Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikator do posyłania nielotów na większe odległości (jaki i jak stuningować)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 luty 2017 - 11:11

Aldebran BFS XG jest od jutra u Moritza za 250 euro.

https://www.facebook...?type=3

 

Z.

Będzie zakup zbiorowy? ;)  :D


  • Łowca.b lubi to

#22 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 02 luty 2017 - 11:15

Powiem wam ze miałem Aldka BFS XG nie dałbym wiary że rzuci 1,5g ale tak jak pisali koledzy wszystko zależy od całego zestawu a mój kijek nie był jakiś mocno UL (5-15g + pletka powerpro 8lb) :)

... i niestety od umiejętności czyli techniki. Swoją drogą rzuci czy nie rzuci jest mało precyzyjnym określeniem dla przykładu, fabrycznym C3 rzucę 1,5g wabiem :) idę o zakład :)


  • Alexspin lubi to

#23 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 02 luty 2017 - 11:57

Tu raczej chyba chodzi o podanie przynęty w lini prostej w określonych warunkach na odległość umożliwiającą łowienie :) a nie o samo rzucenie ;)


  • sucks_one lubi to

#24 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 23 sierpień 2018 - 18:39

Witam

Poszukuję multika, który będzie obsługiwał przynęty 3-15 gramów i daleko posyłał wabiki. Co byście polecili do takiego łowienia? Zestaw do łowienia okoni na twitching oraz popery. Bardzo zależy mi na zasięgu. Obecnie mam starego scorpiona 1001 z availem, ale chcę wymienić na coś co będzie dalej posylalo wabiki.

Co powiecie o daiwie sv 103? Uzyskam z niej większe odległości? Może aldebaran 51?

Pozdrawiam

#25 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4541 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 23 sierpień 2018 - 18:54

http://jerkbait.pl/t...st&fromsearch=1

#26 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 23 sierpień 2018 - 19:38

Do tych gramatur mam Daiwe Alphas Type F ze szpulą SV i polecam, spelni Twoje oczekiwania.

#27 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 23 sierpień 2018 - 19:51

Hm a co to znaczy większe odległości, zyskać 3 metry za 1 kilo złotych to nie jest gra warta świeczki. Miałem dwa ,teraz jednego scorpiona w konfiguracji avail szpula plus rozetka i łożyska hedgehogstudio i z lekkim wiatrem nie było problemu jaskółką 2 cale na główce 3,5 grama wyzerować szpulkę z plecionki. Cirka 37 metrów lata ,bez wiatru tak pod 30 metrów . Ale najszybciej to pochylił bym się nad jakąś daiwą, ale tu nie jestem specjalistą ,robię trzecie podejście do młynków tej firmy i zaczynam się z nimi dopiero zaprzyjaźniać.
  • drag i HaDe lubią to

#28 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4541 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 23 sierpień 2018 - 20:08

I jeszcze jedno. Po tuningu łożyska mają pewne ograniczenia jeśli chodzi o górny pułap ciężaru jakiego można bezpiecznie dla tych łożysk używać. O ile się nie mylę ta gorna granica to coś około 10 gram.

#29 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 23 sierpień 2018 - 20:14

To zależy od łożyska, hedgehogstudio ma na stronie tabelkę w której podaje optymalny zakres rzutowy łożysk i max którego nie należy przekraczać. Proszę https://www.hedgehog...o.co.jp/page/23 na dole strony. Konsekwencją przekraczania jest szybsze zużycie łożysk ,ale kto bogatemu zabroni.
  • S.N. lubi to

#30 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 23 sierpień 2018 - 20:21

Witam

Poszukuję multika, który będzie obsługiwał przynęty 3-15 gramów i daleko posyłał wabiki. Co byście polecili do takiego łowienia? Zestaw do łowienia okoni na twitching oraz popery. Bardzo zależy mi na zasięgu. Obecnie mam starego scorpiona 1001 z availem, ale chcę wymienić na coś co będzie dalej posylalo wabiki.

Co powiecie o daiwie sv 103? Uzyskam z niej większe odległości? Może aldebaran 51?

Pozdrawiam

A jakie masz wędzisko? Bo z jednej strony żeby daleko rzucić musi te 3 g ją załadować, z drugiej twitchować przynętami rzędu 15 g. No chyba, że masz 2 wedziska, albo znalazłeś dla mnie uniwersał.


  • arturbukowski i Alexspin lubią to

#31 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 23 sierpień 2018 - 20:43

A jakie masz wędzisko? Bo z jednej strony żeby daleko rzucić musi te 3 g ją załadować, z drugiej twitchować przynętami rzędu 15 g. No chyba, że masz 2 wedziska, albo znalazłeś dla mnie uniwersał.

Hubert twój uniwersał zaraz będzie obrzucany 😊😊😊 ,ale poruszyłeś bardzo ważną kwestię, ciężko znaleźć kijek w takim zakresie cw. (realnym) bo opis to jedno a pobożne życzenia producentów i kupujących to drugie.
  • HaDe lubi to

#32 OFFLINE   arturbukowski

arturbukowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaDrezdenko

Napisano 23 sierpień 2018 - 21:09

 albo znalazłeś dla mnie uniwersał.

 

Prosze bardzo Załączony plik  IMG_2484.jpg   70,38 KB   29 Ilość pobrań od 2g po 14g  


  • Paweł J i HaDe lubią to

#33 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 23 sierpień 2018 - 21:15

Zacne combo  :good:



#34 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 23 sierpień 2018 - 22:35

Witka megabass hyuga opisany do 3/8 oz. Te 15 gramów to tak na upartego i raczej w stylu 3 cale keitech plus 10-12g ołowiu niż wobler 15 gramowy. Najczęściej będą to 4-10 gramowe woblery typu minnow oraz popery 5-9 gramowe i w tym przedziale chce uzyskiwać największe odległości.

Użytkownik dekosz edytował ten post 23 sierpień 2018 - 22:37


#35 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 24 sierpień 2018 - 04:56

Witam

Poszukuję multika, który będzie obsługiwał przynęty 3-15 gramów i daleko posyłał wabiki. Co byście polecili do takiego łowienia? Zestaw do łowienia okoni na twitching oraz popery. Bardzo zależy mi na zasięgu. Obecnie mam starego scorpiona 1001 z availem, ale chcę wymienić na coś co będzie dalej posylalo wabiki.

Co powiecie o daiwie sv 103? Uzyskam z niej większe odległości? Może aldebaran 51?

Pozdrawiam

Ktora dokladnie sv 103?

Wszystkie kostrukcje oparte na sv Daiwy beda idealne do Twoich potrzeb.
Kosi konkurencje Fabryczny Zillion SV TW 1016. Jest to rozwojowa buda z duza przekladnia mosiezna i szpula Sv na starcie z zakresem szerszym niz potrzebujesz. A z czasem jak bedzie Ci malo dokupujesz szpulke ZPI i ceramiki. Pozostaje dobrac dobry patyk i nauczyc sie zestawu castingowego na nowo. Bardziej uniwersalnego mlynka w niskim budzecie wraz zmozliwoscia rozwojowymi tuningu nie znam.
A.

#36 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 27 sierpień 2018 - 08:24

Wodzik TW
  • szczupak1 lubi to

#37 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 29 sierpień 2018 - 21:32

Wodzik TW. Pic na wode fotomontaż. Miałem kilka multików z TW a teraz nie mam ani jednego i jakoś daleko rzucam lekkimi przynętami. Złapałem kiedyś euforię na TW, jakoś przeszło. Może jakaś dalikatna różnica jest, ale są inne ważniejsze aspekty żeby oddawać dalekie rzuty...

#38 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 29 sierpień 2018 - 21:46

Powiem tak. Nie przeszkadza ale i dupy nie urywa. Jakąś tam jedną sztukę można mieć.


  • Alexspin lubi to

#39 OFFLINE   Kejkosz

Kejkosz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 30 sierpień 2018 - 05:55

Żeby różnica była to szpula musiałaby być szeroka jak w multikach morskich, z tym że tam w ogóle wodzikow nie ma i nie potrzeba tw

#40 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 30 sierpień 2018 - 06:46

Powiem tak. Nie przeszkadza ale i dupy nie urywa. Jakąś tam jedną sztukę można mieć.

Mam dwa multiplikatory Tatula CT100HSL, jedną ze standardową szpulą do wędziska 7-28g (stosowane przynęty 10-30g) i drugą z płytką szpulą do wędziska 3,5-7g (stosowane przynęty 4-10g). Obydwa spełniają swoje zadanie w zupełnie zadowalający sposób, ale czy to jest wynikiem ich wodzika? Mam co do tego lekkie wątpliwości. Jedyną zaletą ich wodzika jaką dostrzegam w porównaniu z tradycyjnymi wodzikami, jest... łatwość przewlekania linki... ;)  :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych