Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kolory gum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 31 styczeń 2017 - 19:52

Cześć,
Spininguję od kilku dziesiątek lat. Jak do tej pory uważałem, że gumy jasne/jaskrawe należy stosować przy zachmurzonym niebie, o świcie i późnym zmierzchu. Natomiast gumy ciemne typu motor oil są dobre na pogodną, słoneczną pogodę. Ostatnio śledzę dość intensywnie internet (bo nie wędkuję zimą)i na różnych forach znalazłem informacje o wręcz przeciwnej teorii.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Pozdrawiam,
Gadda

#2 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 31 styczeń 2017 - 20:06

Było tego już trochę, proszę:

 

http://jerkbait.pl/t...ynęt/?hl=kolory

http://jerkbait.pl/t...e/#entry1251423

http://jerkbait.pl/t...e/#entry1276851

http://jerkbait.pl/t...a/#entry1300225

http://jerkbait.pl/t...ze/#entry974964

http://jerkbait.pl/t...ry/#entry846828

 

Pewnie jest tego jeszcze więcej i znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.


Użytkownik coma edytował ten post 31 styczeń 2017 - 20:06

  • Krzysiek Rogalski, kostom63, Del Toro i 1 inna osoba lubią to

#3 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 20:26

Zależy od "widzi mi się ryby". Takie moje zdanie.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
  • eRKa lubi to

#4 OFFLINE   jerrys

jerrys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaCzłuchów
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Stawiarz

Napisano 31 styczeń 2017 - 20:34

No tak samo trochę wędkuję, ale wieczorem gdy patrzysz w górę bardziej widać ciemne kształty .

W dzień natomiast co tam masz w pudłach.

Skoro teraz nie wędkujesz warto poobserwować....



#5 OFFLINE   Ace

Ace

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 01 luty 2017 - 17:31

Racja,kolorystyka przynęt jest raczej pod oko łowiącego chyba że łowisko jest płytkie i woda czysta,to może kolor w tym przypadku ma znaczenie.

#6 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 01 luty 2017 - 17:38

Łowiska na których łowię to płytkie szkiery o bardzo przezroczystej wodzie...

#7 OFFLINE   Ace

Ace

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 01 luty 2017 - 18:06

Ja najczęściej lowię na górnym Sanie i zazwyczaj woda jest kryształ,i kolory niemają znaczenia,bardziej praca.

#8 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 01 luty 2017 - 21:39

Na głębokiej wodzie 15-22m najbardziej lubię przynętę jasną z grzbietem ciemnym nachodzącym na bok przynęty. Jasny element najlepiej chartreuse o żóltym zabarwieniu. Patrząc na nią z dołu pod lekkim kątem czarny grzbiet ma się odcinać od zawsze jaśniejszej niż wszystko inne powierzchni wody. Gdy ryba patrzy z boku lub na tle ciemnego otoczenia powinien wyróżniać się jasny element korpusu. Patrząc pod kątem z góry jasny brzuszek powinien odcinać się od jasnego dna. Miło gdy jest jeszcze drobny akcencik fluo ktory świeci w UV (oczy, ranka lub ogonek). Gdy łowię w brudnej rzece płytko (na kilku metrach ) też zdarza mi się stosować podobne przynęty, choć bywa że jasny kolor daję bardziej naturalny. To taki kompromis miedzy ciemnymi i jasnymi :)
Motoroile i inne ciemne naturale wolę używać tylko jak jest lampa lub łowię płytko lub w czystej wodzie.

Co do wymienionego górnego Sanu to lowię głównie na trzy kolory: perlowo-biały, żółty, czarny i czasem motoroil. To czysta i płytka woda. Kolor czasem miewa znaczenie. Na mocno trąconej wodzie wybieram żólty, także na granicy błota i czystego nurtu. Biały na lekko trąconej i czystej wodzie. Czarny podobnie choć dominuje w porze gdy w wodzie jest dużo pijawek. Motorek jak tamte nie działają lub jest turbinka i kryształ. Najczęściej chodzi biały i żółty. Na Sanie łowię tylko małymi gumami.

Użytkownik ictus edytował ten post 01 luty 2017 - 21:53

  • thoffi lubi to

#9 OFFLINE   Ace

Ace

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 02 luty 2017 - 14:04

Ja raczej wobkami do 5 cm,w większości płytko schodzące i raczej podkarpackie produkcje (handy).

#10 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 02 luty 2017 - 14:27

Ja tylko odniosłem się do łowienia na gumy. Spinningując też cześciej używam wobków - konkretnie trzech - jednego 6cm pstrążka od Kielo (ciemny natural z mocnymi kropami i płytką czarodziejską pracą), jednego 6cm podrasowanego robala minijerka Roberta Kierasa oraz starego 7cm pływającego minnowa jasny pstrąg Salmo (zastąpiłem nim łowną syrzeblę). Na drugim miejscu jest jedno małe wahadełko i wymieniane gumy. Na burdele dochodzi jeszcze jeden Salmiak holo i tyle.

Szczerze mówiąc to ostatnio spinningowanie zastępuję często łowieniem na muchę. Choć zawsze wpadam na chwilę do Leska sprawdzić czy nadal umiem łowić :)

Plytkie prowadzenie to raczej ważny element bo mam wrażenie że nawet drobny fragment trawy psuje caly efekt. Woblerka Kielo mogę prowadzić jak powierzchniowca, płytko i schodzić nim głeboko - bardzo wygodne.

Użytkownik ictus edytował ten post 02 luty 2017 - 14:37


#11 OFFLINE   Ace

Ace

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 03 luty 2017 - 07:33

Ja często używam swoich strugaczy o pracy raczej migotliwej lub sieków Marka W.chyba że jest dzień w którym pstrągi są nieaktywne,to przechodzę do jaskółek i coś zaczyna się dziać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych