Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Spinning na sumy


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
189 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 post贸w
  • Imi臋:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 28 czerwiec 2011 - 13:24

To m门俲 pierwszy post na tym forum, wi臋c najpierw witam wszystkich.

A teraz do rzeczy. Potrzebuj臋 spinning na sumy. Ko艂owrotek juz mam, dosta艂em na urodziny okume saline 55 (my艣l臋, 排篹 si臋 nada). D艂ugo艣c w臋dki jaka by mi odpowiada艂a to 2,4-2,7m. 艁owie na gumy 10-15 cm z gl门倃k膮 10-30g lub woblery do 15 cm. Kwota jak膮 mog臋 wyda膰 to do 500z艂.
Z tego co patrzy艂em po sklepach internetowych to wpad艂 mi w oko shimano beastmaster 270 XH 50-100, wi臋c prosi艂 bym ewentualnie o opinie na temat tego kija.
Jeszcze jedna sprawa, jak膮 plecionk臋 polecacie do tego zestawu?
Na moich miejsc门倃kach trafiaj膮 si臋 sumy przewa排簄ie 120-170cm (tzn takie wyci膮gn膮艂em, cho膰 wydaje mi si臋 排篹 mia艂em ju排 na kiju lepszego, niestety kotwice w wobku nie wytrzyma艂y)
Pozdrawiam


#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 28 czerwiec 2011 - 14:05

Witaj na Forum!
Lupka nie gryzie, a ca艂kiem nie藕le dzia艂a: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=177380 &&srch=ci%EA%BFki+spinning#msg_177380


#3 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 post贸w
  • LokalizacjaMak贸w Mazowiecki
  • Imi臋:Jakub

Napisano 28 czerwiec 2011 - 14:08

Kolega Guzu ma du排篹 do艣wiadczenie je艣li chodzi o w膮sacze.

Napewno co艣 napisz臋

tu masz dwa artyku艂y jak nie czyta艂e艣


http://www.jerkbait.pl/?p=976
http://www.jerkbait.pl/?p=949

Chc臋 tobie napisa膰 jeszcze i排 kotwic臋 oryginalne sprzedaj/ wywal i kup Ownera ST 66 tylko i wy艂膮cznie s膮 nie do rozgi臋cia te najmocniejsze srebrny kolor maj膮.

Guzu to potwierdzi .

#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 28 czerwiec 2011 - 14:14

ST66 to ju排 sprz臋t do prawdziwego przeci膮gania liny. My艣l臋, 排篹 do spina o cw. do 100g (czyli tak pi razy oko jakie艣 30 max 40lb) ST46 te排 dadz膮 rad臋. Tak, czy inaczej, generalna konkluzja jest taka, 排篹 firmowe kotwice najcz臋艣ciej nadaj膮 si臋 na z艂om, wzgl臋dnie do wykorzystania w przyn臋tach niesumowych.

BTW stare Beastmastery mia艂y (r门倃nie排 na Forum) dobr膮 opini臋. Warto troch臋 pogrzeba膰 w zasobach.


#5 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 28 czerwiec 2011 - 16:39

O kotwicach prawde napisal Krzysiek.
ST 66 to do zestawu raczej trollingowego. Te Ownery 2x wzmacnianie (ST41) wystarcza.
Zadbaj moze o to by wobler mial jedna kotwice (tylna). Jesli bedziesz czul sie pewniej, to zaloz o rozmiar wieksza niz firmowa.

Teraz o wedce.
Jesli lowisz z brzegu to raczej 270, jak lowisz z lodzi to siegnij po 240.
Roznica w wadze i porecznosci bedzie wyczuwalna.
Nie znam tego modelu o ktory pytasz, ale kolega w tym roku na lodzi mial jakiegos Beastmastera (240) z nowej serii - tak kojarze.
Kij pod obciazeniem ladnie przechodzil w parabole. Byl lekki i poreczny. Nie znam ceny, ale z zachowania na lowisku moge powiedziec ze godny polecenia.
Nie widzialem na nim holu ryby powyzej 150 cm, ale przy takich okolo poltorametrowych spisywal sie wiecej niz dzielnie.

Powodzenia na sumach i wstaw czasem jakas fote z wasaczami, najlepiej z wypuszczania - do konkursu kalendarzowego C&R.

Guzu




#6 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybo艂ap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 post贸w

Napisano 28 czerwiec 2011 - 17:16

Odno艣nie w臋dki.

艁owisz z brzegu czy z 艂odzi?
Rzeka (jak du排篴) czy jezioro?
Jakie g艂臋boko艣ci miejsc门倃ek?
Brodzisz?
Z r臋ki czy trolling?
W dzie艅 czy w nocy?

#7 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 post贸w
  • Imi臋:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 28 czerwiec 2011 - 17:35

艁owi臋 z brzegu. 艁owisko to rzeka po艂膮czona z kana艂em. Szeroko艣膰 do 70m w zale排簄o艣ci od miejsca. G艂臋boko艣膰 2-5m. 艁owie zar门倃no w dzie艅 jak i w nocy. Mam jeszcze pytanie odno艣nie plecionki. Od d艂u排簊zego czasu u排簓wam PP i raczej na t膮 firm臋 si臋 zdecyduje tylko nie wiem jak膮 艣rednic臋 wybra膰... My艣la艂em pierwsze o 0,28 - 30 lb ale nie wiem czy nie b臋dzie za s艂aba, bo tam gdzie 艂owi臋 ci臋排簁o jest chodzi膰 za sumem wzd艂u排 brzegu i nieraz b臋d臋 musia艂 spr门俠owa膰 si艂owego holu (oczywi艣cie jak przeciwnik nie b臋dzie mia艂 zbyt du排簅 cm)

#8 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 28 czerwiec 2011 - 21:04

Wez 0,32 (jak to pisza w PL) czyli 40 lb (jak to pisza w USA).

Jak lowisz z brzegu to kij 270...


#9 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 post贸w
  • Imi臋:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 28 czerwiec 2011 - 21:13

Tak w艂a艣nie my艣la艂em, 排篹 b臋dzie lepszy patyk 270. Skocz臋 jeszcze do jakiego艣 sklepu i pomacam tego beastmastera 50-100g, eventualnie poogl膮dam inne w臋dki z podobnym wyrzutem.
Dzi臋ki za wszystkie rady. Dopiero od tego roku planuj臋 na powa排簄ie rozpocz膮膰 moj膮 przygod臋 z sumami. W ubieg艂y sezonie uda艂o mi si臋 wyholowa膰 4 sumki 130-165cm. Z tym najwi臋kszym by艂 ju排 problem bo to przy艂owy przy sandaczowaniu by艂y.
  • Aleksander900 lubi to

#10 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 378 post贸w
  • Lokalizacja艢rem

Napisano 28 czerwiec 2011 - 21:25

Pami臋taj, 排篹 w臋dk臋 musisz te排 dobra膰 do przyn臋t jakich b臋dziesz u排簓wa艂 排篹by艣 m门俫艂 komfortowo nimi operowa膰. Bo nie sztuka kupi膰
(pa艂e) do 100 gram i 艂apa膰 przyn臋tami po 20-30 gram. Jednak jak typowo na sumy to taki kijek chyba b臋dzie dobry bo przecie排 nikt nie u排簓wa gumek po 5 cm 艂api膮c sumy :lol:

#11 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skar偶ychoooo...
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 28 czerwiec 2011 - 22:04

Ja (jako uznany ju排 szaleniec) polecia艂bym troch臋 dalej z d艂ugo艣ci膮 kija... Tak sobie my艣l臋, 排篹 i standardowa tr门俲eczka nie by艂aby za d艂uga, a rybka ma si臋 wtedy na czym pohu艣ta膰 i r臋ce mniej bol膮... :D Przy dwumetrowych rybach kr门倀kie kije, to takie troch臋 wyrwir膮czki... :unsure: <_<

#12 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Napisano 29 czerwiec 2011 - 07:21

To i ja jako zupe艂ny laik w dziedzinie 艂owienia sum门倃 podpowiem, 排篹by艣 kupi艂 plecionk臋 od kt门俽ego艣 z forumowych sprzedawc门倃 :D... b臋d膮 podpisane po ameryka艅sku wi臋c z ameryki :D... a nie z kirgistanu czy innego zimbabu艂e :D.

#13 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 post贸w
  • Imi臋:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 29 czerwiec 2011 - 09:26

Ja jestem przyzwyczajony do kr门倀kich kij门倃, wi臋c te 2,7 to ju排 i takie naci膮gane b臋dzie :D
Trafi艂a mi si臋 okazja na kupienie shimano speedmastera 2,7m 50-100 g w podobnej cenie jak beastmaster. Tylko nie wiem czy czasem speed master nie b臋dzie mia艂 mniej mocy od beastmastera. Por门倃nywa艂 kto艣 kiedy艣 te 2 kije z por门倃nywalnym wyrzutem?
Co do plecionki to od paru lat bior臋 u tego samego dostawcy i jeszcze nie trafi艂em na podr门俠k臋.

#14 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybo艂ap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 post贸w

Napisano 29 czerwiec 2011 - 10:17

Ja jestem przyzwyczajony do kr门倀kich kij门倃, wi臋c te 2,7 to ju排 i takie naci膮gane b臋dzie :D
Trafi艂a mi si臋 okazja na kupienie shimano speedmastera 2,7m 50-100 g w podobnej cenie jak beastmaster. Tylko nie wiem czy czasem speed master nie b臋dzie mia艂 mniej mocy od beastmastera. Por门倃nywa艂 kto艣 kiedy艣 te 2 kije z por门倃nywalnym wyrzutem?
Co do plecionki to od paru lat bior臋 u tego samego dostawcy i jeszcze nie trafi艂em na podr门俠k臋.


Ja lubi臋 d艂ugie kije 艂owi膮c z brzegu, ale akurat za sumem chodz臋 z 2.44m.
艁owi艂em kiedy艣 2.75 i nie wyobra排篴m sobie jak mo排簄a z 3m :huh:
W ko艅cu to jest ci臋排簁a orka. Woblery sumowe stawiaj膮 du排簓 op门俽 w wodzie i z 3 metrowym kijem w r臋ku po jednym wieczorze odechce nam si臋 艂owienia na d艂u排篹j.

Wi臋c dla mnie do 艂owienia z brzegu idea艂em jest kij 2.3 - 2.5m o mocy 40lb (mo排篹 nawet 50) i w miar臋 delikatnej szczyt门倃ce aby da艂o rad臋 rzuca膰 tak排篹 l排篹jszymi przyn臋tami.

#15 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 29 czerwiec 2011 - 10:49

Mam taki B) : 2C80HF2 3oz 40lb. Obs艂uguje przyn臋ty ju排 od 20-30g. Mo排簄a nim z powodzeniem macha膰 ca艂y dzie艅.

#16 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 29 czerwiec 2011 - 10:59

Mam taki B) : 2C80HF2 3oz 40lb. Obs艂uguje przyn臋ty ju排 od 20-30g. Mo排簄a nim z powodzeniem macha膰 ca艂y dzie艅.


Ten co sie wpisal nad Toba tez takiego ma
Caly dzien nie widzialem by nim machal, ale takie normalne ryby (do 150 cm) wyjmowal bez specjalny zajakniec.

A ja z brzegu nie lowie, wiec uzywam jeszcze krotszej wedki (210)...



#17 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 29 czerwiec 2011 - 11:02

My艣l臋, 排篹 na przeci臋tne polskie sumy jest w sam raz. Ale na Ebro... no nie wiem, czy bym si臋 odwa排簓艂 :D

#18 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 29 czerwiec 2011 - 11:06

My艣l臋, 排篹 na przeci臋tne polskie sumy jest w sam raz. Ale na Ebro... no nie wiem, czy bym si臋 odwa排簓艂 :D


To kwestia szczecia. Albo nieszczescia.
Szczescia by sobie polapac fajnie i do syta. I do tego by uniknac brania tego, czego wyjac sie nie da.

Nie wiem jak i czym nalezaloby spiningowac by stwierdzic, ze nastawilem sie na ryby...stukilowe.
A takie sumy tam sa lowione w miare regularnie.

Takze po kilku latach i kilkunastu wedkach jakie widzialem podczas spiningu za sumem moge powiedziec ze ten SC II 240 miesci sie wsrod wedek najbardziej wskazanych do takich zabaw.



#19 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 29 czerwiec 2011 - 11:08

Dobrze wiedzie膰, dzi臋ki za feedback.

#20 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 2534 post贸w
  • Lokalizacjadziki zach贸d :)

Napisano 29 czerwiec 2011 - 11:12

widzia艂em kilku ludk门倃 kt门俽zy na sumy szli te排 z tym 2C86HF2 do 2 oz i tez si臋 nadawa艂o :D




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych