Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

SPACING (ROZMIESZCZENIE I DOBÓR PRZELOTEK)

tech-rb spacing przelotki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1527 odpowiedzi w tym temacie

#1521 OFFLINE   Oleix

Oleix

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 655 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 wrzesień 2019 - 21:36

Panowie szukam porady mam kija Quantum Centex Felchen 210 cm 1-8 gr. moim zdaniem maks 4 gr. Kij oskrobałem z zrobił się fajny cięty, ale przy tym pięknie pracuje pod niewielkimi rybami,kij ten będzie współpracował z wahadełkami 3-4 gramy,żyłką 0,13-0,14. Ewentualnie plecionka 0,04, i kołowrotek Shimano vanquish 2500 lub Shimano Cardiff 2000ss chce go uzbroić w Pac bay minima match
Tylko jak to zrobić żeby uzyskać maksymalną odległość rzutów czy ktoś może sensownie doradzić ?
  • MarcinZ lubi to

#1522 OFFLINE   kineret

kineret

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów

Napisano 08 wrzesień 2019 - 22:32

Osobiście nie zbroiłbym takiego patyka w minimy - kiedyś można je było uznać za dobrą, tanią alternatywą dla KR, obecnie są lepsze przelotki na rynku.

Dla maksymalnej odległości rzutów w XUL potrzebny jest idealny spacing, odpowiednia waga przelotek (aby ładować szczyt, zachowując szybkość blanku) i pierścienie dobrej jakości, z niskim wspólczynnikiem tarcia.

Minimy są lekkie i tanie, ale maja stalowe pierścienie o wyższym współczynniku tarcia niż pierścienie ceramiczne - szybko się brudzą, a gdy się ubrudzą jest jeszcze gorzej.

Znacznie lepszym wyborem byłyby przelotki Seaguide z pierścieniami RS. Swojego Graphiteleader'a Corto EX użyłem tytanowych (mają wszystkie zalety Torzite,  a kosztują znacznie mniej) ale te w stalowych ramkach są niewiele cieższe i znacznie mocniejsze. Na szczyt zwykle daję przelotki Fuji KR z pierścieniem Alconite - dobrej jakości, lekkie, tanie.

#1523 OFFLINE   marcinc

marcinc

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 16 wrzesień 2019 - 13:31

Jeżeli ktoś posiada to proszę o podzielenie się setem i rozmieszczeniem przelotek dla XZoga Black Buster 6,6 4kg w spinie. Jak na razie zostałem przy 20h,10h, 5,5h i fajnie lata z niego (docelowo ma obsługiwać raczej nielotne przynęty). Jednak nie miałem wcześniej do czynienia z takim połączeniem progresji i mocy w dolniku i nie mam pewności co do ustawienia startowej 48 cm od stopki kołowrotka (121 od szczytu).

Przy okazji jeżeli ktoś ma pod multika, też bym chętnie się zapoznał i porównał bym z moimi zapiskami - docelowo będę chciał uzbroić drugi identyczny tylko pod casta.

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

#1524 OFFLINE   cinn

cinn

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 18 wrzesień 2019 - 21:29

Jeżeli chodzi o minimy stalowe to można pierścienie wypolerować pastą do polerowania aluminium na lustro.
Dużo daje jeśli chodzi o odległość rzutów, nie brudzi się szybko a po zabiegu polerki bardzo łatwo się czyści.
Taki zabieg zrobiłem u siebie i jestem zadowolony.
Raz na jakiś czas czyszczę szmatką bawełnianą i jest dobrze.

Użytkownik cinn edytował ten post 18 wrzesień 2019 - 21:30

• Oleix lubi to

#1525 OFFLINE   SławomirW

SławomirW

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaKąty Wrocławskie

Napisano 19 październik 2019 - 07:34

Witam.

Mam dwa blanki Talona z węgla VI+ a mianowicie 70mlf2 i 80 Trout.

Czy mógłby ktoś doświadczony w temacie polecić mi do nich przelotki i spacing ? odrzucam Torzite jako zbyt drogie. Myślałem o Alps s6, Minimach TiCH czy alconitach od Fuji, ale mam już taki mętlik w temacie, że nie ogarniam. No i sam dobór wielkości samych przelotek to też dla mnie problem. Blanki w sumie dość popularne liczę więc na jakąś pomoc... :)

Dodam, że do 70mlf2 ma byc założony kołowrotek wielkości shimano 1000 a do 80Trout 2500

Użytkownik SławomirW edytował ten post 19 październik 2019 - 07:46

#1526 OFFLINE   czarny1

czarny1

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 390 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 19 październik 2019 - 08:11

nie znam blanków, ale w lekkich wędkach sprawdza mi się szczytowa + 3-4 przelotki od szczytu w torzite (małe rozmiary są tańsze i mają największy wpływ na pracę wędki) a reszta dowolnie, alconite tez bedą pasować... minimy tylko jeśli nie używasz plecionki, na tich dodatkowo od razu widac zużycie...

#1527 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

Ekspert

• Moderatorzy
  • 7426 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 19 październik 2019 - 12:38

Witam.

Mam dwa blanki Talona z węgla VI+ a mianowicie 70mlf2 i 80 Trout.

Czy mógłby ktoś doświadczony w temacie polecić mi do nich przelotki i spacing ? odrzucam Torzite jako zbyt drogie. Myślałem o Alps s6, Minimach TiCH czy alconitach od Fuji, ale mam już taki mętlik w temacie, że nie ogarniam. No i sam dobór wielkości samych przelotek to też dla mnie problem. Blanki w sumie dość popularne liczę więc na jakąś pomoc... :)

Dodam, że do 70mlf2 ma byc założony kołowrotek wielkości shimano 1000 a do 80Trout 2500

Jak masz zamiar zbroic sam, to na poczatek skorzystaj z tabelek fuji :)

#1528 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1815 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 październik 2019 - 07:59

Uznaj tabelki Fuji za zestaw wyjściowy, chyba każdy od tego zaczynał.

Dodatkowo zastanów sie nad kołowrotkami

Rozmiar 1000 nadaja się do okoniówki, zaróno pod MLF jak i Trout 2500-3000 Shimano bym celował

Minimy niekoniecznie, blanki są solidne wykonane z konkretnego IM6 także 1,5 grama na secie przelotek niczego nie zmieni

Fuji Alconite lub SIC SLim maja rozsądną cenę teraz, SeaGuide lub ATC Tornado .

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych