Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Ultegra (2017 & 2021)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:piotr

Napisano 05 grudzień 2018 - 21:32

Jesli już masz taki kołowrotek to sprawdź.Co oznacza normalne łowienie?



#162 OFFLINE   odik777

odik777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 19:54

Czasem się wolno ciągnie przynętę, czasem szybciej, ale czy to przełożenie nie przeszkadza w wolnym prowadzeniu lub łowieniu z opadu.



#163 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:piotr

Napisano 06 grudzień 2018 - 20:34

Osobiście używam do opadu przełożenie FB,ale mam kolegów którzy preferują XG i są bardzo zadowoleni.Musisz sam popróbować i zdecydować.



#164 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 17:47

Zastanawiam się nad Ultegrą 2500FB pod zimowe pstragi. Przynęty jakie miała by ściągać woblery do 6,5cm(minnow), obrotówki nr.2 i wahadełka I. Olejnik P01 i P02 oraz jigi. Warto pójść w tym kierunku czy lepiej dorzucić stówke czy dwie do czegoś lepszego? Nie interesują mnie już Ryobi, Spro i inne klony.

Użytkownik zandermafija edytował ten post 07 grudzień 2018 - 17:47


#165 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:piotr

Napisano 07 grudzień 2018 - 17:49

Spokojnie obskoczysz.Ma mocną przekładnię.

#166 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 15 grudzień 2018 - 21:49

Pewnie mikołaj przyniesie mi tytułowy kręcioł  ;)  Ma pytanko czy wersja 2500 Hg to ten sam korpus co 3000 i poprostu rózni się tylko gł.szpuli i  jak kupie szpulkę od 3000 to bedzie pasowało na 2500?



#167 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 grudzień 2018 - 07:38

Tak tak
  • szydłoś lubi to

#168 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 17 grudzień 2018 - 13:49

Dziś zamówiłem  u Mikołaja 4000 FB pod sandacza, może jeszcze zdarzę w tym sezonie wypróbować.



#169 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:piotr

Napisano 17 grudzień 2018 - 14:04

Dobry wybór, za relatywnie małe pieniądze.

#170 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 20 grudzień 2018 - 13:00

Zauważyłem że w Polsce te kołowrotki kosztują w granicach 500-600zl. W Niemczech można kupić od 99euro, dzisiaj kupiłem 4000fb, a że wszystkie inne jakie posiadam są szybsze to dokupilem jeszcze szybszego stradicka fb, oba w tym samym rozmiarze. Stradic ma jakby gladsza pracę, natomiast kręcąc ultegra czuć większą moc,( dziwne stwierdzenie zapozyczone z forum :)). Tak czy inaczej sercem jestem za Daiwa bg,z używanych przezemnie wielkości brakuje mi tylko rozmiaru 3000 :)

#171 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 grudzień 2018 - 21:04

Praca ultegry pod obciążeniem gorsza od bg, nie polecam

#172 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 grudzień 2018 - 09:22

Zależnie od modelu, kupiłem pierwszą Ultegre z wędkarski.com i kręciło się koszmarnie, następnie oddałem i kupiłem od Mefisto i był to dużo lepszy egzemplarz. Jeśli chodzi o kulturę pracy na sucho BG kręci lepiej ale pod obciążeniem oba tak samo.

#173 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 27 grudzień 2018 - 09:47

Ultegra ma przełożenie 4.8-1 a BG 5.6-1 jak mogą kręcić tak samo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#174 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 grudzień 2018 - 10:10

Chwytasz za korbkę i kręcisz w lewo. :) Ultegra występuje również w wersji HG z wyższym przełożeniem. Sama szybkość zwijania nie koniecznie wpływa na pracę jak lekko kręci kolowrotek tak samo jak ilość łożysk.
  • Negra lubi to

#175 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 27 grudzień 2018 - 15:37

Sama szybkość zwijania nie koniecznie wpływa na pracę jak lekko kręci kolowrotek tak samo jak ilość łożysk.[/quote]

Mam inne zdanie, ale szanuje Twój pogląd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#176 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 27 grudzień 2018 - 22:18

Koledzy posiadacze tegoż kręcioła, mam pytanko.Dostałem od mikołaja Ultegrę 2500 Hg  i czy to normalne że przy szybkim dość zwijaniu na sucho w domu słychać jakiś "szelst, świst" wewnątrz nowego kręcioła.Praca jet ok ,płynna lekka ale zdziwił mnie ten świst wewnątrz szczególnie jak przyłożę bliżej ucho do korpusu.Znajomy mówił że to tak ma i musi się wyrobić wodzik, ja byłem trochę zaniepokojony bo Np.Nowa Artica Ryobi zaraz po zakupie zachowywyała się ciszej jak Kołowrotek Shimano? Proszę o podpowiedz przed 1wszym testem na d wodą.



#177 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:piotr

Napisano 27 grudzień 2018 - 22:47

Przerobiłem kilka kołowrotków Shimano i w żadnym nie było "ciszy",w Ultegrze też tak samo.Bebechy tego kołowrotka kilka lat temu były by dużo warte,a dziś są dla "ludu"

#178 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 28 grudzień 2018 - 08:33

[quote name="gumowy" post="2507285" timestamp="1545900423"]Ultegra ma przełożenie 4.8-1 a BG 5.6-1 jak mogą kręcić tak samo?

Z reguły szybsze kołowrotki pracują ciężej. Ultegra to fajny kołowrotek, ale w porównaniu z daiwa bg w moim odczuciu nie ma tego aksamitu. Zestawiajac ją z 2500bg kręci lżej, jest mocniejszy ale doszukujac się różnic, stwierdzam że bg pracuje plynniej.

#179 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 grudzień 2018 - 08:45

Chyba chodzi o kołowrotki z ostatnich lat, tzn. chyba od 2015 r., kiedy weszła nowa generacja stradiców i TP z wałkiem posuwu u góry. Ma to chyba jednak związek nie z przeniesieniem worma, a z nowym łożyskiem oporowym, które obecnie jest zupełnie suche, nawet nie oliwione. Podobnie wpływa to oszczędne smarowanie mechanizmu, ale jednak mniej. Miałem nowego Stradica 2015, którego dosmarowałem go lekko od razu po zakupie smarem serwisowym Shimano DG-6 i DG-13, wraz z subtelnym oliwieniem oporówki (kropelka na patyczek do uszu i kilka obrotów po wałkach) i poprawa w płynności pracy lekka była, ale tego szumu nie skasowała zupełnie.
Młynki z okresu, mniej więcej 2002-2015, były może nie bezszelestne, ale jednak bardzo ciche, nie był to ten specyficzny metaliczny szum.
Z moich obserwacji wynika, że z czasem on cichnie. 2 Vanquishe i TP PG chodzą po 2 sezonach wyraźnie ciszej. Tych nie ruszałem od nowości. Smarowałem lekkim smarem tylko oś, bez rozbierania.
Ale Stella 2014 nie miała tego problemu, od początku grobowa cisza, mimo tej samej wspomnianej wyżej konstrukcji, czyli jednak da się...

Użytkownik smokwelski edytował ten post 28 grudzień 2018 - 08:47

  • G_rzegorz lubi to

#180 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 05 styczeń 2019 - 21:51

Koledzy czy zdażało sie wam w Ultegrze że żyłka się nawija pod szpulkę? Dziś miałem tak na pstragach z 3-4 razy.Żyłka dostaję się pod szpulkę i zawija się na tym pręciku na krórym osadzona jest szpula.Czy to może wina żyłki (mam HM80 0.2) czy może za dużo jej jest na szpuli...2 razy miałem też brode dziś...Żyłka nowa, kołowrotek też..Serce Boli  :mellow:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych