Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Yamaha F25G - nowe silniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
257 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 18:34

Z tym najwiekszym momentem obrotowym w swojej klasie to kolega trochę zaszalał. Np. u konkurencji silnik o mocy 25 km ma trzy cylindry i większą pojemność, dodatkowo Yamaha ma przełożenie przekładni 2,08, a np. silnik o którym piszę 2.17.

Grzegorzu wszystko się zgadza, rozmawiamy konkretnie o tym silniku... Gdybyśmy mieli go porównywać do "konkurencji" jak to określiłeś to byłoby to trochę nie w porządku... Bo jednak pozostałe dwudziestki piątki to jednak już... 30tki, w bloku 30tki a to już: waga inna, cena inna, kultura pracy na pewno też inna ;) ale do czego zmierzam... yamacha chyba wypuściła taki silnik "pośredni" taka prawdziwa 25tka, przy którym obecnie się "zatrzymałem" bo: mocniejszy niż 20cia ale i nie tak ciężki jak 30 i wiesz gdybym rozważał 25 mercury lub tohatsu to na 100% wziąłbym już 30, bo zwyczajnie 25 nie miałoby sensu, a w wypadku yamachy25 jest inaczej...

 

u was też tak telepie na łodzi, jak u tego w beczce?

 

 

czy tak jak tutaj?

 


  • GrzesM i Antek0158 lubią to

#242 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 22 styczeń 2021 - 19:03

Grzegorzu wszystko się zgadza, rozmawiamy konkretnie o tym silniku... Gdybyśmy mieli go porównywać do "konkurencji" jak to określiłeś to byłoby to trochę nie w porządku... Bo jednak pozostałe dwudziestki piątki to jednak już... 30tki, w bloku 30tki a to już: waga inna, cena inna, kultura pracy na pewno też inna ;) ale do czego zmierzam... yamacha chyba wypuściła taki silnik "pośredni" taka prawdziwa 25tka, przy którym obecnie się "zatrzymałem" bo: mocniejszy niż 20cia ale i nie tak ciężki jak 30 i wiesz gdybym rozważał 25 mercury lub tohatsu to na 100% wziąłbym już 30, bo zwyczajnie 25 nie miałoby sensu, a w wypadku yamachy25 jest inaczej...

 

u was też tak telepie na łodzi, jak u tego w beczce?

 

 

czy tak jak tutaj?

 

 

Grzegorzu wszystko się zgadza, rozmawiamy konkretnie o tym silniku... Gdybyśmy mieli go porównywać do "konkurencji" jak to określiłeś to byłoby to trochę nie w porządku... Bo jednak pozostałe dwudziestki piątki to jednak już... 30tki, w bloku 30tki a to już: waga inna, cena inna, kultura pracy na pewno też inna ;) ale do czego zmierzam... yamacha chyba wypuściła taki silnik "pośredni" taka prawdziwa 25tka, przy którym obecnie się "zatrzymałem" bo: mocniejszy niż 20cia ale i nie tak ciężki jak 30 i wiesz gdybym rozważał 25 mercury lub tohatsu to na 100% wziąłbym już 30, bo zwyczajnie 25 nie miałoby sensu, a w wypadku yamachy25 jest inaczej...

 

u was też tak telepie na łodzi, jak u tego w beczce?

 

 

czy tak jak tutaj?

 

Tak jak rozmawialiśmy telefonicznie Marcin jest to bardzo indywidualne odczucie ,ale u mnie właśnie tak to wygląda i dlatego moja decyzja o zmianie silnika na trzy cylindrowy



#243 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 19:36

Jacku,... wiem. Akurat Twój wybór rozumiem i popieram w 100% 👍😉

#244 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 08:23

Od siebie mogę dodać, że drgania nie mają szans przenieść się na łódź - jest za ciężka. To nie są tego poziomu drgania. Nic się nie dzieje. Jeszcze z tyłu sternik, bak, aku, bakisty, zanurzenie...


Użytkownik BartoszC edytował ten post 23 styczeń 2021 - 08:23

  • mancio lubi to

#245 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 09:42

Od siebie mogę dodać, że drgania nie mają szans przenieść się na łódź - jest za ciężka. To nie są tego poziomu drgania. Nic się nie dzieje. Jeszcze z tyłu sternik, bak, aku, bakisty, zanurzenie...

Dzięki :good:Bo rozumiem ,że telepanie pojawia się przy niskich obrotach... tak jak na tym filmie ale to chyba wydaje mi się "normalne" bo jak w swoim mercuraku kombinowałem z śrubką od obrotów, w sensie na jesień chciałem jak najniższe, to też przy zejściu do pewnej granicy silnik już  zarzucało... a jak silnik  to i rumpel...

 

Jeszcze takie pytanie: odnośnie tej regulacji obrotów... Czy np. po zmniejszeniu obrotów i zgaszeniu silnika to po ponownym jego odpaleniu silnik pozostaje na ostatnio ustawionych, czy "wraca" jakby do ustawień sprzed zmniejszenia? Chodzi mi o to, czy za każdym odpaleniem silnika te obroty trzeba zmniejszać lub zwiększać od określonego poziomu, a jeżeli tak to jakie obroty silnik posiada przy odpaleniu...?

 


Użytkownik mancio edytował ten post 23 styczeń 2021 - 09:49


#246 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 23 styczeń 2021 - 10:01

Każde zgaszenie silnika lub wejście w ślizg (przekroczenie chyba 2500 obr) kasuje ustawienia i silnik wraca do 900 obr

Zmiana obrotów jest bardzo wygodna, bo guzik jest na końcu rumpla i wystarczy klik kciukiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • mancio lubi to

#247 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 10:37

Każde zgaszenie silnika lub wejście w ślizg (przekroczenie chyba 2500 obr) kasuje ustawienia i silnik wraca do 900 obr

Zmiana obrotów jest bardzo wygodna, bo guzik jest na końcu rumpla i wystarczy klik kciukiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jasne... Lechu a do jakiej łodzi masz zawieszony ten silnik (dł, waga), nie pytam o to co zwykle wszyscy pytają, czyli o prędkość max, dla mnie nie jest to priorytetem... Pytam o co innego, mianowicie pisałeś ,że Twoja łódź płynie na normalnych obrotach 3,3 na h a przy możliwie najniższych... schodzi do 2,5?



#248 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 10:39

Jak komus bardzo zalezy na wolnym trollingu i braku drgan to zawsze mozna podniesc silnik do gory do tych 60 stopni i domyslne 900 obrotow. Predkosc powinna zmalec.

#249 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 23 styczeń 2021 - 11:05

Jasne... Lechu a do jakiej łodzi masz zawieszony ten silnik (dł, waga), nie pytam o to co zwykle wszyscy pytają, czyli o prędkość max, dla mnie nie jest to priorytetem... Pytam o co innego, mianowicie pisałeś ,że Twoja łódź płynie na normalnych obrotach 3,3 na h a przy możliwie najniższych... schodzi do 2,5?


http://www.fox-boats...ane-techniczne/

Na spalinie schodzę do 2,7-2,9km/h to wszystko zależy czy bez wiatru, z wiatrem czy pod wiatr

Ja mam dziobówkę i jak chcę naprawdę wolno 2-2,2km/h to troluje na elektryku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • mancio lubi to

#250 OFFLINE   Antek0158

Antek0158

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Antek

Napisano 27 luty 2021 - 16:49

Lechu czy może wiesz o czym Vitalik mówi w tym filmie? Początkowo chyba o tym że pod ładowanie musi być podłączony akumulator, bo w przeciwnym razie w regulatorze będzie rosło napięcie i będzie się nagrzewał, tak to zrozumiałem, a od 17tej minuty właśnie nie wiem co to ta "rezinka" po rosyjsku, mówi, że 30% ludzi co się z nim kontaktuje ma problem i coś tam rozrywa, tylko nie mogę zrozumieć z czym... Mówi, że yamaha nie robi później problemu i wymienia, że dobry diler powinien od razu to zrobić bo jest problem...

co znaczy po rosyjsku "rezinka" "postawić rezinku"...?



#251 OFFLINE   Antek0158

Antek0158

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Antek

Napisano 27 luty 2021 - 17:20

Vitalij od 16 minuty tego filmu porównywał rozwiązanie techniczne Yamahy i Tohatsu/Mercury. Mówił o przypadłości Tohatsu/Mercury (niby 30%) i tanim sposobie zapobiegania tej przypadłości przy użyciu gumowej podkładki, lub bardzo wysokich kosztach naprawy wynikających z zaniechania przeciwdziałania awarii. Wskazał, że Yamaha zastosowała w tym miejscu bezluzowe połączenie, co jego zdaniem przekłada się na bezawaryjne użytkowanie silnika, jadnak ma jakiś wpływ na drgania silnika przy niskich obrotach.

#252 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 luty 2021 - 18:02



2. regulacja oporu skręcania po jakim czasie się wyciera i nie trzyma mocno, w pozycji max można silnikiem z oporem, bo z oporem ale ruszać


Złap za rączkę od regulacji i kluczem dociągnij nakrętkę nr 9. Podkładki cierne się zużywają i co jakiś czas trzeba poprawiać docisk.

NTI0MzI0Mg-abb1b528.png



Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#253 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 27 luty 2021 - 21:49

[quote name="psulek" post="2880070" timestamp="1614445379"]Złap za rączkę od regulacji i kluczem dociągnij nakrętkę nr 9. Podkładki cierne się zużywają i co jakiś czas trzeba poprawiać docisk.

NTI0MzI0Mg-abb1b528.png

To nie działa - nawet serwis nie jest w stanie sobie z tym poradzić. Miałem już nawet wymieniane nakrętki i podkładki. To przypadłość tego modelu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#254 OFFLINE   Syriusz1982

Syriusz1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 10 styczeń 2022 - 11:48

Takie drobne pytanie jaki akumulator rozruchowy dać do tego silnika F25GWHS? Aku tylko do rozruchu no i ładowany bezpośrednio z silnika, silnik ma 16 A ładowania.



#255 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 10 styczeń 2022 - 12:41

Najlepiej taki jak producent zaleca.

Załączone pliki


  • Syriusz1982 lubi to

#256 OFFLINE   Jacques

Jacques

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Jacek

Napisano 10 styczeń 2022 - 14:31

ja mam 44ah zwykły kwasiak i na razie trzy lata bez problemów

doładowuje tylko zimą, bo wtedy nie pływam


  • Syriusz1982 lubi to

#257 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 styczeń 2022 - 17:13

12V60AH 620A, 4 rok leci bez problemów , z tym że ja mam na manetkę ale ładowanie pewnie to samo 


  • Syriusz1982 lubi to

#258 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 10 styczeń 2022 - 20:45

Calkowicie to samo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych