Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW KIELCE czas na zmiany.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   FAFI

FAFI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sławek

Napisano 21 grudzień 2021 - 18:59

Przeznaczenie środków na cele renaturyzacji i rewitalizacji rzeki Mierzawy https://www.pzw.org....E8tZ73Gjuj_yrXM
  • ptr lubi to

#522 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 13 styczeń 2022 - 20:38

Witam Kolegów

Jako, że jestem wędkarzem z okręgu pzw Kielce pozwoliłem sobie dniu 1 stycznia br. umieścić wpis w komentarzach na stronie www okręgu w zakładce aktualności: jesienne zarybienia 18.11.2020. z prośbą o zamieszczenie dokładnego zestawienia zarybień przeprowadzonych w 2021 r. w wodach okręgu Kielce.
 

Do dnia dzisiejszego brak jakiejkolwiek reakcji ze strony zarządu okręgu.

Czy nie dziwi Was (Kolegów będących członkami kół okręgu Kielce) brak informacji na temat w jaki sposób zostały wydatkowane Nasze wspólnie wniesione opłaty na zarybianie wód okręgu Kielce?
Jeśli jest nas w okręgu 17 tyś wnoszących opłaty po 100 złotych to jest to kwota niebagatelna !

Widzę z poprzednich postów,że znacie nowego dyrektora okręgu. Może wystarczy do znajomka zasygnalizować problem.

​Z góry dziękuje - Paweł
 



#523 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 14 styczeń 2022 - 16:17

Te dane co roku są publikowane z lekkim opóźnieniem. Prościej jest zadzwonić do biura okręgu

#524 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 14 styczeń 2022 - 19:57

Kilka dni spędziłem na zarybieniach.No powiem ci,że trochę kasy odpłynęło.



#525 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 15 styczeń 2022 - 14:53

Kilka dni spędziłem na zarybieniach.No powiem ci,że trochę kasy odpłynęło.

Cieszę się bardzo, że zarybienia są prowadzone.
Trochę po pojęcie jednak względne i mało precyzyjne jeśli chodzi o pieniądze.
Zadzwonię do w poniedziałek do okręgu, a jak będzie trzeba to złoże pismo w tym zakresie. 
Może wiecie gdzie znajdę na stronie  www okręgu Kielce informacje o zarybieniach (jaka woda, ile kg i jakie gatunki) za lata poprzednie choćby za rok 2019 i 2020.

Pozdrawiam Paweł
 



#526 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 16 styczeń 2022 - 10:22

W aktualnościach, kilka stron wstecz.

#527 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 18 styczeń 2022 - 11:35

Witam Kolegów

Jako, że jestem wędkarzem z okręgu pzw Kielce.......

​Z góry dziękuje - Paweł


A czy kolega sądzi, że rozpisany budżet co do grosza, upubliczniony na stronie PZW O Kielce zmieni ilość ryb w wodach??? Jak kolega sądzi, ile kół opiekujących się zarybiany zbiornikiem, podczas zarybienia interesuje się wagą i wpuszczanymi rybami?
5 10% kół? Reszta podpisuje kwity i tyle. Na kwitach jak to na kwitach, i kasa i waga się zgadza. A w tabelce Excel można ze sobą zgrać wszystko.

#528 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 20 styczeń 2022 - 19:13

Po raz pierwszy władze okręgu publikują dane.

https://www.pzw.org....ojLRtN_MRuMtkVE


  • FAFI lubi to

#529 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 22 styczeń 2022 - 09:09

A czy kolega sądzi, że rozpisany budżet co do grosza, upubliczniony na stronie PZW O Kielce zmieni ilość ryb w wodach??? Jak kolega sądzi, ile kół opiekujących się zarybiany zbiornikiem, podczas zarybienia interesuje się wagą i wpuszczanymi rybami?
5 10% kół? Reszta podpisuje kwity i tyle. Na kwitach jak to na kwitach, i kasa i waga się zgadza. A w tabelce Excel można ze sobą zgrać wszystko.

Kolego Uvex, a jak można kontrolować okręg pzw skoro nie mamy żadnych danych finansowych - jakie są przychody i jakie wydatki i na co.
Od tego trzeba zacząć i dalej rozliczać z konkretnych już działań na jakie zostały wydatkowane nasze pieniądze w szczególności zarybianie. 



#530 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 22 styczeń 2022 - 09:26

Proszę kolegów o poparcie i komentarze na stronie okręgu pzw Kielce:

https://www.pzw.org....enne zarybienia

Wykorzystajmy zaistniałą od wczoraj sytuację wywołana przez decyzje PGW Wody Polskie. Jestem przekonany, że zarząd główny pzw w obliczu zagrożenia ich bytu będzie szukał poparcia wśród wędkarzy, a co za tym idzie wreszcie zaczną się liczyć z opiniami i oczekiwaniami tych którzy ich dotychczas utrzymywali z własnych pieniędzy, czyli nas Wędkarzy.

 

Zapoznajcie się jak Okręg Nadnotecki pzw informuje swoich Wędkarzy jak i na co wydaje składkowe pieniądze (link poniżej). Dlaczego taka transparentność finansowa ma być tylko w jedynym z 42 okręgów Wyciągnijcie z tego wnioski. Nie dajmy się strzyc jak barany.

 

https://www.pzw.org....u_nadnoteckiego

 

Pozdrawiam Paweł Kusinsky



#531 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 22 styczeń 2022 - 09:54

Po raz pierwszy władze okręgu publikują dane.

https://www.pzw.org....ojLRtN_MRuMtkVE

Super!
Najlepsza jest jednak konkluzja naszych "działaczy":
cytat:"Z wydanych ponad 20 tysięcy sztuk rejestrów uzupełnionych wraca 1,0-1,5 tys. sztuk pozostałe nie zawierają wpisów lub zawierają niepełne informacje np. wpisany jest gatunek bez podania wymiarów/masy. "

Ja też oddałem Rejestr za 2019 rok nie wypełniony. Z prostej przyczyny: nie zabieram i nie zabijam ryb.
Powyższa przyczyna zwróconych, niewypełnionych rejestrów już nie mieści się w głowach prezesów i działaczy naszego kręgu pzw.
Ot i  prawda o pzw, nic dodać nic ująć.



#532 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 22 styczeń 2022 - 16:46

To, że nie zabijasz i nie zabierasz ryb nie znaczy, że nie masz obowiązku wpisania daty i miejsca gdzie łowisz. Takie informacje w teorii miały doprecyzować m. in. które zbiorniki lub rzeki poddane są największej presji wędkarskiej.

Poza tym proponuje więcej swojej energii poświęcić na bezpośrednią pomoc przy zarybieniach co zdecydowanie bardziej przysporzy się na stan naszych wód niż odgrywanie roli "wędkarza śledczego".


Użytkownik szaker edytował ten post 22 styczeń 2022 - 16:51

  • KALI, Skalniak i ptr lubią to

#533 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 22 styczeń 2022 - 19:42

To, że nie zabijasz i nie zabierasz ryb nie znaczy, że nie masz obowiązku wpisania daty i miejsca gdzie łowisz. Takie informacje w teorii miały doprecyzować m. in. które zbiorniki lub rzeki poddane są największej presji wędkarskiej.

Poza tym proponuje więcej swojej energii poświęcić na bezpośrednią pomoc przy zarybieniach co zdecydowanie bardziej przysporzy się na stan naszych wód niż odgrywanie roli "wędkarza śledczego".

i takiego obowiązku dopełniałem: wpisywałem wszystkie wymagane  w rejestrze dane z wyjątkiem tych dotyczących  ryb.
Rozumiem twój punkt widzenia, akceptujesz to co wyprawia pzw, ale ja takiego stanu rzeczy nie akceptuje i na to nie ma aprobaty z mojej strony.



#534 OFFLINE   ptr

ptr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 23 styczeń 2022 - 06:01

To, że nie zabijasz i nie zabierasz ryb nie znaczy, że nie masz obowiązku wpisania daty i miejsca gdzie łowisz. Takie informacje w teorii miały doprecyzować m. in. które zbiorniki lub rzeki poddane są największej presji wędkarskiej.
Poza tym proponuje więcej swojej energii poświęcić na bezpośrednią pomoc przy zarybieniach co zdecydowanie bardziej przysporzy się na stan naszych wód niż odgrywanie roli "wędkarza śledczego".

Nie liczyłbym na pomoc. To pisarz - teoretyk, mądry zza klawiatury i malkontent w jednym
  • KALI i szaker lubią to

#535 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 23 styczeń 2022 - 08:00

Nie liczyłbym na pomoc. To pisarz - teoretyk, mądry zza klawiatury i malkontent w jednym

Uprzedziłeś mnie Piotrze z tym wpisem,też tak sobie pomyślałem.Zaprosiłem pana do współpracy,bez odzewu.


  • szaker i ptr lubią to

#536 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 24 styczeń 2022 - 18:03

Też się fajerwerków nie spodziewałem, ale lepiej czasami uprzedzić i w ten sposób wybić głupie argumenty typu  "...jakby ktoś mi powiedział to na pewno bym pomógł".



#537 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 29 styczeń 2022 - 06:22

Sezon pstrągowy tuż tuż,zatem jak co roku proponuję spotkanie w pierwszą niedzielę lutego tj. 06-02-2022r. Spotkanie i ognisko przy remizie OSP Mierzawa około godziny 11:00.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam.


#538 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 05 luty 2022 - 16:38

Przypominam o jutrzejszym spotkaniu.Kto ma chęć niech wpadnie.Zapraszamy choćby z czystej ciekawości.


  • KALI i ptr lubią to

#539 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 22 luty 2022 - 19:27

No i w  Kielcach po wyborach. https://echodnia.eu/...zrrMHUXNpIvmdK8



#540 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 23 luty 2022 - 10:15

"Wind of change" dotarł też do Kielc :-) Zastanawia mnie tylko, dlaczego nie ma w zarządzie żadnego wędkarza z Kielc? Są tylko same okoliczne koła.

 

No i taka w sumie śmieszna sytuacja: zmiana pokoleniowa, zarząd zdominowali młodzi działacze, średnia wieku 51 lat :-) To jaka była ta średnia poprzednio? 70+? :-)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych