Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek do BIG GAME Redington Delta 11/12


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 09 luty 2017 - 20:55

Na razie jeśli chodzi o kołowrotki, dzięki sympatycznemu koledze z forum trafiłem na Allen Kraken nr 5 za 249$ za nówkę sztukę. Super pojemny, mocny z dobrym hamulcem. Odszedłem od pomysłu z hamulcem 6lb i łowienia na tippet 20lb czyli prawilnie wg IGFA.

#22 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 09 luty 2017 - 21:48

Mysle ze z 20 lbs to mozna wystapic z mega doswiadczeniem ze strony wedkarza i zalogi+ ryby po paredziesiat kg max i to raczej w tych dolnych zakresach ( zaglice). Na cos konkretniejszego ja bym zakladal przypon odrobine slabszy od linki a sama koncowka to 80-100 lbs bo trzeba rybe za przypon dzwignac do powierzchni zeby ja zlapac za dziob. A one tego cholernie nie lubia :)
  • Guzu i ictus lubią to

#23 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 09 luty 2017 - 22:00

Za ponad miesiąc będę miał okazję spróbować GT na muchę mam nadzieję że będą brały takie około 10 kg bo większych to się bardzo obawiam .Niestety ale średnia to 20kg do nawet 40kg tych największych nie wyjęli mimo że byli jak im się wydawało przygotowani  .Koledzy odradzają ale stwierdzili że z wielką satysfakcją  uwiecznią na filmiku moją przerażoną minę ;)

.


  • Kuba Standera i ictus lubią to

#24 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 luty 2017 - 22:31

Allen Kraken,moze działać.

Jedynie bym go dobrze obejrzał, ja coś do chińczyków mam słabe podejscie.

W sensie, żeby nie przeciągneło go przez przelotki :)


  • ictus lubi to

#25 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 09 luty 2017 - 23:07

Za ponad miesiąc będę miał okazję spróbować GT na muchę mam nadzieję że będą brały takie około 10 kg bo większych to się bardzo obawiam .Niestety ale średnia to 20kg do nawet 40kg tych największych nie wyjęli mimo że byli jak im się wydawało przygotowani  .Koledzy odradzają ale stwierdzili że z wielką satysfakcją  uwiecznią na filmiku moją przerażoną minę ;)
.

Z ostrobokami nie ma fanu. Mysle ze na muche zwlaszcza. Uporczywa sila przeciw sile. Nie skacza. 10 kg to juz mega mocna ryba. 2-3 kg wygina morski blank 10 w koleczko... Jak by ci sie zaczepil taki ponad 20 kg to wspolczuje... Ale probuj :)
  • Guzu i ictus lubią to

#26 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 10 luty 2017 - 00:00

Przy 20kg na sprzęcie 50lb chłopaki klęczeli oparci o burtę ;) więc żartów nie ma oczywiście na spina.Te 10 kg to już jest max na muchówce powyżej to jest walka o przetrwanie :D wiem bo miałem na spina małe GT .Jakaś szajba żeby się człowiek musiał stresować wielkością ryby ;) .Myślę że supeł na lince rozwiązuje problem sprzętu od razu :) .


  • Guzu i ictus lubią to

#27 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 10 luty 2017 - 12:14

błądząc po czeluściach internetu, natrafiłem na art.: "Basic gear for your slatwater fly fishing trip", który otwierało to oto zdjęcie:

 

bowbrunette.jpg

 

#28 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 luty 2017 - 14:01

16wt

Załączony plik  WhatsApp Image 2017-02-10 at 12.49.07 (2).jpeg   66,67 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  WhatsApp Image 2017-02-10 at 12.49.07 (1).jpeg   63,27 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  WhatsApp Image 2017-02-10 at 12.49.07.jpeg   62,21 KB   4 Ilość pobrań

Dla porównania wędka do suchara 12wt ;)

Załączony plik  WhatsApp Image 2017-02-10 at 12.49.07 (3).jpeg   84,62 KB   5 Ilość pobrań


  • ictus lubi to

#29 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 10 luty 2017 - 14:23

Podejrzewam, że tą wędką "do suchara" faktycznie można by ciskać sucharami, nawet takimi z piekarni  ;)


  • ictus lubi to

#30 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 10 luty 2017 - 14:26

 

błądząc po czeluściach internetu, natrafiłem na art.: "Basic gear for your slatwater fly fishing trip", który otwierało to oto zdjęcie

 

 

 

 

Jeśli "Basic gear" oznacza w tym przypadku podstawowe wyposażenie, to jestem zdecydowanie za ...


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 10 luty 2017 - 14:27

  • ictus lubi to

#31 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4362 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 10 luty 2017 - 14:37

:)

#32 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 10 luty 2017 - 18:42

Mój kierownik od Marlinów odradził mi łowienie ich na muchę. Na Kanarach są zwykle duże sztuki
Te po 500lb wyciągają nawet 1000m zylki przy pierwszym odjezdzie. Wg niego można popróbować z tuńczykami, dorado i żaglicami.

Rozeznaję się dalej w sprzęcie. 17+ WT na te ryby powinno być ok :) Wszystko do przemyślenia.

#33 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 10 luty 2017 - 19:01

Jeśli "Basic gear" oznacza w tym przypadku podstawowe wyposażenie, to jestem zdecydowanie za ...

Obawiam się że to wyposażenie jest wybitnie opcjonalnie i do tego drogie w utrzymaniu..  Ja się nie piszę ;)

 

Na marginesie, niezłą parę trzeba mieć ,żeby taką 16-ką ciskać cały dzionek. Szacunek !


  • ictus lubi to

#34 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 10 luty 2017 - 20:01

@Kuba pytałeś kiedy jadę. Na dziś mam dwie daty pewne a trzecią dopiero ustalę. Będę pływał 19 i 25 czerwca. Druga połowa czerwca zawsze była tam najlepsza na marliny ( sprawdzalem raporty BF, wpisy kapitanów online oraz ich uwagi z korespondencji). Nie wiem czy sensownie wybrałem daty, przy okazji podpytam.

19.06 są w ciągu łowienia dwa pływy, nie są superduże ale też nie są małe i dodatkowo odpływ jest chwilę po wschodzie. Liczę że będą to dwie lepsze pory żerowania.

25.06 pływy są ogromne i również aż dwa w ciągu dnia z przypływem na starcie dnia.

Jestem dogadany na 9 godzin od 8 (to pora wschodu slońca) do 17 a łowisko zaczyna się blisko portu więc liczę że zaliczę oba pływy w obu dniach. Rozważam wcześniejszy start i/lub przedłużenie czarteru. Pomysły na trzecią datę między 17 a 29 czerwca? Pogody na dziś nie sprawdzę. Prądy będą największe od 22.06 do 25.06.

Ma to wpływ czy to raczej czarymary?

Użytkownik ictus edytował ten post 10 luty 2017 - 20:04


#35 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 10 luty 2017 - 23:00

Chociaż wątek o kołowrotkach, lekko zbaczający na morskie łowienie, to ja jednak zwrócę uwagę na linkę. W zasadzie czy ktoś zna linkę muchową o wytrzymałości powyżej 50 LBS? Bo jeżeli nie, to ona będzie stanowiła nieodzowny, a najsłabszy element zetawu.



#36 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 10 luty 2017 - 23:36

Ja znalazłem na razie najmocniejszą
Rio Leviathan 26ft Sink Tip Fly Line która ma:
70lb wytrzymałości

Podobno linki muchowe mają zaniżoną wytrzymałość o 20% i jeśli to prawda ro można przyjąć że ma ponad 80lb.

Znalazłem też wymarzony kołowrotek do Big Game
Galvan T-18
ma ponad 15cm średnicy
jeden obrót to prawie 48cm
mieści 500 jardów gelspuna 50lb

Pojemność mogłaby być większa ale cóż. No i cena wysoka.

Użytkownik ictus edytował ten post 11 luty 2017 - 00:02

  • aigle lubi to

#37 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 11 luty 2017 - 01:43

Chociaż wątek o kołowrotkach, lekko zbaczający na morskie łowienie, to ja jednak zwrócę uwagę na linkę. W zasadzie czy ktoś zna linkę muchową o wytrzymałości powyżej 50 LBS? Bo jeżeli nie, to ona będzie stanowiła nieodzowny, a najsłabszy element zetawu.

 

Hej.

Spróbuj na kiju dowolnej długości powyżej 7 stóp podnieść 2 wiadra wody, jakieś ~ 40lbs

Obłęd.... i trzeba mieć zaufanie do sprzętu.

Sporo jest na rynku linek dedykowanych do łowienia w morzu i opisanych na poziomie 58lbs i więcej. 

 

tomaszek11



#38 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 11 luty 2017 - 01:56

Obawiam się że to wyposażenie jest wybitnie opcjonalnie i do tego drogie w utrzymaniu..  Ja się nie piszę ;)

 

Na marginesie, niezłą parę trzeba mieć ,żeby taką 16-ką ciskać cały dzionek. Szacunek !

 

Mówisz o pierwszym zamieszczonym zdjęciu i ś--ciskaniu/przy-ciskaniu przez cały dzionek ???

Czy drugim zdjęciu i faktycznie, ciskaniu przez cały dzień? W tym przypadku, jak się nic nie dzieje to faktycznie nuda po godzinie.

Wariant pierwszy tak szybko się nie nudzi.

 

Ale żeby założyciel wątku nas nie wyrzucił to wróćmy do sprzętu. Łącząc różne wątki dyskusji jeszcze raz powtórzę, sprawdzone klasyki, Hardy ZANE.

 

 

Załączony plik  hardy zane.jpg   38,73 KB   5 Ilość pobrań

 

tomaszek11


Użytkownik tomaszek11 edytował ten post 11 luty 2017 - 01:57

  • ark70 lubi to

#39 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 11 luty 2017 - 09:06

W tym wątku @aigle wstawił wędkę TFO TiCr2 16+WT. To chyba pomieszany szklak z węglówką, mocarny bo do 1000gr.

Jaki przypon waszym zdaniem jest w stanie zerwać ta wędka?

#40 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 luty 2017 - 12:58

Hej

Co do pływów, są bardzo ważne.

W jakich miejscach, jaka woda itd, to juz wiedzą tylko lokalni. Musisz się wypytać.

Co do galvan - ja bym jednak szukał Loopa.

Backing - ja mam plecionki 65-80lb. I micro gelspun, chyba orvisa.

TFO ma serię Bluewater - popatrz w sklepie Dyckersa, są w przystępnych cenach.

Jedziesz w czerwcu, ogień z nieba. Powiem tak - rzadko kto na łodzi wytrzymuje 6h. Nasz rekord to chyba 11h w lecie, ale jak wróciłęm do chaty to jakby mi ktoś zgasił światło do następnego poranka, totalne wyprucie.

Nadal - sprawdź jaka łódź, czy mają jakiekolwiek doświadczenie z muszkarzami. Czy łódka jest gotowa na kogoś z muchówką?

Zwykle duza łódź kabinowa, fotel ginekologiczny z pasami, wędka wpięta w łódkę, betoniarki itd. godziny trolowania, kilka brań, potworna jebaczka żeby to nawinąć.

Kolejna rzecz - posługiwanie się wędką w klasie 16-19. Zestaw waży ponad kilo, głowica ma 750-100grain. Tym trzeba umieć rzucać, sklarować linkę po braniu itd.

Zdecydowanie pojechałbym najpierw na kilka wyjazdów choćby na albacory, żeby ogarnąć chaos.

Zero mądrości, tylko na tych rybach można sobie naprawdę zrobić krzywdę.

Kolejna sprawa - kilka "myków" w takim sprzęcie, łaczenia itd. Samo podanie much do ryb, ustawienie i napłynięcie łodką.

W tym sezonie niestety z powodów zdrowotnych działalność mam zawieszoną. Ale - jak chcesz, zapraszam na prv. Bo to trzeba spory elaborat wysmażyć. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych