Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
500 odpowiedzi w tym temacie

#381 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 05 listopad 2017 - 12:10

*
Popularny

Stanęliśmy w miejscu, gdzie nigdy nie łowiłem. Głębokość 10,5m, i jakieś drobne ryby na echosondzie w odległości rzutu. Nagle echosonda wariuje, od samego dna do 3m pojawia się drobnica. Zarzucam wędkę pod łódź i próbuję łowić wertykalnie. Nic. Nagle drobnica znika z ekranu i pojawiają się grubsze ryby. W tym momencie następuje branie, piekielne zacięcie i ryba jest na kiju! :) Ląduje okoń 41cm. Żałuję, że nie zrobiłem foto ekranu, bo takiego bajzlu na echosondzie chyba nigdy nie widziałem! Zauważyłem na echosondzie, że przez pierwszą chwilę ryby odprowadzały mojego okonia, po czym zniknęły. 2 szybkie foty i okoń odpływa. 

 

Zmieniam zestaw na Drop Shot z 8g obciążeniem. Po kilku rzutach potężne uderzenie na pełnym wyrzucie. Ląduje kolejna ryba 43cm! :) Foto poniżej

 

Kolega stwierdził, że nigdy nie widział, żeby ktoś tak zacinał okonie :) Ale przez to bardzo rzadko mi spadają. Okoń 40+ ma górną szczękę jak kamień, bardzo przypomina sandacza. Hak z drop shota wbił się idealnie w bardzo twardą górną szczękę.

 

Odnośnie przemyśleń - łowi się ciężko, ryba nie stoi jeszcze w miejscu, tylko ciągle korzysta z pogody i przemieszcza się. Ciężkie łowienie, ale wypad po raz kolejny wiele mnie nauczył :)  Nowe miejscówki i nowe możliwości!

 

Kraag XF 7lb od BB Custom Rods, Shimano Vanquisk C2500S, Linka YGK Egi metal 0,4PE + płoć 9,5cm 1f642.png

 

 

Z moich zapisków wynika, że w tym roku mam już okonia 40+ w każdym miesiącu tego roku :) Od stycznia do listopada. Mam nadzieję, że w grudniu też coś

 

wpadnie i będzie komplecik! :)

 

 

b4f1ad7d985bf08bgen.jpg

 

 





NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 06 listopad 2017 - 13:04


#382 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 05 listopad 2017 - 22:09

Cyprysowa gumeczka na Hubertusowym MHXsie z 12m

314dkp4.jpg


Użytkownik tobiasz edytował ten post 05 listopad 2017 - 22:10


#383 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 05 listopad 2017 - 22:33

Kurczę , Maciek , to co łowisz i jak łowisz to absolutny kunszt . Począwszy od niełatwych łowisk , poprzez typowanie miejscówek i strategii połowu , dobór sprzętu i przynęt oraz sposobu ich prowadzenia ... Przypomina mi to nieco Iraasa i jego wyniki oraz filmiki na YT zanim nie zniknęły . Podziwiam i kibicuję szczerze  :) . A co zacięcia dużego okonia na dużej głębokości i jego twardej paszczęki - absolutnie się zgadzam . Dlatego ciężko czasem pogodzić kanon miękkiej i ustępliwej okoniówki nie gubiącej ryb ze sprzętem na naprawdę grube okonie . Pamiętam niedawno jeszcze łowione okonie 40+ na około czterech metrach , gdzie przynętą były mini koguciki i gumki około trzech cali . Po super mocnym braniu i takimż zacięciu albo wypinały się w podbieraku , albo nie sposób było wydobyć hak po wbiciu w twarde .


  • wobler129 lubi to

#384 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 07 listopad 2017 - 10:30

Taki malusze 34
21b78b8924853b55c72c05cf3b60a88a.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#385 OFFLINE   Borsuk

Borsuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa Tarchomin

Napisano 07 listopad 2017 - 10:41

Warszawiaczek trzydziestaczek ;)0a16810d32125e786368e49eab21d231.jpg

Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka

#386 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 listopad 2017 - 20:56

W końcu się przyfarciło . Jak do tej pory to są największe w tym roku garbuski . Jeden 38cm , drugi nie mniej . Obydwa połakomiły się na gumki handmade , Matusiak 5cm i Robert a la keitech 7cm . Sprzęcik to avid do 7g , vaniek z mono varivasa 0.165mm . Poza tymi dwoma połowiłem sobie pasiaków elegancko  :D

 

Załączony plik  PB080134.JPG   64,3 KB   62 Ilość pobrańZałączony plik  PB080139.JPG   61,35 KB   62 Ilość pobrań



#387 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 09 listopad 2017 - 21:59

Listopadowe krótkie dni i zmiana czasu na zimowy rozwalają mi system niestety - o łódce w tygodniu mogę praktycznie zapomnieć , a i wypady po pracy ograniczają się do dwugodzinnych maksymalnie sesji brzegowych . Poza tym rozpoczęło się nieformalne i podświadome zupełnie odliczanie do końca sezonu , kalkulowanie ileż to jeszcze wypłynięć pozostało i czy lód przedwcześnie nie pokrzyżuje planów ?... Jednym słowem pełna frustracja i jesienny spleen  :rolleyes: . Dobrze , że chociaż z brzegu coś czasem jeszcze skubnie . Tak było w zeszłym tygodniu . Zaduszki . Cały dzień mży i siąpi , żeby pod koniec dnia padać już całkiem rzęsiście . Jest dobrze . Jest szansa , że jedna z nielicznych brzegowych miejscówek będzie wolna od żywców tym bardziej , że stan wody nie pozwala zbytnio spławikowcom ustawić się tam , gdzie ustawiam się ja wchodząc do wody i że jest po prostu cholernie zimno . A plusem ewidentnym z kolei jest to , że praktycznie nie wieje . No i stoję w tej wodzie i macham . Jakieś pierwsze kontakty , pierwsze rybki i pierwsze trzydziesteczki - jest dobrze  :) .

1510260052dsc04714.jpg
 
1510260094dsc04716.jpg
 
Nie jest to może jakieś specjalnie wielkie żarcie , ale na tyle systematycznie coś się dzieje , żeby radocha była pełna  :D . Z upływem czasu i zapadającym stopniowo zmrokiem pojawiają się grubsze misiaczki , biorące z przytupem i walczące konkretnie . To jeszcze nie późnojesienne cedzenie . 
1510260319dsc04717.jpg
 
1510260366dsc04718.jpg
 
I praktycznie na sam koniec , po długiej już przerwie w braniach kiedy myślałem , że już nic z tego nie będzie , zameldował się najprzystojniejszy pasiak , taki już fajny i mocno waleczny  :) .
1510260550dsc04726.jpg
 
 
Było fajnie , bo grały różne gumki i sposoby prowadzenia . Były w akcji i awarunki , i ES 3" , i kopytka 1" , i SI 3" . Prowadzenie zarówno agresywne i stosunkowo spore obciążenie , ale w momentach przestoju zejście z gramaturą i baaardzo powolny opad kończyły się też pięknym strzałem . Było też fajnie , bo łowiłem w samotności i typowo okoniowo : GOCXS-732UL-T , Vaniek 16' 2500S , Sunline Super PE 8 Braid 6 lb. z wolframem jak prawie zawsze  ;) . A nie za fajne było to , że zmarzłem jak diabli  :P . I żeby za różowo nie było , to oczywiście za mną już kilka odwiedzin miejscówki i cisza prawie kompletna  :rolleyes: ...
 
 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:

 

Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 09 listopad 2017 - 23:51


#388 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 10 listopad 2017 - 10:14

No to pierwsza fotka na forum :) wiec napisze coś :)

Dzień wcześniej wieczorem wpada myśl "jade za okoniem". Moja Kobieta odrazu wyłapała moje błyszczące oczy i tylko zapytała o której ruszam :)
Rano 4:30 dzwoni budzik. Mózg mówi: na dworze ciemno zimno i wieje. Zostań w ciepłym mieszkaniu". Ale serucho w paski mówi zbieraj się i jedź. No oczywiście drugi głos był głośniejszy. Buzi Kasi jej standardowe "uważaj jak będziesz jechał" i lece.
W radiu jakaś muzyka leci ale nawet nie wiem co bo w głowie myśli:
" ostatnio na wypad miałem od 45 do 60 okoni ale bez kolosa wszystko 25 albo przed 30, czy one jeszcze pływają czy dziadki wszystko już do wiaderek zapkowali..."
No nic jestem nad woda i w głowie już spokojnie. Zaczynam łowić 3" kajtek daje pojedyńcze ryby ale znowu 20 czy 25 cm. No nic zaczyna świtać więc i tak jest miło.
Kolejne miejsce oczywiście okupione przez Gang Wiaderny. Ustawiam sie wcześniej. Zakładam że guma będzie prowadzona przy granicy podwodnej roślinności z której paski lubią wychodzić.
Coś puka ale mało pewnie albo za ogonek. Przekalibrowanie. Główka 3g i kajtek 2" daje brania pewne i częste. Garbusy biją mocno i są silne. Przeławiam już naście ale dalej nie ma tego jedynego 30+.
I nagle strzał ! Jest grubiej wyłania się Garbaty. Stykacz taki 30 cm.
Szukamy dalej, taktyki nie zmieniam bo wydaje sie skuteczna i wtedy czuje strzał. Wcinam w rytm i czuje że jest rybka i jest lepsza. Z tyłu głowy mam myśl że może to być znowu boleń który ostatnio mnie śledzi podczas wypraw za okoniem. Ale to nie to. Ryba raz szarpie raz robi odjazd. Microflex do 7 g gnie się jak szalony ale z pletką 0.06 pracuje świetnie. Po chwili walki pokazuje sie to na co liczyłem. Okoń ! W końcu jest !
Garbaty i pięknie wybarwiony. Panowie od wiaderek przybiegli z miarką która pokazała 35 cm :) Szybkie wyczepienie rybki i do wody. Widze że patrzą na mnie jak na szaleńca "ale jak to ?!"
A no tak to.
Potem jeszcze parenaście pasiaków doławiam jednak znowu 25-28 cm.
Wracam do domu, z bananem na paszczy.
Jednak lepiej słuchać serducha na którym jest coraz więcej pasków.
Pozdrawiam !!

Sprzęt:
DAM Microflex 1-7g
RYOBI Zuber 2000
Power Pro 0.06




42b78876e2bf94f949ab38ed68aec053.jpg

Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 10 listopad 2017 - 11:01


#389 OFFLINE   Ryboman

Ryboman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 listopad 2017 - 14:31

Załączony plik  okoń.jpg   63,13 KB   53 Ilość pobrań

Mój 30+ cieszy bo jedyne branie w ciągu 2 godzin łowienia i wietrzenia pudełek :)

Zjadł Cyprysowe robactwo.



#390 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 10 listopad 2017 - 17:16

*
Popularny

c42189d880afc99agen.jpg

 

59933e13136f2e1fgen.jpg



#391 OFFLINE   Gawlin

Gawlin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 16:15

Mój sposób na oksy to plecionka 0,04 + cienki fluo i przede wszystkim Keitechy wiązane bezpośrednio bez krętlika. Więcej info o zestawie w moim artykule https://www.blog-wed...nie-na-spinning



#392 OFFLINE   leszekd

leszekd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • Lokalizacjaciechocin
  • Imię:leszek
  • Nazwisko:dobr

Napisano 11 listopad 2017 - 21:17

Dziś 3 okonie 25-30cm. 7cm guma na 7gr główce . brania z opadu. Brania przez dosłownie 10 minut potem cisza.

#393 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 11 listopad 2017 - 22:52

Cały dzień trollingowania, z czego dobre 4 godziny za okoniem i jedno branie, które sprawiło, że było warto :).Nie najdłuższy ale najbardziej przypakowany garbus, jakiego złowiłem. Zdjęcia- z telefonu- nie oddają tego, jaki był masywny, jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Co do wymiaru- 47cm, co do przynęty- salmon od Salmo, niebieski "image". Pozdrawiam.

Załączony plik  IMG_20171111_160541.jpg   58,99 KB   61 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20171111_160554.jpg   71,96 KB   60 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20171111_160537.jpg   41,24 KB   62 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20171111_160735.jpg   71,36 KB   57 Ilość pobrań



#394 OFFLINE   DAMIR

DAMIR

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 12 listopad 2017 - 13:31

W sobotę pogoda na pomorzu nie rozpieszczała .... było zimno ,wiało i padał deszcz ale coś tam brało.

Miejski okoń .... 34 cm.

Załączony plik  WP_20171111_001.jpg   61,51 KB   72 Ilość pobrań



#395 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 12 listopad 2017 - 14:16

Coraz słabiej ale jeszcze skubią ;) był jeszcze szczupły 80 cm i jedna obcinka za wolframem 15 cm. :(

Załączone pliki


Użytkownik rapek edytował ten post 12 listopad 2017 - 14:20


#396 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 12 listopad 2017 - 22:04

Dziwne te tegoroczne sandacze 34c7f092ed0074493b788a60841b2bd6.jpg6023492782a4a445ec0d3e4a26f301dd.jpg

Pozdrawiam nick

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#397 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 12 listopad 2017 - 22:15

Działają na psyche te wasze garbusy. Wczoraj się na oglądałem i szybka decyzja ja też chce! :)

Cały dzień na wodzie, warunki trudne bo wiało okrutnie i w dodatku postanowiłem, że to będzie mój pierwszy raz drop shotem.

Okazało się, że to całkiem fajna metoda szczególnie, że kilka ryb udało się zahaczyć, także pudełko pt. "drop shot" na stałe zawita w mojej okoniowej torbie.

W sumie siadło naście okoni, pięć niedużych szczupaków i jeden Pan Okoń  :D

Załączony plik  okon.jpg   51,16 KB   50 Ilość pobrań

Pan okoń (38cm) tradycyjnie z opadu, na małe perłowe kopytko własnego odlewu.



#398 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 13 listopad 2017 - 06:17

Bardzo silne te garbuski o tej porze roku, kumpel z fotki na prawdę dał popalić

73l9qc.jpg



#399 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 13 listopad 2017 - 20:50

To był dziwny wyjazd . Wypłynąłem pierwszy raz od ponad tygodnia , więc oczekiwania były wielkie . Dzień roboczy , więc i szanse na samotne obławianie miejscówek spore . No i zaczęło się z przytupem . Praktycznie w pierwszej godzinie zacinam coś . Po dziwnym kontakcie na maksymalnym wyrzucie mam twardy wjazd , którego praktycznie nie mogę ruszyć na kiju . Byłby to zaczep gdyby nie to , że tam nie powinno być nic takiego i nie fakt , że po podciągnięciu TO pulsująco zawraca . Nóżki się ugięły , ostrożnie podnoszę kotwicę i podpływam w bezpośredni rejon działania . Na echu widzę jakiś wielki , poszarpany łuk , każde podciągnięcie w górę z maksymalną siłą 10-cio funtowego kijka kończy się spokojnym , acz zdecydowanym zejściem w dół . Trwa to z kwadrans , dzwonię do kumpla , który w zeszłym roku miał spotkania z sumami o tej porze ( nic innego nie nasuwa mi się na myśl ) i pytam , czy to normalne . Patowa sytuacja trwa jeszcze chwilę . Postanawiam kończyć . Kotwiczę , biorę linkę w ręce i wtedy czuję , że zmagałem się z gałęzią czy innym jakimś workiem .Łódka w ruchu , praca wędki plus elastyczny opór zrobiły swoje  :rolleyes:  :ph34r: . A wielki łuk po bezpośrednim napłynięciu okazał się całkiem sporym czymś , co wystaje na dobry metr nad dno i czego nikt wcześniej nie namierzył  :P

Po tej przygodzie zaczęły się jakieś rybki . Najpierw duże leszczysko za kapotę pozwalało mieć choćby cień nadziei na sandaczowy kontakt . I rzeczywiście w sandaczowych rewirach doczekałem się pięknego  , sandaczowego , subtelnego pstryku , którego sprawcą okazał się szczupak . Całkiem przystojny , choć nie zdjęciowy jeszcze . Później , po jeszcze bardziej delikatnym braniu zameldował się kolejny , nieco mniejszy zębaty . A kiedy doczekałem się wreszcie konkretnego strzału - zameldował się taki pasiasty grubasek  :) . Rybka wzięła na listopadowych sandaczowych metach , co zdarzało się dosyć często w latach ubiegłych , kiedy jak pacnął tu okoń , to już przez duże O . Branie na ES 4" w kolorach zdecydowanie sandaczowych  ;) . Walczył naprawdę ostro i od początku było wiadomo , kto jest na końcu zestawu . Kiedy przy łodzi zobaczyłem , że z pyska wystaje tylko główka ( ledwo co )  , pozwoliłem sobie na takie amerykańskie bassowe lądowanie na kiju  :D . Później jeszcze parę brań , urwany ogonek i do domu . Siedem godzin na wodzie o tej porze roku to i tak dobry wynik jak dla mnie  :)

Sprzętowo : MXS72L od Dąbka , Vaniek 12' C3000 , Sunline Super PE 8 Braid 10 lb. z wolframem , ES 4" w kolorze bardzo tego dnia grającym .

 

1510602622dsc04730.jpg
 
 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 13 listopad 2017 - 21:16


#400 OFFLINE   z@nder

z@nder

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 23:32

Dziwne te tegoroczne sandacze 34c7f092ed0074493b788a60841b2bd6.jpg
Jak pięknie wybarwiony.

Użytkownik z@nder edytował ten post 13 listopad 2017 - 23:33





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych