Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Dawid.K - wystrugane patyki

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 12 luty 2017 - 19:44

Cześć,

Mam na imię Dawid. Jestem z Wami na forum od końca 2014 roku. Jakiś czas temu zostałem wywołany do tablicy w celu ujawnienia swoich prac. Część z nich kiedyś była pokazana, ale dopiero teraz to uporządkowałem. Nie ma ich dużo z uwagi na brak czasu. Wolne chwile wolę jednak spędzać nad wodą :). U mnie budowa wędki trwa jeden do dwóch miesięcy i w zasadzie tylko wieczorami. Jak to się zaczęło? Czegoś mi ciągle brakowało, coś było nie tak (akcja, waga, wyważenie, długość, osprzęt, wykonanie itd.) w ogólnie dostępnych wędkach ze "średniej półki". Postanowiłem zbudować pierwszą wędkę pod swoje potrzeby. Nie obyło się bez Waszej pomocy i informacji zamieszczonych w dziale rodbuildingowym. Tak powstał pierwszy projekt. Dalej to już sami wiecie... Gdyby nie brak czasu i ograniczony budżet...

 

Pierwszy projekt:

Lamiglas GSH 1082L 3-14g

 

Uzbrojenie: blank zakończony korkową rękojeścią, uchwyt  Fuji SKSS 16 z pierścieniami Fuji, przelotki PB Minima 4 TiChrome: 25V, 16V, 10V, 8V ,7L, 6L, 4x5L i szczyt Fuji Alconite (wędka dedykowana tylko pod żyłkę), czarna omotka  ProWrap Color Fast Nylon i lakier Lamar HB (dwie warstwy) . Styl minimalistyczny i taki miał być.  Waga 111g.

Zadowalające wyważenie uzyskałem dla kołowrotka ważącego około 300g. Odległość od stopki do końca rękojeści wynosi 37cm i została dobrana po mój łokieć (ale nie na styk). W takiej konfiguracji nie czuć zmęczenia ręki po kilku godzinach wędkowania.

Walory użytkowe:

- bardzo ładnie gaśnie po rzucie pomimo małej zbieżności blanku i akcji mod-fast,

- nie ma przesztywnienia blanku na łączeniu,

- woblerkami  o długości 3-4cm o wadze 2-3g da się swobodnie rzucać. Tutaj określił bym dolny zakres, ale w stronę 3g. Chociaż np. BULLET 30 tonący ważacy 2,3g z uwagi na skupioną masę da się wyrzucić dalej niż niejeden wobler o masie nieco ponad 3g. Bardzo ładnie czuć muśnięcia woblerka o trawy i inne miękkie zawady. Nie wiem jak zachowuje się blank przy pękatych woblerach głęboko schodzących (2-3m) – nie używam takich,

- obrotówki Mepps Aglia od 0 do 2 obsługuje rewelacyjnie. Blank nie poddaje się nurtowi  Warty na tyle, aby było czuć dyskomfort. Swobodnie można zaciąć rybę.

- górnego zakresu nie sprawdzałem, ale swobodnie obsługuje smukłe woblery 6-7cm płytko schodzące o bardzo drobnej i drobnej akcji. Tutaj blank przy wyrzucie ładnie się ładuje,

- akcji na przynętach gumowych nie sprawdzałem – nie do tego ten kij mi służy.

- moim zdaniem rewelacyjnie pracuje przy holu i niweluje zrywy ryb. Blank głęboko się ugina ale nie czuć braku mocy. Nie ma problemu z wyholowaniem ryb kiepsko zaciętych czy okonków (jako przyłów).

 

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   77,3 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   119,27 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   160,19 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   147,73 KB   13 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   83,74 KB   13 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   104,13 KB   13 Ilość pobrań
  • Załączony plik  7.jpg   143,99 KB   13 Ilość pobrań
  • Załączony plik  8.jpg   89,01 KB   13 Ilość pobrań
  • Załączony plik  9.jpg   141,31 KB   13 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 12 luty 2017 - 19:47

Drugi projekt:

Lamiglas XP-Pros Bass 843

Długo szukałem blanku do łowienia z opadu przynętami gumowi o długości 3-4" na główkach 7-15g. Nie mam łodzi dlatego większość wypraw kończy się staniem w wodzie w spodniobutach. Wyjściowo miał to być blank o długości 2,4-2,6 i dwuskład. Po namowie bardzo doświadczonych osób (za co bardzo dziękuję chłopakom między innymi z Art-Rod oraz koledze Robson1981) zacząłem szukać krótszego blanku. Więcej było plusów za krótszą długością. Wybór padł na blank Lamiglasa PRO 843 5-18g o mocy 17lb. Dla bardziej spostrzegawczych blank ten był nie raz polecany w prasie wędkarskiej jako ideał pod sandacza (cena do jakości). Bałem się długości 2,13m w transporcie (pomimo, że auto to kombi). Od razu rozwiewam wątpliwości, że nawet przy małym aucie nie ma problemu z transportem. Uzbrojenie: Fuji Alconite  KL-H 25, 12, 5.5 dalej 2xKB 4.5 i do końca 4x4.5 KL, szczyt LGST SIC 4.5. Uchwyt taki jak lubię Fuji SKSS 17 bez insertu, aby mieć większy kontakt z blankiem. Zakończenie korkoguma z korkiem typu tygrys. Kij przygotowany pod kołowrotek 2500/3000. Prosto i funkcjonalnie.

Jakie wrażenia? Wspomniany zakres przynęt obsługuje rewelacyjnie. Lżej łowię innym sprzętem. Maksymalnie dałem główkę 25g plus guma 4". Nie polecam więcej. Komfortowo do 18-20g plus 3-4". Daje radę przy kogutach 10-14g (innej gramatury na razie nie używam). Praca blanku super do łowienia na przynęty gumowe: spolegliwa szczytówka i bardzo mocny dolnik (stąd ta moc 17lb). Szczytówka znakomicie pokazuje co dzieje się z przynętą. Pod większym obciążeniem podczas holu dolnik daje o sobie znać i zaczyna stopniowo pracować. Wcześniej z takim rozwiązaniem się nie spotkałem (pomijam mocne wklejki). Co ciekawe przy takim ugięciu/pracy blank znakomicie trzyma ryby. Po wyrzucie bardzo szybko wraca do pozycji wyjściowej. Nie było problemu z wyważeniem. Brak jakiś przesztywnień.

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   69,17 KB   12 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   68,9 KB   12 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   70,46 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   72,28 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   115,31 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   181,12 KB   11 Ilość pobrań


#3 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 12 luty 2017 - 20:02

Trzeci projekt:

Coś z Polski. Blaas SLF9014-2N czyli niestandardowe wykonanie. Blank SLF9015-2N osłabiony fabrycznie do 14lb. Ten 15lb był dla mnie za mocny, a 12lb za bardzo spolegliwy.

Uzbrojony w Fuji Alconite od 25Y do 5.5 Fuji FST SIC na szczycie. Rękojeść pełna. Uchwyt DPS. U mnie ma przeznaczenie jako tzw. uniwersał nad większą rzekę (Odra, Warta) z nastawieniem na łowienie woblerami czy obrotówkami. Pod gumy mimo, że nie jest źle wybrałbym coś z szybszym szczytem. Na bolenia moim zdaniem dobra pozycja. Gloog Hermes (mój ulubiony wobler na bolenie) leci daleko a jego praca jest dobrze wyczuwalna. Da się rzucić na przyzwoite odległości wobkami 3cm czy też smużakami przy żyłce 0,18mm. Bardzo mało spadów. Nad rzekę zabieram tylko ten kijek, jeżeli do końca nie wiem na co się nastawię (co i tak przyroda weryfikuje :)).

Załączone pliki



#4 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 13 luty 2017 - 12:01

no oby tak dalej, kije zacne :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych