Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

SPACING (ROZMIESZCZENIE I DOBÓR PRZELOTEK)

tech-rb spacing przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1715 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 07 grudzień 2009 - 09:46

taaaa, szkoda tylko, że nie potrafi pływać :mellow:


Mifek, rękojeść ze styropianu :lol: najlepiej jak byś sobie z m30 wytoczył,taki dość twardy jest. Masz nawet różne kolory, co prawda czarnego nie ma ale trochę farby i już masz :lol: Testy pływalności w wannie zrobić, jeśli nie będzie pływał, proponuje środek blanku wypełnić gazem rozweselającym. Korzyść podwójna, raz patyk pływa (chyba że masz mejsca w środku tyle co w ruskich teleskopach to może latać <_< ) a w przypadku braku brań można sobie troszkę upuścić dla poprawienia nastroju :lol:

#182 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 11 grudzień 2009 - 11:08

witam i prosze o porade
zanierzam uzbroić kij spinningowy na blanku Avid 8,6 stopy do 17lb 1 oz.wiem ze orginalnie kij jest uzbrojony w nowy Concept fuji w przelotki Alconite.
chce sobie taki sam ubrać w sici Tytanowe,zalezy mi na jak najlrzejszym kiju o dostatecznej mocy,blank mi bardzo pasuje.

chciałem zacząć od TVSG 30-16-10-8 potem czy moge zastosować niżej wymienione muchowe TLSG lub TSG ? w rozmiaracz 7-7-6-6-6+TOP

czy jest jakiś odpowiednik alconitw w Tytanach fuji,chodzi konkretnie o znalzłem tylko TLSG Fly Guides i TSG Fly Guides

czy ktos z was mogłby mi doradzić jakies rozwiązanie?

generalnie pasuje mi seryjne uzbrojenie avida tj.rozmiarowka.ale z siców dalej leci wabik.a łowie na wodzie gdzie jest zakaz łowienia z łodek.wiec kazdy metr zasiegu jest wazny.a gdy kij beszcze bedzie max lekko uzbrojony to tym lepiej

pozdrawiam
KM

#183 ONLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 11 grudzień 2009 - 12:11

Z sic-ów leci dalej? na długośc rzutu bardziej chyba wpływa grubośc linki,nawiniecie jej na kołowrotku,długosc kija i wiele innych czynników niż twardośc pierscienia :unsure: ten avid to dośc mocny kij 17lb,wiec nie zabardzo jest sens zbrojenia go w tytany sic.Lepiej sie skupic na prawidłowym rozmieszczeniu przelotek(alconite).A odległości uzyskane bedą identyczne albo nawet lepsze.A skoro tak zależy Ci na długości rzutu to może lepiej kupic troszkę dłuższy blank i bedzie leciałooooo nawet na alconitach.

#184 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 grudzień 2009 - 12:39

Posiadam ten patyk (zbrojony u Daniela XRods), w zwykłe Fuji SIC...Nie wiem jak na tytanach, ale na zwykłych wypluwa przynęty az miło. Jak pisze przedmówca, ciut cieńsza linka lepszej marki, dobry reel z nienagannym nawojem ... albo 9-9`6ft.
Tak BTW, uzyskiwałem nim takie same lub nawet lepsze odległości niż dłuższym Lamiglasem XMG...

#185 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2009 - 12:54

Mialem w lapie podobny kij, z tym ze zdaje sie 2,75. Byl uzbrojony fabrycznie, wiec (szczegolow nie pamietam)bez wodotryskow.
Rzucala sie w oczy jego duza sprezystosc...

Co sie stanie jak zalozy sie tytanowe, lekkie przelotki latwo przewidziec - zrobi sie żyleta.
Moim zdaniem w takie przelotki warto uzbroic blanki z delikatnymi szzcytowkami, gdzie zalozenie przelotek ciezszych bedzie psulo ich akcje.

No albo jak ktos chce z jakichs powodow miec wiekszej srednicy przelotki.

I tutaj tez bym usilowal zaoszczedzic - najbardziej odczuwalny bedzie ciezar usytuowany daleko od kolowrotka. Ale po co sie katowac na tytana 30ke, skoro to niewiele wniesie (zwlaszzca ze bedzie kosztowala kilkadziesiat $)?

Gumo

#186 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 11 grudzień 2009 - 13:01

Witam,

Kornel- z tego co pamietam mialy sie pojawic Alconity w tytanowych ramkach. Czy sa juz dostepne nie wiem.

Bujo

#187 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 11 grudzień 2009 - 13:49

witam
linka to żyłka max 0,22 i linka streena 10lb kołowrotek 07 STELLA 4000 wiec nawijanie jest ok i odległosci też.
blank bardzo mi pasuje wiec chciałbym wyłacznie ten,cały zestaw ma być wagowo jak najbardziej lekki,ryba to głownie samdacz,i jesli kij wyszedł by max szybki to byłoby super.
z odległosci kilkudziesieciu metrów łatwiej bedzie caciąc rybę.
a własciwosci blanku podczas holu(czyli sprezystosć) pozwola kontrolowac poczynania sandała.
co do kosztów za Tytanowe Sici to są bez znaczenia i wolałbym chyba model V niż Y.
co do samuch siców to łowie wyłocznie na przelotki z tymi wbładami,są cichsze i jednak wydaje sie ze ich gładkośc jest nieco wieksza niż alconitów.
pewnie dla niektórych z was to mało istotne ale jesli moge machnąc nimi dalej nawet te 5 m to bez wachania wezme sici zamiast hardloyów czy alconitów. u mnie brodzac po pachy i tak ciężko dosiegnąc górke w srodkowej czesci zbiornika.oczywiscie jak by było mozna łowic z łodki to spokojnie mogłbym sobie nawet na druciakach zbroić :mellow:

#188 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 11 grudzień 2009 - 14:08

Ostatni , przytopowy segment najbardziej tłumi w długich kijach odległość . Dobrze jest albo powiększyć o rozmiar , czyli 6 na 7 , i przegiąć im stopki na nieco dłuższe , albo zainstalować V , żeby scrubing był mniejszy . Jeśli tylko do żyłki , to sic-i są całkowicie zbędne . Po za tym wszystkie przelotki choć trochę brudne i zmoczone działają w sumie podobnie ..

#189 ONLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 11 grudzień 2009 - 14:27

Osobiste preferencje sa najważniejsze ale chyba niezbyt wygodnie łowi właśnie sandacze z brzegu tak krótkim kijem i to na dużych odległościach.Stosujesz super cienkie linki żyłki, nieproporcjonalnie mocny 17lb i krótki kij,duży kołowrotek.Po mojemu dziwny i strasznie niewygodny zestaw na łowienie z brzegu.

#190 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 11 grudzień 2009 - 14:46

kij 2,60 to moze nietaki krótki.kolowrotek 4000 ale waga 275gram wieksza szpula srednica i tez dalszy rzut.
waga przynęt jest znaczna do głowki nawet do 25 gram wiec Tomek,niema z tym problemu.
3 metrowym kijem było mi gorzej podebrac rybe w wodzie po pachy prawie stojac.
a znowu w stosonku do 3m te moje 2,60 wcale długosci rzutu niezmniejszało.

zapewniam ze jest strasznie wygodny,do prowadzenia na duze dustanse.(fakt ze seryjny z alconitami)kumpel ma taki kij.

Tomku musisz popraktykowac bo w teorji to słabo sprawdzisz.

co do linki to wszystko pod odległosc,a ryby max 5kg wiec z 10lb da rade ,tymbardziej ze żwirownia jest bezzaczepowa kompletnie.

#191 ONLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 11 grudzień 2009 - 14:55

Tak jak pisałem każdy ma osobiste preferencje. B)

#192 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2009 - 15:17

Jak pisalem mialem w lapie modele 2,75 ale gdyby istnial (nie sprawdzalem - pewnie jest) model 2,6m 12LB to moglby byc ciekawszy.
Z taka reszta zestawu ten 17lb jest po prostu zbyt potezny.

Jasne, ze sa rozne preferencje, ale moja dygresja taka, zeby przy okazji zobaczyc dla porownania ten lzejszy czyli 12LB 21g.

Co do tych przelotek to chyba pomylilismy przelotki tytanowe z tylko powlekanymi tytanem.

Tutaj koszty:
http://www.mudhole.com/Shop-Our-Catalog/Silicon-Carbide/TLVS G-Spin-Cast-Guides

Gumo

#193 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 11 grudzień 2009 - 16:00

Gumofilc dzięki za linka ,ja napewno wybrałbym te z ramka tytan a nie powlekane ,bo to chyab bez sensu,bo waga jest wieksza niz tytanu.
popatrze tez na ten 12lb
dzieki

#194 OFFLINE   Adamus

Adamus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 11 grudzień 2009 - 21:01

Łowię w identycznych warunkach czyli na zaporówkach z brzegu.
Użytkuję Avida 9' w 21g i powiem krótko 8'6'' w 28g na pewno w odległości rzutu i prowadzeniu przynęty będzie zdecydowanie lepszy a uzbrojenie w tytany też popieram. Dobre rozwiązanie wybrałeś Kornel.


#195 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 11 grudzień 2009 - 21:21

dzięki za info Adamus
własnie dlatego celuje w 28gramowy,bo potrzeba machnąć bardzo dynamicznie wabikiem na ciezkiej głowce a sandała szukac głebiej,super czysta woda do 15m głebokosci.
kij tj.blank mi pasuje bardzo,wiec tego raczej nie zmienie.
najistotniejsze jest odpowiednie uzbrojenie ,czyli rozmiarówka przelotek Sic Tytanowych,odległosci skopiuję z serujniaka.
pozdro

#196 OFFLINE   Adamus

Adamus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 11 grudzień 2009 - 21:35

Na rozmieszczeniu przelotek kompletnie się nie znam ale zawsze wybrał bym ciut większej średnicy żeby linka swobodnie wylatywała.
Co do blanku to rozważał bym te nowe Legend Elite® Salmon & Steelhead ze względu na wagę, sztywność i szybkość.

#197 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2009 - 21:48

To prawda, skoro juz chcesz wydac na przelotki to wez blank adekwatny cenowo. Jak juz pisalem wyjdzie z tego bardzo szybka konstrukcja. Stosujac tytany mozna sobie bedzie pozwolic na szzcytowce na zmiane przelotek na o numer wieksze.
Nie wiem czy przy tej zmianie wystarczy po prostu skopiowac spacing, wiec postaralbym sie, zeby ktos to zobaczyl zanim sie uzbroi.

Gumo

#198 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 12 grudzień 2009 - 11:46

Witam
O to bardzo Ciekawa propozycja :o musze poszukać gdzie moge blankkupić.i czy da rade obejrzeć wczesniej w Łodzi u Żbika.



#199 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 12 grudzień 2009 - 15:07

Przydatny katalog Fuji.rozmieszczenie i rzmiary przelotek na róznych dł kijków
http://www.anglersresource.net/Portals/Anglersresource/catal og/index.html

#200 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 12 grudzień 2009 - 16:35

widzę są też ciekawe Gold Cementy w Tytanowych ramkach :o
co do konkretnej rozmiarówki.zasugeruje się rozmiarówka podana w katalogu fuji czyli 10 przelotek w nowtm Concepcie





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych