Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

SPACING (ROZMIESZCZENIE I DOBÓR PRZELOTEK)

tech-rb spacing przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1715 odpowiedzi w tym temacie

#1481 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 18 luty 2019 - 09:32

... może być zwykła KT  ;)



#1482 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4353 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 18 luty 2019 - 19:35

Ok. Dzięki.



#1483 OFFLINE   Tupas

Tupas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Kamil

Napisano 21 luty 2019 - 19:39

Koledzy czy jest znacząca różnica między przelotkami Fuji K series z ringiem sic a  Fuji KR series alconite? zbrojenie dotyczy seryjnej wędki okoniowej.



#1484 ONLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 24 luty 2019 - 17:13

Panowie, poszukuję przelotki TATSG16, może ktoś miałby na już 🙂

#1485 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 01 marzec 2019 - 15:24

Cześć

 

Czy ktoś mógłby mi napisać ile przelotek,jakiej wielkości  i w jakim rozmieszczeniu do blanku Phenix M1 25lb swimbait .(cast ) ?

 

Będę wdzięczny :))



#1486 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 03 marzec 2019 - 17:55

Cześć
 
Czy ktoś mógłby mi napisać ile przelotek,jakiej wielkości  i w jakim rozmieszczeniu do blanku Phenix M1 25lb swimbait .(cast ) ?
 
Będę wdzięczny :))


Jaki multik ? Spiralnie ? Bo tu i od 10tki i od 12stki i od 16stki można startować, tak samo tunel może być i w 7mkach i 5kach i 1 i 2 stopki , 10-12 przelotek wychodzi ale to zależne od długości dolnika mocno i rodzaju przelotek. Sprecyzuj.

#1487 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 13:29

Witam.

Przezbrajał ktoś  Shimano Beastmastera BX lub inny 240cm, MH. Wszelkie sugestie, wskazówki mile widziane ( rodzaj przelotek, spacing). Z góry dzięki.



#1488 OFFLINE   tomekmo

tomekmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 06 kwiecień 2019 - 19:13

Witam.

Mam problem dotyczący ustawienia stożka, w poprzedniej wędce przy Fuji Alconite KR i przelotkach 16, 8, 5.5 z ustawieniem stożka nie miałem dużych problemów, natomiast przy przelotkach Seaguide Zirconium 16, 8 i 5.5, powstaje "siodło" przelotka 8 jest dużo niższa od swojego odpowiednika Fuji. Czy może ktoś z Was poradził sobie z tym problemem, mogę liczyć na przykładowe odległości jakie macie w swoich wędkach, dla porównania?



#1489 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 10 kwiecień 2019 - 13:20

Siemanko, zarzekalem sie że jeden kij zrobię i koniec...jednak zapowiada się że trudniej bedzie odejść od RB niż rzucić szlugi hehe. Do rzeczy: pacjentem na stole jest vegter boron 9' 20lb, planuje wrzucić set przelotke Fuji SIC slim:
20klh
10klh
5,5klm
4,5kb
4,5kt x6
4,5 lg 2.0
Kij tylko i wyłącznie pod pletke. Rzadko bedzie uzywany w granicy dolnego cw. Co o tym sądzicie?

#1490 OFFLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Napisano 10 kwiecień 2019 - 22:31

Proponuję łagodniejszy stożek - po KL10H przelotki: KL6M, KL5,5L, KT5, KT4,5 x 5.



#1491 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 11 kwiecień 2019 - 07:20

Tez sie nad takim zastanawiam...tylko czyszybki stożek jednak może lepiej pasowac do charakterystyki blanku?

#1492 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 11 kwiecień 2019 - 09:33

Witaj

 

mam  blank Vegter Boron    8'3' 16 lb  wzmocnione  15 lb ( czeka na zbrojenie )   i także  doszedłem  do  wniosku  o nieco  łagodniejszym  stożku  , tak jak Mariusz  powyżej  . U mnie idą  sic slim  tytan .. szczyt  4.5/ 1,6 mm



#1493 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 11 kwiecień 2019 - 10:12

Tez myślę Maćku o SIC slim ti, podpowiedz mi czemu decydujesz się na łagodniejszy stożek?

#1494 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 11 kwiecień 2019 - 12:03

Witaj

 

trochę  wyginaliśmy  ten  blank  i  wychodzi  na  to  , że  przy tej  mocy lepiej  się  to  spisze  , tylko   jeden  kij  mam  uzbrojony  w szybszy  stożek  Matagi  SS  LL   ten  startuje  od  16  H  i  dalej  8  H  i dalej  chyba  5 lub  5,5

 

i następnie  tunel  na  4,0   i w tym  jest  ok   dla plecionek  PE  06/ PE  08     x 8  /   Ten mój   Boron  ma pracować  z linką  PE 1,0  .  U mnie  to  kwestia  subiektywnego  przekonania ale   i wcześniejszych  konsultacji  ..

 

Pewnie niektórzy   koledzy w tym  i  z pracowni  zalecili by  inne  zbrojenie  ( ew  szybsze)  , ale ja  jakoś  intuicyjnie  widzę  to   nieco  łagodniej  ...CD  xls  8"6'  12 LB  mam  zbrojonego  w  Torizite  jeszcze łagodniej  , ale w nim

 

priorytetem było  rzucanie  w miarę  lekkimi  woblerami pstrągowymi   od dołu tak 3/4 gramy jak  Rapala orginal  7/9 cm .  Tak  czy  inaczej  Pan Krzysztof  z F.A.  na  pewno  Tobie  poradzi  , rozwieje  ewentualne  wątpliwości .

 

Istotne  z tego co  pamiętam  jest  umieszczenie  pierwszej  przelotki  na  części  żeńskiej   , nie  powinna  ( nie może )  leżeć  zaraz  za miejscem  gdzie  czop  z dolnika  wchodzi  ma  max   w  górną  część  ...



#1495 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4353 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 11 kwiecień 2019 - 13:37

Istotne z tego co pamiętam jest umieszczenie pierwszej przelotki na części żeńskiej , nie powinna ( nie może ) leżeć zaraz za miejscem gdzie czop z dolnika wchodzi ma max w górną część ...


Skomplikowane to tłumaczenie. Wytłumacz rysunkiem i uzasadnij taka potrzebę. Też chętnie dowiem się ciekawostek.

#1496 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 11 kwiecień 2019 - 15:52

W tym kiju jest łączenie na spigot, wg mojej koncepcji druga przelotka zostanie prawdopodobnie na dolniku, a dopiero trzecia wyląduję na szczytowym elemencie ale w jakiej odległości od spigotu nie jestem w stanie teraz powiedzieć
  • TOFIX99 lubi to

#1497 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 11 kwiecień 2019 - 18:51

Siemanko, zarzekalem sie że jeden kij zrobię i koniec...jednak zapowiada się że trudniej bedzie odejść od RB niż rzucić szlugi hehe. Do rzeczy: pacjentem na stole jest vegter boron 9' 20lb, planuje wrzucić set przelotke Fuji SIC slim:
20klh
10klh
5,5klm
4,5kb
4,5kt x6
4,5 lg 2.0
Kij tylko i wyłącznie pod pletke. Rzadko bedzie uzywany w granicy dolnego cw. Co o tym sądzicie?

To ty jeszcze nie rzuciłeś szlugów ? :lol:



#1498 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 12 kwiecień 2019 - 08:31

witam

 

zgadza  się  łączenie  typu  spigot u mnie  przy długości  8'3'  i  zaczynając  od  20 h  ta  10  h  wypadnie   ca  1-2 cm  od  końca  części  żeńskiej  ,  czyli  na  czopie  i to  jest  ok ...

 

Do    trout master  - taką  uwagę   uzyskałem  od Pana  Krzysztofa  z  F.A.  więc  biorę  ją  poważnie  ...według  niego  w  omawianym  miejscu  czyli  za  czopem  , przekrój  blanku w ugięciu   jest  mocno eliptyczny  ( dodatkowo od dołu działa siła rantu   czopa )        w   nim 

 

nie  powinno  być  ograniczenia / usztywniania   tego  przekroju  stopką  przelotki i  omotką  ....Nie  wypada pominąć   takiej  uwagi  konstruktora i twórcy    blanku  ..reasumując  nie  jest  to mój  wymysł  ...

 

Do  Daniela  -   jeśli  zmieścisz    dwie  przelotki  na  części  dolnej  to  trzecia  przelotka  na  pewno  będzie  dużo  dalej  od  omawianego  miejsca  .. czyli  zgodnie  z  zaleceniami  z  F.A ,  Ale   przy  9" /20 lb  i  wejściowej  20  H

 

i orientacyjnie  niemałej  szpuli kołowrotka  np od  ( shimano 4000/ daiwa 2500/3000)  nie  możesz  jej  umieścić  zbyt  blisko  bo  będzie  tłumić  rzuty ,  dwa  ten kij to 20 lb  ma  już  sporo  mocy  w  dolniku  , więcej niż  mój  blank

 

16 lb  czy na  pewno  chcesz  jeszcze  bardziej  go w tym  podwójnym zbrojeniem na dole   wzmocnić  / usztywnić  ...?



#1499 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 12 kwiecień 2019 - 09:23

dla  porównań  zbrojenia  Vegter Boronów   warto  zajrzeć  do  wątku  RB  Pstrągmann-a . Tam widać  jego Borony   z F.A  , przede  wszystkim  piękną  robotę  .  Wpisy  1060  i  986   są  tam  właśnie    20 LB  8'9" i  widać

 

dokładnie  gdzie  wypada  druga  przelotka i wtedy  pojedyncza  na  dolnej    . Jeden  kij  8'9" 15 lb  wpis  985   ma   dwie przelotki  na  dolnej  części  , ale  widać  dokładnie  na  zdjęciu  z  ugięcia  że  chodziło o  wzmocnienie

 

dołu i  że  w  tym  15 lb  ma to  sens    i gdzie  wtedy  wypada  trzecia  przelotka  ...Te  20  lb  są  zbrojone  przy  tej  długości  jedną  na  dolniku ... Wychodzi  na to   że  różnica  mocy  w dole  między  15 lb a  20 lb  jest  spora

 

-dla  tej  długości  i komuś  zależało  na tym ,  aby tą  pierwszą  wzmocnić  dołem  przy  zachowaniu  finezji   górą  ....



#1500 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 12 kwiecień 2019 - 13:01

Koncepcja jest taka żeby kij pracowal szczytem bardziej. Na wzmocnieniu dolnika tak mocno mi nie zależy o ile chcę skrócić stożek i szybciej puścić linkę w tunel. Jak wyjdą przelotki wyjdzie w praniu ;) pewien pomysł mam





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych