Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW KIELCE czas na zmiany.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 24 listopad 2017 - 17:39

Planowane na 3 grudnia spotkanie przenosimy na 10 grudnia,będzie to taka nasza wigilia nad mierzawą.Spotkanie odbędzie się bez względu na pogodę.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


  • KALI, uvex i ptr lubią to

#122 OFFLINE   Slawek74

Slawek74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaJędrzejów
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 25 listopad 2017 - 16:51

Gdyby sie dalo przenies na 17 grudnia to chetnie bysmy wpadli .



#123 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 25 listopad 2017 - 20:22

Przykro mi. Już ustalone. Ale jeszcze niejedno spotkanie będzie w następnym roku...



#124 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 27 listopad 2017 - 22:13

Wróbelku na prom i dawaj do domu jeszcze zdążysz.



#125 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 04 grudzień 2017 - 20:16

Niedzielne spotkanie jak najbardziej aktualne.Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.Godzina 11 lasek na Zawodziu.

 https://www.google.p...5!4d20.2360215 


  • ptr lubi to

#126 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 04 grudzień 2017 - 20:33

Dla ścisłości. Spotkanie nad samą wodą a nie w miejscu oznaczonym ;)  ;)  ;)



#127 OFFLINE   Slawek74

Slawek74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaJędrzejów
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 04 grudzień 2017 - 20:38

Nie uda sie do 15 grudnia praca . Wklejcie fotki .Pozdrawiam.



#128 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 05 grudzień 2017 - 20:41

Tam gdzie zawsze, czy to zmiana lokalizacji spotkania?



#129 OFFLINE   FAFI

FAFI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sławek

Napisano 05 grudzień 2017 - 21:52

dokładnie tu https://www.google.p...29!4d20.2390543



#130 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 05 grudzień 2017 - 22:10

Tam gdzie ostatnim razem

Wysłane z SM-G930FD przy użyciu Tapatalka

#131 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 11 grudzień 2017 - 20:41

W dniu wczorajszym po raz ostatni w tym roku spotkaliśmy się nad Mierzawą.Pogoda dopisała,frekwencja również,byli stali bywalcy spotkań jak i kilka nowych twarzy się pojawiło,paru osób też zabrakło.Czas szybko minął na rozmowach,smacznym jedzonku,był też i opłatek.Nowe informacje,nowe ustalenia,jest nieźle ale zawsze może być lepiej będziemy działać dalej a czas pokarze z jakim skutkiem.Pozdrawiam wszystkich obecnych i nieobecnych,i do następnego.A decyzją wszystkich zgromadzonych następne spotkanie będzie na rozpoczęcie sezonu pstrągowego w dniu 11 lutego można zaznaczyć sobie w kalendarzu.

Niestety żadnych zdjęć nie robiłem,jak ktoś ma niech coś pokarze. 


  • uvex, FAFI i ptr lubią to

#132 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 11 grudzień 2017 - 20:58

Mówisz i masz...Załączony plik  P1000854.JPG   136,36 KB   15 Ilość pobrań

Wysłane z SM-G930FD przy użyciu Tapatalka

#133 OFFLINE   igor7777777

igor7777777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:igor
  • Nazwisko:Dąbrowski

Napisano 11 grudzień 2017 - 21:18

Oczko

Pozdrowienia z Roztocza


  • KALI lubi to

#134 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 24 grudzień 2017 - 14:12

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz bardzo łownego 2018 roku życzę wszystkim wędkarzom znanym i nieznanym i do zobaczenia nad wodą.


  • KALI, Iwan krk i uvex lubią to

#135 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 27 grudzień 2017 - 18:46

Minęły święta a nowy rok za progiem jak to się mówi.Nowy rok nowe wyzwania,nowe działania.Na początek terminarz zebrań sprawozdawczych w kołach naszego okręgu.

http://www.pzw.org.p...w_kolach_2018_r

Jak pewnie zauważyliście kilka naszych wspólnych postulatów wzięto pod uwagę i pewne zmiany nastąpiły.

http://www.pzw.org.p...kielce_w_2018_r

Są sukcesy,są i porażki ale i zachęta do dalszych wspólnych działań do czego was namawiam i zachęcam bo to daje wymierne rezultaty.Wzorem tego roku zachęcam do stworzenia wspólnej listy postulatów zmian przepisów w naszym okręgu na przyszły rok.Na ostatnim spotkaniu nad mierzawą była rozmowa na ten temat i nawet pojawiły się pierwsze propozycje które niniejszym przedstawiam.

1.Utworzenie podkomisji do spraw ryb łososiowatych.

2.Wprowadzenie zakazu zabierania Lipienia na rzece Mierzawa.

3.Przywrócenie odcinka wody górskiej na rzece Belnianka na odcinku od mostu drogowego w miejscowości Daleszyce do mostu drogowego w miejscowości Słopiec.

4.Roczny limit zabieranych ryb: - szczupak, sandacz, pstrąg potokowy, lipień łącznie 30 szt. - sum 5 szt

5.Dobowy limit zabieranych ryb (szczupak, sandacz, sum, pstrąg potokowy) łącznie 2 szt. okoń 10 szt. ale nie więcej jak 5 kg. Lipień 1 szt.

6.Wprowadzenie wymiarów widełkowych na wszystkie gatunki ryb.

7.Wprowadzenie jednorocznego zakazu zabierania ryb na zbiornikach pozaobwodowych(kilka zbiorników alfabetycznie z wykazu a po roku zmiana na kolejne       zbiorniki).

Na razie tyle,czekamy na dalsze komentarze,sugestie,propozycje a przede wszystkim zapraszamy do współpracy.Pomaleńku grono zapaleńców się rozszerza.

https://zalukaj.com/...atyk_2017_.html


  • FAFI i ptr lubią to

#136 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 29 grudzień 2017 - 10:22

Minęły święta a nowy rok za progiem jak to się mówi.Nowy rok nowe wyzwania,nowe działania.Na początek terminarz zebrań sprawozdawczych w kołach naszego okręgu.

http://www.pzw.org.p...w_kolach_2018_r

Jak pewnie zauważyliście kilka naszych wspólnych postulatów wzięto pod uwagę i pewne zmiany nastąpiły.

http://www.pzw.org.p...kielce_w_2018_r

Są sukcesy,są i porażki ale i zachęta do dalszych wspólnych działań do czego was namawiam i zachęcam bo to daje wymierne rezultaty.Wzorem tego roku zachęcam do stworzenia wspólnej listy postulatów zmian przepisów w naszym okręgu na przyszły rok.Na ostatnim spotkaniu nad mierzawą była rozmowa na ten temat i nawet pojawiły się pierwsze propozycje które niniejszym przedstawiam.

1.Utworzenie podkomisji do spraw ryb łososiowatych.

2.Wprowadzenie zakazu zabierania Lipienia na rzece Mierzawa.

3.Przywrócenie odcinka wody górskiej na rzece Belnianka na odcinku od mostu drogowego w miejscowości Daleszyce do mostu drogowego w miejscowości Słopiec.

4.Roczny limit zabieranych ryb: - szczupak, sandacz, pstrąg potokowy, lipień łącznie 30 szt. - sum 5 szt

5.Dobowy limit zabieranych ryb (szczupak, sandacz, sum, pstrąg potokowy) łącznie 2 szt. okoń 10 szt. ale nie więcej jak 5 kg. Lipień 1 szt.

6.Wprowadzenie wymiarów widełkowych na wszystkie gatunki ryb.

7.Wprowadzenie jednorocznego zakazu zabierania ryb na zbiornikach pozaobwodowych(kilka zbiorników alfabetycznie z wykazu a po roku zmiana na kolejne       zbiorniki).

Na razie tyle,czekamy na dalsze komentarze,sugestie,propozycje a przede wszystkim zapraszamy do współpracy.Pomaleńku grono zapaleńców się rozszerza.

https://zalukaj.com/...atyk_2017_.html

 

Jak dla mnie punkty 3 6 i 7 są nie realne do osiągnięcia. Odnośnie punktu 3 ktoś w Daleszycach zawalczył o to a jak wiadomo gospodarz ma pierwszeństwo. Bardziej chodzi o to aby ten zapis dotyczył konkretnego mostu, bo taki zapis jak jest w wykazie to nieporozumienie. Dobrze by było aby chodziło co najmniej o  most na drodze wojewódzkiej 764

Pkt 6 wymiary widełkowe na wszystkie gatunki? Nie widzę takiej możliwości i potrzeby w sumie też. Dajmy na to górny wymiar dla płoci 40 cm. Nigdy takiej w naszych wodach (wody okręgu kieleckiego) nie widziałem. 35 cm już tak, ale  czy warto drażnić 95% wędkarzy, którzy łowią i zabierają ryby? Tak samo jak dla mnie pkt 7 jest nie realny, gdyż złość lubiących ryby skieruje się przeciw nam.

 

Generalnie jestem zdania, że powinniśmy wybrać 4 max 5 postulatów i na tych się skupić. Lepiej dopilnować tego co już się udało osiągnąć a ewentualne zmiany próbować forsować pomalutku. Czyli nie chochlą a od tak dyskretnie, łyżeczką.

 

Uważam również, że są istotniejsze sprawy od tych trzech punktów i moim zdaniem będą one bardziej odpowiednie i właściwsze dla naszych wód. Proponował bym zastanowić się nad takimi oto zagadnieniami.

 

Zakaz zabierania złowionych ryb łososiowatych i lipieni inną metodą niż muchowa lub spinningowa.

Zakaz połowu na żywą lub martwą rybkę i ich części od 01.01 do 30.04 a w przypadku połowu metodą gruntową od 01.01 do 31.05 

 

W zasadzie to tyle z mojej strony.

 

Przy okazji życzę wszystkim użytkownikom JB szczęśliwego i wędkarskiego NR 2018 

 

Pozdro

 

Robert


  • KALI i ptr lubią to

#137 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 29 grudzień 2017 - 20:21

Jak dla mnie punkty 3 6 i 7 są nie realne do osiągnięcia. Odnośnie punktu 3 ktoś w Daleszycach zawalczył o to a jak wiadomo gospodarz ma pierwszeństwo. Bardziej chodzi o to aby ten zapis dotyczył konkretnego mostu, bo taki zapis jak jest w wykazie to nieporozumienie. Dobrze by było aby chodziło co najmniej o  most na drodze wojewódzkiej 764

Pkt 6 wymiary widełkowe na wszystkie gatunki? Nie widzę takiej możliwości i potrzeby w sumie też. Dajmy na to górny wymiar dla płoci 40 cm. Nigdy takiej w naszych wodach (wody okręgu kieleckiego) nie widziałem. 35 cm już tak, ale  czy warto drażnić 95% wędkarzy, którzy łowią i zabierają ryby? Tak samo jak dla mnie pkt 7 jest nie realny, gdyż złość lubiących ryby skieruje się przeciw nam.

 

Generalnie jestem zdania, że powinniśmy wybrać 4 max 5 postulatów i na tych się skupić. Lepiej dopilnować tego co już się udało osiągnąć a ewentualne zmiany próbować forsować pomalutku. Czyli nie chochlą a od tak dyskretnie, łyżeczką.

 

Uważam również, że są istotniejsze sprawy od tych trzech punktów i moim zdaniem będą one bardziej odpowiednie i właściwsze dla naszych wód. Proponował bym zastanowić się nad takimi oto zagadnieniami.

 

Zakaz zabierania złowionych ryb łososiowatych i lipieni inną metodą niż muchowa lub spinningowa.

Zakaz połowu na żywą lub martwą rybkę i ich części od 01.01 do 30.04 a w przypadku połowu metodą gruntową od 01.01 do 31.05 

 

W zasadzie to tyle z mojej strony.

 

Przy okazji życzę wszystkim użytkownikom JB szczęśliwego i wędkarskiego NR 2018 

 

Pozdro

 

Robert

Przypomnę to nie jest lista życzeń tylko propozycje każdy ma prawo je negować jak i składać swoje propozycje.Każdy głos w dyskusji się liczy.Myślałem raczej o wypracowaniu wspólnej listy ale jak kto woli.Na liście którą zamieściłem moje propozycje są dwie,zabrakło umotywowania a zatem spróbujmy.

Pozycja pierwsza,o ile dobrze zrozumiałem kolegę Darka (Kali) chodziłoby o lepsze kontakty z okręgiem w takich kwestiach jak zarybienia,kontrole czy choćby zmiany odcinków rzek. 

Pozycja druga,to moja propozycja i choć lipienie łowię sporadycznie to jedna z trzech rzek gdzie mamy lipienia mogłaby być z całkowitym zakazem zabierania a jakie są tego efekty niech wypowiedzą się ci co jeżdżą na San.

Pozycja trzecia,również jest moja.Było to duże zaskoczenie i zarazem zdziwienie gdy ukazała się taka informacja.Sam dokładnie nie wiem od kiedy Belnianka została zakwalifikowana jako woda górska z całą pewnością jest to ponad dwadzieścia lat.Piszesz Robert o prawie gospodarza wody a ja się pytam gdzie był gospodarz wody jak masowo spuszczane były ścieki z oczyszczalni w Daleszycach,ja z kolegą byłem jeszcze wówczas u wójta gminy.Gdzie był gospodarz jak ściągnęliśmy telewizję by pokazać jak gówna wypływają prosto do rzeki,jaki panuje tam smród,a w końcu gdzie był gospodarz gdy zarybialiśmy odcinek poniżej Daleszyc.Mam jeszcze kilka argumentów ale to już wyłożę prezesowi okręgu.No cóż widzę,że na pomoc koła ze Skarżyska ciężko będzie liczyć.

Pozycja czwarta,postulat z ubiegłego roku,jest już okręg gdzie podobne limity działają i coraz mniej ludzi narzeka na ten zapis.

Pozycja piąta,jak wyżej ma na celu ograniczenie zabierania ryb z łowiska.

Pozycja szósta,propozycja kolegi z zebrania w kole,raczej wędkarza stacjonarnego.To jego argument dosłownie,a czemuż to białoryb ma być gorszy od drapieżnika każdej dużej rybie należy się specjalny szacunek za to,że dożyła takiej wielkości są normy medalowe mogą być i przeżyciowe.

Pozycja siódma,również z zebrania.Uzasadnienie rok to nie wyrok tylko trzeba by ludzie wiedzieli w jaki to ma cel.Pozwolę sobie wstawić taki link dokładnie chodzi o punkt drugi.To w naszym okręgu,kolejne łowisko złów i wypuść.

http://www.pzw.org.p...hwala_nr_33.pdf



#138 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 30 grudzień 2017 - 11:14

Kolego Jacku, zdawało mi się że napisałeś zaproszenie do dyskusji a nie do szukania przytakiwaczy. Link załączony przez Ciebie, pięknie obrazuje, że gospodarz wody sam potrafi o nią zadbać. Nie widzę potrzeby narzucania obostrzeń przez szerszą rzeszę, w odniesieniu do małych lokalnych zbiorników.

Czy możesz liczyć na koło Skarżysko Miasto? Osobiście w tym roku na zebranie się nie wybieram, bo mam ważniejsze sprawy na głowie, ale będą inni koledzy, którzy będą musieli merytorycznie wytłumaczyć pozostałym kolegą o co chodzi z tymi kolejnymi zakazami. Znając władze mojego koła i tak bym na pomoc z ich strony nie liczył. Ba nie wiem nawet czy nie lepiej jest z ich pomocy świadomie zrezygnować.

Rozumiem Twoje rozżalenie odnośnie Belnianki. Moje jest nie mniejsze. Radzę jednak spojrzeć  na pewne sprawy z dystansu i z mniejszym zacietrzewieniem.

 

Wnioskować można o wszystko nawet o całkowity C&R na wodach okręgu, tylko z jakim skutkiem? 

 

Pozwolę sobie jeszcze w ramach komentarza podsumowującego moje sugestie, napisać stare mądre przysłowie "pokorne ciele dwie matki ssie" 

 

Pozdro jeszcze raz i najlepszego w NR 2018

 

Robert



#139 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 08 styczeń 2018 - 21:29

Przyznam jestem zawiedziony,do listy którą zabiorę na zebranie mojego koła dołączam dwa wnioski kolegi Roberta.Lista wygląda zatem tak.

1.Utworzenie podkomisji do spraw ryb łososiowatych.

2.Wprowadzenie zakazu zabierania Lipienia na rzece Mierzawa.

3.Przywrócenie odcinka wody górskiej na rzece Belnianka na odcinku od mostu drogowego w miejscowości Daleszyce do mostu drogowego w miejscowości Słopiec.

4.Roczny limit zabieranych ryb: - szczupak, sandacz, pstrąg potokowy, lipień łącznie 30 szt. - sum 5 szt

5.Dobowy limit zabieranych ryb (szczupak, sandacz, sum, pstrąg potokowy) łącznie 2 szt. okoń 10 szt. ale nie więcej jak 5 kg. Lipień 1 szt.

6.Wprowadzenie wymiarów widełkowych na wszystkie gatunki ryb.

7.Wprowadzenie jednorocznego zakazu zabierania ryb na zbiornikach pozaobwodowych(kilka zbiorników alfabetycznie z wykazu a po roku zmiana na kolejne       zbiorniki).

8.Zakaz zabierania ryb łososiowatych i lipieni złowionych metodą inną niż muchowa lub spinningowa.

9.Zakaz połowu na żywą lub martwą rybkę i ich części od 01.01 do 30.04 a w przypadku połowu metodą gruntową od 01.01 do 31.05 

 

Robert co do punktu ósmego,czy chodzi ci o przynęty roślinne,czy może o wody nizinne bo kiedyś był taki zapis o wypuszczaniu ryb łososiowatych złowionych na wodach nizinnych.

Jeszcze kilka słów odnośnie punktu 7.Generalnie cieszy mnie tworzenie łowisk typu złów i wypuść ale właśnie nie na takiej zasadzie jak pokazałem w linku,że gdzieś jakiemuś kołu (gospodarzowi wody) udało się wywalczyć.Już zaczęły się niesnaski i wewnątrz koła jak i u sąsiadów.Będziecie mieć swojego no-kila to se wypuszczajta a od naszych ryb wara.



#140 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 04 luty 2018 - 18:44

A ja myślałem,że wszyscy wędkarze to jedna rodzina.Dzisiaj przekonałem się,że jednak nie.Z racji nagromadzenia się najwyższych władz okręgu na zaproszenie kolegów chciałem wziąć udział,(oczywiście bez zabierania głosu)na zebraniu sprawozdawczym innego koła.Niestety jedna osoba z władz koła rozpoznawszy mnie postawiła wniosek o wyproszenie mnie z sali a,że bliskich i zaufanym przy swojej osobie miała sporo wniosek przeszedł dwoma głosami.Koledzy poradzili sobie jednak doskonale i nasze wspólne wnioski przeszły w całości.

Dodam jeszcze,że już w kilku kołach nasze wnioski przeszły a i osoby będące z poza koła były traktowane zupełnie inaczej.

 

A teraz przyjemniejsza sprawa w najbliższą niedzielę to jest 11 lutego organizujemy spotkanie z racji otwarcia sezonu pstrągowego.Miejsce planowanego spotkania pozostaje to samo co w grudniu. https://www.google.p...29!4d20.2390543 .

Plan przewiduje na początek łowienie jak i gdzie komu pasuje,zbiórka od godziny 11 i następnie dalsze atrakcje.Serdecznie wszystkich zainteresowanych zapraszam.

Mile widziane potwierdzenie swojej obecności.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych