Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

SPACING (ROZMIESZCZENIE I DOBÓR PRZELOTEK)

tech-rb spacing przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1715 odpowiedzi w tym temacie

#1521 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 wrzesień 2019 - 21:36

Panowie szukam porady mam kija Quantum Centex Felchen 210 cm 1-8 gr. moim zdaniem maks 4 gr. Kij oskrobałem z zrobił się fajny cięty, ale przy tym pięknie pracuje pod niewielkimi rybami,kij ten będzie współpracował z wahadełkami 3-4 gramy,żyłką 0,13-0,14. Ewentualnie plecionka 0,04, i kołowrotek Shimano vanquish 2500 lub Shimano Cardiff 2000ss chce go uzbroić w Pac bay minima match
Tylko jak to zrobić żeby uzyskać maksymalną odległość rzutów czy ktoś może sensownie doradzić ?
  • MarcinZ lubi to

#1522 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 08 wrzesień 2019 - 22:32

Osobiście nie zbroiłbym takiego patyka w minimy - kiedyś można je było uznać za dobrą, tanią alternatywą dla KR, obecnie są lepsze przelotki na rynku.

Dla maksymalnej odległości rzutów w XUL potrzebny jest idealny spacing, odpowiednia waga przelotek (aby ładować szczyt, zachowując szybkość blanku) i pierścienie dobrej jakości, z niskim wspólczynnikiem tarcia.

 

Minimy są lekkie i tanie, ale maja stalowe pierścienie o wyższym współczynniku tarcia niż pierścienie ceramiczne - szybko się brudzą, a gdy się ubrudzą jest jeszcze gorzej.

 

Znacznie lepszym wyborem byłyby przelotki Seaguide z pierścieniami RS. Swojego Graphiteleader'a Corto EX użyłem tytanowych (mają wszystkie zalety Torzite,  a kosztują znacznie mniej) ale te w stalowych ramkach są niewiele cieższe i znacznie mocniejsze. Na szczyt zwykle daję przelotki Fuji KR z pierścieniem Alconite - dobrej jakości, lekkie, tanie.



#1523 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 16 wrzesień 2019 - 13:31

Jeżeli ktoś posiada to proszę o podzielenie się setem i rozmieszczeniem przelotek dla XZoga Black Buster 6,6 4kg w spinie. Jak na razie zostałem przy 20h,10h, 5,5h i fajnie lata z niego (docelowo ma obsługiwać raczej nielotne przynęty). Jednak nie miałem wcześniej do czynienia z takim połączeniem progresji i mocy w dolniku i nie mam pewności co do ustawienia startowej 48 cm od stopki kołowrotka (121 od szczytu).

Przy okazji jeżeli ktoś ma pod multika, też bym chętnie się zapoznał i porównał bym z moimi zapiskami - docelowo będę chciał uzbroić drugi identyczny tylko pod casta.

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

#1524 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 18 wrzesień 2019 - 21:29

Jeżeli chodzi o minimy stalowe to można pierścienie wypolerować pastą do polerowania aluminium na lustro.
Dużo daje jeśli chodzi o odległość rzutów, nie brudzi się szybko a po zabiegu polerki bardzo łatwo się czyści.
Taki zabieg zrobiłem u siebie i jestem zadowolony.
Raz na jakiś czas czyszczę szmatką bawełnianą i jest dobrze.

Użytkownik cinn edytował ten post 18 wrzesień 2019 - 21:30

  • Oleix lubi to

#1525 Guest_SławomirW_*

Guest_SławomirW_*
  • Guests

Napisano 19 październik 2019 - 07:34

Witam.

 

Mam dwa blanki Talona z węgla VI+ a mianowicie 70mlf2 i 80 Trout.

 

Czy mógłby ktoś doświadczony w temacie polecić mi do nich przelotki i spacing ? odrzucam Torzite jako zbyt drogie. Myślałem o Alps s6, Minimach TiCH czy alconitach od Fuji, ale mam już taki mętlik w temacie, że nie ogarniam. No i sam dobór wielkości samych przelotek to też dla mnie problem. Blanki w sumie dość popularne liczę więc na jakąś pomoc... :)

 

Dodam, że do 70mlf2 ma byc założony kołowrotek wielkości shimano 1000 a do 80Trout 2500


Użytkownik SławomirW edytował ten post 19 październik 2019 - 07:46


#1526 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 19 październik 2019 - 08:11

nie znam blanków, ale w lekkich wędkach sprawdza mi się szczytowa + 3-4 przelotki od szczytu w torzite (małe rozmiary są tańsze i mają największy wpływ na pracę wędki) a reszta dowolnie, alconite tez bedą pasować... minimy tylko jeśli nie używasz plecionki, na tich dodatkowo od razu widac zużycie...



#1527 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 19 październik 2019 - 12:38

Witam.

 

Mam dwa blanki Talona z węgla VI+ a mianowicie 70mlf2 i 80 Trout.

 

Czy mógłby ktoś doświadczony w temacie polecić mi do nich przelotki i spacing ? odrzucam Torzite jako zbyt drogie. Myślałem o Alps s6, Minimach TiCH czy alconitach od Fuji, ale mam już taki mętlik w temacie, że nie ogarniam. No i sam dobór wielkości samych przelotek to też dla mnie problem. Blanki w sumie dość popularne liczę więc na jakąś pomoc... :)

 

Dodam, że do 70mlf2 ma byc założony kołowrotek wielkości shimano 1000 a do 80Trout 2500

 

Jak masz zamiar zbroic sam, to na poczatek skorzystaj z tabelek fuji :)



#1528 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1847 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 październik 2019 - 07:59

Uznaj tabelki Fuji za zestaw wyjściowy, chyba każdy od tego zaczynał.

Dodatkowo zastanów sie nad kołowrotkami

Rozmiar 1000 nadaja się do okoniówki, zaróno pod MLF jak i Trout 2500-3000 Shimano bym celował

Minimy niekoniecznie, blanki są solidne wykonane z konkretnego IM6 także 1,5 grama na secie przelotek niczego nie zmieni

Fuji Alconite lub SIC SLim maja rozsądną cenę teraz, SeaGuide lub ATC Tornado .



#1529 OFFLINE   Dragon25

Dragon25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:kuba
  • Nazwisko:kaczan

Napisano 19 listopad 2019 - 17:43

Cześć, przychodzę z pytaniem jakie wielkości przelotek zastosować do blanku : mhx elite pro nano NEPS78mlxf Długość 6’6 ft, dodatkowo może ktoś doradzi jakie przelotki zastosować żeby blank zachował swoją szybkość, widziałem ostatnio w jednym projekcie zastosowane Fuji titanium sic, co o tym myślicie ?

#1530 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 22 listopad 2019 - 09:20

Cześć, przychodzę z pytaniem jakie wielkości przelotek zastosować do blanku : mhx elite pro nano NEPS78mlxf Długość 6’6 ft, dodatkowo może ktoś doradzi jakie przelotki zastosować żeby blank zachował swoją szybkość, widziałem ostatnio w jednym projekcie zastosowane Fuji titanium sic, co o tym myślicie ?

Jak masz kase wal po  całości Tarzitte - jak średnio z kasą daj na start 16h 8h zwykłych srebrnych kr sic badz alconite a reszte torzitte. Jeśli z kasą krucho załóż po całości kr alconite i po sprawie . Nie zakładaj tylko Minimów - bo to shit. -Kiedyś bym za nie rękę oddał i wiesz co ? I k,,, dzis bym nie miał ręki :) Cytat z kultowej polskiej komedii ....Ale taka prawda .

 

Pozdrawiam  


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 22 listopad 2019 - 09:21


#1531 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 listopad 2019 - 10:41

Jak masz kase wal po  całości Tarzitte - jak średnio z kasą daj na start 16h 8h zwykłych srebrnych kr sic badz alconite a reszte torzitte. Jeśli z kasą krucho załóż po całości kr alconite i po sprawie . Nie zakładaj tylko Minimów - bo to shit. -Kiedyś bym za nie rękę oddał i wiesz co ? I k,,, dzis bym nie miał ręki :) Cytat z kultowej polskiej komedii ....Ale taka prawda .

 

Pozdrawiam  

Są jeszcze Sea Guide :)



#1532 OFFLINE   rumcajs252

rumcajs252

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 12 grudzień 2019 - 09:42

Proszę o pomoc w wyborze i rozmieszczeniu przelotek na blanku mhx l-905 2 pod casta do jerków na szczupaka,multik do zestawu to abu c4 5601

Użytkownik rumcajs252 edytował ten post 12 grudzień 2019 - 09:43


#1533 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 grudzień 2019 - 10:17

Panowie laickie pytanie. O ile większa ma być średnica przelotki szczytowej w stosunku do średnicy blanku ? Ma wchodzić na przysłowiowy styk czy jednak lepiej jest dobrać przelotkę z minimalnym luzem aby nie uszkodzić delikatnego szczytu blanku ?



#1534 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 18 grudzień 2019 - 12:33

Panowie laickie pytanie. O ile większa ma być średnica przelotki szczytowej w stosunku do średnicy blanku ? Ma wchodzić na przysłowiowy styk czy jednak lepiej jest dobrać przelotkę z minimalnym luzem aby nie uszkodzić delikatnego szczytu blanku ?

 

Moze byc na styk, moze byc z lekkim luzem, klej i tak to zniweluje.

Przelotke z luzem mozna tez dobrac dla 'estetyki'. Poprostu nitka omotki nie wychodzi po za rurke przelotki, wtedy lakier wychodzi na rowno z rurka.


  • trout master lubi to

#1535 OFFLINE   wariat1404

wariat1404

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaKraśnik
  • Imię:Piotr

Napisano 16 luty 2020 - 17:48

Witam. Uzbrajam blank xpsj642ul w Sea Guide tytany od 16-8-7-6x4+top. Może ktos doradzić czy ugięcie kija jest odpowiednie? Lub co jeszcze pasuje poprawić? Od stopki do startowej wyszło 58cm. Za wszelkie sugestie będę wdzięczny. Pozdrawiam

Załączone pliki


Użytkownik wariat1404 edytował ten post 16 luty 2020 - 17:50


#1536 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 16 luty 2020 - 18:21

Masz zły set.. W pierwszej kolejności zastosoj odpowiednie przelotki, inaczej nie uzyskasz dobrego ugięcia a już napewno nie będzie z tego odpowiednio dobrze latało,chodzi mi o stożek od startowej.. 16,8,5.5 powinno być..

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

#1537 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 16 luty 2020 - 20:12

Szybkie pytanie:

 

czy przy zbrojeniu kija pod sandacza na gumy moc około 20 lbs cw do 40 gram top plus tunel na szycie może być na 6? kij bedzie pracował wyłącznie na plecionce od 15 do 20 funtów z przewagą tych grubszych, węzeł fluoro plecionka ma co do zasady nie przechodzić przez przelotki



#1538 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 luty 2020 - 20:48

... możne być i na :8,7 może być i na 6;  to zależy tylko od Ciebie co się podoba , co jest Tobie potrzebne ...  ;)  :)



#1539 ONLINE   wariat1404

wariat1404

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaKraśnik
  • Imię:Piotr

Napisano 16 luty 2020 - 21:21

Masz zły set.. W pierwszej kolejności zastosoj odpowiednie przelotki, inaczej nie uzyskasz dobrego ugięcia a już napewno nie będzie z tego odpowiednio dobrze latało,chodzi mi o stożek od startowej.. 16,8,5.5 powinno być..

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

A zamiast 5.5 wsadził bym 5 to będzie ok? Między tymi przelotkami jest tylko 1 milimetr różnicy na wysokości. Przynajmniej według tabelki

Użytkownik wariat1404 edytował ten post 16 luty 2020 - 21:22


#1540 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 16 luty 2020 - 21:37

A zamiast 5.5 wsadził bym 5 to będzie ok? Między tymi przelotkami jest tylko 1 milimetr różnicy na wysokości. Przynajmniej według tabelki

Nie powinno w znaczący sposób dużo zmienić, Napewno będzie lepiej niż na zdjęciu..

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych