Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

SPACING (ROZMIESZCZENIE I DOBÓR PRZELOTEK)

tech-rb spacing przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1715 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 23 styczeń 2007 - 07:09

Batson HS1023F

 

 

Czy ktoś ma spacing do tego blanku (najlepiej zalecany)??



#42 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2007 - 08:29

@Kuba

w zasadzie spacing najlepiej jest dopierac do kazdego blanku indywidualnie. Podawanie spacingu do konkretnego modelu blanku ma sens o tyle, i ile blanki sa powtarzalne - w wiekszosci sa ale...

Jak jestes potrzebowski to @Gumo spacing cacy Ci zapoda B) bedziesz cos krecil na tym blanku?

#43 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 23 styczeń 2007 - 09:41

Jak jestes potrzebowski to @Gumo spacing cacy Ci zapoda, bedziesz cos krecil na tym blanku?

Nie, kupilem sobie bo nie siegam do firanek... :mellow:
Gumo pozbyl sie chyba wszystkich Batsonów, o ile mi wiadomo i przesiadl sie w zasadzie wylacznie na T/L B)
  • playmo lubi to

#44 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2007 - 10:42

Fanatyzm panie, czysty fanatyzm :mellow: :mellow: poważniej to ten Batson ma bardzo podobna charakterystyke do 20-funtowego Talona 86 MXF2, i spacing tez mysle bedzie podobny. Niedawno takiego Talona odebralem z FC. Jak chcesz to wpadnij do mnie w sobote rano razem z Gumo, obejrzysz.

#45 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 styczeń 2007 - 18:18

Fanatyzm panie, czysty fanatyzm :mellow: :mellow: poważniej to ten Batson ma bardzo podobna charakterystyke do 20-funtowego Talona 86 MXF2, i spacing tez mysle bedzie podobny. Niedawno takiego Talona odebralem z FC. Jak chcesz to wpadnij do mnie w sobote rano razem z Gumo, obejrzysz.

a co, bedziesz w sobote rano firanki wieszal? :mellow: :mellow: :mellow:


#46 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2007 - 18:26

no... mam takie hobby :lol:

#47 OFFLINE   burzum666

burzum666

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 03 luty 2007 - 19:46

Witam...Mam pytanie odnośnie przezbrojenia St. Croixa Wild river 7,6 do 15 gram. Taka 2,25 dwuczęściówka na pstraga. Mam ją, ale wkurzają mnie przelotki...bo są zbyt duże na całej wędce. Jest i 8. Chce ją przezbroić w taką samą ilość, ale w Fuji Hardloy i szczytową SIC. Zmniejszy sie wtedy waga i wedka powinna byc bardziej cięta. Pierwsze 3 na ramkach V potem juz na jednostopkowych muchowych. zaczynam od rozmiaru 30 potem chyba 16, potem....???????...6,6 i szcytowa 6. Może mi ktoś podac całą rozmiarówkę? Miałem kiedyś schemat, ale zgubiłem...Wiem, że pierwsze 3 raczej powinny być na ramkach Y, ale ja mam małego exista więc bardziej pasuja mi V. Proszę o porady i pomoc. Z góry dziękuję.

#48 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2007 - 20:35

Ciekawy temat. Laczenie ramek LV i L wychodzi jak najbardziej, nie musi byc Y + L zeby wyszedl concept...

Zmiast uzyc 30 LV mozesz jednak sprobowac uzyc 25 albo nawet 20 Y alconite i bedzie na pewno lzej...

Chartem sie nie kieruj, dobieraj przelotki do kija z kolowrotkiem. Niestety bedzie Ci potrzebna garsc, zeby ostatecznie wybrac to co zostanie. Poeksperymentuj z dlugoscia stozka: na 3, na 4 a moze na 5 przelotkach - przymocuj tasma prowizorycznie i zobacz z ktorego ukladu wygodniej Ci sie rzuca. Moze masz mozliwosc pozyczenia przelotek od kogos do celow spacingu?

przeczytaj Temat Miesiaca: Spacing w Kaciku... , w jednym ze swoich postow zamiescilem dwa obrazki pokazujace w prosty sposob o co chodzi ze stozkiem

Pozdrawiam

#49 OFFLINE   burzum666

burzum666

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 03 luty 2007 - 22:35

Za mało jestem obtrzaskany na tym forum, nie mogę znaleźć tego wątku co pisałeś..daj mi jakiś link. dzieki

#50 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2007 - 22:45

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&&th=160 2&goto=25102#msg_25102

#51 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 11 luty 2007 - 20:09

co do przezbrajania kija mam pytanko czy insnieje jakiś preparat który usunie ślady z blanku pozostałe po mocowaniu przelotki?chodzi o lakier z omotek.tak np,zeby uzbroić kij w innej concepcji,że tak powiem z zachowaniem walowów estetycznych :D
pozdro hasior :D

#52 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2007 - 17:28

Tym razem o spacingu w wymiarze bardziej praktycznym.

Pracuje nad kijem spinningowym. Blank Lamiglasa Certified Pro, 25lb, 9'0. Bedzie na rzeke do ciezkiej gumy.

Kilka rzeczy juz ustaliłem, uchwyt bedzie nr 20, pod uchwytem 34cm korka łącznie z gałką EWBC-21, jaki bedzie fore jeszcze się zobaczy.

Spacing.

Przelotki hardloye. Pierwsza SV30, ring w odległości 63cm od krawędzi szpuli kołowrotka. Potem poszły SV20 i SV12. A następnie LV10, LV8 i LV7 az do szczytówki.

I tu zacząłem się zastanawiać. Czy zmiast LV8 nie dac alconite Y8L (ta sama wysokosc) a zmiast LV7 nie dac alconite L8 (wysokość również ta sama). Wiesze i gładsze pierścienie powinny mi ułatwić rzuty. Pytanie w gruncie rzeczy sprowadza się do jakiegoś oszacowania, porównania mocy przelotek LV7 i L8. Może ktoś ma jakieś przemyślenia w tym temacie? Ja tylko rzuciłem okiem na chart fuji, i widze ze stosuja L8 w ciezkich spinningach, w połączniu z MN i LN...

tytułem uzupełnienia: nie rozważam zbrojenia w 2 stopki do samego szczytu. Wydaje mi sie ze przy obecnych trzech przelotkach dwustopkowych (SV30-20-12) blank jest podparty tam gdzie trzeba, a jednostopkowe na szczytowce powinny sobie poradzic... Mzoe doloze jedna dwustopkowa SV10 zamiast LV10 w obecnym zestawie.

tak czy inaczej jeżeli ktoś ma jakieś przyemyślenia, zwłaszcza w temacie porównania mocy LV7 i L8, oraz stosowności ich zastosowania w omawianym przypadku, to liczę na odzew :mellow:

Pozdrawiam





#53 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 luty 2007 - 19:05

ja mam przemyslenie ... twoja blankolepsja jest nieuleczalna! :mellow: :mellow: :mellow:

I love this shit! B)

#54 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 luty 2007 - 22:26

Myślę że dwustopkowy wlot by wystarczył , każda więcej na dwóch nogach utrudnia przejście na V , choćby ze względów wizażowych ..
BLAG-i wcale nie są słabe , stopka jest niemniejsza niż w V czy Y ,
a ramię jest zdecydowanie krótsze ..
I ładniej się BLAG-i skomponują z niższym stożkiem .

#55 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2007 - 22:46

Dzieki Sławku za dodanie otuchy :mellow: też mnie ciągnie w stronę L8 :D zwłaszcza że problem ze szczytową się jakby rozwiązuje, dam F8 w tym układzie

Może i rację masz z tymi dwystopkowymi, ale z drugiej strony to naprawdę potężny kij. 25lb pełną gębą. To trzeba nieźle przydusić już żeby do dolnika zeszło. I jak tak się dusi, to trudno oprzeć się wrażeniu, ze tych dwustopkowych trochę jednak potrzeba :unsure:

wizaż w tym przypadku chrzanię wyznam szczerze, to ma być workhorse a nie kijek do chuchania

Pozdrawiam

#56 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2007 - 23:05

Jak wytrzymaja te lekkie przelotki na szczycie i tak czas pokaze.

Na foregrip to sie nia ma i co zastanawiac, przy tej mocy trzeba dac najmniej 8 cm....

Mam podobny kij (troche slabszy) uzbrojony w 7szt 2st. przelotek typu V + szczytowa, czyli klasycznie.
Jezeli w zalozeniu ma to byc wedka do rozwiazan jak napisales, to rozwazylbym rozw. podobne...
Jestem ciekaw ile czasu te przelotki typu L by zamarzaly w porownaniu z rozwiazaniem klasycznym...? :unsure:

Po tym kiju tego na 1 rzut oka nie widac ale mysle, ze spokojnie wytrzymalby lzejszy spinning w Fiordach...

Twoj wybor, albo rozwiazanie nowatorskie albo narzedzie typu mlotek..jedno i drugie rozwiazanie ma wady i zalety...
Gumo

#57 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2007 - 23:12

Słusznie prawisz ze czas zweryfikuje, ja chyba zaryzykuje bo dolnik i tak juz długi daje - dłuższego nie dam. Jak dwustopkowe polecą do szczytowki, kij będzie leciał na pysk, pomimo dolnika, ołowianej gulałki i duzego kołowrotka. A ja chcę z ręki tym łowić, i miec tyle komfortu ile tylko to możliwe przy wykorzystaniu kija.

Czy L8 będa zamarzały szybciej niż SV8 Twoim zdaniem? :unsure:

Nad fore dłuższym też myślę, akurat w tym wypadku może się przydac (oby :lol: )

#58 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2007 - 23:27

Jak dwustopkowe polecą do szczytowki, kij będzie leciał na pysk, pomimo dolnika, ołowianej gulałki i duzego kołowrotka. A ja chcę z ręki tym łowić, i miec tyle komfortu ile tylko to możliwe przy wykorzystaniu kija...

Jest i zloty srodek... :lol: ...dasz od gory do dolu takie cóś i masz jedno i drugie... <_<
Gumo
p.s.oppss...a ostatnio to sie mowilo o 7kach do tego kija a nie 8kach... :unsure:

#59 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2007 - 23:37

:lol: jasne, bardzo atrakcyjna propozycja, zwlaszcza po podliczeniu kosztów :lol:

ostatnio mowilo sie o LV7 ale boje sie troche, bo hardloye maja jednak mniejsze swiatlo ringu przez grubosc pierscienia. No iw ykoncypowałem sobie ze moge miec tarcie jednak przy grubszej plecionie. A L8 w alconite raz wieksze, dwa gladasze....

Fore zastanawiam sie czy z pianki sobie nie dam - lekki bedzie i cos tam w torbie sie wygrzebie, nie trzeba bedzie sciagac...

#60 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2007 - 23:47

Jesli chodzi o dobre rady zawsze mozesz na mnie liczyc... :lol:

Poza tym jeszzce jest jedna roznica jeasli chodzi o to obmarzanie...rozwiazanie klasyczne to mniej przelotek i przewaga przelotek wiekszych....a tych eLek (powiedzmy nr B) ile tam wyszlo? chyba 4szt?
Gumo





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych