna prosba, żebys nie zaznaczał rubrki pokaz obraz w tresci wiadomosci - Remek dal ogloszenie w tej sprawie na forum glownym.

Jezeli mozna to zapytam ile wedek juz sam zmontowales? A moze dopiero pracujesz nad pierwsza produkcja? Napisalbys kilka slow o swoich poczatkach z samodzielnym montazem wedzisk, o bledach jakie popelniles, o tym co sprawilo najwieksza trudnosc etc - najlepiej z fotkami. Byloby super.

Pozdrawiam

#13 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 25 lipiec 2006 - 22:50

Witam
Zmontowałem trzy blanki, dwa Batsony pod multiplikator i Composite na pstrągi w wersji pod korbę i parę przerabiałem ale to była raczej kosmetyka niż coś poważnego.
Moja jak to nazwałeś wrapping machine to nic innego jak zwykły karton odpowiednio wycięty (jedną z podstawowych zalet tego typu wrapping machine jest oprócz oczywiście ceny to, że po skończonej robocie można taki karton poprostu wyrzucić). Czekam na w miarę profesjonalną maszynkę do kręcenia, kolega który jest stolarzem ma mi taką zmajstrować na podstawie zdjęć z netu, także po wakacjach będę miał prawie profesjonalny warsztat do kręcenia wędek i wtedy silniczek grill-owy zostanie zastąpiony silnikiem napędzającym talerz w kuchence mikrofalowej, który się do tego doskonale nadaje. Ale uwierz mi, że przy odrobinie dobrych chęci można to robić właśnie na odpowiednio przyciętym kartonie.
Pzdr.
TARŁO$
  • Przemek_M lubi to

#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 lipiec 2006 - 08:00

Ależ ja wierze, i to jest właśnie bardzo fajne że udowadniasz że jak się ma pomysł to nie potrzeba wcale dużych pieniędzy żeby zaimprowizować warsztacik do montażu wędkek.

Tylko bardzo chciałby, i myślę że nie tylko ja,zobaczyć fotkę dla pełniejszego wyobrażenia. Interesuje mnie zwłaszcza jak zamontowałeś ten silniczek od grila.

Pozdrawiam

ps. z jakich blankow Batsona robiles wedeczki pod casting? Ja teraz sie przymierzam do bardzo lekkiej castingowki na blanku IP 842, z tym ze blank bedzie skracany wiec jeszcze sie wydelikaci. Zobaczymy co wyjdzie z tego eksperymentu :mellow:

#15 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 26 lipiec 2006 - 10:11

W pełni popieram przedmówcę. :D Musze przezbroić jeden kij a w drugim musze wymienić jedną przelotkę. Chętnie zobaczyłbym maszynerię, na którą nakłady nie przekraczają 20 PLN zdolną do kręcenia kijem w trakcie schnięcia lakieru. Mam jeszcze pytanko jak zamocować blank/wędzisko do tego silniczka grilowego?? Najlepsze byłyby fotki :D

Pozdrawiam!!

#16 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 26 lipiec 2006 - 12:41

Witam
Oto kilka zdjęć mojego WRAPPING MACHINE :mellow: .
I kilka wyjaśnień:
1.Wędzisko do lakierowania łącze z silniczkiem za pomocą przedłużki od kompletu kluczy nasadowych ( akurat pasuję do silniczka) i szarej taśmy klejącej. Bardzo ważne jest to aby idealnie wycentrować blank z przedłużką ( żeby się prosto obracał, nie bił na boki).
2.Silniczek do grill-a ja akurat poprostu kładę go na małym serwetniku z IKEA, ale jest tu pełna dowolność na czym się go położy, najważniejsze jest to żeby był na jednym poziomie z kartonem i ewentualnymi podpórkami ( blank musi się kręcić idealnie poziomo gdyż lakier może ściekać w jedną ze stron, a to nie wygląda estetycznie na wędce - wiem coś na ten temat).
3.Z racji tego że dopiero zacząłem się bawić w składanie kijów, to na pierwszy ogień poszedł blank MB 844, przelotki i uchwyt Forecast plus tani korek na podwójną rękojeść bez foregrip-u.
Drugi kiję też wersja ekonomiczna blank ISB 783 i tanie komponenty ( znowu dzielona rękojeść bez foregrip-u). I póki co ostatnia wędka ( i tu rodzi się pytanie czy nie za wcześnie podjąłem się takiego wyzwania) spining C.D. BLCJWPIKEL296 i tu już poszedłem po bandzie tzn. przelotki Fuji Sic najwyższej jakości korek i dobry uchwyt też Fuji, zgodnie z tradycję rękojęść dzielona ale tym razem z małym foregrip-em. Tak się po krótce przedstawia moje praktyka rod - makera. Przerobiłem też kilka wędek ale to rzaczej była kosmetyka.
Mam nadzieję, że zdjęcia można otworzyć i że dobrze widać mój skromny warsztacik
Pzdr.
TARŁO$

Załączone pliki


  • Przemek_M lubi to

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 lipiec 2006 - 13:15

@Tarlos

przede wszystkim - dzięki za fotki :D

Piszesz że łączysz na taśme przedłużke do kluczy nasadowych z blankiem, moje pytania:

- czy silniczek (ruch obrotowy) nie ukręci taśmy?
- czy elastycznośc połączenia nie powoduje że kij próbuje chodzic w różnych kierunkach podczas obracania?
- domyslem sie ze w kartonie kładziesz cos ciezkiego żeby nie jeździł?

Mam nadzieję że pokażesz zdjecia wędek, któe wykonałeś. Także tych elementów z których nie jesteś zadowolony - byłaby to cenna nauka na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Wszyscy uczymy się na błędach.

Wybrałeś bardzo mocne i szczytowe blanki do wędke castingowych, czy to miało być coś do jerka czy do jigowania, czy po prostu lubisz takie szybkie kije i masz na tyle opanowana technikę rzutową że możesz sobie na nie pozwolić?

Pozdrawiam


#18 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 26 lipiec 2006 - 13:45

@TARLOS Wielkie dzieki :D

#19 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 26 lipiec 2006 - 13:50

Witam
Odpowiadam
1.Silniczek nie ukręci taśmy-jest barzdo mocna, a po za tym siły skręcające przy bardzo lekkim blanku są znikome, w pierwszej wędce używałem nawet zwykłej papierowej taśmy malarskiej ale ta niestety ma tendencje do odklejania się od korka ( skutek wiadomy).
2.Jeżeli kij jest umieszczony w prowadnicach ( wycięcia w kartonie i widełki ) nawet jeżeli połączenie wykazywało by chęć pochodzenia sobie tu i tam to przy odpowiednim obciążeniu kartonu i przymocowaniu silniczka ( np taśmą klejącą do podstawki) i obowiązkowo idealnym wycentrowaniu, kij nie ma tendencji do odchodzenia na boki.
3.Błędy jakie widać to przede wszytkiem zbyt dużo lakieru na jednej z wędek na przelotkach niedaleko szczytu, ale można to jakoś przeżyć zważywszy, że są to kije mocne i ciężkie, także takie błędy wg mojej opini nie wpływają na akcję.
4.Rzeczywiście blanki wybrałem mocne - powiedziałbym z perspektywy czasu, że zbyt mocne. No ale cóż jak biblijny niewierny Tomasz, jak się sam na własnej skórze nie przekonam to nie uwierzę. Napewno w mojej stajni przybędzie jeszcze kilka niedrogich-dobrych Batsonów ale o zdecydowanie wolniejszej akcji i lżejszych. Ale tą przyjemność samodzielnego składania kolejnych wędek zostawiam na jesień.

To były moje pierwsze samodzielnie złożone kije dlatego między innymi wybór padł na barzdo mocne i stosunkowo tanie blanki. Gdyby coś nie wyszło to żałowałbym wydanych pięniędzy, ale póki co kije sprawują się świetnie, MB idealny do jerków a ISB do cięzkiego castingu. Jeżeli chodzi o Composita to marzyłem zawsze o bardzo mocnym kiju na pstrąga pod duże woblery - no i ten kij spełnia moje wszystkie oczekiwania.
To jest poprostu ten kij. :mellow:

Zdjęcia moich wędek dołącze dzisiaj wieczorem.
Pzdr.
Tomasz Tarłowski - TARŁO$

#20 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 26 lipiec 2006 - 19:36

Witam
Zgodnie z obietnicą chciałbym przedstawić moje wypociny.
Pzdr.
TARŁO$

Załączone pliki


  • Przemek_M lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: TECH, tech-rb, warsztat, narzędzia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych