Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

SPACING (ROZMIESZCZENIE I DOBÓR PRZELOTEK)

tech-rb spacing przelotki

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
1715 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2010 - 23:39

skąd taki wniosek? pod żyłkę i do spokojnych, bezwładnściowych rzutów, dłuższy stożek i concept na LV+L jest jak znalazł, dodatkowo niższa LV mam wrażenie pomaga moc z kija wyciągnąc w większym stopniu
  • GIZ1 lubi to

#222 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 19 styczeń 2010 - 00:21

na V wchodzaca linka w rink ma wieksze ,że tak sie wyrazę zagiecie Embarassed troche nifachowo może pisze,na Y jest lekko inaczej bo lekko wyższa jest ramka.tak mi sie wydaje,mówie ciagle o wjazdowej pierwszej przelotce.
aha kij jest do plecionki raczej,o odległość pierwszej przelotki pytałem,bo napewno ma to wpływ na to jak linka w nia wchodzi
wiem ,że tez wszystko zalezy od tego jaka bedzie dł.rekojesci.

zakładam stopke kolowrotka miec na 32cm od dołu.
nastepnie przetolki i tu musi być jakis schemat,czy sugerowac sie pomocniczymi opisami Fuji do tego stopnia by je zastosowac na kazdy blank?no pewnie nie.
chce tak dobrać rozstaw na kiju 240cm by machał dośc daleko,bo uzywany bedzie przez moja lepsza połówkę do brodzenia w jeziorku.
chciałbym zeby to w miare leciało.
głownie jigi do 20 gram.

aha i najwazniejsze to bedzie blank CD BLRXLS296M chciałbym w miare jakos to ubrac poprawnie w sessie rozstawu ringów :unsure:


#223 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2010 - 00:35

nie o to mi chodziło... piszesz że się nie stosuje LV a to nieprawda moim zdaniem, osobiście ortodoksyjny koncept zaczynajacy sie od Y mam tylko w dłuższych , stosunkowo lekkich kijach w typie boleniowym / kleniowym / jaziowym. Cała reszta opiera się na LV a przy cięższych modelach - również o parę sztuk SV <_<
Przy kiju średniej długości zaczynałbym kombinować osobiście w pierwszym rzędzie od LV :unsure: Musisz zobaczyć na ile daleko możesz ją odstawić od kołowrotka, jak to się zgra z ugieciem blanku pod obciazeniem - tu nie ma żadnej drogi na skroty, zaden katalog Ci tego nie pokaze. Musisz określic długość rekojesci, zalozyc kolowrotek, a potem zamontować prowizoryczny spacing i wyginac, rzucac itp. Dopiero w trakcie takich cwiczen wychodzi czasem ze np. warto skrócić / wydluzyc rekojesc o 2 cm np. zeby cala reszta sie ulozyla, o typach , rozmiarach przelotek i spacingu już nie wspomnę - bo to się może zmienić kilka razy :lol: Tak że, Przemku, do roboty, a potem napisz nam jak wyszło (i pamiętaj o fotkach) :lol: względnie, możesz wziąć udział w najnowszym konkursie i starać się wygrac taki kijek for free B)

#224 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 19 styczeń 2010 - 00:49

no to sie zagnać widze czas do roboty,komponenty są zarówno Y jak i V wiec pokombinuje,jak sie cos urodzi to sie pochwalę
blank leci B) co do konkursu to moze wtedy jak cos złowie,a raczej moja luba- na kija hand made :mellow:


#225 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2010 - 09:58

co do konkursu to moze wtedy jak cos złowie,a raczej moja luba- na kija hand made :mellow:


no, muszę powiedzieć że taka strategia na artykuł konkursowy może przynieść sukces :lol: jak jeszcze wybierzesz jakiś ciepły miesiąc żeby luba mogła wbić się w bikini to na moje wyczucie jesteś co najmniej w TOP 3 <_<

#226 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:29

Witaj,

dodam tylko, ze na rodbuilding.org w dziale library znajdziesz artykul pt. NGC - Spinning rods. Sam zbudowalem dla znajomego kij na teczaki z burdelu kozystajac z tej recepty i wyszlo calkiem dobrze...



#227 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2010 - 13:02

A ja tego artykułu Mariusz akurat nie polecam B) a ściślej - uważam że artykuł jest OK pokazując pewne zasady przy konstrukcji wędki sponningowej, ale jego zastosowanie wprost możliwe jest z dobrym skutkiem wyłącznie do spinningów nie przekraczajacych długością 2 metrów - przy dłuższych kijach już niestety trzeba naginać rzeczywistość w stosunku do artykułu żeby nie skończyć z karytakturą wędki <_<
  • dario69 lubi to

#228 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 19 styczeń 2010 - 13:16

widziałem tez ten artyk,jako ze poszukiwania trwaja :mellow:
a mam pytanko dzis mi przyszły przelotki fuji na tytanach i jakos mnie niezrozumieli chyba,bo miała być jedna 7 na wyższej stopce ,taki odpowiednik tej Alconite z foto a jest znacznie niższa ,niała byc kolejna po 8Y a teraz widac wyraźny skok w wysokosciach,czy u naszych rodbuilderów znajdę cos takiego?bo to bez sensu jedna przelotke z usa ciągnać :wacko:

Załączone pliki



#229 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 19 styczeń 2010 - 13:55

Zgadzam sie, Friko B) - dana recepte zadko kiedy da sie przelozyc 1:1 na konkretny projekt, ale od jakichs podstaw trzeba zaczac, a w miare zdobywania umiejetnosci polepszac egzystujace lub rozwijac wlasne koncepcje... Kij mial 3 m i tez trzeba bylo troche naginac, ale wynik koncowy jest dobry, choc podejzewam, ze mozna by uzbroic taki sam blank w piec roznych sposobow, bez odczuwalnych roznic w uzyciu <_<
Faktycznie kierowalem sie artykulem z tego samego zrodla, ale troche ponizej - New Guide Concept Primer - wyglada na to samo...
Dodam, ze byl to moj pierwszy (i dotad ostatni) kij zbrojony pod spinning a nie pod casting...
Pozdrawiam --Yacaré--


#230 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2010 - 15:48

@Przemek

he, gdzies o tym ostatnio pisałem - Ty chciałeś taką starszą elkę, ona występuje bez sygnatury jako takiej często jako przelotka muchowa (fly) - oznaczana np. SG (w wersji SIC). I to jest do dostanie np. w mudhole. A przysłali z tego co widzę regularną przelotkę L noweszego wzoru. Masz dwa wyjścia:
1/ reklamowac w sklepie w USA (powinni uznac reklamacje)
2/ poszukac starszej elki w którejś pracowni w Polsce - powinna być, zapewne w stali a nie w tytanie, ale powinna byc (zapytaj w Fishing Center, mają obecnie duży stock przelotek - ostatnio szukałem szczytowej siódemki, obdzwoniłem kilka pracowni, nawet dałem ogłoszenie na forum - a okazało się że jest pod boekiem w FC B) )

Ew. możesz po prosty troche dalej odsunac ta L7 (jak sie da) lub zastosowac L8 albo LV6 np. - w zaleznosci od tego co masz przeda a co za ta siódemka

@Mariusz
New Concep Primer to samo - starszy artykuł który ukazal sie w jednym z dawniejszych wydań Rodmakera, ale generalnie toćka w toćke widze, odgrzali kotleta.

Czasami odnosze wrażenie że Amerykanie którzy na ogół dosyć dobrze czują temat wędkek castingowych, przy spinningu potrafią robić dziwne rzeczy. A już zwłaszcza dłuższy spinning, to to jest do pewnego stopnia egzotyka dla niektórych (pomijam oczywiscie rodbuilderów z north-western którzy mają doświadczenie przy steelheadówkach itp czy też rodbuilderów z east-coast / great lakes ) - to zresztą widać czasem również na fabrycznej produkcji np.G-Loomis: do kijów castingowych trudno się przyczepić a spinningi .......... Matko Boska! [ zgroza ] Jeżeli chodzi o spinningi zwłaszcza dłuższe myślę ża nasi rodzimi rodbuilderzy mają ogromne doświadczenie i mogliby w tej dziedzinie Kolegom zza oceanu, przynajmniej niektórym, wiele opowiedzieć :D

#231 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 19 styczeń 2010 - 17:20

właśnie Friko tak jak napisałes szukam wyzszej elki
widziałem jeszcze w katalogu fuji na 2009r troche wyższe własnie takie jak mi potrzeba,ale na Mudholu ich niema :wacko:

co do rozstawu to skok z Y8jest znaczny na ta L7 wiec dlatego ideałem byłoby własnie te wyższe7 lub 8 :unsure:
znalazłem w katalogu 2 modele i dziwnie wysoka ramka jest w tym TLSG :huh: no chyba ,ze to najwyższa 10 na foto :unsure: -troche podobna do tejjaka potrzebuje jest TSG( własciwie ramka kształtem przypomina tego zamontowanego Alconita na blanku)

Załączone pliki



#232 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2010 - 17:38

Przemek,

troche chotycznie nadajesz albo ja juz za wolny jestem B)

Robisz spinning. Któras tam z kolei jest Y8. [Rozumiem że Y8 a nie Y8L która jest niższa, masywniejsza i któej odpowiednikiem moze być LV8 z powodzeniem ]

Y8 jest rzeczywiście stosunkowo wysoka, i L7 po niej trudno będzie rozstawić, będziesz potrzebował czegoś pomiędzy. Na mój gust, w zależności od tego jak rozkłada się stożek, mogą to być przelotki:

8L - która jest częstą przejściówką po Y8
LV7
LV6
SG8 - to masz, tyle że w stalowej ramce

Wysokości przelotek masz na stronie Fishing-Center.
http://www.fishingce...ter.php?pg=fuji

Rozmieść to co masz na blanku a nastepnie spróbuj wykoncypować, używając L7 oraz SG7 i SG8 które posiadasz, jak wysokiej przelotki będziesz potrzebował - i następnie, alternatywnie

(a) złoż reklamację tam gdzie kupowałeś
(B) kup brakujÄ…ca przelotke w jakiejÅ› pracowni lub poprzez forum
© sprowadź odpowiedniÄ… przelotkÄ™ z zagranicy.

- w czym problem?


#233 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 19 styczeń 2010 - 18:38

Sprawdziłem zamówienie i wszystko jasne zamiast 8YL dostałem 8Y bez EL :angry: a w zamówieniu jak byk ze 8YL
oki pomojajÄ…c juz to.
jak dostane 8YL to mysle juz bedzie łatwiej zjechać na 8L i potem 7L
dzieki friko za podpowiedź z tymi Y8 i Y8L bo to tutaj był problem a nie w niewinnych małych eLkach :mellow:

eh niema to jak kupować na miejscy w sklepie po wczesniejszym ogladnieciu <_<

co do przymiarek to juz pokombinowałem,ale czekam na tego CD wtedy bedzie inna gadka B)
te castowe idana batsona :D
dzieki raz jeszcze,TyÅ› zawsze pomocny :D

#234 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2010 - 00:32

Cieszę się, że mogłem pomóc :D

Którego Batsona robisz pod casta, że tak zapytam z ciekawości?

#235 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 20 styczeń 2010 - 13:20

jak narazie to bez fajerwerków dwa blanki
1-IMB844
2-IC847-3,moze tez ISA1086F
z tym ,że tylko z jednego (travela)wedka bd moja <_<
ale plany mam na więcej w ramach moich potrzeb,ale one jakies kosmicznie nie są :D

#236 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2010 - 13:46

Strasznie mocne kije wybrałeś widzę, pomyśl może nad jakimś mocniejszym crankbaitem z Batsona, są naprawdę świetne i niedrogie.

#237 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 styczeń 2010 - 14:57

Friko mocne ,bo mam sporo duzych przynęt :lol: a tak serio to brakuje mi dłuzszego kija mocnego bo kruciakami było mi niewygodnie a mam nad woda takie miejsca gdzie woda głeboka,trzczyci i brodzic z 7'nierada,a te króciaki to trzeba dublowac bo wiesz panna tez łowi B)

#238 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2010 - 19:27

A do czego takie mocne maja byc? Do jerkowania gliderami czy bardziej tradycyjne przynety - wobler, obrotka? Bo jak to drugie to bym jednak brak crankbaita 20lb - przyjemnosć rzucania bedzie nieporównanie większa i w ogóle B)

#239 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 styczeń 2010 - 23:54

hmmmmmmm ten jednoczsciowy ma być pod obrotki własnie dla kobiety(tak wiec moze jeszcze tego cranka obadam jak tak chwalisz B) ,travel dla mnie pod slidery 10 i wieksze,długi 25lb pod gumę

#240 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 styczeń 2010 - 09:04

Na travela nie poradze, ale jak IMB844 ma byc pod obrotki, to bierz crankbaita 20lb - moim zdaniem bez porównania lepszy wybór to będzie, naprawdę namawiam





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych