Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW KIELCE czas na zmiany.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 styczeń 2019 - 21:13

Na Brodach łowię głównie okonie i bolenie, bo szczupaki są mizerne a teraz okazuje sie, że do tego drogie. Poza tym trudno rzucać dużymi gumami w gąszczu żywcówek...
  • inspect lubi to

#302 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 12 styczeń 2019 - 20:58

Na Brodach łowię głównie okonie i bolenie, bo szczupaki są mizerne a teraz okazuje sie, że do tego drogie. Poza tym trudno rzucać dużymi gumami w gąszczu żywcówek...

A można coś więcej na temat tych szczupaków?



#303 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWisła gdzieś pomiędzy Sandomierzem a Puławami
  • Imię:Tomek

Napisano 12 styczeń 2019 - 21:49

Racja kolego w sezonie 2018 płynąć pontonem jakies 70m od brzegu zachaczyłem o żyłkę gościowi śrubą od silnika. Tak daleko wywiózł żywca, posypały się bluzgi w moją stronę że palant kupił se ponton motór i dokucza pożądanym wedkarzom.Dopiero na moją stanowcza groźbę że zaraz spłyne do brzegu i wiosłem mu przypięr... Się uciszył
Na pytanie po kiego tak daleko wywiózł żywca. Odpowiedział że przecież ryby są na środku a nie po brzegach.Dodam że koryto w tym miejscu było oddalone jakieś 35m od brzegu. A tam gdzie miał żywca echo pokazuje 170cm. Po prostu brak słów
  • _hubercik_ lubi to

#304 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 16 styczeń 2019 - 20:52

Spotkanie na rozpoczęcie sezonu pstrągowego organizujemy 02-02-2019 tj.sobota.Ognisko około godz.12 miejsce spotkania sosnowy zagajnik nad mierzawą.

https://www.google.p...29!4d20.2390543 .Wcześniej łowimy gdzie kto woli.To pierwsze spotkanie w tym roku a po ostatnich wydarzeniach i w przeddzień kolejnych zebrań sprawozdawczych w kołach jest o czym pogadać.Zapraszam wszystkich zainteresowanych.Proszą o potwierdzanie w miarę możliwości swojej obecności,z góry dziękuję.



#305 OFFLINE   Iwan krk

Iwan krk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 styczeń 2019 - 23:10

Postaram się być. Do zobaczyska.
  • KALI i Skalniak lubią to

#306 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWisła gdzieś pomiędzy Sandomierzem a Puławami
  • Imię:Tomek

Napisano 16 styczeń 2019 - 23:20

Postaram się być
Będę poraz pierwszy
  • Skalniak lubi to

#307 OFFLINE   FAFI

FAFI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sławek

Napisano 17 styczeń 2019 - 09:52

Będę


  • Skalniak lubi to

#308 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 17 styczeń 2019 - 19:21

Będę


  • Skalniak lubi to

#309 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 28 styczeń 2019 - 14:38

Kilkanaście zebrań sprawozdawczych za nami,czy ktoś z odwiedzających to forum może coś na temat zebrania w swoim kole napisać.



#310 OFFLINE   maykel123

maykel123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 15:49

W tym roku pierwszy raz brałem udział w zebraniu sprawozdawczym.  Delikatnie mówiąc, mam bardzo mieszane uczucia. Osobiście głosowałem przeciw zakazowi wywózki zanęt i przynęt choć łowię tylko na spining. Uważam, że nie można zakazywać czegoś wszystkim przez patologiczne zachowania części wędkarzy. Fajnie, że przeszły chyba wszystkie wnioski o zwiększenie wymiarów ochronnych, przywrócenie wymiaru ochronnego płoci i utworzenie łowiska NK na zalewie miejskim w Kielcach. Był wniosek o zatrudnienie przez okręg pracowników do ochrony wód (jeśli dobrze zrozumiałem to na cały okręg kielecki jest dwóch strażników PSR).

 

Najbardziej jestem rozczarowany postawą delegatów. Odniosłem wrażenie, że dla nich wszystko jest albo problemem albo jest bardzo trudne. Nawet podawanie na stronie internetowej informacji o planowanym terminie zarybień (dzień i godzina, żeby chętni mogli być przy zarybieniu) jest trudne. Na narzekania członków koła, że w naszym okręgu jest fatalnie z łowiskami, delegat stwierdził że składki są niskie to nie ma co narzekać. Z pozytywnych rzeczy odniosłem wrażenie, że było zainteresowanie pomysłem zatrudnienia osób do ochrony wód.



#311 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 28 styczeń 2019 - 18:18

Dzięki  maykel123 .

Jeszcze ktoś się podzieli swoimi spostrzeżeniami,sporo zebrań przed nami i takie informacje mogą być bardzo pomocne.



#312 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 06:58

Maykel taka postawa delegatów to norma. Rok temu na zebraniu w kole Iskra najczęściej udzielaną odpowiedzią przez delegata było "Nie da się". Mimo, że wysuwane przez wędkarzy propozycje zmian najczęściej były zaczerpnięte z sąsiednich okręgów.
W tamtych okręgach się dało.

#313 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWisła gdzieś pomiędzy Sandomierzem a Puławami
  • Imię:Tomek

Napisano 03 luty 2019 - 12:27

Dziś się odbyło walne zebranie koła nr.34 Ostrowiec Miasto
Poszedł oficjalny wniosek do okręgu Kielce
Zakaz wywozu przynęt i zanęt na wodach okręgu kieleckiego
Wreszcie ruszyło coś w temacie ,bo to co się wyrabia na zbiorniku Brody to zakrawa o absurd. Ludzie wywożą żywce bez ładu i składu aby dalej od brzegu bez poszanowania zasad współżycia i kultury z innymi wędkarzami
  • _hubercik_ i Skalniak lubią to

#314 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 03 luty 2019 - 16:36

Dziś się odbyło walne zebranie koła nr.34 Ostrowiec Miasto
Poszedł oficjalny wniosek do okręgu Kielce
Zakaz wywozu przynęt i zanęt na wodach okręgu kieleckiego
Wreszcie ruszyło coś w temacie ,bo to co się wyrabia na zbiorniku Brody to zakrawa o absurd. Ludzie wywożą żywce bez ładu i składu aby dalej od brzegu bez poszanowania zasad współżycia i kultury z innymi wędkarzami

To było raczej zapytanie ze strony okręgu.A czy oprócz tego jakieś wnioski były składane.



#315 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWisła gdzieś pomiędzy Sandomierzem a Puławami
  • Imię:Tomek

Napisano 03 luty 2019 - 17:21

Tak był o zmianę operatu zarybieniowego.Ponieważ wystąpiła znaczna różnica w ilości materiału zarybieniowego pomiędzy Brodami (7533kg) a Wiórami (2020kg)
Oczywiście pan delegat zapytany skąd ta różnica w ilości wpuszczanych ryb nie umiał odpowiedzieć
Tak samo zapytany czy wie że strażnic nie robią nic widząc łamanie zakazu necenia na tym że zbiorniku. Odpowiedział że Okręg nie jest zainteresowany egzekwowaniem tego przepisu RAPR

Użytkownik Tomek Scyzor edytował ten post 03 luty 2019 - 17:29


#316 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 04 luty 2019 - 10:39

Jakby nie patrzeć, to dość absurdalny przepis. Czasem lubiłem sobie posiedzieć z gruntówką jako odskocznią od spinningu, od dobrych kilku lat jest to całkiem uniemożliwione, bo łowienie tą metodą bez nęcenia na tak dużym zbiorniku jest raczej mało skuteczne. A zakwity wody jak były, tak są.



#317 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWisła gdzieś pomiędzy Sandomierzem a Puławami
  • Imię:Tomek

Napisano 04 luty 2019 - 11:27

Jakby nie patrzeć, to dość absurdalny przepis. Czasem lubiłem sobie posiedzieć z gruntówką jako odskocznią od spinningu, od dobrych kilku lat jest to całkiem uniemożliwione, bo łowienie tą metodą bez nęcenia na tak dużym zbiorniku jest raczej mało skuteczne. A zakwity wody jak były, tak są.


I tak tego przepisu nikt nie przestrzegał wszyscy łowili na koszyki wypełnione zanetą.

#318 OFFLINE   _hubercik_

_hubercik_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 04 luty 2019 - 14:52

A nawet jak próbowałeś komukolwiek zwrócić uwagę pływajac po Brodach czy Wiórach to można usłyszeć "że przecież bez zanęty nic nie bierze". Dlatego większość ma pochowane zanęty po torbach, plecakach a ten koszyk to tylko ozdoba - taka zabawa w kotka i myszkę :D



#319 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 05 luty 2019 - 09:20

Witam.

W związku ze zbliżającym się zebraniem sprawozdawczym w kole Skarżysko - Miasto, które odbędzie się w dniu 17.02.2019r na którym przedstawię poniższe wnioski do rozpatrzenia, mam prośbę o ewentualną korektę tych że i o ile ktoś ma jakieś propozycje to pochwalenia się tymi propozycjami.

 

Nie wiem czemu nikt do tej pory nie zgłosił w swoim kole, wniosku o korektę zawodów rangi spinningowych mistrzostw okręgu. Chyba maj to nie jest najlepszy termin, chociażby z powodu tarła sandaczy?!

 

 

Wolne wnioski na zebranie sprawozdawcze w 2019r

 

 

Zmiana terminu zawodów XXV Spinningowe Mistrzostwa Okręgu Seniorów i Juniorów z 19.05.2019r na październik lub wrzesień.

 

Ponowna próba utworzenia Strefy Cisz na zbiorniku Rejów

 

Utworzenie łowiska Złów i Wypuść na zbiornikach Piachy w Skarżysku Kamiennej

 

Propozycje zmian w RAPR w PZW o Kielce

 

  1. Wprowadzenie górnych wymiarów dla

- boleń do 40 cm i od 80 cm

- okoń do 20 cm i od 35 cm

- Pstrąg potokowy do 30 cm (na rzece Mierzawie do 35 cm) i od 45 cm

- Lipień do do 30 cm i od 40 cm

  1. Wprowadzenie limitu dobowego połowu Pstrąga potokowego i Lipienia do 2 sztuk łącznie (4 sztuk łącznie w tygodniu),przy czym ilość zabranych ryb w/w gatunków        nie może przekroczyć 30 sztuk w roku.
  2.  Wprowadzenie limitu dobowego połowu Jazia i Klenia do 4 sztuk łącznie
  3.  Wprowadzenie limitu dobowego połowu okonia do 10 sztuk ,nie więcej niż 2,5 kg
  4.  Wprowadzenie limitu dobowego połowu szczupaka i sandacza do 2 sztuk łącznie, przy czym ilość złowionych i zabranych ryb w/w gatunków nie może przekroczyć 

      łącznie 30 sztuk w roku.

  1. W siatkach do przechowywania ryb może znajdować się tylko jeden dobowy limit złowionych ryb,niezależnie od czasu jaki wędkarz przebywa na łowisku. Ryby przeznaczone do zabrania muszą być bezwzględnie wpisane w rejestr połowów
  2. Wprowadza się zakaz połowu metodą spinningową,  w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia na przynęty dłuższe niż 5 cm
  3. Wprowadza się zakaz połowu metodą spinningową, na wszystkich zbiornikach oraz na kanale w Połańcu w okresie 01.01 - 30.04 
  4. Wprowadza się zakaz połowu na żywą i martwą rybkę oraz jej części w okresie od 01.01 do 30.04 przy połowach metodą spławikową, oraz w okresie od 01.01 do 31.05 przy połowach metodą gruntową;

 

Pozdrawiam 

Robert


Użytkownik uvex edytował ten post 05 luty 2019 - 09:24

  • _hubercik_ lubi to

#320 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWisła gdzieś pomiędzy Sandomierzem a Puławami
  • Imię:Tomek

Napisano 05 luty 2019 - 09:39

Zdecydowanie 19.05 to za wcześnie. Mistrzostwa koła trzeba by rozgrywać w weekend majowy. Wrzesień to jest moimi zdaniem optymalny miesiąc na tego typu imprezy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych