Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW KIELCE czas na zmiany.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 20 wrzesień 2018 - 07:42

Dziękujemy

#222 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 20 wrzesień 2018 - 07:53

Czy tak ciężko napisać ,,Tak przyjadę możecie na mnie liczyć''

 

Siemka Jacek.

Widocznie nikt nie przyjedzie i dla tego nikt nie pisze, że przyjedzie. Być może, nikt się nie deklaruje bo koledzy nie chcą robić z siebie nieodpowiedzialnych ludzi. Mnie osobiście bardziej wnerwia zadeklarowanie się i nie stawienie, niż otwarcie powiedziane nie.  Były zarybienie na tygodniu, był problem z ludźmi, są w weekend i moim zdaniem będzie tak samo. Jak ktoś chce przyjechać to przyjedzie, jak nie to nawet gdyby przy okazji zbierało się naklejki na Gang Słodziaków, to i tak nie przyjedzie.

Osobiście nie wybieram się na zarybienie Mierzawy i w zasadzie w ogóle nie planuję czasu pod zarybienia i bynajmniej nie dla tego, że strzeliłem focha (a w zasadzie to mógłbym po zeszłorocznym zarybianiu, prawda panie Darku ;)) ale z innych względów, które są dla mnie w danym momencie istotniejsze. 

 

Pozdrawiam

Robert



#223 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 22 wrzesień 2018 - 21:05

Nie wszystko poszło zgodnie z planem,ale wypada podziękować tym którzy po raz kolejny nie zawiedli co niniejszym czynię.wielkie DZIĘKI koledzy wędkarze.

Szkoda,że ktoś może nie kłody ale rzuca nam jakieś patyki pod nogi,dzisiaj daliśmy radę.Kolejne zarybienie już za tydzień i znowu liczymy na waszą pomoc.

Kolejne rybki trafiają do wody.2vxodua.jpg


  • Del Toro, uvex i FAFI lubią to

#224 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 26 wrzesień 2018 - 20:57

Przypominam w tą sobotę jak również w przyszłą sobotę kolejne tury zarybień pstrągiem i lipieniem naszych wód górskich.Osoby chętne do pomocy mile widziane.



#225 OFFLINE   Iwan krk

Iwan krk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 wrzesień 2018 - 23:03

Pracuję bez mozliwości zastępstwa więc nie pomogę :(



#226 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 03 październik 2018 - 18:02

Już ostatni raz w tym sezonie,ale sporo rybek do rozniesienia.W sobotę zarybiana będzie Belnianka i Warkocz.Z tego co wiem jest kiepsko z chętnymi do pomocy.Jak by ktoś miał jeszcze chęć dołączyć to zbiórka będzie na parkingu przy kościele w Daleszycach około godziny 10.Rybki będą przywiezione w workach i rozdzielone na samochody.

W niedzielę zarybiana będzie Nidzica, szczegółów nie znam.Chłopaki z Kazimierzy na pewno dadzą radę,ale pomoc pewnie się przyda.


  • KALI i FAFI lubią to

#227 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 08 październik 2018 - 20:18

No i tak zarybienia wód górskich naszego okręgu w tym sezonie dobiegły końca.Znowu daliśmy radę choć było ciężko wszystkie rybki trafiły tam gdzie miały trafić.

Niestety czynnik ludzki był najbardziej zawodny.Dziękuję jeszcze raz wszystkim zaangażowanym,kilku kolegów zasługuje na szczególne słowa uznania.

A tak zarybiał kolega z pracy który jeszcze nigdy nie miał potoka w reku.



#228 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 16 październik 2018 - 19:36

W dniu 4 listopada planujemy spotkanie.Cel spotkania to podsumowanie sezonu pstrągowego,jesiennych zarybień wód górskich no i planów na przyszły rok.

Może będą już jakieś wieści z okręgu.Miejsce spotkania oczywiście tam gdzie zwykle się spotykamy,w lasku nad mierzawą około godziny 12.Z rana dla chętnych poszukiwanie lipieni i może odwiedzimy jakieś zastoiska w celu pozbierania śmieci.

Wszelkie sugestie mile widziane.Kto ma chęć niech się pojawi,czy to stali bywalcy czy pierwszy raz,zapraszamy wszystkich.


  • KALI lubi to

#229 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 28 październik 2018 - 11:51

Przypominam o przyszłotygodniowym spotkaniu.A tak wyglądało tegoroczne zarybianie naszych rzeczek,kolega Sylwek pierwszy raz brał udział w zarybianiu i choć bardzo zmęczony to szczęśliwy wracał do domu.Dzięki Sylwek za pomoc,oby więcej takich ludzi-wędkarzy na naszych wodach.Pozdrawiam i zapraszam na spotkanie.


  • uvex lubi to

#230 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 05 listopad 2018 - 19:40

Zgodnie z zapowiedzią w dniu wczorajszym odbyło się spotkanie,miłośników ryb łososiowatych i miłośników rzeki mierzawy.Przykre,że tak mało osób przyjechało na spotkanie.Było ognisko i coś na ząb, w ten sposób chcieliśmy podziękować wszystkim osobom wspierającym nas przez cały sezon w działaniach na rzecz poprawy stanu naszych rzek górskich.Przed spotkaniem grupa strażników odwiedziła kilka ciekawych miejsc,kłusoli brak i oby tak dalej.Zebrano też trochę śmieci na odcinku,,Złów i Wypuść''.

Następnie przy ognisku jeden z kolegów przekazał najświeższe informacje z okręgu.Na chwilę obecną mogę napisać,że kilka naszych postulatów przeszło,niestety kilka też zostało odrzuconych.Na następnym spotkaniu spróbujemy znowu ustalić kilka wspólnych postulatów na przyszły rok.

W dyskusji padło też kilka ciekawych pomysłów do zrealizowania w przyszłym sezonie,ale przy takiej spadającej frekwencji i zaangażowaniu będzie niezmiernie trudno.

 

Już teraz zapraszam wszystkich,i stałych bywalców,tych co cokolwiek pomagali jak i całkowitych świeżaków a zainteresowanych chęcią współpracy i pomocy w dalszych pracach na rzecz naszych wód okręgu na ostatnie w tym roku spotkanie w dniu 09 grudnia.Spotkanie odbędzie się bez względu na pogodę i jak w ubiegłym roku będzie to taka nasza Wigilia nad Merzawą.


  • KALI i uvex lubią to

#231 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 07 listopad 2018 - 17:20

https://www.facebook...377&__tn__=K-R 

 

Przeczytajcie uważnie,tak jest nie tylko we Wrocławiu,a w całej Polsce.Tak jak mówiłem przy ognisku,bardzo podobną sytuację mieliśmy w ubiegłym roku z pstrągami na pewnej rzeczce.No i właśnie dlatego musimy pilnować zarybień.Nikomu nie każę latać z wiadrami po rzece czy wokół zalewu,ale wystarczy wybrać się do ośrodka zarybieniowego i dopilnować by odpowiednia ryba została pobrana i dowieziona do miejsca docelowego,to chyba nić trudnego.


  • uvex lubi to

#232 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 listopad 2018 - 07:26

PZW Kielce czas na zmiany - czy aby na pewno coś się zmienia. Odłowy prądem na zbiorniku ........

Załączone pliki


  • Skalniak lubi to

#233 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 09 listopad 2018 - 08:48

PZW Kielce czas na zmiany - czy aby na pewno coś się zmienia. Odłowy prądem na zbiorniku ........

 

A ja mam pytanie co kolega w związku z tym zrobił? Na jakim zbiorniku miało to  miejsce? Władze PZW Kielce powiadomione??? PSR powiadomiona??? Policja wezwana? Czy po prostu lajtowo, fotka pstryk i wypinam śmiało ciało???


  • cys82 i Skalniak lubią to

#234 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 09 listopad 2018 - 15:48

PZW Kielce czas na zmiany - czy aby na pewno coś się zmienia. Odłowy prądem na zbiorniku ........

Mało się znam na odłowach,czy wolno czy też niewolno prądem na zbiorniku,ale w tym roku sam miałem przyjemność uczestniczyć w takich odłowach tylko na rzece,metoda wydaje się być całkiem bezpieczna i dla ryb jak i dla ludzi o ile jest fachowo robiona.Jednego pana to chyba rozpoznaję.

A po drugie gdy już widzimy taką sytuację należałoby dowiedzieć się czy te odłowy są legalne.Myśmy robiąc odłowy powiadomili również policję,że wszystko jest legalne właśnie na wypadek gdyby ktoś dzwonił w tej sprawie.

Teraz tak sobie pomyślałem,że można było sprawdzić czy ktoś zadzwonił,no bo kilkanaście osób nas przecież widziało.


  • triblu i FAFI lubią to

#235 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 listopad 2018 - 20:30

A ja mam pytanie co kolega w związku z tym zrobił? Na jakim zbiorniku miało to  miejsce? Władze PZW Kielce powiadomione??? PSR powiadomiona??? Policja wezwana? Czy po prostu lajtowo, fotka pstryk i wypinam śmiało ciało???

Chyba nie wiesz o czym piszesz.



#236 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 09 listopad 2018 - 22:17

Chyba nie wiesz o czym piszesz.



?????

Coś więcej w temacie? Skoro nie wiem, to może jakieś pouczenie, co bym załapał istotę sprawy.
  • FAFI lubi to

#237 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 listopad 2018 - 07:32

Jak można pisać do PZW skoro to odłów pod patronatem PZW. Wybacz jaśniej Ci tego wytłumaczyć  nie mogę .



#238 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 10 listopad 2018 - 18:49

Jak można pisać do PZW skoro to odłów pod patronatem PZW. Wybacz jaśniej Ci tego wytłumaczyć nie mogę .


Wybaczam.

Jednakże tym bardziej nie rozkminiam Twojego utyskiwania. Metoda jak metoda. Coś mi się zdaje że to w Starachowicach miało miejsce na Lubiance. Urzędnicy nie chcieli opuścić bardziej wody, siaty tematu nie ogarniały a ryby przed zimą trzeba było odłowić. Daleki jestem do bronienia władz PZW, ale kolegów społecznie pracujących nie wypada kopać twierdząc, że nic w naszym okręgu się nie zmienia.
Czasami dobrze jest znać jakieś zagadnienie głębiej, zanim strzeli się focha, pokaże środkowy, bo kontekst może być zgoła odmienny od wymyślonego.
Oczywiście bez urazy kolego @Rajfel.
Pozdrawiam
  • FAFI lubi to

#239 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 14 listopad 2018 - 20:59

Na stronie okręgu nic nie widać ale to potwierdzone info.Takie zmiany na przyszły sezon dotyczące całego okręgu.                                                                    1.Zarząd okręgu wyraża zgodę na powołanie 3-osobowej podkomisji działającej przy komisji ds.Zagospodarowania wód.                                                          2.Zarząd okręgu wprowadza zakaz zabierania złowionego lipienia na rzece Mierzawa od 01-01-2019.                                                                                          3.Zarząd okręgu przywraca odcinek wody górskiej na rzece Belnianka na odcinku od mostu drogowego w miejscowości Daleszyce dodo mostu drogowego w miejscowości Słopiec od 01-01-2019.                                                                                                                                                                                              4.Zarząd okręgu wyraża zgodę,aby zarybieniami wód górskich pstrągiem i lipieniem w miarę możliwości zajmowali się wędkarze z grupy inicjatywnej. 


Niestety kilka fajnych wniosków odrzucono co wiąże się z ich ponowieniem na już niebawem rozpoczynających się zebraniach sprawozdawczych w naszych kołach.

Piszcie koledzy jakie macie propozycje wniosków.Ja ze swej strony na pewno będę wnioskował o wprowadzenie limitów ilościowych na ryby drapieżne i o zakaz zabierania pstrągów na rzece Hutka.

Przypominam o grudniowym spotkaniu 09-12-2018 
Wigilia nad Mierzawą.


  • KALI, uvex i FAFI lubią to

#240 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 02 grudzień 2018 - 20:12

Przypominam o spotkaniu 09-12-2018 ognisko o godz.12 miejsce spotkania sosnowy zagajnik nad mierzawą  https://www.google.p...29!4d20.2390543 

Wcześniej co kto woli można nawet połowić,podobno były widziane lipienie.To już ostatnie spotkanie w tym roku wiec zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.Jest sporo spraw do obgadania.

Koledzy zajmujący się kateringiem proszą o potwierdzanie w miarę możliwości swojej obecności,z góry dziękuję.


  • KALI lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych