Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
317 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 15 październik 2017 - 17:59

Jesienny:

 

IMG6571JP_qreswrx.jpg

 

IMG6573JP_qreswre.jpg



#282 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 18 październik 2017 - 12:21

Fakt, Bieszczady o tej porze roku są szczególne. Dlatego nie wytrzymałem, wziąłem po weekendzie urlop i pobiegałem trochę nad wodą :) .

 

DSC07868J_qrwxnan.jpg

 

DSC07774J_qrwxnae.jpg

 

IMG6658JP_qrwxnaw.jpg

 

IMG6668JP_qrwxnqe.jpg


Użytkownik marekn edytował ten post 18 październik 2017 - 12:25


#283 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 21 październik 2017 - 15:50

9756841_IMG_20171021_133119.jpg
Jesienna pięćdziesiątka

#284 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 październik 2017 - 09:32

Kolejny nocny. Ilościowo dobrze ale rozmiarowo nie bardzo. Czekam na te większe. Są tam!

Załączony plik  20171021_214302.jpg   29,86 KB   41 Ilość pobrań


Użytkownik marienty edytował ten post 22 październik 2017 - 09:33


#285 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 22 październik 2017 - 13:51

Kolego Marienty, gratulacje. Z ciekawości: gdzie go znalazłeś ( w sensie - w jakiego typu miejscówce)? :)



#286 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 październik 2017 - 18:59

Kolego Marienty, gratulacje. Z ciekawości: gdzie go znalazłeś ( w sensie - w jakiego typu miejscówce)? :)

Dzięki!

Wg moich obserwacji klenie zajmują cały czas miejsca typowo letnie. Nie ma się co dziwić bo woda ma cały czas koło 13 st.C. Kleń w nocy zajmuje te same rewiry co w dzień tyle, że wtedy łatwiej go podejść (nie trzeba skradać się jak kot). Podchodzi też bliżej brzegu. Jeśli za dnia widzisz klenie ale nie możesz skusić ich żadnymi przynętami to przyjdź po nie w nocy. Pamiętaj tylko, by nie tupać.

Klenia szukam w miejscach dla niego typowych - z wyraźnym nurtem - opaski, rafki, napływy zapływy główek, napływy przed przeszkodami - standard ;-)



#287 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 23 październik 2017 - 08:51

O.k., dzięki za info. Ja ostatnio dwa razy chodziłem za kleniem na Wiśle,  ale szukałem go w spokojniejszych miejscach, w klatkach itp. gdzie woda bardziej nagrzana i gdzie grupowała się drobnica. Miałem jedno porządniejsze branie ale spiąłem niestety. A tak to czepiały się same niewielkie bolki albo okołowymiarowe okonie.



#288 OFFLINE   motylW1

motylW1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec
  • Imię:Arek

Napisano 24 październik 2017 - 13:24

Dziś taki kleń z Krzny na woblerka od atb 69 , przy pomocy starego , przezbrojonego Silstara GT do 12 gram.

Kleń stał przy trawiastej burcie . Dobrze , że się pokazał bo myślałem, że już ich tu nie ma.

Załączone pliki



#289 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 27 październik 2017 - 21:30

Piękne te wasze klenie..
Wyskoczyłem na kilka minut nad rzeczkę między pracą a pracą...protestować kijek.Uwiesił się taki niewielki co prawda osobnik 35cm...ale na kijek do 3gram, była frajda podczas holu. Miałem jeszcze kilka brań kleniowych na tą samą gumę lecz przez mały hak ciężko było je wciąć. Rybka wróciła oczywiście do wody w dobrej kondycji.



#290 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 06 listopad 2017 - 22:10

Nie będzie zdjęć . Ani jakiejś szczególnej historii . Ale chciałem Wam opowiedzieć o tej sobocie . Zapakowałem sprzęt zupełnie na wyrost . Woda wszędzie wielka , ale skoro i tak będę przejeżdżał przez moją wiosenną kleniową rzeczkę to w sumie czemuż by nie ? Choć i tak klenie ( i jazie oczywiście ) to dla mnie ryby wiosny i kiedy tylko nadchodzi czerwcowa pora łódki , odchodzą w zapomnienie aż do następnego roku . Ale czasem zdarza się tak jak teraz właśnie - trzeba spróbować . Przyjeżdżam nad ciurek , szybko przebieram się i wchodzę do lasu . Jest pięknie , cicho i spokojnie . Czuć już listopad w powietrzu . Pachnie grzybami i opadłymi liśćmi . Po kilkudziesięciu metrach dochodzę do wody . Jest taka w sam raz - lekko podniesiona , krystalicznie czysta , niesie sporo liści i ma ciemne już dno . Nie widać ryb tak jak na wiosnę . Zieje wręcz lekką martwotą . To wrażenie potęguje cisza w lesie . Nie taka zimowa , ale w porównaniu do wiosny to docierają teraz do uszu praktycznie pojedyncze dźwięki - dzięcioł , trzask gałązki pod nieuważnym stąpnięciem jakiegoś zwierzaka , bliżej niezidentyfikowane szczeknięcie ... Jest dosyć upiornie . Ale i pięknie spokojnie . Zaczynam łowić . I tutaj totalny szok . Mam praktycznie dwie , góra trzy godziny czasu . I łowię klenie . Kleniki właściwie , ale w ilościach i z częstotliwością niedostępną na wiosnę na tej wodzie . Dość powiedzieć , że przestałem liczyć po dziesiątej rybce . Bajka  :) . Po prostu schodzę sobie w dół rzeczki , która wydaje się pusta o tej porze roku i łowię klenie . Dla mnie abstrakcja . Ryby biorą pewnie , choć już bez tego cudownego łupnięcia w wobka . Po prostu wjeżdżają dosyć miękko w przynętę , choć brania są bardzo pewne i to zarówno w KillerEggi , jak i w Bzyki . Rybki w okolicach trzydziestu centymetrów pakują woblerki do paszczy po całości i bez wybrzydzań . Liczę po cichu na coś większego , ale nic takiego nie następuje . Może te większe zeszły już do dużej rzeki , do której kilka kilometrów dalej uchodzi rzeczka ... Tak się zapamiętałem w tym łowieniu , że praktycznie przekroczyłem wszelkie limity czasowe i telefon zaczął już paskudnie zakłócać ciszę i spokój tej chwili . Definitywny sygnał do odwrotu dał duży szczupol , który potężnym szarpnięciem zabrał najlepiej grające tego dnia zabójcze jajo . To był piękny dzień . Dzień odskoczni od opadingu , łódki , echosondy i całego tego poważnego szpeju . Dzień , który był taki spokojny i cichy . Dzień w lesie ...

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 07 listopad 2017 - 10:26


#291 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 09 listopad 2017 - 16:48

Jesienne podchody vs 50+ 

 

QSavqSl.jpg?1



#292 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 11 listopad 2017 - 09:01

Nocny na 10 cm husky jerk.

Załączone pliki



#293 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 14 listopad 2017 - 19:06

Cudów już się nie ma co spodziewać, ale jednego udało się złowić.
9990349_IMG_20171114_151019.jpg

#294 OFFLINE   Micz

Micz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • Lokalizacjamałopolska
  • Imię:Tomi

Napisano 23 listopad 2017 - 16:52

Przyznaj się Paweł lepiej na co się połakomił :)



#295 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 24 listopad 2017 - 17:31

Stara dorado alaska, prowadzona bardzo wolno.
  • malinabar i Micz lubią to

#296 OFFLINE   Marcin_s

Marcin_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Marcin

Napisano 25 listopad 2017 - 09:09

Gdzie o tej porze roku szukacie stanowisk kleni ?



#297 OFFLINE   Micz

Micz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • Lokalizacjamałopolska
  • Imię:Tomi

Napisano 25 listopad 2017 - 09:43

Gdzie o tej porze roku szukacie stanowisk kleni ?

Ja osobiście szukam ich w zagłębieniach.Nadciąga zima więc nie jest tajemnicą,że klenie raczej będą szukać głębszych dołków na przezimowanie:)


  • strzalka, Paweł R. i Marcin_s lubią to

#298 OFFLINE   Micz

Micz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • Lokalizacjamałopolska
  • Imię:Tomi

Napisano 02 grudzień 2017 - 13:21

Wybrałem się dziś na rybki,poszperać malutkimi gumkami w dnie.Nieziemsko zimno,przelotki marzły ale bezwietrznie więc przyjemnie się podbijało mikro główki.Największego udało mi się złowić klenia mierzącego 44 ale było jeszcze parę nieco mniejszych.Jak to mówią pierwsze przymorzki czasem zaskakują,choć od lat pojawiam się nad wodą właśnie raz z nimi:)

Załączony plik  DSC_0179.JPG   99,64 KB   33 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0185.JPG   32,21 KB   33 Ilość pobrań



#299 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 02 grudzień 2017 - 14:20

 Pierwszy grudniowy kleń, druga życiówka w tym roku. Emocje i widoki do zapamiętania na lata. Kleń miał dokładnie 53,5 cm :). Temperatura wahała się w okolicach -2 stopni, także przelotki troszkę przymarzały,czasami prószył lekki śnieżek. Dodatkowo mogłem podziwiać niecodzienną, piękną i lekko zimową scenerię  :wub:

 

10169042_P1040221.JPG

 

10169044_P1040226.JPG

 

10169043_P1040225.JPG

 

 



#300 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 03 grudzień 2017 - 19:15

Sezon kleniowy miałem bardzo udany...A to wisienka na torcie złowiona na "Sieniaka".Pięknie go zebrał z powierzchni.... :P

Załączony plik  DSC_0227-crop.JPG   105,63 KB   120 Ilość pobrań






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych