Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW KIELCE czas na zmiany.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 marzec 2018 - 19:52

Dlatego że zawody te odbyły się 18 lat temu. ;)



#202 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 12 marzec 2018 - 20:26

Dlatego że zawody te odbyły się 18 lat temu. ;)

No i wyniki pewnie były lepsze.

W trochę zmienionej formule ale nadal trwają raz w mniejszym raz w szerszym gronie.Od dobrych kilku lat tylko na żywej rybie.



#203 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 07 kwiecień 2018 - 19:08

Tak dla przypomnienia,w przyszłą sobotę tj.czternastego kwietnia sprzątamy rzekę mierzawę.Serdecznie zapraszamy do pomocy każda para rąk się przyda.Zbiórka na przykościelnym parkingu w Krzcięcicach o godzinie 9.00

Mierzawa to nie tylko OS im więcej nas będzie tym więcej posprzątamy a jest co sprzątać.


  • KALI, marcin186 i Iwan krk lubią to

#204 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 14 kwiecień 2018 - 16:19

Dzisiaj odbyło się kolejne sprzątanie rzeki Mierzawa. Łącznie było około 17/18 osób. Śmieci "trochę było". Z najciekawszych znalezionych rzeczy wypadałoby wymienić: kineskop, nienapoczęta puszka piwa (rocznik 2016), para japonek oddalonych od siebie około 200 m, sanki i grzebień. Przodowały butelki po wódce 0,5, 0,2 i 0,1 litra, połówek najwięcej "Soplica" i Stock" :D

 

Ranek zapowiadał się przyjemny

 

Dołączona grafika

 

Bez tego sprzętu byłoby ciężko

 

Dołączona grafika

 

Główne miejsce zrzutu (jakieś 2/3 z całości)

 

Dołączona grafika

 

Dodam jeszcze,że niewiele mniejsze składowisko zostawiliśmy jeszcze w innym miejscu a i kilka worków pojechało na śmietnik osiedlowy.Jak na szesnaście osób to i tak sporo posprzątaliśmy.Napisałbym więcej ale ugryzłem się w język.
Wielkie dzięki dla wszystkich obecnych.Jak zwykle niezawodny Tomek i jego samochodzik no i oczywiście chłopaki od cateringu Sławek i Marcin.Jeszcze raz dzięki.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 15 kwiecień 2018 - 19:56


#205 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 14 kwiecień 2018 - 16:52

A tak wyglądała ekipa przed sprzątaniem. U Nas na górnym odcinku prym wiodło "kuflowe mocne" z puszki + "małpeczki". Zdjęć z ogniska nie mam. Może ktoś wstawi...47b1acfeac8edb2dd1434acb1689c513.jpg

#206 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 14 kwiecień 2018 - 18:58

Warto też wspomnieć o plastikowym statku około metrowej długości, który spoczywał na dnie rzeki niczym Titanic ;)



#207 OFFLINE   Iwan krk

Iwan krk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 kwiecień 2018 - 21:58

Trochę fotek ze spotkania pod linkiem.

 

https://www.facebook...672132406201888

 

Auto Tomka okazało się bezcenne.

Co do śmieci to sporo tego badziewia było a najbardziej martwią opakowania po nawozach i różnego typu chemikaliach.

Spora cześć butelek była napełniona dziwnymi substancjami. W jednej dużej był zużyty olej samochodowy. W innych środki typu rozpuszczalniki itp.

Te śmieci to nie tylko szkło i plastik ale również chemia i to jest najgorsze. Pamiętam jak po sprzątaniu Szreniawy kilka osób, w tym również ja, dostało na rękach wysypki. Syf straszny ląduje w naszych rzeczkach i widoku na zmianę tej sytuacji raczej nie ma.

 

Miło było Was chłopaki wspomóc. Dzięki za miłą atmosferę i wypasione ognicho z kociołkiem.

 

I jeszcze taka stopklatka ze sprzątania:

Dzwigamy ze Zbysiem wory pełne butelek. Przechodzi koło nas baba. Zatrzymuje się i pyta co się tu za akcja dziś odbywa. Mówię, że sprzątamy bo pełno śmieci w rzece. Ona na to pyta "płacone macie za tą robotę?". Ja mówię, że nie. Ona wielkie oczy i pyta z niedowierzaniem "to tak w czynie to robicie?" Ja potwierdzam - tak w czynie żeby było czysto. Jej spojrzenie na nas w tym momencie bezcenne. Machnęła na nas ręką, odwróciła się i poszła.......zakończyła rozmowę z idiotami.



#208 OFFLINE   ptr

ptr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 17 kwiecień 2018 - 07:10



Trochę fotek ze spotkania pod linkiem.

https://www.facebook...672132406201888

Auto Tomka okazało się bezcenne.
Co do śmieci to sporo tego badziewia było a najbardziej martwią opakowania po nawozach i różnego typu chemikaliach.
Spora cześć butelek była napełniona dziwnymi substancjami. W jednej dużej był zużyty olej samochodowy. W innych środki typu rozpuszczalniki itp.
Te śmieci to nie tylko szkło i plastik ale również chemia i to jest najgorsze. Pamiętam jak po sprzątaniu Szreniawy kilka osób, w tym również ja, dostało na rękach wysypki. Syf straszny ląduje w naszych rzeczkach i widoku na zmianę tej sytuacji raczej nie ma.

Miło było Was chłopaki wspomóc. Dzięki za miłą atmosferę i wypasione ognicho z kociołkiem.

I jeszcze taka stopklatka ze sprzątania:
Dzwigamy ze Zbysiem wory pełne butelek. Przechodzi koło nas baba. Zatrzymuje się i pyta co się tu za akcja dziś odbywa. Mówię, że sprzątamy bo pełno śmieci w rzece. Ona na to pyta "płacone macie za tą robotę?". Ja mówię, że nie. Ona wielkie oczy i pyta z niedowierzaniem "to tak w czynie to robicie?" Ja potwierdzam - tak w czynie żeby było czysto. Jej spojrzenie na nas w tym momencie bezcenne. Machnęła na nas ręką, odwróciła się i poszła.......zakończyła rozmowę z idiotami.


Auto Tomka zawsze jest bezcenne, czy to zarybienia czy sprzątanie
O śmieciach pisałem Ci już Tomek na FB więc nie będę się powtarzał chociaż serce boli.
Baba natomiast, bo inaczej nazwać Jej nie można, zmierzyła Was po prostu swoją miarą
  • KALI, Skalniak i uvex lubią to

#209 OFFLINE   Iwan krk

Iwan krk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 kwiecień 2018 - 13:42

Panowie czy foty ze sprzątania zostały lub zostaną wysłane do okolicznych gmin z prośbą o umieszczenie na gminnych facebookach i www?
Istnieje jakaś lokalna prasa którą można by wciągnąć w ten temat?

Użytkownik Iwan krk edytował ten post 17 kwiecień 2018 - 13:43


#210 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 17 kwiecień 2018 - 13:48

Podzwonię i dam znać

#211 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 17 kwiecień 2018 - 13:51

Załatwione. Tylko zdjęć potrzebuję
  • Iwan krk lubi to

#212 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 14:18

Zdjęcia wysłane na @.


  • KALI lubi to

#213 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 22 czerwiec 2018 - 16:23

Władze się zmieniają,czasy się zmieniają,ludzie się zmieniają niestety wędkarze i ich dzikie zachowania nie.Jestem pewien,że zniszczenia tablic informacyjnych na OS Mierzawa dokonał sfrustrowany wędkarz.Czasami ręce opadają nie dość,że nie pomagają to jeszcze niszczą czyjąś pracę i jeszcze te stosy śmieci w miejscach zasiadek,wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd a właściwie to może brak wstydu.


  • uvex lubi to

#214 OFFLINE   Iwan krk

Iwan krk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 czerwiec 2018 - 18:06

Władze się zmieniają,czasy się zmieniają,ludzie się zmieniają niestety wędkarze i ich dzikie zachowania nie.Jestem pewien,że zniszczenia tablic informacyjnych na OS Mierzawa dokonał sfrustrowany wędkarz.Czasami ręce opadają nie dość,że nie pomagają to jeszcze niszczą czyjąś pracę i jeszcze te stosy śmieci w miejscach zasiadek,wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd a właściwie to może brak wstydu.


Od momentu powstania odcinka NoKill takich sfrustrowanych jest wielu.
Nie mogą tego przeżyć....

Rozmawiałem z takim jednym ewidentnym przeciwnikiem, który jest bardzo zniesmaczony, że na jego ulubionym odcinku wprowadzono zakaz zabierania pstrągów.
Powiedział mi, że do tej pory wszystkie pstragi wypuszczał ale jest tak wkurw...ny, że na złość teraz będzie wszystkie mordował.

Powalił mnie logiką i podejściem.

#215 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 25 czerwiec 2018 - 12:25

Władze się zmieniają,czasy się zmieniają,ludzie się zmieniają niestety wędkarze i ich dzikie zachowania nie.Jestem pewien,że zniszczenia tablic informacyjnych na OS Mierzawa dokonał sfrustrowany wędkarz.Czasami ręce opadają nie dość,że nie pomagają to jeszcze niszczą czyjąś pracę i jeszcze te stosy śmieci w miejscach zasiadek,wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd a właściwie to może brak wstydu.

 

 

Od momentu powstania odcinka NoKill takich sfrustrowanych jest wielu.
Nie mogą tego przeżyć....

Rozmawiałem z takim jednym ewidentnym przeciwnikiem, który jest bardzo zniesmaczony, że na jego ulubionym odcinku wprowadzono zakaz zabierania pstrągów.
Powiedział mi, że do tej pory wszystkie pstragi wypuszczał ale jest tak wkurw...ny, że na złość teraz będzie wszystkie mordował.

Powalił mnie logiką i podejściem.

 

 

 

 

Dzicz i totalne odmóżdżenie, innych określeń brak. Lata lecą, nowe pokolenia dorastają, a mentalność pozostaje. Szkoda gadać. Smutne to wszystko okrutnie.


Użytkownik uvex edytował ten post 25 czerwiec 2018 - 12:26


#216 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 15:30

Od momentu powstania odcinka NoKill takich sfrustrowanych jest wielu.
Nie mogą tego przeżyć....

Rozmawiałem z takim jednym ewidentnym przeciwnikiem, który jest bardzo zniesmaczony, że na jego ulubionym odcinku wprowadzono zakaz zabierania pstrągów.
Powiedział mi, że do tej pory wszystkie pstragi wypuszczał ale jest tak wkurw...ny, że na złość teraz będzie wszystkie mordował.

Powalił mnie logiką i podejściem.

 

No to ciekawe podejście. "Wypuszczałem wszystkie złowione ryby, ale za to że teraz wszyscy je muszą wypuszczać zrobię im na złość i przestanę."



#217 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 16 sierpień 2018 - 21:52

Dotarła do mnie informacja o planowanych zarybieniach pstrągiem i lipieniem w naszym okręgu,szczegółów na razie brak,zarybienie planowane jest od połowy września.Koledzy miejcie to na uwadze bo przyda się wasza pomoc jak to miało miejsce w ubiegłym roku.


  • marcin186, mariusz79 i uvex lubią to

#218 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 07 wrzesień 2018 - 18:21

Już niebawem rozpoczniemy zarybienia wód górskich naszego okręgu.W ubiegłym roku wielu wędkarzy narzekało na terminy zarybień,zatem zgodnie z waszą wolą po niemałych trudach w tym roku zarybiamy w soboty i niedziele to wielka zasługa kol.Darka.Pierwsze zarybienie odbędzie się 22 i 23 września i będzie to rzeka mierzawa 

Obecność obowiązkowa,za nieusprawiedliwioną nieobecność będą kierowane wnioski do sądu koleżeńskiego :D .A tak na poważnie to bardzo prosimy o kontakt w celu potwierdzenia bo gdyby udało się zebrać sporą grupę ludzi to zrobimy i więcej i szybciej na czym zależy również ośrodkowi zarybieniowemu.


  • KALI, bercik69 i uvex lubią to

#219 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 19 wrzesień 2018 - 20:23

To już w tą sobotę zarybiamy pstrągiem mierzawę.Z tego co mi wiadomo cały narybek ma być rozwożony w workach.Z tego też powodu spotykamy się w sobotę o godzinie 8.00 przy ośrodku zarybieniowym w Krzelowie.Wszelka pomoc mile widziana.W temacie cisza mam jednak nadzieję,że w sobotę będzie inaczej.

Czy tak ciężko napisać ,,Tak przyjadę możecie na mnie liczyć''


  • KALI lubi to

#220 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 07:33

Jeżeli nic nie przewidzianego mi nie wypadnie "Tak przyjadę możecie na mnie liczyć" ;)

 

Może uda mi się wyciągnąć z domu jakieś małe rączki do "pomocy".


  • Skalniak lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych