Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boren (multiplikator i rekordowe szczupaki) - czerwiec 2017 - wyprawy jerkbait.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
324 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 24 marzec 2017 - 11:10

A łowiliście na obrotówki i wahadłówki ?


Łowiliśmy. Obrotówki, spinery były bezproduktywne, nawet ciemne, nawet b duże z marabutem. To była zaskoczenie bo stoisz na miejscówce, holujesz szczupaka na fatso, kolega obok na gumę, drugi tez. Poludnie, ryby nagle biorą jak wściekłe, po podbieraka stroi kolejka grubych 70tek. Zmieniasz na blystke i zero. Koledzy dalej lowią na gume. Zmieniasz na kopyto z niebieskim grzbietem i znowu holujesz.

Wahadła troche lepiej, okonie ładne brały jako przyłow ale z pewnością za jerkami jesli chodzi o skuteczność.

To nie jest woda na blystki, blachy, spoony, spinery itd. Nie wiem dlaczego tak jest ale tak jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Rodu, MarcinZet i Alaryk lubią to

#142 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 24 marzec 2017 - 11:14

Trochę dziwne rzeczywiście, dzięki, ale parę i tak wezmę, na wszelki wypadek :)


  • MarcinZet lubi to

#143 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 24 marzec 2017 - 13:18

Guma jest tam przynętą nr 1. 😉

#144 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 marzec 2017 - 14:04

Jack rządzi!! ;)

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
  • salmon1977 lubi to

#145 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 24 marzec 2017 - 14:21

Takie ryby tez tam pływają
1e5b74de0b48273f2967bb788065f9af.jpg




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#146 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 24 marzec 2017 - 16:40

Na spina?

#147 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 03 kwiecień 2017 - 20:24

Jack rządzi!! ;)

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

i big bandyta :D jak się zaczyna żarcie to walą z opadu...
  • Piotrek Milupa i Kamil Z. lubią to

#148 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 03 kwiecień 2017 - 21:02

czyli rozumiem, że szukacie jeszcze jednego do kompletu?



#149 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 03 kwiecień 2017 - 23:57

Czołem wszystkim. Robimy ten wyjazd. Jeśli znajdziecie 9-tą osobę to super. Jeśli nie znajdziecie, to Eventur bierze to na siebie i cena dla pozostałych 8-miu nie ulega zmianie. Prośba aby szybko przesłać do mnie listę uczestników z mailem do każdego żebym mógł wysłać umowę. Pozdrówki, Maciek


Tu jest odpowiedź.

#150 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 04 kwiecień 2017 - 09:27

żona dała zielone światło. tylko sprzętowo się nie wiem czy się nadam. w kaście raczkuję, to będzie dopiero mój pierwszy sezon. na razie uczę się rzucać. mam tylko jednego kija do jerkowania, raczej niższej klasy (dragon farso jerk do 60g) i multika abu c4. Kija mogę dokupić jakiegoś w niedużych pieniądzach. poza tym same stałoszpulowce. specjalnych kombinezonów wędkarskich też u mnie brak - czy to jest wymóg? kilka większych przynęt mam - soft4play 19cmx3, sebile magic swimmer soft 19cmx2, magic swimmer hard 16,5, mcmio, mcpike, pig shad jr x4, salmo sweeper 14, 17, jack F, fatso 10, westin jatte, shad teezów dokupię, bo przynęty świata mam na miejscu, buster jerk 1 i 2, sider 10 i 12 i jeszcze jakieś nie typowo polskie bym wygrzebał. jestem ze Szczecina i chętnie pojadę swoim autem na miejsce (skoda superb kombi 2,0 tdi `13 - komfortowe i dużo miejsca a pali tyle co nic :) - rozumiem, że kwestia transportu jeszcze do dogadania)?).

 

nadam się?


Użytkownik karkoszek edytował ten post 04 kwiecień 2017 - 09:28

  • remek, Rodu i Dano. lubią to

#151 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 04 kwiecień 2017 - 10:06

Nadasz się jak najbardziej;-) wrzuć mi proszę nr kontaktowy, pełną godność i maila na priv, coś wykombinujemy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

#152 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 04 kwiecień 2017 - 12:52

no to będę



#153 OFFLINE   Pluton

Pluton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKujawy
  • Imię:Sebastian

Napisano 04 kwiecień 2017 - 13:08

Jak to śpiewał klasyk " lepiej jak jest więcej "  ;) .  Witamy w drużynie.


  • MarcinZet lubi to

#154 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 04 kwiecień 2017 - 17:25

To mam pretekst żeby jeszcze sprzętu dokupić. Wielkie relaksy były na targach szczecinskich w weekend. Warto? Mogę zamówić od tego gościa jakieś, mam kontakt bo będę od niego bral bonito boleniowe. Dragon milenium fatso jerk do 60g się nada? Przynęty moje jako tako obsługuje.

#155 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2017 - 17:27

To mam pretekst żeby jeszcze sprzętu dokupić. Wielkie relaksy były na targach szczecinskich w weekend. Warto? Mogę zamówić od tego gościa jakieś, mam kontakt bo będę od niego bral bonito boleniowe. Dragon milenium fatso jerk do 60g się nada? Przynęty moje jako tako obsługuje.

Do tych 23 cm nie nada się.



#156 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 06 kwiecień 2017 - 21:01

trochę tu cicho. Panowie, a o co chodzi z samochodem i jak on jedzie? Uda nam się zapakować cały sprzęt? Dostałem info na maila, że mam wam oddać po 30 zł za miejsce w samochodzie. Co to za samochód, skąd i którędy jedzie? Tak jak napisałem, jadę spod Szczecina. Ktoś może z okolic krajowej szóstki? Widzę, że sama Warszawa i okolice. Dodatkowo:
 

Jeśli chodzi o prom, to umieścimy pana w kabinie 4-osobowej, po prostu wykupimy tam 1 miejsce. Ale nie z resztą grupy, bo Oni już mają swoje kabiny opłacone i brak tam miejsc. W samochodzie będzie pan z nimi oczywiście.

 
:(
Z dostaniemy swój prywatny temat na pogadanki?

Użytkownik karkoszek edytował ten post 06 kwiecień 2017 - 21:11


#157 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 06 kwiecień 2017 - 21:52

Jest taki prywatny, tylko dla nas, wątek na samym dole strony głównej. Sprawdź, czy u Ciebie jest. Jak nie ma to napisz szybko do Marcina Z lub Meme, żebyś miał tam dostęp, bo tam wszystko omawiamy, organizujemy.

Użytkownik Alaryk edytował ten post 06 kwiecień 2017 - 21:54


#158 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 06 kwiecień 2017 - 21:54

O jaaa:)

#159 OFFLINE   rogu

rogu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Rogowiecki

Napisano 10 kwiecień 2017 - 15:18

Czołem,

 

kto jeszcze nie wpłacił za prom do nas, to pilnie proszę o dopłatę - kwotę każdy ma na mailu.

W tym tygodniu wrzucę Wam tutaj kilka porad od siebie jak, gdzie i na co łowić na Boren. Domek, gdzie mieszkacie ma najlepsze umiejscowienie na całym jeziorze i do świetnych miejsc macie od 5 do 20 minut łodzią od przystani :-). 



#160 OFFLINE   rogu

rogu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Rogowiecki

Napisano 13 kwiecień 2017 - 12:42

Jak łowić na Boren? O tej porze roku będziecie łowić dość płytko - od 1 do 4-5 metrów. Tu jest lokalizacja Waszej przystani mniej więcej:

 

https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3

 

 

Znajduje się ona bardzo blisko najlepszych na Boren miejsc. Doskonała jest zatoka gdzie stoją łodzie - dosłownie 5 minut drogi od przystani zaczyna się rozległy, roślinny blat (moczarka, rdesty), który ma jakieś 500 na 800 metrów. Takie same blaty macie w następnej zatoce po lewej od przystani i w kolejnej (też po lewej stojąc na przystani twarzą do jeziora). Na wiosnę cała sztuka łowienia na Boren to obławiać w dryfie te blaty. Szczupaki są tam ZAWSZE. Mogą nie brać przez kilka godzin, ale one tam są. Przychodzi moment, że zaczynają brać i wtedy jest zazwyczaj "grubo". Siedzą zakopane w tym zielsku i jak zaczynają żerować to możecie mieć kilkanaście 90+ cm w kilka godzin + kilka metrówek. Miałem na Boren co najmniej kilka takich dni. Nie łówcie przy samych trzcinach. To nie szkiery i na Boren to rzadko się sprawdza. Blaty z roślinami rozpoczynają się zazwyczaj 100 - 150 m od trzcin i ciągną się dalej w jezioro. Łatwo je odszukać na echu, a jeszcze łatwiej patrząc po prostu do wody (jest czysta i widać rośliny). Blaty mają głębokość od 2 do 6 metrów i wszędzie są rośliny. Szczupaki mogą być na każdej głębokości, ale największe łowiłem chyba od 3 do 6 metrów. Bardzo dobre potrafią być skrajne odcinki blatów, gdzie kończą się rośliny i zaczyna czyste dno. Takich blatow z roślinami wiem, ze na Boren jest więcej, ale ja łowiłem głownie na tych trzech. Po prostu nie było po co pływać dalej. Ale Was zachęcam abyście przy dobrej pogodzie spenetrowali inne rejony jeziora bo na pewno grubo tam połowicie. Uważajcie na wiatr. Jak się zaczyna zrywać to na Boren fala o wysokości 1 m tworzy się w 10 minut. Szczupakom to nie przeszkadza, ale robi się wtedy niebezpiecznie. Ciekawym przyłowem podczas łowienia na blatach są okonie - nie ma ich w tym jeziorze dużo, bo szczupaki je wycięły. Zostały za to duże :-). Nie złowiłem mniejszego niż 35 cm, a większość miała ponad 40 cm. Nigdy się na nie tam celowo nie nastawiałem, ale podejrzewa że jak się ktoś przyłoży, to można połowić naprawdę grubych garbów. Przynęty jakie mi się najlepiej sprawdzały: wszelkie jerki (płoć, imitacja szczupaka oraz okonia). Raczej większe, takie 15 cm +. Muszą chodzić tak 0,5-2 m pod powierzchnią, między powierzchnią wody a zielskiem. Do tego wszelkie gumy (15 cm +) na główkach 5-15 g. Naturlane, seledyny, żółte, zielone fluo. Nigdy nie połowiłem na Boren na wahadłówki  i obrotówki, ale mało ich używam. Obowiązkowo używajcie grubych plecionek bo zaczepy w roślinach są mocarne :-). Sugeruję 0,25 mm lub lepiej. KONIECZNIE usuńcie drugą kotwicę z jerków i przygnijcie zadziory - jak szczupaki tam biorą to atakują bardzo mocno i zażerają jerki naprawdę głęboko. Szkoda kaleczyć ryb. Na koniec uwaga organizacyjna - Wasz gospodarz to równy chłop, ale wymagający wobec turystów. Lubi jak wszystko jest w porządku w jego campie. Dlatego prośba aby uważać na łodzie/domek i posprzątać wszystko przy wyjeździe. A poniżej kilka fotek z moimi rybami z Boren właśnie z czerwca. Oby brały Wam przynajmniej tak samo dobrze :-). Dokumenty wyjazdowe wyślę Wam w maju.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych