Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Luty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 03 luty 2017 - 17:23

Witam.

He ... dokładnie takie samo skojarzenie miałem, ale pomyślałem sobie ... nie no ... wydra w obroży ...  :D  :D  :D

Pozdrawiam.



#22 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 03 luty 2017 - 21:31

Krzysztofie w Twoim apelu jest wiele racji. Jeśli jest duży mróz to łowienie odpuszczam. Końcem stycznia pojechałem nad San.Gdy zobaczyliśmy temperaturę i rzekę zwyczajnie wróciliśmy do domu. Złowienie planowanej na tym wypadzie głowacicy zwyczajnie by ją uśmierciło. W lutym głowacic nie łowię z założenia choć regulamin na to zezwala. Te ryby często wchodzą w tarło już w marcu więc niech mają chociaż jeden miesiąc spokoju. Wędkarz czasem ma tak,że przejedzie w zimowej scenerii pięćset kilometrów tylko po to by zobaczyć rzekę a z wędkowania rezygnuje. Widoki jednak były niezwykłe a przy okazji pogoniliśmy kormorany.

 

 

 

 

 

Piotrze, te dwa zdania trudno nazwać apelem, ot wyraziłem li tylko prywatne stanowisko.

Nie twierdzę, że wędkarsko zima nie dostarcza emocji. Owszem, można czerpać przyjemność z tego hobby także i o tej porze roku. Najlepszym przykładem miłośnicy wędkarstwa podlodowego. Ja sam w ostatnich latach regularnie kończyłem sezon z końcem grudnia …nowy rozpoczynając od razu pierwszym tygodniem stycznia. Z mojej perspektywy były jednak ku temu warunki … ale co kto lubi. To każdego z nas indywidualny stosunek do środowiska, kwestia pewnej etyki i priorytetów. Ja uznałem że dam odpocząć ichtiofaunie … i tyle. 

 

Natomiast Piotrze, podobnie Tobie, również i Ja lubię wyskoczyć bez ekwipunku nad swoje ulubione, pobliskie ciurki (co oczywiście niejednokrotnie będę czynił także tej zimy). Z aparatem u boku przyglądając się rzece, otaczającej przyrodzie, pstrykając klimatyczne landszafty … czekał będę do tej prawdziwej wiosny. Pozdrawiam


  • Zielony lubi to

#23 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 03 luty 2017 - 22:11

Z tą zimą to też różnie jest, na południu będzie jeszcze w pełni a u mnie jak co roku pod koniec tego miesiąca pojawią się żurawie  :)



#24 OFFLINE   Bugi86

Bugi86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Maciej

Napisano 03 luty 2017 - 22:24

Zielony, ale mimo wszystko rzeka to nasz górski no-kill nieprawdaż? Na dodatek przy sklepie :P Popraw mnie jeśli się mylę :) Dałeś radę selektywnie łowić białoryb tam? Pozdrawiam

Dla mnie białoryb zimą to alternatywa dla łowienia pstrągów. Zresztą ciekawa i pełna niespodzianek alternatywa.

Ostatnio spróbowałem złowić powszechnego, zimowego leszcza.

Najpierw spotkaliśmy z kolegą pieska

A następnie to już zabawa w leszcze

Luty może być całkiem dobrym nimfkowym miesiącem nawet jak się łowi zwykłe płocie

Pozdrawiam



#25 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 03 luty 2017 - 23:17

Macieju tak się składa, że jestem współautorem większości odcinków no kill na wodach górskich okręgu PZW Lublin i niemal na wszystkich można wybrać fragmenty w których będziesz celowo łowić ryby białe unikając pstrągów.Nawet tutaj ale trzeba poczekać aż rozmarznie.

f7d4158928bd4accmed.jpg

Natomiast co do pstrągów to łowię je od niemal trzydziestu lat i z czasem zdecydowanie zmieniło mi się podejście do tych ryb.Po pierwsze trochę mi ich szkoda a mój duch pogoni za tymi rybkami usnął.Przyznaję się też,że niechcący złowiłem w tym roku dwa pstrągi a tylko jeden z nich był z Bystrzycy. Oczywiście cenię pstrągi, buduję im z chłopakami tarliska i też robimy wiele innych czasem dziwnych rzeczy by wciąż były w naszych rzekach ale to długa i wielowątkowa opowieść na inną okazję.

4b68d483d804d366med.jpg

5c12c3a74d2f6ed5med.jpg

 

Tymczasem bawi mnie łowienie białych ryb zimą :)


  • Maciek Rożniata, Krzysiek Dmyszewicz, skalka i 1 inna osoba lubią to

#26 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 04 luty 2017 - 06:00

Witam.

He ... dokładnie takie samo skojarzenie miałem, ale pomyślałem sobie ... nie no ... wydra w obroży ...  :D  :D  :D

Pozdrawiam.

 

A to nie Twój Psiak pilnuje pstrąga?  ;)  :)

 

http://www.flyfishin...2f9495d8c08.jpg


  • Maciek Rożniata i Andrzej Stanek lubią to

#27 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 05 luty 2017 - 14:35

A to pstrąg ? ;)



#28 OFFLINE   tzienkiewicz

tzienkiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 luty 2017 - 15:40

Byłem dzisiaj na OS Wisła. Woda płynie ale pełno śryżu. Dwa trzy dni około zera lub więcej i da się łowić.

#29 OFFLINE   Bugi86

Bugi86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Maciej

Napisano 12 luty 2017 - 13:50

A jeszcze @Zielony pytanko - stosujesz takie same nimfy jak na pstrąga czy coś innego? Np jakaś imitacja białego robaka?

#30 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 12 luty 2017 - 15:21

Ostatnio najlepiej sprawdzają mi się te ze zdjęcia. Pierwsza to oczywiście lekki mini kiełżyk a prowadząca to taka ochotka- fioletka przyssana do złotej kulki 2,8mm :)

a4e08d81ac44ab3bmed.jpg


  • Maciek Rożniata, Krzysiek Dmyszewicz, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#31 OFFLINE   trout60

trout60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów

Napisano 12 luty 2017 - 21:54

perdigone...:)łane i skuteczne a niepozorne;)


  • Zielony lubi to

#32 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 14 luty 2017 - 21:21

A ja w lutym ........ wierce , wiercę i jeszcze wiercę :) pstrągi odpoczywają :)


  • Zielony i tadekb lubią to

#33 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 14 luty 2017 - 21:23

Witam.

Też zacząłem wiercić ...

W zeszły weekend do boju mormychy poszły, ale w najbliższy zamierzam nimfy popróbowac te najmniejsze ...

Pozdrawiam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych