Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW KIELCE czas na zmiany.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 styczeń 2021 - 15:04

"W związku z licznymi pytaniami przypominamy, że zgodnie z zapisem RAPR Kielce 2021 rozdział VII Ochrona ryb pkt 3 okres ochronny obejmuje dany okres włącznie z ostatnim i pierwszym dniem. Dodatkowo w okresie od 01 do 14 lutego obowiązuje zakaz zabierania pstrągów potokowych na wszystkich wodach Okręgu."   Informacja ze strony PZW Kielce.

 

Niby oczywiste, ale podczas ostatniego "zlotu" nad rzeką (10 stycznia) dosłownie weszło na nas dwóch dziarskich spiningistów, tłumacząc,że nie doczytali w zezwoleniu.


Użytkownik Roseth edytował ten post 29 styczeń 2021 - 15:06

  • Skalniak i FAFI lubią to

#462 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 07 marzec 2021 - 12:57

Witam.W dniu 11-04-2021 po raz kolejny organizujemy sprzątanie rzeki Mierzawa.Spotkanie na parkingu przy blokach w Mierzawie o godzinie 8.00.
Po sprzątaniu ognisko.
Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pomocą.
Proszę również o udostępnianie tej informacji . https://www.google.p...6m3!1i0!2i2!3i0

  • Roseth lubi to

#463 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 06 kwiecień 2021 - 21:08

Szanowni koledzy wędkarze przypominam o naszej akcji sprzątania brzegów i koryta rzeki Mierzawa w najbliższą niedzielę.Serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków kropek jak i pozostałych chętnych do pomocy w tym dziele.Rozdanie worków o godz. 8 na parkingu przy blokach w miejscowości Mierzawa.
W miarę możliwości proszę o potwierdzenie chęci pomocy.


#464 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 kwiecień 2021 - 09:35

Witam. Czy ktoś wie co dzieję się nad brzegiem Czarnej Nidy w Bieleckich Młynach poniżej młyna? Ogrodzenie i ślady po pracy ciężkiego sprzętu....


Użytkownik cys82 edytował ten post 29 kwiecień 2021 - 09:35


#465 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 29 kwiecień 2021 - 17:27

Witam. Czy ktoś wie co dzieję się nad brzegiem Czarnej Nidy w Bieleckich Młynach poniżej młyna? Ogrodzenie i ślady po pracy ciężkiego sprzętu....

Agroturystyka,czy legalna to się okaże kilka instytucji powiadomione.Z tego co wiem prace były wstrzymane,jak jest teraz nie wiem.



#466 OFFLINE   FAFI

FAFI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sławek

Napisano 08 lipiec 2021 - 19:43

Uwaga szanowni koledzy i koleżanki!!!
Podajemy do wiadomości nowy numer
Interwencyjny do koordynatora SOW.(Straż Ochrony  Wód } PZW KIELCE.
Widzisz nad wodą łamanie przepisów, kłusowników.
Nie bądź bierny ,nie odwracaj głowy. Razem możemy więcej. O Każdej porze dnia i nocy .
DZWOŃ
888 673 522

Użytkownik FAFI edytował ten post 08 lipiec 2021 - 19:45


#467 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 03 wrzesień 2021 - 15:03

Czy znajdzie się ktoś chętny do pomocy? Otóż w dniach 10-11 września spróbujemy odbudować jedno z tarlisk pstrąga na rzece Mierzawa.Kilkadziesiąt ton żwirku będzie do rozprowadzenia w korycie rzeki.Ciężka to praca dlatego każda pomoc będzie mile widziana.Mam nadzieję,że jak wielu was przybyło na wiosenne sprzątanie tak i tym razem będzie nas dużo. https://www.pzw.org....ch_1011092021_r


  • ptr lubi to

#468 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 08 wrzesień 2021 - 18:39

Pogoda sprzyja,decyzja co do budowy tarliska zapadła.Roboty ruszają w piątek o godz.9 i będą kontynuowane w sobotę również od godz.9.Zbiórka na przykościelnym parkingu w Krzcięcicach.

Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.


  • KALI i ptr lubią to

#469 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 12 wrzesień 2021 - 16:05

Mniej więcej tak to wyglądało.

https://kielce.tvp.p...u99JElob0VME_ww


  • cys82 i KALI lubią to

#470 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 16 wrzesień 2021 - 17:05

Rozpoczynamy jesienne zarybienia wód obwodowych. Wszystkich chętnych zapraszamy do pomocy. Wodery i wiaderka niech idą w ruch.Aby narybek jesienny dobrze poroznosić po siedliskach co pozwoli znacząco zwiększyć skuteczność zarybień. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z Biurem ZO PZW w Kielcach.
Obwód rybacki zbiornika Wióry na rzece Świślina nr 1.
Obwód rybacki rzeki Kamienna nr 2.
17.09.2021 r. pstrąg potokowy.
Obwód rybacki zbiornika Brody Iłżeckie na rzece Kamienna nr 1
21.09.2021 r. pstrąg potokowy.
Obwód rybacki rzeki Czarna Nida nr 1.
25.09.2021 r. pstrąg potokowy.
Obwód rybacki rzeki Nida nr 1.
29.09.2021 r. pstrąg potokowy.
Obwód rybacki rzeki Mierzawa nr1.
02.10.2021 r. pstrąg potokowy.
Proszę w miarę możliwości o dalsze udostępnianie.


#471 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 19 wrzesień 2021 - 19:44

Witam.W przyszłą sobotę będziemy zarybiać narybkiem pstrąga potokowego nasze rzeczki Belniankę i Warkocz.Liczymy na waszą pomoc chyba nie trzeba tłumaczyć,że im więcej nas przybędzie tym szybciej i sprawniej uwiniemy się z rozprowadzeniem rybek,co też ma duże znaczenie w formie jakiej trafią do wody.
Spotkanie i rozdział worków z narybkiem na przykościelnym parkingu w Daleszycach o godz.11
Chętnych do pomocy proszę o deklarację w komentarzach.


#472 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 28 październik 2021 - 09:37

https://echodnia.eu/.../ar/c1-15874905


No i się zesrało. Szkoda, bo naprawdę można było sobie z marszu przyjechać i połapać. Piękne karasie po kilogramie, fajne karpiszony. W tym roku na Kaszanowie byłem w sumie coś koło 40 godzin licząc w to chyba z 5 wyjazdów złowiłem 6 karpików w przedziale od 2 do 5 kilo.
Tak się zastanawiam, czy to nie więcej jak przez całe swoje wędkarskie życie. No ale nic nie trwa wiecznie. Kogoś w oczy kole, to jakie wyniki mają wędkarze podczas zawodów. No i boli pewnie to, że był to zbiornik do którego nie dało się wpuścić samych faktur.
Czyli lata lecą, a na górze nadal same tęgie, twarde głowy. Brawo zarząd PZW o Kielce.

#473 OFFLINE   SUONE

SUONE

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaTST
  • Imię:Grzegorz

Napisano 28 październik 2021 - 13:36

Cholewa no . Ta frajda  gdy w 1,5h łowisz  8 szt  od 50 do 64 cm -  szczupaki i kilka okoni 30 + Jak widać już się nie powtórzy .
Do tego super zbiornik na testy nowych przynęt .



#474 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 28 październik 2021 - 20:01

Przytoczę opowiastkę.

Remont zbiornika w miejscowości powiedzmy S. Okręg R.

Wprowadzenie zasady no kil.

Po dwóch latach walne zgromadzenia kół na których podjęto uchwały o przedłużeniu zasady złów i wypuść.

Zebranie w okręgu i ustalanie zasad połowu na następny rok.

Pierwsze głosowanie na temat zbiornika S. Utrzymać no kil.

Wstaje prezes okręgu i ogłasza przerwę. Po przerwie reasumpcja głosowania.

Prezesi kół w których podjęto uchwały o utrzymaniu na zbiorniku zasady no kil głosują za zniesieniem.

O co tu chodzi? To ogon kręci psem?

Ot i całe PZW.



#475 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 28 październik 2021 - 22:33

Czasem zdarzyło mi się wziąć udział w jakiejś akcji typu zarybiane, budowa tarliska. Może nie tak często, jak bym chciał, bo rodzina, praca itp.

Ale po tym co zrobili z Suchedniowem, odechciało mi się wszystkiego. Pewnie na krótko, ale jednak jest takie poczucie, że ktoś na górze jedną decyzją może wszystko zniszczyć.

Na prawdę nie rozumiem komu to przeszkadzało, że była tam realna szansa na ładnego szczupaka, karpiarze osiągali fajne jak na PZW wyniki, na rozmaitych zawodach też było sporo ryb.

Teraz ten zbiornik zjedzie po równi pochyłej do poziomu innych okolicznych, a niestety wędkarze skutecznie mu w tym pomogą.

Serio nie rozumiem kogo to boli, że mamy/mieliśmy fajny zbiornik.
  • uvex lubi to

#476 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 29 październik 2021 - 07:58

W przyszłym sezonie miałem zamiar więcej czasu poświęcić na ten zbiornik. Miałem połazić za szczupłymi, a i zasiadki za karpiszonami miałem zamiar zintensyfikować. Przymierzałem się do kupna gratów pod karpiowanie, wędki i kołowrotki, sygnalizatory z centralką, matę, wagę, porządny podbierak, może jakiś namiot, albo co najmniej parasol. Miałem też zamiar dokupić przynęt typowo pod szczupaka.

Niestety po takim numerze, już mi moje zapędy przeszły. Generalnie to zaczynam się zastanawiać nad opcją w drugą stronę. Chyba czas sprzedać część klamotów. Coraz poważniej zaczynam zastanawiać się  nad wystąpieniem z tej organizacji, bo ileż można czekać na normalność.



#477 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 październik 2021 - 10:31

Koledzy, pamiętajcie, że przed Wami, albo tuż za Wami, Walne Zgromadzenia Członków Koła. Na takim spotkaniu wybiera się delegatów na zjazd okręgowy, na którym spośród tychże delegatów wybierany jest Zarząd Okręgu. To Wasi przedstawiciele podjęli uchwałę o zniesieniu zakazu zabierania ryb. Zapytajcie swoich przedstawicieli jak głosowali. Nakażcie im zmianę tej decyzji, jeżeli zostaną członkami nowego ZO. Oni zdecydowali w Waszym imieniu, nie zapominajcie o tym.


  • Skalniak i uvex lubią to

#478 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 29 październik 2021 - 12:07

Koledzy, pamiętajcie, że przed Wami, albo tuż za Wami, Walne Zgromadzenia Członków Koła. Na takim spotkaniu wybiera się delegatów na zjazd okręgowy, na którym spośród tychże delegatów wybierany jest Zarząd Okręgu. To Wasi przedstawiciele podjęli uchwałę o zniesieniu zakazu zabierania ryb. Zapytajcie swoich przedstawicieli jak głosowali. Nakażcie im zmianę tej decyzji, jeżeli zostaną członkami nowego ZO. Oni zdecydowali w Waszym imieniu, nie zapominajcie o tym.

 

To nie jest takie proste. Iść można, bo chodziłem, ale zmienić coś chociażby we własnym kole, to już wyższa szkoła jazdy. W moim kole jest zrzeszenie wzajemnej adoracji. Musiałbym na siłę przyciągnąć ze sobą około 40 osób. Może wtedy bym się do tego kręgu dostał. Ale z drugiej strony gdyby już się tak stało, to nie bardzo jest tam z kim porozmawiać o normalności. NIESTETY!!! Poziom i zasobność wiedzy jest ugruntowana. Zawiera się w modelu wędkarstwa polegającym na wpuszczaniu ryb i ich wyłapywaniu.

No i niestety tak jak widać, nawet gdy trafi się koło z ludźmi chcącymi coś zmienić, to reszta postara się o to, aby wszystko zohydzić.



#479 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 październik 2021 - 13:38

Zwykle na zebrani kołowe przychodzi 5-7% członków. Można zaskoczyć towarzystwo zabierając kilkunastu kolegów   :)


  • cys82 i Skalniak lubią to

#480 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 29 październik 2021 - 16:27

A może by tak ktoś z Suchedniowa a najlepiej z zarządu koła się wypowiedział.Wiem,że coś było nie halo i jeszcze stary zarząd był wzywany do okręgu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych