Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Ultegra (2017 & 2021)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 09 styczeń 2019 - 08:16

Ja Ultegrę mam przy lekkiej szczupakówce. Czyli 7 gr plus guma 7-9cm. Myślę, że to maks dla tego kołowrotka przy długotrwałym i intensywnym użytkowaniu. Jeśli chcemy mieć pewność, że go nie zajdziemy.



#202 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 09 styczeń 2019 - 13:58

Ja Ultegrę mam przy lekkiej szczupakówce. Czyli 7 gr plus guma 7-9cm. Myślę, że to maks dla tego kołowrotka przy długotrwałym i intensywnym użytkowaniu. Jeśli chcemy mieć pewność, że go nie zajdziemy.

O jakim rozmiarze, przełożeniu i użytkowaniu piszesz? Intensywne wędkowanie to dla mnie 3-4 wypady w tygodniu. Te informacje są istotne dla tych co szukają.

Ja ze swojego doświadczenia napiszę tak, rozmiar 3000 FB (lub jak kto woli odpowiednik 2500 FB z nieco płytszą szpulą) spokojnie obsługuje główki do około 18g plus gumy 4" (najczęściej 3,25"). Podbicie wędką (nie kołowrotkiem). Rzadko łowię na tzw. wleczonego. Kołowrotek chodzi cały czas tak samo. Wędkowanie 1 góra 2 w tygodniu po kilka godzin na turę, czyli dla wielu "niedzielny" wędkarz - niestety :)

Po sezonie 2018 dokupiłem rozmiar 4000 FB XG pod bolki (używane wobki maks. 12-14g).

 

Pozdr.



#203 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 09 styczeń 2019 - 14:00

Odczucia to jedno, testy to 2. Ja mając do cięższego łowienia Biomastery nie będe robił takich testów z Ultegrą. W Biomku CZUJE moc w Ultegrze nie ...


  • Bolesław lubi to

#204 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 09 styczeń 2019 - 14:24

Spoko, ale dalej nie znamy rozmiaru i modelu kołowrotka oraz częstotliwości jego użycia. Ja opisałem swoje doświadczenia. Ty twierdzisz, że Biomka używasz do cięższego łowienia - spoko. Ale po czym wnioskujesz, że maks. dla Ultegry to 7 gram plus guma?  Łowiłeś ciężej i coś się stało? Z wypowiedzi wnioskuję, że takich testów nie było to skąd to przekonanie? Pojawił się luz na przekładni, korbie? To są konkrety.


  • Negra, trex i Robert Crocker lubią to

#205 OFFLINE   zielan

zielan

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 09 styczeń 2019 - 14:27

Odczucia to jedno, testy to 2. Ja mając do cięższego łowienia Biomastery nie będe robił takich testów z Ultegrą. W Biomku CZUJE moc w Ultegrze nie ...

 

Ja mam wręcz odmienne odczucia dotyczące shimano ultegry. Uważam, że to młynek, który "może" więcej. 


  • Robert Crocker lubi to

#206 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 09 styczeń 2019 - 14:29

Przy 10 gr plus cannibal 12 czułem pracę na korbie ... tyle, tylko tyle i dla mnie osobiście aż tyle.


  • Dawid.K lubi to

#207 OFFLINE   zielan

zielan

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 09 styczeń 2019 - 14:34

Ja przy główce 10 -12 gram i 6" bass assasinie nadal czułem masło - odczucia są subiektywne. Ja generalnie jestem bardzo z niego zadowolony. 



#208 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 09 styczeń 2019 - 14:36

Oczywiście, że subiektywne. Ze wszystkich shimaniaków jakie mam - 5 modeli tym łowi mi się najgorzej. Najmniej mocy i najmniej masła w maśle ;)


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 09 styczeń 2019 - 14:37


#209 OFFLINE   zielan

zielan

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 09 styczeń 2019 - 14:39

Chętnie bym porówna swój model z Twoim :) To jednak "niska średnia" półka i "cuda" się zdarzają.



#210 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 09 styczeń 2019 - 14:44

Za to nawija najlepiej ze wszystkich. Rozmiar 2500.



#211 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 09 styczeń 2019 - 19:20

Czyli jak to zwykle bywa zależy co się trafi. Między innymi dlatego wolę dopłacić i kupić kołowrotek w sklepie stacjonarnym. Drożej ale na duszy spokojniej😀 Tym bardziej, że w wyższych modelach też pojawiają się "kwiatki".

#212 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 styczeń 2019 - 20:06

Zgadzam się, jednak wraz ze wzrostem ceny coraz rzadziej możemy trafić na szumidło tudzież rzęzidło lub obcieradło. Wyraźny przeskok jakości następuje od twina. Wsród nich i vańków rzadko trafiają się wspomniane wyżej kartofle, a stella wg moich obserwacji jest praktycznie bezpieczna. Krążą jakies legendy że ktoś tam trafił nową felerną, ale raczej to znajomy słyszał, że sąsiada szwagier ma ma kuzyna który o tym gdzieś czytał. Przy tej średniej półce, tj. od ultegry do sustaina lepiej zakręcić własnoręcznie przed zakupem. Tu rzęchy i suchotniki atakują licznie.

Użytkownik smokwelski edytował ten post 09 styczeń 2019 - 20:09


#213 OFFLINE   CZM

CZM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 09 styczeń 2019 - 20:19

A zrobiłeś może jakieś testy...przy jakim obciążeniu wymięka ? Myślę nad taką maszynką do małych gumisiów, obrotówki "0" wir. ogonki 4g...da radę ? :)


Mam ją przy Mhx 871 więc małe główki i woblerki to wszystko, ale uważam że to dość solidny kołowrotek i spokojnie sobie poradzi z tym co piszesz.

#214 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 10 styczeń 2019 - 14:13

Przy 10 gr plus cannibal 12 czułem pracę na korbie ... tyle, tylko tyle i dla mnie osobiście aż tyle.


W kołowrotku shimsno przy rozmiarze 2500 to zdecydowanie za dużo jeszcze jak łowisz w rzece z srednim i mocnym uciągiem... Przeciążasz go.

#215 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 10 styczeń 2019 - 16:52

Mnie tylko zastanawia jedno. W jakim celu, skoro kołowrotki "niby" nie są przystosowane do" takich" ciężarów,po co mają tak głębokie szpulę?🙂
Skoro kołowrotek jest przystosowany do powiedzmy 20g ( przykładowo rozmiar C 3000) pełnej masy przynęty,i chodzi mi tutaj o gumy, to dlaczego nawój jego to 270m linki w rozmiarze 1,5 PE?🤔
  • cabage i sooroof lubią to

#216 OFFLINE   sooroof

sooroof

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWroclaw
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 styczeń 2019 - 17:28

Ja mam Ultegre 4000FB kupiona u Mefisto. Najciezej lowilem 30g i guma 4" - praca bez zająknięcia, osobiście myślę, że i dorsze z lekkimi pilkerami w Kolobrzegu by obskoczył ten kolowrotek :D inna sprawa, że dla wielu też jestem raczej "niedzielny" wędkarz. Na SFP w Szczecinie porównywalismy troche z kumplem Ultegre 4000 i Stradica Ci4+ 3000 i kumpel stwierdził, ze do sandaczowania Ultegra wydaje sie trwalsza. Chociaż ku mojemu zdziwieniu masa wędkarzy orała na ciężko mlynkami 2500-3000 i wszystko grało:D
  • fish28 lubi to

#217 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 10 styczeń 2019 - 20:01

Moim skromnym zdaniem różnice pomiędzy wspomnianym Stradicem a Ultegrą są kosmetyczne (pomijam wagę). W każdym razie nie aż tak znaczące (choćby jedno łożysko więcej w knobie). U mnie były dwa podejścia i za każdym razem ze sklepu wyszedłem z Ultegrą.
Co do rozmiaru. Kołowrotek 4000 u mnie często nie pasuje pod kije krótsze niż 2.4m przeznaczone do średniego spiningu. Tak czy inaczej pod jednoskłady do 2.2m używam 2500/3000. Nie mam wrażenia abym "katował" kołowrotki w tym rozmiarze. Brak niepokojących oznak zużycia. Jak wcześniej pisałem główek używam maks. do 20g i wypady maksymalnie 2 w tygodniu.

Użytkownik Dawid.K edytował ten post 10 styczeń 2019 - 20:03


#218 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 10 styczeń 2019 - 22:56

Mnie tylko zastanawia jedno. W jakim celu, skoro kołowrotki "niby" nie są przystosowane do" takich" ciężarów,po co mają tak głębokie szpulę?
Skoro kołowrotek jest przystosowany do powiedzmy 20g ( przykładowo rozmiar C 3000) pełnej masy przynęty,i chodzi mi tutaj o gumy, to dlaczego nawój jego to 270m linki w rozmiarze 1,5 PE?

Odpowiedź jest prosta, nie czytają jerkbait.pl.
  • fish28 i trex lubią to

#219 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 10 styczeń 2019 - 23:08

Odpowiedź jest prosta, nie czytają jerkbait.pl.


I tutaj obawiam się, że jest całkiem na przekór niż piszesz🙂

#220 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 10 styczeń 2019 - 23:44

Ja się tam nie obawiam :). A jeśli już czytają, to pozostaje nam tylko czekać na wersje dedykowane na rynek Polski. Shimano ultegra 4000pl, moc hamulca 30kg, pojemność szpuli 300m 0.25mm, przeznaczenie : ultralajt i fotel. W pakiecie szum rzeki, masło krakowskie i łożysko w szarej rolce. Jdm-hagane, Pl-wislane. Z pewnością kupię pod cierniki, może nie zajade. :) pzdr




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych