Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW KIELCE czas na zmiany.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
246 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 05 grudzień 2018 - 18:21

Coś się pojawiło na stronie okręgu na temat ograniczeń na przyszły sezon.Jest też rozdzielenie opłat na wody górskie i nizinne.Niewiele tego chciało by się więcej i trzeba znowu zawalczyć o więcej.

http://www.pzw.org.p...ach_na_rok_2019

http://www.pzw.org.p..._pzw_w_kielcach

Już wkrótce rozpoczną się zebrania sprawozdawcze w kołach,jak macie jakieś propozycje wniosków mających na uwadze poprawę sytuacji naszych wód to proszę śmiało pisać.

Ja ze swej strony na pewno będę wnioskował o wprowadzenie limitów ilościowych na ryby drapieżne.

• uvex lubi to

#242 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 06 grudzień 2018 - 14:11

"Zakaz używania środków pływających w celach rekreacyjnych". Nie rozumiem tego zapisu. Dużo się mówiło o wprowadzeniu zakazu wywózki. Jednak jak widać okręg nazwał to inaczej, chociaż pewnie o to chodziło. Jednak według mnie taki zapis może być rozmaicie interpretowany, chociażby jako np. całkowity zakaz połowu z łodzi, bo łowienie ryb to w końcu cel rekreacyjny. Tyle, że taką interpretację wyklucza "Zakaz połowy ryb metodą spinningową ze środków pływających na zbiornikach powyżej 15 ha w okresie od 1 stycznia do 31 maja", który świadczy że jednak łowienie z łódki jest dozwolone. Z drugiej strony ktoś stosujący wywózkę może stwierdzić, że nie pływa w celach rekreacyjnych, ale po to, aby wywieźć zestawy.

Najbardziej by to pasowało do użytkowników żaglówek, motorówek, skuterów i innych sprzętów, którymi pływają odwiedzający zbiorniki tylko po to, żeby sobie popływać, ale taki zakaz na pewno nie jest w gestii PZW.

Jak dla mnie wyjątkowo głupi zapis, dawno takiego nie widziałem  :)

• uvex lubi to

#243 OFFLINE   Zbrojarz

Zbrojarz

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaKielce/Neumarkt
  • Imię:Adrian

Napisano 07 grudzień 2018 - 12:06

Punkt szósty odnosi się tylko i wyłącznie do zbiornika Podkowa. Niewiele też różni się jego zapis od tego z lat poprzednich.

2018: "6.  Zakaz używania środków pływających w celach rekreacyjnych z dopuszczeniem używania środków pływających o napędzie    

elektrycznym lub wiosłowym na zbiorniku Podkowa w miejscowości Gacki służących do połowu i nęcenia ryb w części  będącej  własnością  PZW. "

2019: "6. Zakaz używania środków pływających w celach rekreacyjnych z dopuszczeniem używania środków pływających o napędzie elektrycznym lub wiosłowym na zbiorniku Podkowa w miejscowości Gacki służących do połowu ryb w części będącej własnością Okręgu PZW w Kielcach. "

Kwestią otwartą pozostaje więc sprawa wywózki i nęcenia. Z tego co wiem, nie zostało to jeszcze ustalone gdyż zakaz ten spotkał się z dość dużym sprzeciwem, sporo osób zaangażowało się w walkę z wprowadzeniem tych ograniczeń.

Już wkrótce rozpoczną się zebrania sprawozdawcze w kołach,jak macie jakieś propozycje wniosków mających na uwadze poprawę sytuacji naszych wód to proszę śmiało pisać.

Ja ze swej strony na pewno będę wnioskował o wprowadzenie limitów ilościowych na ryby drapieżne.

Przydałby się też zakaz połowu na żywca/trupa w czasie zbieżnym z okresem ochronnym szczupaka/sandacza. Wiem, że w niektórych okręgach udało się to przepchnąć. Skończyło by się niby łowienie okoni na żywca w marcu, kwietniu i zabijanie szczupaczków "bo panie, zeżarł za głęboko a i by nie przeżył". Była by chociaż podstawa do karania takich cwaniaczków.

#244 OFFLINE   KALI

KALI

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • Imię:Darek

Napisano 07 grudzień 2018 - 12:11

Wnioskowaliśmy w ubiegłym roku o "...żywca, trupka" itd...
Odrzucili

#245 OFFLINE   Zbrojarz

Zbrojarz

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaKielce/Neumarkt
  • Imię:Adrian

Napisano 07 grudzień 2018 - 12:23

U mnie nawet koło nie wyszło z takim wnioskiem, nie mieliśmy siły przebicia, choć próby były.  W tym roku planujemy bardziej zorganizowaną akcję, ale jak to wyjdzie, czas pokaże.

#246 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 07 grudzień 2018 - 14:11

Masz rację Zbrojarz, tyczy się to tylko zbiornika Podkowa. Za szybko czytałem. 

#247 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • Imię:Jacek

Napisano wczoraj, 22:49

Właśnie otrzymałem pisemną odpowiedz na nasze wnioski z koła.Między innymi coś takiego.Przepisane słowo w słowo,jakaś paranoja.

Zarząd okręgu odmawia wprowadzenia limitu sezonowego na rok na wodach górskich i nizinnych na pstrąga i lipienia,nie ma możliwości skontrolowania prawidłowego przestrzegania przepisów przez wędkarzy.To ja się pytam po co jest obowiązek wypełniania rejestru połowów.

A chodziło o ograniczenie limitu dobowego połowu pstrąga i lipienia do 2 sztuk na dobę i 35 w sezonie.

No trudno trzeba będzie powtórzyć wniosek.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych