Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

A oto i moja przygoda z rodbuidingiem :)

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
275 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 28 czerwiec 2011 - 10:43

Nigdy o tym nawet nie myślałem, do czasu aż niejaki Marek vel słodziaksos z portalu www.wedkarzmorski.pl wrzucił opis budowy swojej xzogi. Czytam i nie wierzę, skoro on to zrobił, to chyba nie jest to aż taki problem. Był dla mnie inspiracją :mellow:
A że człowiek zawsze miał zacięcie do majsterkowania więc przystąpiłem do przeglądania forów i internetu. Trafiłem na to zacne forum i na forum multiplikatora. Naczytałem się, naoglądałem i wzięło człowieka bez reszty <_< Tym bardziej, że miałem w ręku wędki ze stajni XRods Daniela, Rodmas Łukasza i innych rodbuiderów i bardzo mi się podobały, było w nich to coś, czego nie ma na sklepowych półkach
Oglądając fotki w sklepach internetowych porobiłem sobie urządzenia, które będą przydatne, choć pewnie można by się i bez nich obejść, ale ja jestem taki mały perfekcjonista :D Odwiedziłem kilka sklepów internetowych i nie tylko, i zakupiłem komponenty. Przyszedł czas na pracę.
Dziękuję za pomoc i dobre słowo i porady Danielowi, Buriemu, Łukaszowi z Rodmas - pamiętam słowa: szlifowanie rękojeści to najlepsza rzecz w budowaniu - przyznaję tak jest zaiste, człowiek mało orgazmu nie dostaje i innym, którzy wspierali również na forum. Poniżej kilka fotek z pierwszego projektu Phenix Karabela 867M-2, a na ukończeniu już drugi xzoga TAKA-G 66, znacznie bardziej skomplikowany jak dla mnie, bo to spirala :unsure:

phe01.jpg

phe02.jpg

phe04.jpg

phe05.jpg

phe08.jpg

phe09.jpg

phe10.jpg

phe13.jpg

phe07.jpg

phenix07.jpg

phe03.jpg

phenix01.jpg

phenix02.jpg

phenix03.jpg

phenix04.jpg

phenix05.jpg

phenix06.jpg

phenix08.jpg

phenix09.jpg

phenix10.jpg


  • Woytec i biker1 lubią to

#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 czerwiec 2011 - 10:47

Piękny czarnuch. Smukła rekojeść... i te 30lb. Lubię takie kije! B)

#3 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 czerwiec 2011 - 10:49

Swietne wykonanie!
Bardzo gustownie wyszedl ten Phenix.

Swoja droga kij wzbudza szacunek.
260 cm i ciezar wyrzutu...fiu fiu.

Rozumiem ze to morska zabawka :D


#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 czerwiec 2011 - 10:53

Jak nie za twardy w szczycie, to ja bym nim sobie trollnął Ale pod multika, zdecydowanie.

A tak BTW – to jest przykład wędki bardzo oszczędnej w wykonaniu (chodzi oczywiście o użyte dodatki, a nie o koszty), a klasycznie pięknej. Moje klimaty.

#5 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 czerwiec 2011 - 10:59

Jak nie za twardy w szczycie, to ja bym nim sobie trollnął Ale pod multika, zdecydowanie.

A tak BTW – to jest przykład wędki bardzo oszczędnej w wykonaniu (chodzi oczywiście o użyte dodatki, a nie o koszty), a klasycznie pięknej. Moje klimaty.


Tak to wedka zdecydowanie tez w moim guscie :D



#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2011 - 11:15

Aż trudno uwierzyć że to Twój pierwszy kij patrząc na omotki - gratulacje ! Czym lakierowałeś?

#7 OFFLINE   BACIAR

BACIAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 28 czerwiec 2011 - 11:48

Witam ,

Klasycznie i bardzo starannie. Piękna robota - bardzo mi się całość podoba. No i moje ulubione połączenie materiałów.

Pozdrawiam
Piotr

#8 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 28 czerwiec 2011 - 11:55

O tak, bardzo ładny kij :D

#9 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 28 czerwiec 2011 - 13:52

Aż trudno uwierzyć że to Twój pierwszy kij patrząc na omotki - gratulacje ! Czym lakierowałeś?


No nie obyło się bez poważnych problemów. Niestety nie z mojej winy, a za sprawą nierzetelnego sprzedawcy, firmy Mud Hole. Otóż sprzedali mi U-40 Dura Gloss LS Supreme, który okazał się przeterminowany. Oczywiście nie wiedziałem o tym, bo i skąd. Dopiero katastrofa zmusiła mnie do szukania pomocy. Byłem załamany, bo spieprzyłem całą pracę i myślałem, że to moja wina. Po konsultacji okazało się, ze mam lakier przeterminowany o czym świadczyło mleczne zabarwienie składnika głównego resin. Kolega Buri z forum multiplikator poinstruował mnie jak usunąć lakier i powtórzyłem operację z lakierem Flex Coat Rod Finish kupionym już w firmie www.barlowstackle.com - fajny i tani sklep :D Sam lakier natomiast idealny. Sam się lakieruje :D

dsc04679.jpg

Użytkownik yankis edytował ten post 24 styczeń 2015 - 03:15


#10 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 czerwiec 2011 - 13:56

Uuuu, przykry widok. Dobrze, że skończyło się tak jak jak się skończyło. Czy możesz przybliżyć, na czym polegała katastrofa?

#11 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 28 czerwiec 2011 - 14:43

Uuuu, przykry widok. Dobrze, że skończyło się tak jak jak się skończyło. Czy możesz przybliżyć, na czym polegała katastrofa?


Żywica była dosyć gęsta i miała taki mleczny kolor. Nic to dodałem utwardzacza i wymieszałem. Nie otrzymałem idealnej konsystencji, jakieś takie mikroskopijne mleczne farfocle w nim pływały. Nie pasowało mi to, ale myślę sobie tak pewnie ma być. Naniosłem lakier na omotki, a te prawie posiwiały od pęcherzyków. Ogrzałem lakier, a tu zamiast znikające bąble, to lakier się zaczyna utwardzać nie rzednąć, może z tego wszystkiego i go przegrzałem. Z drugim lakierem nie miałem żadnych problemów, pięknie współpracował :D Nawet jak chciałem coś poprawić, to on dobrze wiedział o co mi chodzi :D

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2011 - 18:24

Skoro nie powiedziałeś ostatniego słowa, i będą następne - to może załóż swój autorski wątek o kijach, a ja go dodam Galerii Użytkowników ?

#13 OFFLINE   P487

P487

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 18:43

O proszę myślałem że jestem jedynym kwidzyniakiem na forum a tu nie dość że nie jedyny to jeszcze taki fachmistrz się trafił!
Gratulacje! piękny kij w moim guście a ciemny korek poezja.
Niestety rodbuilding jest poza moim zasięgiem a szkoda.
pozdrawiam

#14 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 29 czerwiec 2011 - 06:34

Piękna wędeczka :D. Widać perfekcję w każdym calu.Tym bardziej że to#1! Gratuluję.
pozdrawiam Artur

#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2011 - 11:22

Wątek dodany do Galerii Użytkowników :D

#16 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 29 czerwiec 2011 - 11:54

Witam.
Pięknie wykonane omotki chociaż nie obyło się bez problemów lecz nie z Twojej winy.Moje omotki robione flex coatem high nie są takie ładne klarowne troche jest w nich pęcherzyków ale przy następnym kiju myśle że jakość się poprawi :D

#17 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 11:51

Piękny kijek i super wykonanie.P487 już wiesz, kto ci ukręci kijek?I konsultacje masz na miejscu.Askoro obaj jesteście z Kwidzyna a ja z NDG ,to może jekieś spotkanko poglądowe nad Wisełką,Ark70 pewnie też by się pisał?

Pozdro
Rafał

#18 OFFLINE   P487

P487

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 12:23

Ja bardzo chętnie wyskoczę z Wami na rybki tylko to jest zależne od kalendarza kiedy i jak.
Yankis powiedział że w wolnym czasie może mi przygotować kijek kleniowo-jaziowy za co bardzo dziękuję! Mi się nie spieszy z terminem a pewnie wcześniej zobaczymy drugi kijek który jest w produkcji
Co to będzie tym razem?


PS. Nie podejrzewałem że więcej nas z tych okolić

  • deejaybialy lubi to

#19 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 30 czerwiec 2011 - 16:08

Piękny kijek i super wykonanie.P487 już wiesz, kto ci ukręci kijek?I konsultacje masz na miejscu.Askoro obaj jesteście z Kwidzyna a ja z NDG ,to może jekieś spotkanko poglądowe nad Wisełką,Ark70 pewnie też by się pisał?

Pozdro
Rafał

Pisałby się ,pisał.jak mnie zaprosicie B), i jak czas pozwoli.


#20 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 16:45

Zaprosimy ,masz jak w banku.A czas na pewno się znajdzie, bo robota nie gołota.A w wędkarstwie najważniejsza jest przygoda :o
Pozdro
Rafał





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych