Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwajcaria


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 24 lipiec 2006 - 13:00

No i wróciłem. W pierwszych słowach chciałem jeszcze raz gorąco podziękować Pittowi za gościnę i wspaniały wspólnie spędzony tydzień.

Rybek też nie zabrakło, choć atomowo-słoneczna pogoda nie wróżyła zbyt optymistycznie. Pewnie do głowy przychodzą wam górskie potoki i żyjące w nich pstrągi, lipienie, a w przeczystych jeziorach trocie, miętusy, okonie, szczupaki... Należy jednak dodać jeszcze ogromne klenie, które właśnie latem stają się podstawową zdobyczą wędkarzy spinningowych. Ogromne upały zepchnęły resztę drapieżników w głębokie odmęty jezior (a głębie 100 metrowe wcale nie rzucają na kolana w potężnych szwajcarskich jeziorach). Także niemal całą swoją energię skupiłem na kleniach. Już drugiego dnia pobiłem swój rekord - rybką 63cm. Ot taki niepozorny strumyk wpadający do jeziora okazał się domem dla wielu pięknych okazów. Niestety największe jakie w nim widziałem - powyżej 70cm nie dały się podejść.
W jeziorze dłubałem rybki pomiędzy 40-50 cm. Dla odmiany szwajcarskie klenie jeziorowe mają w d....e polskie standardy i równie dobrze biorą na 2 cm wobki, co na 7cm. Najskuteczniejszy dla mnie okazał się 5 cm Executor Salmo w naturalnych kolorach. Wobkiem Andrzeja Lipińskiego kusiłem nawet bassy słoneczne.
Generalnie woda jest tak czysta, że nogi się same uginają na widok 70cm kleni pływających wzdłuż brzegu, a jestem przekonany, ze są i większe...

Kilka fotek na okrasę:

Typowy szwajcarski widok
Zdjęcie nr1

klenik
Zdjęcie nr2

Załączone pliki


  • iwan65 lubi to

#2 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 24 lipiec 2006 - 13:02

brały także na gumki
Zdjęcie3

a na okrasę bass słoneczny
Zdjęcie4

Załączone pliki



#3 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 24 lipiec 2006 - 13:03

udało mi się także zadziwić Pitta. okazuje się, ze w jego jeziorze faunę zasilają także żółwie

Zdjęcie5

Załączone pliki

  • Załączony plik  zolw.jpg   54,34 KB   204 Ilość pobrań


#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 lipiec 2006 - 13:20

baloo gratuluje sukcesow no i udanej wyprawy. Extra kleniory.

#5 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 24 lipiec 2006 - 13:41

Teraz jest mi trochę żal, że nie robiłem tym kleniom 40-50cm zdjęć. Wiecie jak jest. Jak drugiego dnia złowiłem 63 to uznałem, że nie ma co pstrykać fotek jakimś 50cm glutom B)

Niestety do końca nie udało mi się złowić klenia w granicach 60cm. Takich 40-50 było łącznie kilkanaście. Oczywiście padło też kilka 30taków. generalnie codziennie łowiliśmy wieczorkiem kilka godzin i zawsze udawało się skusić 2-5 ryb(y). Raz wstałem o 5 rano (w końcu były wakacje ) i tego ranka złowiłem około 8 kleni w przdziale od 35 - 50 cm. Niestety byłem sam (Pitt pracował) i na pamiątkę mam tylko piękne wspomnienia...

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 lipiec 2006 - 13:42

Wielkie gratulacje Baloo. Fajne zdjęcia, a przede wszystkim fantastyczna przygoda. Gratulacje!

Pozdrawiam
Remek

PS. Zdjęcia schowałem - zgodnie z ogłoszeniem umieszczonym na forum ogólnym.

R.

#7 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 24 lipiec 2006 - 14:02

Sorki Remku, nie doczytałem jescze wszystkich nowych wątków.

YO!

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 lipiec 2006 - 14:05

Sorki Remku, nie doczytałem jescze wszystkich nowych wątków.

YO!



Baloo, nie ma najmniejszego problemu. Rozumiem i życzę miłego odkopywania się. Swoją drogą czekam na artykulik o sumach, o Szwajcarii nie wspomnę. Bardzo chętnie poczytałbym o tych pięknych jeziorach bo to zupełnie inne wedkarstwo niż w Polsce. Jednak najpierw poproszę sumy :mellow:

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 24 lipiec 2006 - 14:19

Fantastyczna sprawa takie klenie. Gratuluję i zazdroszczę <_< :lol:

#10 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 24 lipiec 2006 - 14:32

Co ja będę pisał o Szwajcarii skoro prawdziwym znawcą tematu jest Pitt. Jego nękajcie. Ja mu tylko dałem wgląd do polskiej szkoły łowienia kleni i okazała się skuteczna na jego łowiskach. O sumach napiszę, tylko dajcie mi dojśc do ładu...

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 lipiec 2006 - 14:54

tylko mnie teraz nie nekajcje! hihihi moze w zimie cos skrobne? bede mial wiecej czasu :D
a tak na powaznie, to matek swietnie sobie radzil, pomimo ze lowiska sa strasznie trudne i kazdemy sie wydaje, ze jak ryby sa to biora, moze i tak jest, jak sie lowi w kaluzy o kolorze kawy ... tu jest troche inaczej, ale bywaly dni, ze w pieciu rzutach holowalo sie 4 ryby ;)
no wiec matek pobil swoj rekord zyciowy, zlapal klenie na calkiem 'niekleniowe' wabiki i zarazil mnie lowieniem kleni po polsku, czyli na gluty wielkosci 2 cm hmmm :unsure: ;)

ps. zapomnialbym, dzieki za wysmienite towarzystwo :mellow: i ... nieprzespane noce <_< ;) :lol:



#12 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 24 lipiec 2006 - 15:13

Qurcze, już nie przesadzaj z tymi glutami. Na gluty to ty łów sobie sunfishe. Tak na poważnie najlepiej mi się łowiło z powierzchni. Łazi się brzegiem, wypatruje klenia i jak się jakiś pojawi rzuca koło niego i czeka aż kleń się zainteresuje i zaśsie nasz wabik jak muchę. Widok piękny i tak złowiłem tego największego klonka. Czasem skuteczne okazywało się trafienie niemal prosto w klenia, wówczas on atakował przynętę bez większego namysłu. W takich warunkach najlepiej sprawdzały mi sie przynęty małe: Tiny, hornecik, wobek Andrzeja L. itp.

Gdy łowiłem normalnie (brodząc) wóczas używałem normalnej wielkości wabików typu executor 5 cm. Jednak powtarzam po tym co widziałem jestem w stanie przyjąć, że dużym kleniom nie będzie przeszkadzał wabik nawet 10cm. Tam po prostu pływają prawdziwe smoki.

#13 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 24 lipiec 2006 - 18:59

No to ladnie tam sobie poszalaleś,klenie jak marzenie a do tego jakieś egzotyki :mellow: Ja na twoim miejscu bym się tam przywiązal i ani myślal o powrocie do kraju :mellow: ;)

#14 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 lipiec 2006 - 20:46

@Mateo,

gratuluję udanego urlopu i pięknych kleksów. :D
Cieszę się, że w końcu udało ci się złowić klenia powyżej 60 cm. Brawo.

...Dla odmiany szwajcarskie klenie jeziorowe mają w d....e polskie standardy i równie dobrze biorą na 2 cm wobki, co na 7cm...
...Jednak powtarzam po tym co widziałem jestem w stanie przyjąć, że dużym kleniom nie będzie przeszkadzał wabik nawet 10cm...

Mateo, ja uważam za normalne, że duże klenie lubią atakować spore przynęty. Tym bardziej jak jest ich dużo w danym łowisku.
Ze swojego doświadczenia wiem, że potrafią walnąć w wobek typowo sandaczowy 10-12 centymetrowy, a swoje największe klenie złowiłem na przynęty powyżej 5 cm, a życiowego na 9 cm wobek. :D
U nas w kraju jest coraz mniej dużych kleni, w większości za sprawą ogromnej presji (łowią go wędkarze wszystkimi metodami) i za sprawą tarła. W ostatnim czasie prawie co roku jest niestety nieudane z powodu szybkiego spadku wody, który odsłania ikrę na tarliskach.


#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 lipiec 2006 - 05:15

musze sie wam z duma przyznac, ze mi wczoraj syn tylek zloil i wygral pojedynek lowcow w stosunku 4:0, skasowal mnie dwoma kleniami, okoniem i na bonus szczupakiem
bylo trudno cokolwiek zlowic, oprocz stuknietych sunfishof - woda miala 25C i kleila sie do ciala jak kisiel



#16 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 lipiec 2006 - 20:29

hej baloo!
przedwczoraj mlody stuknal 5 kleni a ja jednego okonka ...
a wczoraj ja stuknalem 2 klenie i 2 okonie a junior mial tylko spalone brania ...
szkoda, ze ciebie tu nie ma :(

#17 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 30 lipiec 2006 - 20:38

widzę, że Marcel się nieźle wciąga. Jeszcze trochę i zacznie Ci łoić tyłęk zębaczami...

Pitt, ja też chciałbym już być nad Twoim czystym jeziorkiem. Spakowani już jesteście?

#18 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 sierpień 2006 - 11:31

jeszcze nie mateusz ... szkoda, ze ciebie tu nie ma, stary znalezlismy miejsce z kleniami do 70 cm

i tak nam minely ostanie wieczory :mellow: :mellow: :mellow:
przedprzedwczoraj - pitt 1 (1 okon) : junior 5 (5 kleni)
przedwczoraj - pitt 4 (2 klenie i 2 okonie) : junior 1 (1 okon)
wczoraj - pitt 5 (4 szczuple i 1 klen): junior 0
dzisiaj - pitt 0 : junior 6 (3 klenie i 3 okonie)

#19 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 sierpień 2006 - 11:42

Pitt widze ze walka wyrownana

#20 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 01 sierpień 2006 - 12:16

Wiedziałem, że tak qurna będzie. Jak pojadę to zaczniecie łowić... hehehe
MI nie chcieli pokazać tych tajemnych miejsc <_< :lol:

Ja też znam jedno takie miejsce gdzie pływają 70taki. Taki strumyk. Chyba wiesz, o który chodzi, hahaha
Pamiętaj, że masz się dowiedzieć co i jak z licencjami.


Ładne te szczupłe i okonie? Na co łowicie klonki?
Gratulacje dla młodego. niech sięjeszcze trochę bardziej wciągnie i będziesz miał niezłego partnera na rybkach. hehehe
Ciekaw jestem ile razy Marcel już pływał po przynęty... hehehe





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych