Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting - początek przygody. Waga średnia 30 - 60gr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   atet

atet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 21:29

Hej,

Chciałbym kilku porad odnośnie nowej dla mnie metody. W tej chwili jest zima, więc czas idealny na zdobycie wiedzy teoretycznej, w którą uzbrojony chciałbym stanąć na początku sezonu nad brzegiem Odry. Zaczynam od prozy życia, czyli co wybrać:

 

1. wędka  (2,13 -2.20 )- myślałem o łapaniu dłuższymi i cięższymi głównie z brzegu ale zdarzają się połowy z łódki

2. gr.  multiplikator niskoprofilowy

3. przynęty - myślę zarówno o gumach, jerkach i pozostałych, których nie podejmuję się wymieniać :) Wielkość 15 cm - 25 cm, z wagą max nie przekraczającą 50-60gr 

4. rybki - moje ulubione to sandacz, szczupak i okoń, chyba nawet w tej kolejności

 

Przerabiałem już temat kasy przy okazji spiningu. Raczej nie szukam rzeczy najtańszych - kto chce kupić sprzęt tani i dobry, kupuje dwa razy. Pierwszy raz tanio... Jednak bez popadania w drugą skrajność. Mogę zainwestować w sprzęt ale chciałbym wiedzieć, dlaczego tyle kosztuje - nie działa na mnie argument, że to mercedes wśród wędek czy kołowrotków. Musi mieć coś, za co chcieliście zapłacić,

 

Bardzo Was proszę jeżeli możecie podpowiedzieć, 1,2,3 z ceną i informacją o zaletach będę wdzięczny.  

 

Witek



#2 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 styczeń 2017 - 21:34

Proponuję zajrzeć do tego działu, jest tam naprawdę dużo informacji o takim sprzęcie

 

http://jerkbait.pl/f...20-baitcasting/



#3 OFFLINE   atet

atet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 22:55

Już trochę buszuję po forum :)

Prawdę mówiąc bardzo zależało mi na konkretnych typach, oczywiście sprawdzonych w bojach a może nowościach, na które wszyscy czekają, bo producent reaguje na sygnały rynku ;).

Brakuje mi wiedzy i kryteriów, wg których szukać konkretnego sprzętu/marki/. O ile z wędką wydaje mi się, że jeszcze dałbym radę (w spiningu działać powinny dość podobne kryteria), o tyle kołowrotek, szczególnie multiplikator, to dla mnie kosmos. "Jakieś" hamulce magnetyczne lub .... , w dodatku do dużych przynęt przełożenie nie powinno być wysokie (np. 9:1, a może odwrotnie?). Pytanie czy przynęty 50-60 są na średnie, co prawda widziałem ponad 100gr więc zakładam, że to nie jest szczyt. Słowem, gdybyś miał szansę podrzucić konkretne dwa, nawet jeden typ to już będzie się do czego odnieść, poszukiwać, czytać,



#4 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 01 luty 2017 - 06:18

Podobno Tatula :-)jest lekarstwem,leczy wszystko oprócz śmierci :-)
  • Paweł J lubi to

#5 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 01 luty 2017 - 09:49

Kiedy ja zaczynałem 4 lata temu ,popełniłem masę błędów które skutkowały wydaniem dość sporej gotówki :lol: ( całkiem nie potrzebnie ) Proponuje Ci poszukaj w swoim gronie kolegów którzy  posiadają już wiedzę na temat,( wędki z pazurem itd ).  . Zaoszczędzisz dużo czasu ,a przede wszystkim GOTÓWKI  i nerwów ;) .  Morze w twojej okolicy znajdzie się kolega z forum który wyjaśni ci nurtujące cię pytania  :) .



#6 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 01 luty 2017 - 16:04

witaj Kolego moja rada kij zakupisz nawet tu na forum do200-300zł do  80g ale multik to na początek zakup Tatula100-103hsl i będzie dobrze.Plecionka 30lb starczy do przynęt 60g.Powodzenia w castingu.....



#7 OFFLINE   atet

atet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 luty 2017 - 19:37

Wielkie dzięki za rady.

Widzę, że Tatula ma dobre notowania i to mnie do niej skłania, a kołowrotek (vel multik) to była moja największa obawa i bolączka. Za to polecenie dzięki kolegom hm62 i woblerek48. Kolega marek_moto skierował mnie w dobrą stronę - dzięki!

 

Kijek miałem nadzieję, że nie będzie wielkim wyzwaniem, więc mimo braku konkretnych wskazań ;), postaram się aktywniej przeszukiwać posty.

 

Gdyby ktoś miał ochotę coś dodać, to ja pozostaję otwarty na Wasze rady i sugestie. Za już dziękuję i chciałbym poprosić o więcej :)



#8 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 02 luty 2017 - 00:28

@Atet, cierpliwie i sukcesywnie przeanalizuj dział baitcastingowy, znajdziesz tam naprawdę pełno informacji odnośnie blanków jak i multików - w Twoim przypadku o Tatuli w przeróżnych odsłonach jest multum informacji. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych