Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Wojtka poj...

cage rods autorski-rb pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gończy

gończy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Barczyk

Napisano 12 luty 2017 - 21:30

Jako że jest to mój pierwszy wpis chiał bym serdecznie powitać szanownych Kolegów a jeszcze serdeczniej Koleżanki i życzyć wszystkim tylko tego co dobre. Dwa zdania o sobie. Jestem wędkarzem brzegowym głownie rzecznym. Rzadko macham gumami za to bardzo lubię przynęty twarde a kijki preferuję zdecydowanie długie.

 

Jest niedziela, siorbam sobie piwko i tak sobie myślę że Wojtka jak w tytule po prostu ,,,, poje,,,,

 

Ale do meritum

 

Zapewne zapytacie czemu poj…. ? czemu tak obcesowo i kategorycznie ? A no jest tego przyczyna

 

Zacznę od początku

 

Na Wojtka trafiłem przypadkiem . Nie reklamuje się gość jakoś specjalnie więc dotarcie do niego nie odbywa się na zasadzie wpisania w googl prostego hasła. Nie pojawia się na szczycie wyszukiwania .  Już na starcie ujął mnie podejściem do klienta. Było merytorycznie bez lansowania tego co na składzie akurat zalega. Zupełnie inaczej niż w przypadku wyłącznych dystrybutorów różnych znanych marek . Nachalna krypto reklama jakoś do mnie nie przemawia choć rozumiem że produkt trzeba sprzedać . Jednak jeśli pytam to oczekuję w miarę pełnej oferty/propozycji i nie interesuje mnie że tylko marka M, B lub inna dowolna jedynie słuszna jest  bo choć prywatnie tak właśnie myślę o 3006 to znam i potrafię wymienić zalety i wady pozostałych 7-ek

 

 Na próbę zamówiłem u Niego pierwszy patyk. W sumie o kijaszku rozmawialiśmy bardzo oględnie . O ile pamiętam ani razu nie padły kategoryczne stwierdzenia co do samego zbrojenia ani tym bardziej co do wyglądu dolnika . Ot taki tylko ogólny zarys. W efekcie dostałem kijek dokładnie taki jaki bym sobie winszował . Schludny czysty bez nadlewek lakieru w gustownej skromnej rękojeści i z setem przelotek które wyciskają z patyka wszystko co fabryka dała. Wykonanie  minimalistyczne podporządkowane  walorom użytkowym ale estetycne i ze smakiem bez fajerwerków z gatunku –‘ uroda łowickiej spódnicy’. Jedyna ekstrawagancja to jedna srebrna nitka w tipecie No i tym sposobem kupił mnie definitywnie. A po za tym rozmowa z nim to czysta przyjemnoś . Bardzo sobie cenię ten zgryźliwy humor :P

 

W tak zwanym międzyczasie wykminiłem sobie kijek pod pstrąga dedykowany dla Białej Przemszy,( taka miniaturka Iny ale bez klenia czyli nie kompletna ). Pojawił się jednak pewien problemik. Jak wcześniej wspominałem nie przyswajam kijów krótszych od 2,4 a uparłem się że ma mieć  2,75, wybór okazał się nie łatwy. Standardowa lektura tabelek dała tyle ze w głowie zrobił mi się mentlik. Skończyło się na stwierdzeniu : dobra  Wojtek wybierz coś , mam do Ciebie zaufanie.  No i wybrał ! Po drodze padło z Jego strony tylko jedno jeszcze pytanie. Ma być budżetowo czy tak jak ja bym chciał ? 

 

Kurcze wydawać by się mogło że dla doświadczonego rzemieślnika-wędkoroba wykonanie Pstrągówki nawet dł 2.75 nie powinno być zadaniem nie do ogarnięcia. W końcu pstrągówka to klasyka w tym rzemiośle. A jednak myliłem się. Przerosło!. Zdecydowanie nie tego oczekiwałem !

 

Z tuby wyjąłem czarny jak smoła kijaszek w typowej dla Wojtka estetyce ubrany w ładny korek i set 12-u torzitów (podobno blank tak chciał ;) ) na blanku ITM 90mlxf2 opisanym w Art. Rodzie  3,5-14 i 10 lb. . Pierwsze machanki na sucho wypadły bardzo pozytywnie . Kijaszek dobrze wyważony bardzo manewrowy super się ładuje. Oczywiście nie zdzierżyłem i w pierwszy weekend pognałem obrzucać. Nie miałem jeszcze do niego kręciołka no to zapiąłem daiwę 3000 z 9-o kilową plecionką , wcisnąłem w kieszeń pudełko z kilkoma przynętami i heja .

Zacząłem standardowo wahadełka 6-10, obrotówki 1-2 pstrągowe cefale od Krzyśka. W tym zakresie Ameryka i bynajmniej nie ta południowa . Kontrolnie bachnąłem jeszcze wahadełkiem 16 gram i tu też zgodnie z przewidywaniami wszystko komfortowo. Moim zdaniem bez zgrzytu obsłuży 18 gr. Ale tak bardziej dla jaj niż z przekonania podczepiłem do grubej jak krowi łańcuch plecionki paproszka  w sierściucha  w okolicy 2 gram. I szok. Chciałem trafić w dołek i przestrzeliłem o kilka metrów no to jeszcze raz i znowu . Dopiero po chwili odnotowałem że jednak czuję na kiju tego paproszka. Po tym co kijek pokazał wiem że w tym sezonie to będzie moje podstawowe narzędzie. od bolka na lekko po okonki palczaki.

Oczywiście obmacham go jeszcze boleniówkami na Wisle ale mam niezachwiane przekonanie że będzie super. Zachodzę tylko w głowę czy to zasługa samego blanku czy może aż tak mu pomogło podparcie tymi 12-ma przelotkami?

 

 I patrz chłopie co żeś uczynił. Do tej pory myślałem że mam do czynienia z inteligentnym człowiekiem. Po tym co narobiłeś  z przykrością stwierdzam że troskam się o Ciebie Kolego. Ten kij to strzał w kolano. Miałem pomysł na 8 lb kijaszek pod klenie, teraz nie widzę potrzeby, Kołatało mi się po łbie też coś mocniejszego niż te 10 lb  a Ty w jednym zrobiłeś mi trzy kije i wybiłeś mi z głowy pomysły. Weż Ty się Człeku ogarnij. Nie moja sprawa jak interesy prowadzisz ale tak to się emerytury na Seszelach nie dorobisz. Obawiam się że szczyt Twoich możliwości to używana jurta w … Azerbejdżanie

 

 

 

 

 

Pozdrawiam Darek

 

Ps Oby ten stan utrzymywał się jak najdłużej czego sobie z całego serca życzę i może czas nareszcie na wątek autorski :) ?



#2 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 12 luty 2017 - 21:44

trzy to jeszcze nie strzał w kolano , jakby 5 ogarniał to już tak . fajnie masz kolego żeś tak trafił ;)znając życie zawsze coś sie wymyśli ,aby następny kijek robić ...


Użytkownik inter edytował ten post 12 luty 2017 - 21:45


#3 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 12 luty 2017 - 22:00

Fajnie byłoby, jakbyś jakie zdjecia tych wedek wstawił ;)
  • cristovo lubi to

#4 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1486 postów

Napisano 12 luty 2017 - 22:15

Masz jeszcze chwilkę, zmień przynajmniej to "wywarzenie" (chyba że blank był dokładnie wygotowany i odparowany), pozostałe wpadki jakoś przeżyję :D I wstaw fotki!


Użytkownik cristovo edytował ten post 12 luty 2017 - 22:23

  • slawito i Dano. lubią to

#5 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 12 luty 2017 - 22:16

Darku, jeśli myślę o tym samym Wojtku, co tryska trochę zgryźliwym humorem, to On wątek autorski ma, tylko bardzo głęboko w czeluściach internetów się zawieruszył, wątek oczywiście ;)



#6 OFFLINE   gończy

gończy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Barczyk

Napisano 12 luty 2017 - 23:03

 

 

Masz jeszcze chwilkę, zmień przynajmniej to "wywarzenie" 

Poprawiłem  :) Na literówki i interpunkcję zabrakło czasu  <_<

 

 

 

Darku, jeśli myślę o tym samym Wojtku, co tryska trochę zgryźliwym humorem, to On wątek autorski ma,

 

Dobrze Januszu kombinujesz a wzmiankowany niech go odkopie

 

Zdjęcia oczywiście wkleję jak tylko zrobię  :)


  • cristovo lubi to

#7 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 luty 2017 - 14:46

Wzmiankowany go nie będzie odkopywał bo dotyczy rezonansów. Te kijki są zrobione przez Cage Rods który wątku na Jerku nie ma jak na razie. Może kiedyś będzie chociaż to tak trochę głupio chwalić się tym że zrobiłem rękojeść czy zalakierowałem omotkę :D  Nad sprzętem pracuje nas dwóch, szef czyli @Cage, a ja tam mogę posprzątać i czasem zrobić coś poważniejszego.



#8 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 13 luty 2017 - 16:01

Wątek by się przydał. Może jakoś Wojtka namówimy  :D


  • Friko lubi to

#9 OFFLINE   gończy

gończy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Barczyk

Napisano 17 luty 2017 - 22:31

OK. Tak poglądowo i trochę gięcia; Jutro zrobię detale i może rozgryzę o co tu chodzi z tymi zdjęciami  :angry:

 

Kijki po kolei jak w opisie. Pierwszy batson

 

 

dsl75st0a1z5_t.jpg   2797weacqp3i_t.jpg   y8wrqu4ud369_t.jpg          baouqu7o0kf2_t.jpg

 

 

Drugi talon

 

 

j7qvl4j1kfi4_t.jpg  mnd31pjv9tuh_t.jpgsr7jgret7tfc_t.jpg  6zuc5srn7aqm_t.jpg22e5xa2p1vqm_t.jpg  ksv0lo7wmont_t.jpg


Użytkownik gończy edytował ten post 17 luty 2017 - 23:28


#10 OFFLINE   gończy

gończy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Barczyk

Napisano 18 luty 2017 - 13:55

to jeszcze raz 

 

u8fs3di26tqq_t.jpg  ny32rzgxqguh_t.jpgqxff1sbjb118_t.jpg

q3mdnf7usm53_t.jpg66s97npaga5d_t.jpgabv6f3wwvezz_t.jpgueghoi92nlmh_t.jpg03ywnihq2goz_t.jpg1sosgvkavj9y_t.jpgf9aokklg6p6c_t.jpg


  • Michał. lubi to

#11 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1595 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 18 luty 2017 - 17:14

wykonanie perfekcyjne :)



#12 OFFLINE   gończy

gończy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Barczyk

Napisano 18 luty 2017 - 19:14

i jeszcze raz

 

ybfiwuo8e3qc_t.jpg   gpmg4md0pz5p_t.jpg 03ll4wsut5zk_t.jpg  kdb8xuof2n72_t.jpg    d9ph8twzh3qy_t.jpg  s4cmsyssff2d_t.jpg llnkccr4gwsp_t.jpg  gdpg8rqyeffi_t.jpg 4indrhl300bb_t.jpg mzd4axuaxpcp_t.jpg


Użytkownik gończy edytował ten post 18 luty 2017 - 19:34

  • Michał. lubi to

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18561 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2017 - 19:59

... w czasach powszechnego przerostu formy nad treścią, Wojtek idzie pod prąd... fajnie, że ktoś ma odwagę robić wędki tak żeby dobrze działały a nie tylko ładnie wyglądały na zdjęciach   :rolleyes:
 

 

Wątek by się przydał. Może jakoś Wojtka namówimy  :D

 

próbujcie, życzę powodzenia ;)



#14 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 18 luty 2017 - 20:04

Jak sam nie zechce - to mu zrobię na złość, kilka sztuk sam obfotografuję (będzie koszmarna jakość) ale wątek powstanie :)


  • Friko i gończy lubią to

#15 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 18 luty 2017 - 20:15

Jak sam nie zechce - to mu zrobię na złość, kilka sztuk sam obfotografuję (będzie koszmarna jakość) ale wątek powstanie :)

Gdyby każdy tak zrobił to wątek byłby dość obszerny na dzień dobry :)

 

 

... w czasach powszechnego przerostu formy nad treścią, Wojtek idzie pod prąd... fajnie, że ktoś ma odwagę robić wędki tak żeby dobrze działały a nie tylko ładnie wyglądały na zdjęciach   :rolleyes:
 

 

 

próbujcie, życzę powodzenia ;)

 

No jest opór niestety :lol:



#16 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 luty 2017 - 20:25

To może w temacie wątku tak prosto z mostu - d..y sobie pooglądajcie na fotkach albo najnowsze wymysły wybitnych zespołów konstruktorów tworzących dla firm D, J, K  i wielu innych literek alfabetu.

Naprawdę głupio się czuję wrzucając nic nie wnoszące fotki dwudziestego siódmego MHX-a np. Bo SKSS się zmutował czy może odkryłem nowy kolor nitki w katalogu Fuji? Zdarza mi się coś napisać jednak bardziej interesuje mnie technika jako taka niż tipecik, decalic, wyplataneczka, tygrysek czy dalmatyńczyk.


  • popper, mrWhite7 i Rebel64 lubią to

#17 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9460 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 luty 2017 - 21:00

Złośliwiec ze mnie.

A co :P

7431927_032.JPG


  • mrWhite7 i GoLoManoLo lubią to

#18 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 luty 2017 - 21:03

Że niby u Ciebie jest śnieg taki ładny, biały a u mnie błoto jak g....?


  • popper i andrklim lubią to

#19 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 18 luty 2017 - 21:38

Waldek, co to za ładny kijek?



#20 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 18 luty 2017 - 21:46

Waldek, co to za ładny kijek?

jakaś japońska wykałaczka (chyba) ?

Hm, no i wątek jakby sam powstaje ....  ;)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, cage rods, autorski-rb, pracownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych