Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

SPACING (ROZMIESZCZENIE I DOBÓR PRZELOTEK)

tech-rb spacing przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1715 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2010 - 08:09

Przykra sprawa.
Ale za to ciekawy temat. Przezbrajasz szczytową i pierwszą, czy więcej przelotek?


Akurat odległośc miedzy szczytowa a kolejna wynosiła coś 12cm pierowtnie, wiec po ułamaniu 3cm i zeszlifwaniu resztek wystarczyło wsadzić nową przelotkę szczytową. Pewnie ze względów estetycznych przydałoby się teraz przesunąć poprzedzająca elkę trochę w dół ale... moim zdaniem zdejmowanie / zakladanie przelotek mimo wszystko zawsze wiaze sie z jakims ryzykiem uszkodzenia blanku wiec wole dac spokoj

#262 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 08:15

spina, przezbrajam na razie stary kij, konger champion kobalt akcaj mod, blank jest fajny ale za ciężko uzbrojony. To tak dla trenigu, no i czekam właśnie na zamówione komponenty. Bo 2 blanki też już się ślą i nie mogę się doczekać :mellow:

#263 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 marzec 2010 - 08:29

Jak będziesz miał taki przerób, to eksperymentuj. Komponenty na pewno się nie zmarnują :D BTW, powinna być spora różnica, jak przezbroisz szczyt z masowego badziewia na LV i L ALPS.

#264 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 10 marzec 2010 - 16:11

Witajcie,
@MefistoFishing napisz coś więcej odnośnie zbrojenia wędziska w przelotki Fuji T-ATSG. Chodzi o ich wielkości i oznaczenia, gdyż wymienione Fuji T-ATSG produkowane są do wielkości 8 a jaki typ zastosowałeś dalej do szczytówki?
Czy po ponad dwuletniej eksploatacji wędziska jesteś zadowolony z tego typu uzbrojenia, czy masz jakieś uwagi?
Pozdrawiam


#265 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 10 marzec 2010 - 16:53

:D hhohohoho tamta wędka została dawno temu sprzedana :D nie że była zła, ale zaraz po jej uzbrojeniu dostałem w swe ręce MEGABASS PAGANI TROUT i przepadłem :D musiałem ten kij mieć. Sprzedałem więc błyskawicznie St.Croixa. Przelotki T-ATSG były zajebi..e., lekkie że szok. Kończyły się chyba właśnie na 8 , ale na samym szczycie dałem małe tytanowe 5,5 na jednej małej stopce...pierścień tuż przy blanku, nie pamiętam symbolu.
Pozdr.

#266 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 22 marzec 2010 - 13:09

Nie chce zakłądać nowego wątku więc się tu podłącze :D .Mam następujące pytanie? Czy używał ktoś przelotek Forecast BMKL Mini? Nie mogę nigdzie znaleźć wymiarów tych przelotek. Standardowe forecasty na ramce L kończą się na rozmiarze 6 a mnie konkretnie interesują BE-BMKLG05.0 i BE-BMKLG04.5. Głównie chodzi mi o wysokość przelotki i średnicę pierścienia. No i z drugiej mańki jak bardzo można zejść ze średnicą pierścienia, na ostatnich przelotkach z uwagi na łatwość wysnuwania żyłki? Najmniejsze jakie miałem to BLAG 5.5, a te forecasty pewnie są mniejsze. Chodzi o spina ultralighta.

#267 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2010 - 13:19

Dobre pytania @krzysiek, sam chętnie zapoznałbym się z tymi forecastami. Może Irek rzuci jakieś światło jako dystrybutor?

Jeżeli chodzi o microguides to temat był dyskutowany na forum obszernie, przy okazji jakiegoś artykułu z serii rodbuilderzy prezentują, bodajże odcinek jaziowo-kleniowy.

Moim zdnaiem jeżeli chodzi o zestaw castingowy to jest to microguides to bardzo ciekawy pomysł i zadje się że turniej rzutowy na tegorocznym RodExpo potwierdził że wędki castingowe z microguides spisują się rzutowo przyzwoicie.

Jeżeli o mnie chodzi to miałbym obawy przed zastosowaniem maciupkich przelotek w wędkach spinningowych, zwłaszcza takich gdzie będzie używana grubsza żyłka. Przy plecionkach lub cienkich żyłeczkach wydaje mi sie że wpływ na odległosci rzutowe będzie nieznanczy, natomiast kij dzięki lżejszemu zbrojeniu stanie się bardziej responsive czyli można powiedzieć żywszy. Minus będzie taki że linka może kleić się do blanku przy takich maleństwach.

#268 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 22 marzec 2010 - 13:29

No właśnie, bo w sumie to batson pisze, że te przelotki są przeznaczone do casta. Za niedługo będę zamawiał parę drobiazgów to może się skusze na kilka sztuk, 0.85$ szt więc najwyżej stracę. No a gdyby Pan Irek coś napisał albo zważył to by było super :unsure: .

#269 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 22 marzec 2010 - 15:18

A nie wiecie koledzy czy da radę zdemontować rolkę w wędzisku morskim i zamontować klasyczną przelotkę szczytową?

#270 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 02 kwiecień 2010 - 13:20

Witam szanownych kolegów
To mój pierwszy post na tym forum, jednak nie pierwsza moja wizyta.
Od pewnego czasu szukam uniwersalnej, o ile można tak powiedzieć wędki do łowienia w rzece,sezon wiosna-wczesna jesień.
Niestety mam dosyć ograniczony budżet i szczegolne upodobania, nie jestem miłośnikiem, do tego typu łowienia superszybkich kijków.
Mój typ padł na blank Batsona ze starej serii
RX6 2,9m 10-21g SH1143-2 , dlatego iż miałem możliwość połowić wędką na tym blanku uzbrojoną w FC i pasuje mi idealnie.

Pytanie o spacing, do tego kijka i jakie przelotki byście polecili, zaznaczam iż kręciołek do tego kijka rozmiaru 3000 + plecionka 0.08-0,12 mm.

Co szanowni koledzy polecają, ewentualnie jakieś wskazówki odnośnie blanków, ewentualnie może ma ktoś coś fajnego na zbyciu.

Pozdrawiam.

#271 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 kwiecień 2010 - 21:38

Spacing znajdziesz tu:

http://www.batsonenterprises.com/index.php?option=com_conten t&view=article&id=45&Itemid=54

(włącz chart 3)

Blank niedrogi to i przelotki nie powinny być drogie. Proponuję forecasty + szczytowy alconite lub sic. Uzbroiłem tak ostatnio kilka blanków RX6 - fajnie wyszły.

#272 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 kwiecień 2010 - 21:40

Dodam jeszcze, że spacing Batsona to nie prawda objawiona i spokojnie możesz pokombinować z rozmieszczeniem...


#273 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 kwiecień 2010 - 11:17

Co szanowni koledzy powiedzą na takie przelotki do blanku wymienionego kilka postów wyżej (Batson RX6 SH1143-2)
25,16,10,8,7,7,6,6,6
v v v v y L L L L
Planuję jeszcze jeden kijek na blanku z tej samej serii(RX6 SH1141-2) i do niego taki zestaw
25,16,10,8,7,7 5.5 5.5 5.5
Y Y Y Y V L L L L





#274 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 kwiecień 2010 - 16:57

Hej Hubertus,

skoro nikt sie nie kwapi to moze ja zaczne :D generalnie trudno tak na sucho stwierdzić nada sie czy nie nada jak sie nie zbroiło akurat tego modelu blanku albo zbroilo ale zapodzialo notatki a gotowego kija pod reka niet itp. Wiadomo ze powinno zbroic sie na blanku wtedy widac ile mozna przelotke odstawic od kolowrotka itp.

Zeby nie przynudzac, tak na oko patrze sie na te Twoje zestawy przelotek i zastanawia mnie jedna rzecz: do deilkatniejszego kija (1141) dajesz cięższy zestaw przelotek (Y+L) niż do mocniejszego (1143) kija (LV + L).

Nie sugeruję że to musi być błąd tylko chciałbym się dowiedzieć jaka Twoja myśl za tym stoi i co chcesz osiągnąc?

Pozdrawiam

#275 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 08 kwiecień 2010 - 12:01

Witam
Friko masz racje, napisalem zupelnie odwrotnie niż chciałem.

Siedziałem trochę, zastanawiałem się, liczyłem i wyszło mi że lepiej będzie zarówno w pierwszym jak i w drugim blanku zastosować podobne zbrojenie, czyli V + L w takim samym zestawieniu dla obu blanków, stwierdziłem iż ładowanie 10 przelotek to zbyt dużo jak na tego typu blank
Wiadomo rozmieszczenie to eksperymentalnie będę robił, wyjdę ze spacingu ze strony Batsona, zastanawiam sie tylko czy przy lżejszym kijku nie dać na koniec L 5,5, oraz czy przypadkiem nie zmienić L7 na L6 zawsze będzie lżej a zależy mi na tym co by szczytu nie przeciążać, chyba że przejście z 8 na 6 będzie za ostre.

Liczę na wyrozumiałośc i wsparcie.

25 - 16 - 10 - 8 - 7 - 6 - 6 - 6
V V V V L L L L


Pragnę zaznaczyć iż to będzie mój pierwszy raz B) w tym temacie, jednak pod okiem bardziej doświadczonych kolegów.

W głowie mam już wszystko poukładane, jaka rękojeść, jakie omotki i opisy. :mellow:


#276 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2010 - 12:07

Jak będziesz dawał jako pierwsza 25LV to zwróć tylko uwagę jak daleko będziesz ją odstawiał od kołowrotka. W tym celu musisz porzucac troche na prowizorycznie zamocowanych przelotkach, pozwijac linki itp. Najlepiej z kims kto bedzie mogl popatrzec z boku, alko kto bedzie rzucal a Ty bedzie patrzyl. O co chodzi: o to ze jak pierwsza przelotka będzie odstawiona zbyt daleko od kołowrotka może być ze linka spadająca ze szpuli kołowrotka będzie biła o blank - może wtedy się okazać że przelotkę trzeba będzie przesunąć bliżej kołorotka i że siłą rzeczy będzie musiała wtedy być wyższa (czyli np. Y25 zamiast LV25). Czy tak będzie czy nie sprawdzić możesz tylko w jeden sposób, na prototypie.

ps. mozesz spróbować zamienić L7 na L6 ale spróbuj też wtedy zamienić poprzedzająca LV8 na LV7.

Osobiście w kilku lżejszych kijach spradził mi się taki układ:

25LV-16LV-10LV-7LV-7L-6L-5.5L-5.5L

Ale to były patyki 7'6

#277 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 27 czerwiec 2010 - 09:27

Z blanku pościągałem już wszystkie duperele, oskrobałem go i wyszlifowałem. Wstępnie zdecydowałem się już na typ rękojeści i uchwyt ale mam problem z przelotkami. Czy zestaw 30 20 16 10 7 7 6 6 + 6(Y Y V V V L L L + FST) będzie odpowiedni do tego blanku ? Do kijka przypięty będzie kołowrotek w rozmiarze 3000.


#278 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 czerwiec 2010 - 12:09

Spróbuj bez 20-tki.W układzie30,16,10,L 8 i dalej 2*7,3*6 + szczyt.Jak pamiętam Canadiana to chyba będzie lepiej.

#279 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 28 czerwiec 2010 - 09:20

4*Y, V, 4*L + szczyt będzie ok ?

#280 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 lipiec 2010 - 19:01

Proponowałbym 30,16,10,08L z BYAG Fuji i przejście na L. Czy L-ek (2*7, 3*6) czy 4 zobacz po ugięciu szczytu. Prawdopodobnie 4*L może starczyć. (dawno nie miałem już Canadiana w rękach)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych