Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW KIELCE czas na zmiany.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   ptr

ptr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 05 luty 2018 - 07:29

No proszę. To się część "amurków" nastroszyła 😉 Ciekawe co im takiego zawiniłeś?!
  • Skalniak lubi to

#142 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 05 luty 2018 - 15:31

No proszę. To się część "amurków" nastroszyła Ciekawe co im takiego zawiniłeś?!

Nastroszył się jeden i podbuntował jeszcze kilku.W sumie to przepisy do końca nie precyzują czy można brać udział w zebraniu innego koła.Z tego co opowiadał UVEX też nie będziesz miał łatwo nawet u siebie.



#143 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 luty 2018 - 15:46

Statut nie zabrania uczestnictwa w zebraniu. Po prostu nie masz prawa do głosowania, a głos możesz zabrać po udzieleniu go przez prowadzącego. Oczywiście większość może Cię wyprosić w drodze głosowania, co miało miejsce.



#144 OFFLINE   ptr

ptr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 05 luty 2018 - 16:05

Nastroszył się jeden i podbuntował jeszcze kilku.W sumie to przepisy do końca nie precyzują czy można brać udział w zebraniu innego koła.Z tego co opowiadał UVEX też nie będziesz miał łatwo nawet u siebie.

Co poradzić? Nikt nie mówił że będzie łatwo

#145 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 05 luty 2018 - 18:33

Statut nie zabrania uczestnictwa w zebraniu. Po prostu nie masz prawa do głosowania, a głos możesz zabrać po udzieleniu go przez prowadzącego. Oczywiście większość może Cię wyprosić w drodze głosowania, co miało miejsce.

Dokładnie taka była moja odpowiedz.Usłyszałem nawet cichą podpowiedz pana prezesa okręgu,że bez prawa głosu może zostać ale pan vice prezes koła już był tak zapieniony,że wolałem opuścić salę.Mój błąd,że nie powiedziałem jeszcze przed głosowaniem jaki jest cel mojej obecności,że sprawy kołowe kompletnie mnie nie interesuje,po prostu nie zdążyłem.Jak już pisałem dwóch kolegów było doskonale przygotowanych i dało radę.Nasze spotkania,dyskusje i współpraca zaczynają przynosić pożądane efekty.

In minus tej sytuacji to postawa prezesa i vice prezesa okręgu czy też prezesa koła.



#146 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 luty 2018 - 21:58

Prezes chyba sugerował Twoje pozostanie na zebraniu, jeśli dobrze zrozumiałem.



#147 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 07 luty 2018 - 11:23

Niestety dla mnie niefortunny termin, bo mam  już od grudnia zaplanowany wyjazd na ferie z rodzinką.

Dajcie znać jak było, ewentualnie krótką relację.

 

Pzdr

 

Przemek



#148 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 12 luty 2018 - 15:48

 

Dajcie znać jak było, ewentualnie krótką relację.

 

Pzdr

 

Przemek

Masz czego żałować.Jak zwykle atmosfera super,pogoda przyjemna,rybki też jakieś były złowione,o jedzenie jak zwykle zadbał Sławek tym razem sam ale głodny i spragniony na pewno nikt nie odjechał.Wielkie dzięki dla Sławka.Był przegląd sprzętu kto co i czym łowi widziałem,że nawet coś tam było machane na łączce.Niestety zdjęć nie posiadam ale coś było robione to i może ktoś wstawi.

Następny większy zlocik w kwietniu,data jeszcze nieustalona ale będzie to się wiązało z jakimś sprzątaniem przynajmniej fragmentu rzeki.Oczywiście zapraszamy.

 

Pozdrawiam  Jacek.


  • szaker, uvex i ptr lubią to

#149 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 12 luty 2018 - 15:54

Jest i zdjęcie...319c9fcf162148b4d5ff44bf737b0492.jpg

#150 OFFLINE   ptr

ptr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 18 luty 2018 - 11:18

Nastroszył się jeden i podbuntował jeszcze kilku.W sumie to przepisy do końca nie precyzują czy można brać udział w zebraniu innego koła.Z tego co opowiadał UVEX też nie będziesz miał łatwo nawet u siebie.


Na szczęście skończyło się tylko na obawach. Wszystkie wnioski przeszły praktycznie bez zastrzeżeń co mnie troszkę zdziwiło patrząc na średnią wieku obecnych na zebraniu. Może to iskierka nadziei, że nie tylko "młodym" wędkarzom zależy na poprawie rybostanu naszych wód ale i ogólnie pracy ZO ? Życzyłbym sobie tego i wiem, że nie tylko ja.

#151 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 19 luty 2018 - 10:48

Na szczęście skończyło się tylko na obawach. Wszystkie wnioski przeszły praktycznie bez zastrzeżeń co mnie troszkę zdziwiło patrząc na średnią wieku obecnych na zebraniu. Może to iskierka nadziei, że nie tylko "młodym" wędkarzom zależy na poprawie rybostanu naszych wód ale i ogólnie pracy ZO ? Życzyłbym sobie tego i wiem, że nie tylko ja.

Bo miałeś Piotrek niezłą obstawę  :lol: Jednakże po prawdzie mówiąc, to szanowne grono koła Miejskiego zdążyło się lekko reformować. W końcu mieli na to kilka lat. Szkoda tylko, że osoby na które liczyłem po prostu olały temat i trzeba było ściągać posiłki z za miedzy  ;) Aż strach pomyśleć co to będzie, jak się kiedyś te posiłki wku....ą i dadzą sobie spokój z tym wszystkim  :blink:


  • Skalniak i ptr lubią to

#152 OFFLINE   ptr

ptr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 19 luty 2018 - 16:28

Bo miałeś Piotrek niezłą obstawę Jednakże po prawdzie mówiąc, to szanowne grono koła Miejskiego zdążyło się lekko reformować. W końcu mieli na to kilka lat. Szkoda tylko, że osoby na które liczyłem po prostu olały temat i trzeba było ściągać posiłki z za miedzy ;) Aż strach pomyśleć co to będzie, jak się kiedyś te posiłki wku....ą i dadzą sobie spokój z tym wszystkim :blink:

Nie pisałem o szczegółach ale rzeczywiście obstawa była dobra. Dobrze że w końcu doszli do wniosku że zmiany są nieuniknione. Nie piszmy póki co czarnych scenariuszy i nie wymagajmy od razu nie wiadomo jakich zmian
  • KALI i Skalniak lubią to

#153 OFFLINE   Zbrojarz

Zbrojarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaKielce/Neumarkt
  • Imię:Adrian

Napisano 21 luty 2018 - 12:18

Ma ktoś może jakieś doświadczenia z wnioskowaniem o wyznaczenie tarlisk/ zimowisk na zbiorniku? Jak to wygląda od strony technicznej? Co musi zawierać taki wniosek by w ogóle był brany pod uwagę? Czy musi być składany przez koło mające pod opieką ten właśnie zbiornik, czy może pochodzić też z innego koła tego okręgu?  



#154 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 21 luty 2018 - 14:51

Ma ktoś może jakieś doświadczenia z wnioskowaniem o wyznaczenie tarlisk/ zimowisk na zbiorniku? Jak to wygląda od strony technicznej? Co musi zawierać taki wniosek by w ogóle był brany pod uwagę? Czy musi być składany przez koło mające pod opieką ten właśnie zbiornik, czy może pochodzić też z innego koła tego okręgu?  

 

Może pochodzić z innego koła, ale najlepiej gdy wniosek taki pochodzi z kilku różnych, w tym również z tego który opiekuje się danym akwenem ( w zasadzie koło gospodarz jest uprzywilejowane i ten głos jest najszybciej rozpatrywany we władzach okręgu) Potrzebę taką należy zgłosić i wytłumaczyć na corocznym zebraniu sprawozdawczym w swoim kole, oraz zaszczepić ideę w kilku innych. Delegat z danego koła, czy też delegaci z danych kół wnioskują następnie na zebraniu władz okręgu.

Powodzenia


  • Zbrojarz lubi to

#155 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów

Napisano 23 luty 2018 - 12:33

Ma ktoś może jakieś doświadczenia z wnioskowaniem o wyznaczenie tarlisk/ zimowisk na zbiorniku? Jak to wygląda od strony technicznej? Co musi zawierać taki wniosek by w ogóle był brany pod uwagę? Czy musi być składany przez koło mające pod opieką ten właśnie zbiornik, czy może pochodzić też z innego koła tego okręgu?  

Tarlisk? A jak chcesz zmusić ryby żeby tarły się w miejscu które wyznaczysz?

Wniosek wg mnie powinien być zatytułowany obręb ochronny.

Tak jak pisze Uwex, na walnym złożyć wniosek poddać głosowaniu i przypilnować żeby był uwzględniony w protokole z zebrania, oczywiście po pozytywnym głosowaniu.

Największe szanse są gdy taki postulat zgłosi koło które jest opiekunem zbiornika lub odcinka rzeki.



#156 OFFLINE   Zbrojarz

Zbrojarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaKielce/Neumarkt
  • Imię:Adrian

Napisano 24 luty 2018 - 07:45

Wiadomo raczej, że chodzi o ochronę miejsc w których ryby odbywają tarło, a nie wyznaczanie im miejsca w którym mają owe tarło odbywać. Miejsca te są niestety ogólnie znane, tak jak i powszechnie znane jest miejsce, gdzie ryby gromadzą się na zimę. Niestety dla niektórych są to najlepsze łowiska. Fakt , że za późno zacząłem o tym myśleć. Zebrania zarówno w moim, jak i większości innych kół już się odbyły. Pozostaje chyba tylko lepiej przygotować się z tematem na przyszły rok. 


  • KALI, Skalniak, wicher_dziki_koń i 1 inna osoba lubią to

#157 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 24 luty 2018 - 11:32

Zarząd Koła też może składać wnioski, w każdej chwili


  • Skalniak lubi to

#158 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 02 marzec 2018 - 19:58

No i już po zebraniu w kole wszystkie wnioski przeszły bez problemu.Jedyny zarzut to taki ,że ja i pstrągarze zdominowali zebranie choć było nas tylko pięciu.



#159 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 02 marzec 2018 - 23:35

Jeszcze trzeba zaznaczyć, że najczęściej powtarzanym dzisiaj wyrażeniem przez przedstawiciela okręgu było.....  "nie da się".



#160 OFFLINE   KALI

KALI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • Imię:Darek

Napisano 03 marzec 2018 - 01:26

Da się... tylko trzeba chcieć
  • uvex lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych