Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW KIELCE czas na zmiany.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 05 luty 2019 - 09:47

Tylko weźcie pod uwagę to że na mistrzostwa polski powinien jechać aktualny mistrz okręgu. A więc MO powinny się odbyć przed MP.

#322 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 05 luty 2019 - 10:21

No racja, indywidualne MP zaplanowano na 23-25 sierpień. Ale wciąż nie jest to powód do organizowania zawodów rangi mistrzostw okręgu, w czasie tarła i okresu ochronnego sandacza😡 No chyba, że się nie znam i pierdoły opowiadam🤔

Użytkownik uvex edytował ten post 05 luty 2019 - 10:22


#323 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 05 luty 2019 - 10:48

Nic nie stało na przeszkodzie żeby ustalić termin na początek czerwca. Ale decyzje podejmuje taka "mała Nowogrodzka..."
  • uvex lubi to

#324 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 05 luty 2019 - 11:06

Nic nie stało na przeszkodzie żeby ustalić termin na początek czerwca. Ale decyzje podejmuje taka "mała Nowogrodzka..."


To trzeba wnioskować o przełożenie zawodów na inny termin!

#325 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 05 luty 2019 - 11:28

Z tego co mi wiadomo rozmowy na ten temat zarząd już prowadził. Ale ustaleń nie znam

#326 OFFLINE   maykel123

maykel123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 05 luty 2019 - 11:50

 

  1. Wprowadza się zakaz połowu metodą spinningową,  w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia na przynęty dłuższe niż 5 cm
  2. Wprowadza się zakaz połowu metodą spinningową, na wszystkich zbiornikach oraz na kanale w Połańcu w okresie 01.01 - 30.04 

 

 

Dlaczego chcesz zakazywać metody spinningowej na wszystkich zbiornikach? Czy kanał w Połańcu nie należy do okręgu Tarnobrzeg?


Użytkownik maykel123 edytował ten post 05 luty 2019 - 11:50

  • miramar69 lubi to

#327 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWisła gdzieś pomiędzy Sandomierzem a Puławami
  • Imię:Tomek

Napisano 05 luty 2019 - 11:53

Raz że w maju będą kiepskie wyniki tzn. pojedyncze okonki, dwa okres ochronny sandacza,to po trzecie mistrzostwa koła
Musiały by być na początku maja a robiąc je na Wiśle to wyniki też by były marne

#328 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 05 luty 2019 - 11:59

Robert limit dobowy na P&L mamy. Postaraj się to zawęzić do 30 szt. rocznie. Bo wiem że "zarząd" odrzucił to w tej formie w ub. roku.

#329 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 05 luty 2019 - 12:15

Robert limit dobowy na P&L mamy. Postaraj się to zawęzić do 30 szt. rocznie. Bo wiem że "zarząd" odrzucił to w tej formie w ub. roku.

To ja wiem, że limit dobowy jest, tylko Jacek napisał to w takiej formie chyba po to aby tak brzmiał cały zapis.
Ale w sumie zawęzić można. W tym roku wnioski formalne, chcę przedstawić wcześniej, co by władze koła mogły się z tym zaznajomić.
Jeszcze jeden zapomniany temat mnie dręczy. Mianowicie zakaz zabierania złowionego pstrąga i lipienia na źywe przynęty, czy jakoś tak.

No i co z ochroną naszych wód??? Generalnie jest to strasznie zaniedbany temat!
A bez tego najlepsze regulacje, są tylko regulacjami na papieru 😡

#330 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 05 luty 2019 - 12:17

Robert to wszystko o czym piszesz to temat rzeka... a tam wyżej... to szkoda mówić

#331 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 05 luty 2019 - 12:33

Robert to wszystko o czym piszesz to temat rzeka... a tam wyżej... to szkoda mówić


No to ja wiem, niestety. Ale te pozostałe wnioski składać, czy dać dooopie siana???
Może być info na priv.

Pozdro 😉

#332 OFFLINE   FAFI

FAFI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sławek

Napisano 05 luty 2019 - 16:09

Poszło jeszcze ,

Przetarg na ryby
. Etatowa straż przy okregu



#333 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 06 luty 2019 - 19:27

W sprawie terminu mistrzostw okręgu byłem osobiście u dyrektora,miało być posiedzenie zarządu i miał poruszyć ten temat,dwa tygodnie minęły i cisza.W moim kole termin został już zmieniony na 12 maja to paranoja a chodzi o termin zgłoszeń na MP.Jak w ubiegłym roku to mistrzostwa okręgu odbyły się dwa dni po terminie zgłoszeń a teraz robią w okresie ochronnym.18 lutego mam być na posiedzeniu komisji to jeszcze raz poruszę ten temat.


  • uvex lubi to

#334 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 06 luty 2019 - 23:52

Dlaczego chcesz zakazywać metody spinningowej na wszystkich zbiornikach? Czy kanał w Połańcu nie należy do okręgu Tarnobrzeg?



Kanał w Połańcu to woda PZW Kielce. Zakaz na, zbiornikach, gdyż koledzy specjaliści łowią okonie w kwietniu na blachy numer 3 gumy 4 cale itp itd. Oczywiście łowione szczupaki wypuszczają, ale w domu na głęboki olej. Identycznie jest w przypadku łowiących w kwietniu z gruntu na trupa. Nastawiają się na Węgorze. Ale skoro łowią sandacze no to trudno. Pzerność nie zna granic, może zakaz chociaż w niewielkim stopniu to ograniczy.

#335 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 07 luty 2019 - 15:41

To ja wiem, że limit dobowy jest, tylko Jacek napisał to w takiej formie chyba po to aby tak brzmiał cały zapis.
Ale w sumie zawęzić można. W tym roku wnioski formalne, chcę przedstawić wcześniej, co by władze koła mogły się z tym zaznajomić.
Jeszcze jeden zapomniany temat mnie dręczy. Mianowicie zakaz zabierania złowionego pstrąga i lipienia na źywe przynęty, czy jakoś tak.

No i co z ochroną naszych wód??? Generalnie jest to strasznie zaniedbany temat!
A bez tego najlepsze regulacje, są tylko regulacjami na papieru

Z tymi limitami to Darek ma rację trzeba pisać od tyły,limit roczny,miesięczny i na końcu dobowy.Niestety ludzie w zarządzie okręgu mają ogromny problem z czytaniem wniosku do końca no i oczywiście ze zrozumieniem tego co jest napisane.

A wnioski składaj Robercie wszystkie jest zawsze jakaś szansa,że coś przejdzie.


  • uvex lubi to

#336 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 08 luty 2019 - 08:11

Kanał w Połańcu to woda PZW Kielce. Zakaz na, zbiornikach, gdyż koledzy specjaliści łowią okonie w kwietniu na blachy numer 3 gumy 4 cale itp itd. Oczywiście łowione szczupaki wypuszczają, ale w domu na głęboki olej. Identycznie jest w przypadku łowiących w kwietniu z gruntu na trupa. Nastawiają się na Węgorze. Ale skoro łowią sandacze no to trudno. Pzerność nie zna granic, może zakaz chociaż w niewielkim stopniu to ograniczy.

Uvex, Kanał w Połańcu to woda PZW Tarnobrzeg http://www.pzw.org.p...cms/14266/rzeki


  • miramar69 lubi to

#337 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 08 luty 2019 - 09:22

Uvex, Kanał w Połańcu to woda PZW Tarnobrzeg http://www.pzw.org.p...cms/14266/rzeki

Faktycznie Tarnobrzeg. Mój wiele błąd👍😉

#338 OFFLINE   maykel123

maykel123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 08 luty 2019 - 10:23

Kanał w Połańcu to woda PZW Kielce. Zakaz na, zbiornikach, gdyż koledzy specjaliści łowią okonie w kwietniu na blachy numer 3 gumy 4 cale itp itd. Oczywiście łowione szczupaki wypuszczają, ale w domu na głęboki olej. Identycznie jest w przypadku łowiących w kwietniu z gruntu na trupa. Nastawiają się na Węgorze. Ale skoro łowią sandacze no to trudno. Pzerność nie zna granic, może zakaz chociaż w niewielkim stopniu to ograniczy.

 

Moim zdaniem zakaz używania przynęt dłuższych niż 5 cm jest lepszym rozwiązaniem. Ja używam przynęt <=1'' i uważam że ograniczenie mi możliwości korzystania ze zbiorników na 4 miesiące nie jest w porządku. Poza tym, dlaczego ograniczenia mają dotyczyć tylko metody spinningowej? Rozumiem że streamer 10 cm w marcu jest już ok? Nie zrozum mnie źle, jestem jak najbardziej za ograniczeniami które przyczynią się do poprawienia stanu wód, ale wykluczenie całej metody tylko dlatego że ktoś łowi na blachę nr.3 nie jest ok.


Użytkownik maykel123 edytował ten post 08 luty 2019 - 10:24


#339 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 08 luty 2019 - 14:41

Moim zdaniem zakaz używania przynęt dłuższych niż 5 cm jest lepszym rozwiązaniem. Ja używam przynęt <=1'' i uważam że ograniczenie mi możliwości korzystania ze zbiorników na 4 miesiące nie jest w porządku. Poza tym, dlaczego ograniczenia mają dotyczyć tylko metody spinningowej? Rozumiem że streamer 10 cm w marcu jest już ok? Nie zrozum mnie źle, jestem jak najbardziej za ograniczeniami które przyczynią się do poprawienia stanu wód, ale wykluczenie całej metody tylko dlatego że ktoś łowi na blachę nr.3 nie jest ok.

 

 

Osobiście jestem zwolennikiem jak najmniejszej ilości zakazów, ale skoro inaczej nie można, to tylko taka droga moim zdaniem jest  słuszna. Rozumiem Twoje oburzenie i niechęć rezygnowania z czegoś z czym jest Ci dobrze.

Kiedyś, w drugiej połowie kwietnia, lubiłem łazić za boleniami. Były po tarle, gryzły jak wściekłe i ostrożnością nie grzeszyły. Potem ktoś wymyślił dla nich okres ochronny. Nie rozumiałem tego, ale skoro tak, to przyjąłem to na klatę i tyle. Teraz wiem, że inaczej do tej pory zżarli by wszystkie bolenie.

Problem w tym, że większość ludzi, nie tylko wędkarzy, myśli kategoriami „ja, ja, mi, mi” I w tym właśnie szkopuł. Jeszcze nie odeszło pokolenie kombinatorów, wychowanych pod szyldem "Czy się stoi, czy się leży...." a daje znać o sobie pokolenie "Płacę to wymagam" Chociaż tak po prawdzie,  to jeden z drugim, wymagania powinien zacząć do własnej osoby.

 

Reasumując, za brak ryb jak i coraz większą ilość obostrzeń, podziękować wypada ludziom, którym wszystko wolno i wszystko się należy. Takim teraźniejszym gumofilcom*

 

Na koniec tego wątku, słowo pocieszenia dla Twojej osoby, 99% tych postulatów (jak nie 100%) wyląduje w koszu.

 

Teraz taka refleksja odnośnie grupy ludzi działających w naszym okręgu pro społecznie. Skupmy się na wodach górskich, bo w końcu za dużo ugryziemy i tyle z tego będzie.

No ale mogę się mylić.

 

* Gumofilc – w wolnym tłumaczeniu,  jest to „stan umysłu.”


Użytkownik uvex edytował ten post 08 luty 2019 - 14:42

  • Skalniak lubi to

#340 OFFLINE   maykel123

maykel123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 08 luty 2019 - 17:00

Osobiście jestem zwolennikiem jak najmniejszej ilości zakazów, ale skoro inaczej nie można, to tylko taka droga moim zdaniem jest  słuszna. Rozumiem Twoje oburzenie i niechęć rezygnowania z czegoś z czym jest Ci dobrze.

Kiedyś, w drugiej połowie kwietnia, lubiłem łazić za boleniami. Były po tarle, gryzły jak wściekłe i ostrożnością nie grzeszyły. Potem ktoś wymyślił dla nich okres ochronny. Nie rozumiałem tego, ale skoro tak, to przyjąłem to na klatę i tyle. Teraz wiem, że inaczej do tej pory zżarli by wszystkie bolenie.

Problem w tym, że większość ludzi, nie tylko wędkarzy, myśli kategoriami „ja, ja, mi, mi” I w tym właśnie szkopuł. Jeszcze nie odeszło pokolenie kombinatorów, wychowanych pod szyldem "Czy się stoi, czy się leży...." a daje znać o sobie pokolenie "Płacę to wymagam" Chociaż tak po prawdzie,  to jeden z drugim, wymagania powinien zacząć do własnej osoby.

 

Reasumując, za brak ryb jak i coraz większą ilość obostrzeń, podziękować wypada ludziom, którym wszystko wolno i wszystko się należy. Takim teraźniejszym gumofilcom*

 

Na koniec tego wątku, słowo pocieszenia dla Twojej osoby, 99% tych postulatów (jak nie 100%) wyląduje w koszu.

 

Teraz taka refleksja odnośnie grupy ludzi działających w naszym okręgu pro społecznie. Skupmy się na wodach górskich, bo w końcu za dużo ugryziemy i tyle z tego będzie.

No ale mogę się mylić.

 

* Gumofilc – w wolnym tłumaczeniu,  jest to „stan umysłu.”

 

 

Nie zgadzam się z jednym z Twoich pomysłów = jestem roszczeniowym gumofilcem :). Grubo. Z mojej strony koniec tematu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych